Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 120 zł za eKonto Junior.

500 zł za założenie jednoosobowej działalności gospodarczej z mBankiem + 2 lata bez opłat za mBiznes Konto Standard

500 zł za założenie jednoosobowej działalności gospodarczej z mBankiem + 2 lata bez opłat za mBiznes Konto Standard
Źródło: najlepszekonto.pl

Bardzo często warunkiem zdobycia premii w promocji organizowanej przez bank jest sięgnięcie po jeden z jego produktów i wykazanie się aktywnością. Tym razem też jest to konieczne, ale dla zdobycia premii gotówkowej kluczowe jest… założenie własnej firmy z pomocą mBanku w ramach akcji "Firma i terminal za 0 zł". Możesz to zrobić zdalnie, przez Internet.

mBank przekonuje, że warto rozkręcać biznes właśnie z nim, gdyż w jednym miejscu możesz załatwić rejestrację firmy, otwarcie rachunku firmowego, a także uzyskać bezpłatną konsultację księgowej.

Promocja obowiązuje do 31 maja 2023 r. Przyjrzyjmy się, kto i na jakich warunkach może zgarnąć atrakcyjne bonusy – 500 zł w gotówce i zwolnienie z opłat za podstawowe usługi przez dwa lata.

Jakie nagrody są do zgarnięcia?

Zacznijmy od dokładnego przedstawienia nagród, jakie są do zdobycia w akcji przygotowanej przez mBank. A jest ich kilka.

Premia gotówkowa

Pierwszą jest 500 zł premii gotówkowej za otwarcie mBiznes konta Standard z kartą debetową Mastercard Debit Business, Mastercard Business WOŚP lub Mastercard Business WOŚP Mobilną i wykonanie transakcji plastikiem.

Bezpłatny rachunek i karta

Natomiast drugi bonus – 24-miesięczne zwolnienie z opłat za podstawowe usługi bankowe – przysługuje za samo otwarcie rachunku (o ile nie posiadasz go już w mBanku dla danego numeru NIP). Gwarancja braku opłat obejmuje następujące czynności:

  • prowadzenie rachunku mBiznes konto Standard;
  • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w PLN (Elixir) z rachunku podstawowego;
  • nielimitowany pakiet darmowych przelewów internetowych w EUR (SEPA) do krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Norwegii, Liechtensteinu i Szwajcarii z rachunku podstawowego;
  • korzystanie z pierwszej karty debetowej wydanej do rachunku (dotyczy tylko wybranych kart oferowanych do konta: Mastercard Debit Business, Visa Business Debit, Mastercard Business WOŚP i Mastercard Business WOŚP Mobilna);
  • wypłaty w PLN z bankomatów mBanku, Planet Cash, Euronet i Santander Bank Polska S.A. na terenie Polski;
  • wpłaty w PLN we wpłatomatach mBanku, Planet Cash, Cashline oraz Euronet na terenie Polski.

Darmowy terminal

Uczestnicząc w tej promocji, będziesz mógł też zamówić terminal płatniczy na specjalnych zasadach. Jeśli spełniasz warunki przystąpienia do Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego Polska Bezgotówkowa, abonament za Twój POS przez 24 miesiące wyniesie 0 zł. Nie zapłacisz też za instalację terminala oraz prowizji od transakcji kartami Visa i Mastercard do 100 tys. zł obrotu w ciągu 12 miesięcy.

Gdybyś nie spełniał warunków wspomnianego programu, to Twój abonament i instalacja również będą darmowe, ale będzie Cię obowiązywała prowizja od obrotu kartami.

Jakie decyzje trzeba podjąć przed złożeniem wniosku?

Przygotowując się do założenia firmy, trzeba przemyśleć wiele szczegółów – nazwę, miejsce prowadzenia działalności, formę opodatkowania, korzystanie (lub nie) z usług księgowej itp.

Tematów jest tak wiele, że mogłeś o czymś zapomnieć, więc mBank przygotował wykaz pytań, na które musisz znać odpowiedzi. Znajdziesz je tutaj.

Kto może otrzymać nagrodę gotówkową?

Wniosek o założenie firmy z mBankiem mogą złożyć pełnoletnie osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które posiadają polskie obywatelstwo, dowód osobisty i stały adres zamieszkania na terytorium Polski.

Nie ma znaczenia, czy jesteś już klientem mBanku, czy dopiero zamierzasz nim zostać. W tym drugim przypadku proces zakładania działalności gospodarczej będzie jednak nieco dłuższy, gdyż bank musi zweryfikować Twoją tożsamość. Może się to odbyć podczas spotkania z kurierem lub w placówce bankowej.

Najważniejsze, byś w dniu składania wniosku nie prowadził jednoosobowej działalności gospodarczej. Bank zastrzega również, że jeśli brałeś udział we wcześniejszych edycjach niniejszej promocji, to nie możesz skorzystać z najnowszej oferty.

Jak wygląda droga po 500 zł premii?

Krótko mówiąc – jest krótka, prosta i przyjemna. Sprowadza się do złożenia wniosków o otwarcie działalności gospodarczej i rachunku firmowego oraz do płatności kartą. Oto szczegóły:

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2023 r. na stronie internetowej mBanku złóż wniosek o rejestrację jednoosobowej działalności gospodarczej wraz z wnioskiem o otwarcie rachunku mBiznes konto Standard z kartą Mastercard Debit Business, Mastercard Business WOŚP lub Mastercard Business WOŚP Mobilną. Do wspomnianej daty musisz dopełnić wszelkich formalności.

Pamiętaj też, że jeśli we wniosku wybierzesz inną kartę niż wspomniane powyżej, Twoja premia przepadnie!

Krok 2
Krok 2

W ciągu 30 dni od podpisania umowy rachunku firmowego wykonaj wydaną do niego kartą debetową transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 1000 zł.

Nagroda
Nagroda

Premię otrzymasz na nowo otwarte mBiznes Konto Standard do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś warunki aktywności.

Przykład: jeśli założysz konto 17 kwietnia, to na wydanie 1000 zł masz czas do 17 maja 2023 r. Premia zostanie przelana na Twoje nowe konto do końca czerwca 2023 r.

Nagroda, którą zgarniesz, uczestnicząc w tej akcji, będzie związana z prowadzoną przez Ciebie działalnością gospodarczą i dlatego musisz ją ująć po stronie przychodów swojej firmy.

Ile kosztuje mBiznes Konto Standard w mBanku?

Po zakończeniu 24-miesięcznego okresu promocyjnego bank będzie pobierał opłaty zgodnie z Taryfą prowizji i opłat bankowych dla firm w ramach bankowości detalicznej mBank S.A. dla rachunku mBiznes konto Standard. Spójrz więc na standardowe koszty związane z tym rachunkiem.

Atrakcyjna premia dla przyszłych przedsiębiorców

To już kolejna odsłona specjalnej oferty mBanku dla wszystkich rozpoczynających działalność gospodarczą, którzy zdecydują się nie tylko na założenie własnego biznesu, ale przy okazji otworzą także konto do jego obsługi. Co prawda, uzyskana w promocji premia nie pozwoli raczej na zakup wyposażenia dla firmy, rozkręcenie działalności czy kampanię marketingową, ale zapewne przyda się, gdy kosztów jest wiele, a na dochody trzeba poczekać.

Naszym zdaniem warto przemyśleć propozycję mBanku, gdyż jest kompleksowa i wiąże się z atrakcyjną premią gotówkową. Konkretną wartość ma też zwolnienie z opłat za rachunek, i to aż przez 2 lata.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Firma i terminal za 0 zł"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.