Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Goodie – wirtualny doradca handlowy, korzyści i możliwości

Cykl: Programy rabatowe

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Goodie – wirtualny doradca handlowy, korzyści i możliwości
Źródło: strona Goodie

Nieważne, jaką kartą płatniczą się posługujesz. Nie ma znaczenia, jakiego banku jesteś klientem. Ważne, że na swoim urządzeniu mobilnym zainstalowałeś aplikację goodie (działa na urządzeniach z androidem i iOS) lub odwiedzisz stronę internetową www.goodie.pl. Z goodie możesz korzystać z licznych kuponów, zniżek, promocji, wyprzedaży i kodów rabatowych.

Platformę goodie udostępnił pod koniec 2016 r. Bank Millennium, który jest jej właścicielem. Zaczęło się od zniżek i promocji oferowanych użytkownikom aplikacji w oparciu o ich preferencje zakupowe i miejsce przebywania. Później w aplikacji pojawiły się karty lojalnościowe i promocje dostępne tylko dla użytkowników goodie. Od 10 września dostępny jest program cashback.

Trzeba przyznać, że to nieco mylące sformułowanie, gdyż pod tym pojęciem twórcy goodie rozumieją zwrot części wydanych pieniędzy (taką czynność przyjęło się raczej określać mianem moneyback), a nie możliwość wypłaty gotówki przy okazji płacenia za zakupy. O różnicach między transakcjami moneyback i cashback pisaliśmy w tym artykule.

Jak korzystać z goodie

Wystarczy zarejestrować się na www.goodie.pl lub w aplikacji goodie. Rejestracja jest darmowa i dostępna dla każdego.

Teraz masz dostęp do wszystkich funkcjonalności oferowanych przez platformę – licznych zniżek, promocji, kuponów czy rabatów. Możesz w niej otworzyć karty lojalnościowe wielu partnerów i przechowywać je w telefonie bez konieczności wypychania nimi tradycyjnego portfela. W goodie dostępne są też aktualne gazetki promocyjne sieci sklepów czy supermarketów.

Liczne możliwości

Dzięki wyszukiwaniu głosowemu czy geolokalizacji goodie podpowie Ci, gdzie w okolicy znajdziesz atrakcyjne oferty dopasowane do Twojego stylu życia i preferencji. Z kolei opcja tworzenia list zakupowych pozwoli Ci na stworzenie ich na swoje potrzeby czy przekazanie ich partnerowi/dziecku/znajomemu.

Wystarczy, że szepniesz goodie, co chcesz kupić, a aplikacja wskaże Ci, gdzie w Twojej okolicy dany produkt dostępny jest w najlepszej cenie. Gdy dopadnie Cię głód, goodie przedstawi Ci aktualne zniżki oferowane przez restauracje w okolicy, w której się znajdujesz. Jesteś fanem jakiejś marki – poproś goodie, by obserwowała jej działania marketingowe i informowała Cię, gdy pojawią się interesujące oferty, zniżki czy wydarzenia.

Ponoć to jeszcze nie wszystkie możliwości goodie. Aplikacja ma być wciąż rozbudowywana i unowocześniana, ma reagować na potrzeby i sugestie zgłaszane przez jej użytkowników.

Cashback

Będąc już zarejestrowanym użytkownikiem goodie, korzystanie z usługi cashback jest równie proste:

  1. Wybierasz w goodie sklep oferujący cashback (są one specjalnie oznaczone).
  2. Przechodzisz do witryny konkretnego sklepu.
  3. Finalizujesz transakcję. Po pewnym czasie na specjalnym koncie w goodie pojawi się zwrócona suma z oznaczeniem „oczekujący”. Po zatwierdzeniu transakcji przez sklep, Twoje pieniądze otrzymają status „zatwierdzony”. Trwa to średnio ok. 30 dni.
  4. Po zebraniu min. 20 zł możesz przelać gotówkę na konto w dowolnym banku.

Warto wiedzieć, że cashback wiąże się z innymi promocjami i rabatami oferowanymi przez partnerów goodie, więc możesz zyskiwać podwójnie. Stawki zwrotu są różne, zależne od partnera goodie. Przykładowo: portal Pyszne.pl oferuje 3%, sklepy IKEA i Komputronik - 5%, sklep Badura - 6%.

Gdyby doliczyć do tego jeszcze oszczędność czasu i przyjemność, jaka wiąże się z takimi nowoczesnymi smart zakupami, to profitów jest jeszcze więcej.

Groźny konkurent

Bank Millennium podaje, że z goodie korzysta obecnie ponad pół miliona osób, które mogą robić zakupy z goodie w około tysiącu punktów. Patrząc na swobodę, jaką daje goodie, można zakładać, że obie liczby – użytkownicy i partnerzy – będą rosły w postępie geometrycznym. Właściciel goodie chciałby wejść w 2019 r. z liczbą około miliona użytkowników.

Goodie, ze swoją szeroką ofertą i dużymi możliwościami będzie zapewne groźnym konkurentem dla programów oferowanych przez wystawców kart płatniczych - Visa Oferty i Mastercard Priceless Specials oraz promocji związanych z aplikacjami umożliwiającymi płatności mobilne - Blik, Google Pay czy Apple Pay.