Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank Pekao

Eurokonto Mobilne w Banku Pekao i 150 zł do Empik.com

Eurokonto Mobilne w Banku Pekao i 150 zł do Empik.com
Źródło: © peshkova / Fotolia
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

W naszej analizie koncentrujemy się na najważniejszych opłatach związanych z Eurokontem Mobilnym oraz z dodatkowymi funkcjonalnościami i usługami powiązanymi z tym rachunkiem.

Pełna analiza Eurokonta Mobilnego Banku Pekao


Najważniejsze parametry Eurokonta Mobilnego

Poniżej prezentujemy najistotniejsze opłaty i prowizje związane z Eurokontem Mobilnym:

Nawet 150 zł do Empik.com w promocji PeoPay

W promocji nowego PeoPay do zdobycia są w sumie trzy kupony do sklepu internetowego Empiku, a ich łączna wartość wynosi 150 zł. Jeśli chcesz zdobyć podstawowy voucher o wartości 50 zł, powinieneś: wypełnić formularz rejestracyjny, w którym podasz swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail, a następnie aktywować (poprzez zalogowanie) aplikację PeoPay dostępną na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Uwaga – jeśli korzystałeś już wcześniej z aplikacji PeoPay, powyższa nagroda niestety Ci nie przysługuje, jednak możesz ubiegać się o pozostałe nagrody.

W akcji do zdobycia są również dodatkowe vouchery do Empik.com, o wartości 25 zł każdy. Oto, co powinieneś zrobić, aby je otrzymać:

  • W czasie trwania promocji wykonaj dowolną transakcję poprzez aplikację PeoPay z wykorzystaniem funkcjonalności Masterpass na kwotę min. 10 zł. - za spełnienie tego warunku otrzymasz kolejny kupon do wykorzystania na Empik.com o wartości 25 zł.
  • Kolejne 25 zł możesz zdobyć, skutecznie polecając aplikację PeoPay znajomym lub rodzinie. W tym celu taka osoba podczas rejestracji w promocji powinna podać Twój kod polecenia, a Ty (jako polecający) dodatkowo wykonać przynajmniej jedną transakcję przez PeoPay. - każdy uczestnik promocji może polecić aż trzy osoby, co oznacza, że do zyskania jest w sumie 75 zł do wykorzystania na Empik.com (3 kupony po 25 zł każdy).

Promocja trwa do 28 lutego 2018 r. Więcej o akcji znajdziesz w tym artykule.

Karta wielowalutowa

Bank Pekao udostępnia również swoim klientom kartę wielowalutową. Umożliwia ona wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach. Podczas dokonywania transakcji system sam rozpozna walutę płatności i pobierze kwotę z odpowiedniego konta walutowego (jeśli na rachunku nie będzie wymaganej kwoty, zostanie ona pobrana z konta w PLN razem z wymaganymi opłatami). Ważne: jeśli waluta transakcji będzie inna niż euro, dolary, funty lub franki, płatność zostanie rozliczona z konta w złotówkach!

Karta wielowalutowa w Pekao SA to Mastercard Debit FX (lub Gold FX) i opłata za nią zależy od posiadanego konta osobistego (koszt kształtuje się od 6,99 zł do 9,99 zł, ale można go uniknąć, dokonując min. 4 transakcji kartą w miesiącu).

Rachunek walutowy w Banku Pekao prowadzony jest w euro, dolarach, funtach oraz frankach. Obsługa rachunku kosztuje odpowiednio 0,99 EUR, 1,10 USD, 0,69 GBP, 1,39 CHF.

Dodatkowe usługi i atuty konta

Poniżej przedstawiamy dodatkowe funkcjonalności związane z Eurokontem Mobilnym:

  • aplikacja mobilna PeoPay - umożliwia płatności mobilne smartfonem, szybkie przelewy między użytkownikami, wypłaty z bankomatów Pekao SA, a także płatności bezgotówkowe w sklepach (oznaczonych logo PeoPay) i w Internecie. Więcej o PeoPay piszemy w tym tekście;
  • karta wielowalutowa MasterCard Debit FX - rozwiązanie to umożliwia płatności za granicą bez dodatkowych przewalutowań, jeśli płacimy w walutach, z którymi powiązany jest rachunek. Pekao SA oferuje rachunek walutowy dla czterech walut: USD, EUR, GBP i CHF. Więcej o karcie wielowalutowej znajdziesz w tym artykule;
  • konto oszczędnościowe „Dobry Zysk” - rachunek otwierany bezpłatnie do Eurokonta, oprocentowany od 0,2% do 0,7% w skali roku w zależności od zdeponowanej kwoty (minimalna kwota depozytu to 5 tys. zł);
  • Superoferty – rabaty dla klientów Banku Pekao SA;
  • funkcja doładowania telefonu - usługa jest bezpłatna, można z niej skorzystać za pomocą bankowości internetowej, mobilnej, SMS lub infolinii (w dwóch ostatnich przypadkach należy liczyć się z opłatą naliczaną przez operatora sieci telekomunikacyjnej).

Zdaniem redakcji

Eurokonto Mobilne nie należy do rachunków najtańszych na rynku, niemniej opłat za podstawowe usługi można dość łatwo uniknąć. Jeżeli klient zapewni comiesięczny wpływ na konto w wysokości min. 500 zł, to prowizja za prowadzenie rachunku nie zostanie naliczona (w kolejnym miesiącu). Jeszcze prościej ustrzec się przed opłatą naliczaną za obsługę kart debetowej: wystarczy wykonać tylko 4 transakcje bezgotówkowe kartą (na dowolną kwotę), aby z konta nie została pobrana kwota 6,99 zł. Standardowe przelewy internetowe są darmowe.

Ze względu na to, że klienci Pekao SA mogą bezpłatnie pobierać środki z bankomatów należących do UniCredit na całym świecie, rachunek ten może być szczególnie przydatny osobom często wyjeżdżającym za granicę. Dodatkowo znaczącym atutem jest karta wielowalutowa, pozwalająca znacznie zaoszczędzić na transakcjach zagranicznych.

Wadami Eurokonta Mobilnego są płatne SMS-y z kodami weryfikacyjnymi (20 gr od wiadomości) oraz brak przelewów natychmiastowych. Wiele do życzenia pozostawia także oferta oszczędnościowa, która sporo odbiega od stawek konkurencji.

Widać jednak, że bank stawia na rozwój własnych rozwiązań i usług: darmowe wpłaty i wypłaty gotówki w bankomatach dotyczą wyłącznie maszyn Pekao SA. Unikalną usługą jest aplikacja PeoPay, oferująca szeroki zakres funkcjonalności mobilnych (płatności smartfonem, szybkie przelewy między użytkownikami aplikacji itp.). W promocji nowej odsłony tej aplikacji można zyskać nawet 150 zł do wydania na Empik.com.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji konta i kart debetowych
  2. Regulamin promocji Nowy PeoPay - aktywuj i polecaj

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.