
Nieważne, jaką kartą płatniczą się posługujesz. Nie ma znaczenia, jakiego banku jesteś klientem. Ważne, że na swoim urządzeniu mobilnym zainstalowałeś aplikację goodie (działa na urządzeniach z androidem i iOS) lub odwiedzisz stronę internetową www.goodie.pl. Z goodie możesz korzystać z licznych kuponów, zniżek, promocji, wyprzedaży i kodów rabatowych.
Platformę goodie udostępnił pod koniec 2016 r. Bank Millennium, który jest jej właścicielem. Zaczęło się od zniżek i promocji oferowanych użytkownikom aplikacji w oparciu o ich preferencje zakupowe i miejsce przebywania. Później w aplikacji pojawiły się karty lojalnościowe i promocje dostępne tylko dla użytkowników goodie. Od jesieni 2018 r. dostępny jest program cashback.
Trzeba przyznać, że to nieco mylące sformułowanie, gdyż pod tym pojęciem twórcy goodie rozumieją zwrot części wydanych pieniędzy (taką czynność przyjęło się raczej określać mianem moneyback), a nie możliwość wypłaty gotówki przy okazji płacenia za zakupy. O różnicach między usługami tego typu pisaliśmy w artykule "Cashback i moneyback, czyli wygoda i zwrot środków za zakupy".
Jak korzystać z goodie
Wystarczy zarejestrować się na www.goodie.pl lub w aplikacji goodie. Rejestracja jest darmowa i dostępna dla każdego.
Teraz masz dostęp do wszystkich funkcjonalności oferowanych przez platformę – licznych zniżek, promocji, kuponów czy rabatów. Możesz w niej otworzyć karty lojalnościowe wielu partnerów i przechowywać je w telefonie bez konieczności wypychania nimi tradycyjnego portfela. W goodie dostępne są też aktualne gazetki promocyjne sieci sklepów czy supermarketów.
Liczne możliwości
Goodie podpowie Ci, gdzie w okolicy znajdziesz atrakcyjne oferty dopasowane do Twojego stylu życia i preferencji. Z kolei opcja tworzenia list zakupowych pozwoli Ci na stworzenie ich na swoje potrzeby czy przekazanie ich partnerowi/dziecku/znajomemu.
Wybierając konkretną galerię handlową dowiesz się o promocjach dostępnych w zlokalizowanych w niej sklepach i odnajdziesz je bez problemu dzięki mapom dostępnym w aplikacji. Goodie przedstawi Ci też propozycje restauracji w Twojej okolicy. Jeśli jesteś fanem jakiejś marki – oznacz ją jako Ulubioną, a będziesz otrzymywał informacje, gdy pojawią się związane z nią interesujące propozycje, zniżki czy wydarzenia.
To jeszcze nie wszystkie możliwości goodie. Aplikacja wciąż jest rozbudowywana i unowocześniana, jej twórcy reagują na potrzeby i sugestie zgłaszane przez jej użytkowników.
Zwrot części wydatków
Będąc już zarejestrowanym użytkownikiem goodie, korzystanie z usługi cashback jest bardzo proste:
- Logujesz się na swój profil w goodie i wybierasz sklep oferujący zwrot części wydatków (są one specjalnie oznaczone).
- Przechodzisz do witryny konkretnego sklepu.
- Finalizujesz transakcję. Po pewnym czasie na specjalnym koncie w goodie pojawi się zwrócona suma z oznaczeniem Oczekujący. Po zatwierdzeniu transakcji przez sklep, Twoje pieniądze otrzymają status Zatwierdzony. Trwa to średnio ok. 30 dni.
- Po zebraniu min. 21 zł możesz przelać gotówkę na konto w dowolnym banku. Transakcja otrzymuje wówczas status Wypłacony.
Zwracamy uwagę, że wartość zwrotu liczona jest od ceny netto, bez kosztów dostawy. Warto wiedzieć, że zwrot wiąże się z innymi promocjami i rabatami oferowanymi przez partnerów goodie, więc możesz zyskiwać podwójnie. Stawki są różne, zależne od partnera goodie. Przykładowo: portal Pyszne.pl i sklepy Agata - 4%, Answear.com - 3%, CCC - 6,5% a Deichmann - 8%.
Gdyby doliczyć do tego jeszcze oszczędność czasu i przyjemność, jaka wiąże się z takimi nowoczesnymi smart zakupami, to profitów jest jeszcze więcej.
Groźny konkurent
Bank Millennium podaje, że z goodie korzysta obecnie ponad pół miliona osób, które mogą robić zakupy z goodie w około tysiącu punktów. Patrząc na swobodę, jaką daje goodie, można zakładać, że obie liczby – użytkownicy i partnerzy – będą rosły w postępie geometrycznym.
Goodie, ze swoją szeroką ofertą i dużymi możliwościami będzie zapewne groźnym konkurentem dla programów oferowanych przez wystawców kart płatniczych - Visa Oferty i Mastercard Priceless Specials oraz promocji związanych z aplikacjami umożliwiającymi płatności mobilne - Blik, Google Pay, Apple Pay, czy podobnego do siebie Refundera.