Goodie – wirtualny doradca handlowy, korzyści i możliwości

Goodie – wirtualny doradca handlowy, korzyści i możliwości Źródło obrazka: strona Goodie

Około 1000 punktów, w których można uzyskać rabat nawet do 25%, informacje o licznych akcjach promocyjnych ściśle dopasowanych do użytkownika – to najkrótsza charakterystyka bezpłatnej cyfrowej platformy goodie, która, według twórców, ma wyznaczyć nowe standardy w smart zakupach.

Nieważne, jaką kartą płatniczą się posługujesz. Nie ma znaczenia, jakiego banku jesteś klientem. Ważne, że na swoim urządzeniu mobilnym zainstalowałeś aplikację goodie (działa na urządzeniach z androidem i iOS) lub odwiedzisz stronę internetową www.goodie.pl. Z goodie możesz korzystać z licznych kuponów, zniżek, promocji, wyprzedaży i kodów rabatowych.

Platformę goodie udostępnił pod koniec 2016 r. Bank Millennium, który jest jej właścicielem. Zaczęło się od zniżek i promocji oferowanych użytkownikom aplikacji w oparciu o ich preferencje zakupowe i miejsce przebywania. Później w aplikacji pojawiły się karty lojalnościowe i promocje dostępne tylko dla użytkowników goodie. Od 10 września dostępny jest program cashback.

Trzeba przyznać, że to nieco mylące sformułowanie, gdyż pod tym pojęciem twórcy goodie rozumieją zwrot części wydanych pieniędzy (taką czynność przyjęło się raczej określać mianem moneyback), a nie możliwość wypłaty gotówki przy okazji płacenia za zakupy. O różnicach między transakcjami moneyback i cashback pisaliśmy w tym artykule.

Jak korzystać z goodie

Wystarczy zarejestrować się na www.goodie.pl lub w aplikacji goodie. Rejestracja jest darmowa i dostępna dla każdego.

Teraz masz dostęp do wszystkich funkcjonalności oferowanych przez platformę – licznych zniżek, promocji, kuponów czy rabatów. Możesz w niej otworzyć karty lojalnościowe wielu partnerów i przechowywać je w telefonie bez konieczności wypychania nimi tradycyjnego portfela. W goodie dostępne są też aktualne gazetki promocyjne sieci sklepów czy supermarketów.

Liczne możliwości

Dzięki wyszukiwaniu głosowemu czy geolokalizacji goodie podpowie Ci, gdzie w okolicy znajdziesz atrakcyjne oferty dopasowane do Twojego stylu życia i preferencji. Z kolei opcja tworzenia list zakupowych pozwoli Ci na stworzenie ich na swoje potrzeby czy przekazanie ich partnerowi/dziecku/znajomemu.

Wystarczy, że szepniesz goodie, co chcesz kupić, a aplikacja wskaże Ci, gdzie w Twojej okolicy dany produkt dostępny jest w najlepszej cenie. Gdy dopadnie Cię głód, goodie przedstawi Ci aktualne zniżki oferowane przez restauracje w okolicy, w której się znajdujesz. Jesteś fanem jakiejś marki – poproś goodie, by obserwowała jej działania marketingowe i informowała Cię, gdy pojawią się interesujące oferty, zniżki czy wydarzenia.

Ponoć to jeszcze nie wszystkie możliwości goodie. Aplikacja ma być wciąż rozbudowywana i unowocześniana, ma reagować na potrzeby i sugestie zgłaszane przez jej użytkowników.

Cashback

Będąc już zarejestrowanym użytkownikiem goodie, korzystanie z usługi cashback jest równie proste:

 1. Wybierasz w goodie sklep oferujący cashback (są one specjalnie oznaczone).
 2. Przechodzisz do witryny konkretnego sklepu.
 3. Finalizujesz transakcję. Po pewnym czasie na specjalnym koncie w goodie pojawi się zwrócona suma z oznaczeniem „oczekujący”. Po zatwierdzeniu transakcji przez sklep, Twoje pieniądze otrzymają status „zatwierdzony”. Trwa to średnio ok. 30 dni.
 4. Po zebraniu min. 20 zł możesz przelać gotówkę na konto w dowolnym banku.

Warto wiedzieć, że cashback wiąże się z innymi promocjami i rabatami oferowanymi przez partnerów goodie, więc możesz zyskiwać podwójnie. Stawki zwrotu są różne, zależne od partnera goodie. Przykładowo: portal Pyszne.pl oferuje 3%, sklepy IKEA i Komputronik - 5%, sklep Badura - 6%.

Gdyby doliczyć do tego jeszcze oszczędność czasu i przyjemność, jaka wiąże się z takimi nowoczesnymi smart zakupami, to profitów jest jeszcze więcej.

Groźny konkurent

Bank Millennium podaje, że z goodie korzysta obecnie ponad pół miliona osób, które mogą robić zakupy z goodie w około tysiącu punktów. Patrząc na swobodę, jaką daje goodie, można zakładać, że obie liczby – użytkownicy i partnerzy – będą rosły w postępie geometrycznym. Właściciel goodie chciałby wejść w 2019 r. z liczbą około miliona użytkowników.

Goodie, ze swoją szeroką ofertą i dużymi możliwościami będzie zapewne groźnym konkurentem dla programów oferowanych przez wystawców kart płatniczych - Visa Oferty i Mastercard Priceless Specials oraz promocji związanych z aplikacjami umożliwiającymi płatności mobilne - Blik, Google Pay czy Apple Pay.

Z ostatniej chwili

 • 19.03.2019 13:46

  Nawet 1700 zł mogą zgarnąć przedsiębiorcy, którzy otworzą iKonto Biznes w Alior Banku i będą z niego aktywnie korzystali przez rok.

 • 18.03.2019 18:33

  Ruszyła kolejna promocja Konta Optymalnego w BGŻ BNP Paribas. Do zdobycia jest nawet 200 zł za prostą aktywność na rachunku.

 • 18.03.2019 17:29

  Korzystasz z Blika? Teraz w loterii możesz zdobyć nawet 100 tys. zł! Zasady akcji są bardzo proste. Sprawdź. 

 • 14.03.2019 14:15

  Za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, bank Pekao proponuje przedsiębiorcom 3 darmowe szkolenia o rynkowej wartości kilkuset złotych.

 • 14.03.2019 13:10

  Nawet 300 zł może wrócić w ciągu roku na rachunek Twojej karty kredytowej w ING Banku Śląskim.

 • 13.03.2019 09:15

  Alior Bank ponownie oferuje oprocentowanie 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym dla nowych środków do 100 tys. zł.

 • 11.03.2019 10:51

  Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymają premie gotówkowe i inne bonusy, gdy zrezygnują z usług Orange Finanse i zmienią warunki współpracy z mBankiem.

 • 11.03.2019 10:19

  Zapewnienie wpływów na konto Citi Priority pozwoli Ci zdobyć 150 zł w gotówce. Wykonując transakcje zagraniczne zyskasz 4% premii walutowej.

 • 8.03.2019 18:53

  Za skorzystanie z kart kredytowych, Santander proponuje punkty powitalne w Mastercard Priceless Specials. Szczególna oferta dotyczy fanów Ligi Mistrzów.

 • 8.03.2019 16:35

  mBank zachęca klientów Orange Finanse, by przenieśli swoje produkty właśnie do niego. W zamian proponuje kilkaset złotych w gotówce i dodatkowe bonusy.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.