Eurokonto Mobilne w Banku Pekao i 150 zł do Empik.com

Eurokonto Mobilne zostało wycofane z oferty. Sprawdź nasz ranking kont osobistych i wybierz rachunek odpowiedni dla Ciebie.

Eurokonto Mobilne w Banku Pekao i 150 zł do Empik.com © peshkova / Fotolia

Eurokonto Mobilne to sztandarowy rachunek osobisty Banku Pekao SA. Bank udostępnia swoim klientom nowoczesne aplikacje, własny system płatności mobilnych, kartę wielowalutową, a także dostęp do atrakcyjnych rabatów. Eurokonto Mobilne można również polecić osobom często wyjeżdżającym za granicę. W promocji aplikacji mobilnej PeoPay możesz zyskać nawet 150 zł do Empik.com

W naszej analizie koncentrujemy się na najważniejszych opłatach związanych z Eurokontem Mobilnym oraz z dodatkowymi funkcjonalnościami i usługami powiązanymi z tym rachunkiem.

Najważniejsze parametry Eurokonta Mobilnego

Poniżej prezentujemy najistotniejsze opłaty i prowizje związane z Eurokontem Mobilnym:

 • oprocentowanie konta wynosi 0,01% w skali roku;
 • 0 zł za otwarcie rachunku;

 • 5,99 zł – miesięczna opłata za prowadzenie rachunku. Opłaty można uniknąć, jeżeli w poprzednim miesiącu na rachunek wpłynęło wynagrodzenie (lub inne regularne zasilenie) na kwotę min. 500 zł (jednorazowo; pod uwagę nie są brane wpłaty gotówkowe, wpływy z lokat, kredytów oraz środki przelane z innego konta należącego do właściciela Eurokonta Mobilnego).

 • 0 zł za wydanie i wznowienie karty MasterCard Debit Standard (także dla współposiadacza i pełnomocnika). Umożliwia ona płatności zbliżeniowe i internetowe. Można również zamówić kartę z własnym wzorem graficznym;
 • 3,99 zł – miesięczna opłata za obsługę karty debetowej. Opłata może zostać obniżona do 0 zł, jeżeli w poprzednim miesiącu zostaną rozliczone 4 transakcje kartą (na dowolną kwotę);
 • 0 zł za wypłatę środków z bankomatów Pekao SA i 0 zł za dwie pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów innych operatorów, kolejne: 2% min 5,00 zł;
 • 0 zł za wypłatę ze wszystkich bankomatów UniCredit za granicą, 2% min 5,00 zł – pozostałe bankomaty za granicą;
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach własnych banku (w bankomatach z funkcją wpłat);
 • 0,99 zł – opłata za pobranie gotówki w usłudze cashback, w ramach promocji do końca czerwca 2017 r. usługa jest bezpłatna.
 • 0 zł za przelew internetowy (wewnętrzny i zewnętrzny);
 • 9,99 zł – za przelew złożony w oddziale;
 • brak przelewów natychmiastowych;
 • 1 zł miesięcznie za zrealizowanie zlecenia stałego – opłata pobierana jest zbiorczo od wszystkich wykonanych transakcji;
 • 0 zł za polecenie zapłaty;
 • 9,99 zł za przelew SEPA;
 • 0,50% min 30,00 zł max 250,00 zł – opłata za pozostałe przelewy walutowe (SWIFT);
 • 0 zł za wpłatę i wypłatę gotówkową w oddziale banku (na własny rachunek prowadzony w Pekao SA).
 • 0,20 zł - opłata za kody SMS (pobierana zbiorczo za wszystkie wysłane SMS-y w ciągu miesiąca);
 • 0 zł za zmianę kodu PIN w bankomacie (tylko w wybranych bankomatach własnych banku);
 • opłata za sprawdzenie salda w bankomacie: 0 zł w bankomatach własnych banku, 0,99 zł w pozostałych;
 • 0 zł za wyciąg elektroniczny, 5 zł za wyciąg w formie papierowej;
 • 10 zł za przyjęcie/zmianę dyspozycji wkładem na wypadek śmierci;
 • 0 zł za wydanie karty MasterCard Debit Standard w miejsce zastrzeżonej.

Nawet 150 zł do Empik.com w promocji PeoPay

W promocji nowego PeoPay do zdobycia są w sumie trzy kupony do sklepu internetowego Empiku, a ich łączna wartość wynosi 150 zł. Jeśli chcesz zdobyć podstawowy voucher o wartości 50 zł, powinieneś: wypełnić formularz rejestracyjny, w którym podasz swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail, a następnie aktywować (poprzez zalogowanie) aplikację PeoPay dostępną na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Uwaga – jeśli korzystałeś już wcześniej z aplikacji PeoPay, powyższa nagroda niestety Ci nie przysługuje, jednak możesz ubiegać się o pozostałe nagrody.

W akcji do zdobycia są również dodatkowe vouchery do Empik.com, o wartości 25 zł każdy. Oto, co powinieneś zrobić, aby je otrzymać:

 • W czasie trwania promocji wykonaj dowolną transakcję poprzez aplikację PeoPay z wykorzystaniem funkcjonalności Masterpass na kwotę min. 10 zł. - za spełnienie tego warunku otrzymasz kolejny kupon do wykorzystania na Empik.com o wartości 25 zł.
 • Kolejne 25 zł możesz zdobyć, skutecznie polecając aplikację PeoPay znajomym lub rodzinie. W tym celu taka osoba podczas rejestracji w promocji powinna podać Twój kod polecenia, a Ty (jako polecający) dodatkowo wykonać przynajmniej jedną transakcję przez PeoPay. - każdy uczestnik promocji może polecić aż trzy osoby, co oznacza, że do zyskania jest w sumie 75 zł do wykorzystania na Empik.com (3 kupony po 25 zł każdy).

Promocja trwa do 28 lutego 2018 r. Więcej o akcji znajdziesz w tym artykule.

Karta wielowalutowa

Bank Pekao udostępnia również swoim klientom kartę wielowalutową. Umożliwia ona wygodne płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w walucie czy ponoszenia wysokich prowizji dla "plastiku" w złotówkach. Podczas dokonywania transakcji system sam rozpozna walutę płatności i pobierze kwotę z odpowiedniego konta walutowego (jeśli na rachunku nie będzie wymaganej kwoty, zostanie ona pobrana z konta w PLN razem z wymaganymi opłatami). Ważne: jeśli waluta transakcji będzie inna niż euro, dolary, funty lub franki, płatność zostanie rozliczona z konta w złotówkach!

Karta wielowalutowa w Pekao SA to Mastercard Debit FX (lub Gold FX) i opłata za nią zależy od posiadanego konta osobistego (koszt kształtuje się od 6,99 zł do 9,99 zł, ale można go uniknąć, dokonując min. 4 transakcji kartą w miesiącu).

Rachunek walutowy w Banku Pekao prowadzony jest w euro, dolarach, funtach oraz frankach. Obsługa rachunku kosztuje odpowiednio 0,99 EUR, 1,10 USD, 0,69 GBP, 1,39 CHF.

Dodatkowe usługi i atuty konta

Poniżej przedstawiamy dodatkowe funkcjonalności związane z Eurokontem Mobilnym:

 • aplikacja mobilna PeoPay - umożliwia płatności mobilne smartfonem, szybkie przelewy między użytkownikami, wypłaty z bankomatów Pekao SA, a także płatności bezgotówkowe w sklepach (oznaczonych logo PeoPay) i w Internecie. Więcej o PeoPay piszemy w tym tekście;
 • karta wielowalutowa MasterCard Debit FX - rozwiązanie to umożliwia płatności za granicą bez dodatkowych przewalutowań, jeśli płacimy w walutach, z którymi powiązany jest rachunek. Pekao SA oferuje rachunek walutowy dla czterech walut: USD, EUR, GBP i CHF. Więcej o karcie wielowalutowej znajdziesz w tym artykule;
 • konto oszczędnościowe „Dobry Zysk” - rachunek otwierany bezpłatnie do Eurokonta, oprocentowany od 0,2% do 0,7% w skali roku w zależności od zdeponowanej kwoty (minimalna kwota depozytu to 5 tys. zł);
 • Superoferty – rabaty dla klientów Banku Pekao SA;
 • funkcja doładowania telefonu - usługa jest bezpłatna, można z niej skorzystać za pomocą bankowości internetowej, mobilnej, SMS lub infolinii (w dwóch ostatnich przypadkach należy liczyć się z opłatą naliczaną przez operatora sieci telekomunikacyjnej).

Zdaniem redakcji

Eurokonto Mobilne nie należy do rachunków najtańszych na rynku, niemniej opłat za podstawowe usługi można dość łatwo uniknąć. Jeżeli klient zapewni comiesięczny wpływ na konto w wysokości min. 500 zł, to prowizja za prowadzenie rachunku nie zostanie naliczona (w kolejnym miesiącu). Jeszcze prościej ustrzec się przed opłatą naliczaną za obsługę kart debetowej: wystarczy wykonać tylko 4 transakcje bezgotówkowe kartą (na dowolną kwotę), aby z konta nie została pobrana kwota 6,99 zł. Standardowe przelewy internetowe są darmowe.

Ze względu na to, że klienci Pekao SA mogą bezpłatnie pobierać środki z bankomatów należących do UniCredit na całym świecie, rachunek ten może być szczególnie przydatny osobom często wyjeżdżającym za granicę. Dodatkowo znaczącym atutem jest karta wielowalutowa, pozwalająca znacznie zaoszczędzić na transakcjach zagranicznych.

Wadami Eurokonta Mobilnego są płatne SMS-y z kodami weryfikacyjnymi (20 gr od wiadomości) oraz brak przelewów natychmiastowych. Wiele do życzenia pozostawia także oferta oszczędnościowa, która sporo odbiega od stawek konkurencji.

Widać jednak, że bank stawia na rozwój własnych rozwiązań i usług: darmowe wpłaty i wypłaty gotówki w bankomatach dotyczą wyłącznie maszyn Pekao SA. Unikalną usługą jest aplikacja PeoPay, oferująca szeroki zakres funkcjonalności mobilnych (płatności smartfonem, szybkie przelewy między użytkownikami aplikacji itp.). W promocji nowej odsłony tej aplikacji można zyskać nawet 150 zł do wydania na Empik.com.

Ocena: 3.0

 • nawet 150 zł do Empik.com w promocji PeoPay
 • karta wielowalutowa
 • aplikacja mobilna PeoPay
 • łatwa do uniknięcia opłata za kartę płatniczą
 • opłata za kody SMS do autoryzacji zleceń
 • brak przelewów natychmiastowych

Sylwetka Banku Pekao

Pekao SA to jeden z najstarszych polskich banków, który działa w naszym kraju już ponad 80 lat – dokładnie od 1929 r., kiedy powstał Bank Polska Kasa Opieki SA. Bank Pekao SA jest drugim co do wielkości aktywów bankiem w naszym kraju. Misja i zasady tej instytucji to budowanie wartości dla klientów, uczestnictwo w społecznościach lokalnych, tworzenie najlepszych miejsc pracy, osiąganie najwyższych standardów i wprowadzanie prostych rozwiązań.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta kosztuje 5 zł, jednak można uniknąć opłaty, zapewniając stałe wpływy w kwocie min. 500 zł. Obsługa karty debetowej - 3,99 zł, można uniknąć, dokonując min. 4 transakcji kartą w miesiącu. Darmowe są wypłaty z bankomatów własnych Pekao SA oraz dwie wypłaty w miesiącu z bankomatów innych sieci (pozostałe wypłaty kosztują 2% min. 5 zł). Bank nie pobiera opłaty za przelewy internetowe.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Konto będzie dobrym wyborem dla aktywnych klientów, którzy preferują płatności bezgotówkowe i zapewniają stałe wpływy na rachunek. Osoby często wyjeżdżające za granicę z pewnością docenią zalety karty wielowalutowej.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Można zamówić kartę wielowalutową i uniknąć kosztów przewalutowań. Bank udostępnia nowoczesny system płatności PeoPay, a w promocji tej aplikacji możesz zyskać nawet 150 zł do Empik.com

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera 20 gr za każdy SMS do weryfikacji zleceń w bankowości elektronicznej.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.