Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Bezprowizyjny handel akcjami i funduszami ETF (do 100 tys. euro w miesiącu) w XTB

Bezprowizyjny handel akcjami i funduszami ETF (do 100 tys. euro w miesiącu) w XTB
Spis treści

Głównym wątkiem opublikowanej wczoraj przez XTB informacji prasowej jest ogłoszenie współpracy z nowym ambasadorem marki, słynnym menedżerem piłkarskim uznawanym za „urodzonego zwycięzcę” – José Mourinho. Przekaz kampanii marketingowej jest dość jasny. Jak tłumaczy CEO, Omar Arnaout: „Tak jak José pomaga swojemu zespołowi stać się najlepszym na świecie, tak my chcemy pomóc naszym klientom stać się jeszcze lepszymi inwestorami zapewniając najwyższy poziom usług i najlepszą technologię.”

W dalszej części komunikat zawiera jednak inną, znacznie ważniejszą informację dla inwestorów.

Handel akcjami i funduszami ETF bez opłat

XTB ogłosił, że od 5 października 2020 r. zarówno nowi, jak i obecni klienci nie będą ponosili opłat związanych z inwestowaniem w akcje i fundusze ETF. Zwolnienie z prowizji dotyczy miesięcznych wolumenów o wartości do 100 tys. euro. Powyżej tej kwoty obowiązuje prowizja w wysokości 0,2%.

Taki „prezent” oznacza dla inwestorów całkiem pokaźne oszczędności, gdyż poprzednio opłata od zlecenia wynosiła 0,12% (rynki zagraniczne) lub 0,2% (GPW). Łatwo zatem obliczyć, że klienci handlujący akcjami o wartości choćby 10 tys. euro ponosili koszty z tytułu prowizji na poziomie co najmniej 12 euro. W przypadku wolumenów 50 tys. euro i więcej należało liczyć się z pobraniem przez XTB przynajmniej kilkudziesięciu euro, a przy 100 tys. euro jeszcze przedwczoraj prowizja wyniosłaby całe 120 euro – a to wszystko przy założeniu, że inwestor handlował tylko na zagranicznych rynkach.

Obrót (w miesiącu) Łączna prowizja przed 05.10.2020 (0,12% / 0,2%) Łączna prowizja od 05.10.2020
10 000 EUR 12 EUR / 20 EUR 0 EUR
50 000 EUR 60 EUR / 100 EUR 0 EUR
100 000 EUR 120 EUR / 200 EUR 0 EUR
>100 000 EUR 0,12% / 0,2% (całej kwoty) 0,2%, min. 10 EUR (od nadwyżki)

Rachunek w XTB – drzwi do zagranicznych rynków

Oferta Rachunku Inwestycyjnego w XTB obejmuje dostęp do 16 największych światowych giełd. Istotną zaletą jest też platforma xStation 5. Najważniejsze parametry produktu znajdziesz poniżej:

Dobra informacja

Brak prowizji za handel akcjami i funduszami ETF to niewątpliwie świetna informacja zarówno dla inwestorów, jak i osób, które dopiero zamierzają rozpocząć inwestowanie w instrumenty dostępne na GPW i rynkach zagranicznych.

Potencjalne oszczędności są na tyle duże, że z pewnością wpływają na atrakcyjność oferty XTB. Możesz ją łatwo porównać z innymi propozycjami, korzystając z naszego rankingu kont maklerskich.

Przydatne dokumenty

  1. Informacja prasowa