Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Zaskakująca promocja BNP Paribas dla nowych klientów - raty 0% przy zakupie smartfona z GOpocket

Zaskakująca promocja BNP Paribas dla nowych klientów - raty 0% przy zakupie smartfona z GOpocket

Raty 0% dla uczestników akcji

Musimy szczerze przyznać, że najnowsza propozycja BNP Paribas przebojem wdarła się na szczyt naszej listy najdziwniejszych bankowych promocji. Bank w formie nagrody za założenie konta zaoferował uczestnikom akcji nieoprocentowane raty za kupno wybranego smarfona. Do wyboru mamy trzy modele z wbudowaną aplikacją GOmobile:

 • Samsung Galaxy S10e za 3117,60 zł brutto spłacany w 24 ratach po 129,90 zł,
 • Samsung Galaxy A50 za 1437,60 zł brutto (24 raty po 59,90 zł),
 • Samsung Galaxy A20e za 717,60 zł brutto (24 raty po 29,90 zł).

Promocja jest limitowana, co oznacza, że liczba telefonów możliwych do nabycia jest ograniczona. Niestety, bank nie podał dokładnej puli smartfonów, które przeznaczył do promocyjnej sprzedaży. Wyjaśnił jedynie, że ma prawo do wcześniejszego wygaszenia oferty, o czym niezwłocznie poinformuje na swojej stronie.

Kto może wziąć udział w promocji?

W przypadku tej oferty warunki uczestnictwa są bardzo proste - z promocji może skorzystać każdy nowy pełnoletni klient, posiadający pełną zdolność do czynności prawnych, który spełni następujące warunki:

 1. Najpóźniej do 31 grudnia 2019 r. za pośrednictwem tej strony internetowej zawrze z bankiem umowę o Konto dla Ciebie wraz z kartą debetową i Elektronicznymi Kanałami Dostępu.
 2. Zaakceptuje przy tym regulamin promocji GOPocket i Ogólne Warunki Sprzedaży GOPocket.
 3. Upoważni bank do sprawdzenia swojej zdolności kredytowej w bazach Biura Informacji Kredytowej i Krajowego Rejestru Długów.
 4. Złoży w banku upoważnienie do obciążania nowo otwartego rachunku ratami za wybrany model smartfona.
 5.  Na etapie rejestracji wyrazi następujące zgody:
  • na przekazanie danych uzyskanych w bazach BIK i KRD do BNP Paribas Group Service Center Spółka Akcyjna (który to podmiot jest właściwym organizatorem promocji),
  • na obciążenie przez bank rachunku (w formie polecenia przelewu) kwotami wynikającymi ze spłaty zobowiązania,
  • na przekazanie BNP Paribas Group Service Center Spółka Akcyjna informacji objętych tajemnicą bankową w celu otrzymania nagrody,
  • na przetwarzanie danych osobowych zawartych w formularzu rejestracyjnym przez firmę ALSO Polska odpowiedzialną za doręczenie smartfona.

Po spełnieniu wszystkich warunków i wykazaniu się wystarczającą zdolnością kredytową uczestnik otrzyma wiadomość o nadaniu przesyłki ze smartfonem. Telefon dostarczy firma kurierska, choć nie wiadomo, w jakim terminie (niestety, organizator nie podał dokładnej daty, aczkolwiek zapewnił, że wysyłka odbędzie się „niezwłocznie”).

Ważne wykluczenia

Choć promocja jest teoretycznie dostępna dla każdego nowego klienta, nie wszyscy uczestnicy będą mieli szansę na kupno smartfona z ratami 0%. O tym, czy zakwalifikują się do promocji, zadecyduje ich wiarygodność kredytowa. Regulamin zastrzega bowiem, że jeśli w bazie BIK mamy zadłużenie z tytułu kredytów ratalnych przekraczające 300 tys. zł lub w ostatnich 3 miesiącach były min. 4 zapytania o naszą historię kredytową, to nie możemy skorzystać z oferty. Kolejnym dyskwalifikującym czynnikiem będzie negatywny wpis w bazie Krajowego Rejestru Długów.

Co jeszcze warto wiedzieć?

Powtórzmy raz jeszcze – oferta jest dostępna wyłącznie dla nowych klientów, czyli osób, które w momencie przystąpienia do promocji nie posiadają w BNP Paribas konta osobistego. Jednak w tej akcji nie obowiązuje żaden okres karencji, co oznacza, że jeśli miesiąc temu zamknąłeś rachunek, a teraz chciałbyś go ponownie otworzyć, możesz to uczynić bez żadnych przeszkód.

Pamiętaj też, aby po aktywacji konta ustanowić polecenie zapłaty tytułem spłaty rat za telefon. Rata będzie pobierana z dołu, na koniec miesiąca kalendarzowego nie później niż do 20. dnia danego miesiąca, tak więc tego dnia musisz mieć na rachunku wystarczające środki (jeśli spóźnisz się z zapłatą, bank naliczy Ci ustawowe odsetki).

W ramach promocji możesz kupić tylko jeden smartfon, dopóki jednak nie spłacisz swoich zobowiązań, pozostanie on własnością organizatora – oznacza to, że nie możesz go w tym czasie sprzedać ani podarować innej osobie.

I jeszcze jedna ważna wiadomość – jeśli nie chcesz płacić rat przez pełne 24 miesiące, możesz złożyć Dyspozycję Wcześniejszej Spłaty i przesłać ją pocztą elektroniczną na adres mailowy BNP Paribas Group Service Center: [email protected]

Konto Otwarte dla Ciebie - garść informacji

Rachunek otwierany w tej promocji to sztandarowe konto osobiste BNP Paribas. Konto Otwarte na Ciebie jest produktem dość uniwersalnym, który może zainteresować zarówno osoby stawiające pierwsze kroki w bankowości, jak i bardziej wymagających klientów. Poniżej przedstawiamy jego najważniejsze parametry.

Podsumowanie

BNP Paribas – słynący dotąd z ciekawych promocji (i solidnych premii) – w ostatnich dniach najwyraźniej postawił na oryginalność. Niedawno udostępnił ofertę specjalną, stanowiącą nieco dziwne połączenie bankowej promocji z proekologiczną akcją charytatywną. Obecnie zaoferował nam promocję będącą de facto sprzedażą ratalną, w której nagrodą są nieoprocentowane raty. Czy jednak ta propozycja ma potencjał, by przyciągnąć nowych klientów? Naszym zdaniem, nie bardzo.

Abstrahując już od samej nagrody, musimy dość surowo ocenić warunki samej akcji. Fakt, iż w regulaminie nie znajdziemy tak istotnych informacji, jak liczba smartfonów dostępnych w ramach oferty czy termin przesłania nagrody, jest w naszej opinii sporym niedociągnięciem i może odstraszać ewentualnych uczestników.

Oczywiście – możemy się mylić i promocja „GOPOCKET” znajdzie swoich zwolenników. Zanim jednak zdecydujesz się na tę ofertę, sprawdź warunki akcji przygotowanej przez City Handlowy. Możesz w niej zgarnąć smartfon OPPO o wartości 799 zł w ramach promocji karty Simplicity – szybko i praktycznie bez większego wysiłku. Inną opcją jest udział w alternatywnej promocji BNP Paribas, w której nagrodą jest gotówkowa premia :-))

Jak zawsze jednak, wybór należy do Ciebie - sam musisz zdecydować, którą akcję specjalną warto wybrać.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji GOpocket

O banku

BNP Paribas kieruje swoje usługi do klientów indywidualnych, firmowych, a także rolników. Misją banku jest „oferowanie w sposób odpowiedzialny innowacyjnych rozwiązań finansowych, które pomogą klientom zmienić ich świat i będą wspierać lokalną gospodarkę”.