Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank Pekao

Eurokonto Intro w Pekao SA

Eurokonto Intro w Pekao SA
Źródło: Strona internetowa Pekao SA
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza Eurokonta Intro Banku Pekao


Podstawowe parametry

Eurokonto Intro jest reklamowane przez Pekao SA jako wygodne i nowoczesne konto dla studentów. W naszej analizie przyjrzymy się opłatom związanym z rachunkiem, sprawdzimy również, z jakich funkcjonalności mogą skorzystać posiadacze tego konta.

Nawet 150 zł do Empik.com w promocji PeoPay

W promocji nowego PeoPay do zdobycia są w sumie trzy kupony do sklepu internetowego Empiku, a ich łączna wartość wynosi 150 zł. Jeśli chcesz zdobyć podstawowy voucher o wartości 50 zł, powinieneś: wypełnić formularz rejestracyjny, w którym podasz swoje imię, nazwisko oraz adres e-mail, a następnie aktywować (poprzez zalogowanie) aplikację PeoPay dostępną na urządzenia mobilne z systemem Android lub iOS. Uwaga – jeśli korzystałeś już wcześniej z aplikacji PeoPay, powyższa nagroda niestety Ci nie przysługuje, jednak możesz ubiegać się o pozostałe nagrody.

W akcji do zdobycia są również dodatkowe vouchery do Empik.com, o wartości 25 zł każdy. Oto, co powinieneś zrobić, aby je otrzymać:

  • W czasie trwania promocji wykonaj dowolną transakcję poprzez aplikację PeoPay z wykorzystaniem funkcjonalności Masterpass na kwotę min. 10 zł. - za spełnienie tego warunku otrzymasz kolejny kupon do wykorzystania na Empik.com o wartości 25 zł.
  • Kolejne 25 zł możesz zdobyć, skutecznie polecając aplikację PeoPay znajomym lub rodzinie. W tym celu taka osoba podczas rejestracji w promocji powinna podać Twój kod polecenia, a Ty (jako polecający) dodatkowo wykonać przynajmniej jedną transakcję przez PeoPay. - każdy uczestnik promocji może polecić aż trzy osoby, co oznacza, że do zyskania jest w sumie 75 zł do wykorzystania na Empik.com (3 kupony po 25 zł każdy).

Promocja trwa do 28 lutego 2018 r. Więcej o akcji znajdziesz w tym artykule.

Dodatkowe funkcjonalności rachunku

Przed wyborem konta osobistego warto przyjrzeć się usługom, które bank przygotował dla właścicieli rachunku. W ramach Eurokonta Intro młodzi klienci zyskują dostęp do wielu ciekawych funkcjonalności. Należą do nich:

Rachunek Walutowy – prowadzony w EUR, USD, GBP, CHF (standardowa prowizja wynosi 1,10 USD; 0,99 EUR; 1,39 CHF; 0,69 GBP).

Karta wielowalutowa MasterCard Debit FX – uniwersalny instrument płatniczy obsługujący wszystkie rachunki klienta – zarówno podstawowe konto prowadzone w złotówkach, jak i konto/konta walutowe. Karta stanowi interesujące rozwiązanie dla osób, które często podróżują za granicę i preferują płatności bezgotówkowe. Pozwala na uniknięcie niepotrzebnych kosztów związanych z przewalutowaniem – zapewnia automatyczne rozpoznawanie waluty i księgowanie transakcji na odpowiednim rachunku bez ingerencji ze strony klienta (karty nie trzeba przepinać między kontami). Więcej informacji o karcie wielowalutowej znajdziesz w tym artykule.

Aplikacja mobilna PeoPay – umożliwia wypłatę gotówki z bankomatów Pekao S.A. za pomocą telefonu, szybkie przelewy między użytkownikami aplikacji oraz zakupy w Internecie. Z jej pomocą można również dokonać płatności bezgotówkowych w sklepach i punktach usługowych oznaczonych logo PeoPay.

Legitymacja studencka z funkcją karty płatniczej – usługa dostępna dla studentów następujących uczelni: Politechniki Białostockiej, Wyższej Szkoły Finansów i Zarządzania w Warszawie, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II w Lublinie, Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie, Politechniki Warszawskiej, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Uczelnia wydaje studentowi legitymację z wbudowaną funkcją płatniczą, która zostaje aktywowana w momencie podpisania z Pekao SA umowy o Eurokonto Intro wraz z kartą do rachunku i kartą MasterCard ELS.

Galeria Rabatów – oferty przygotowane przez partnerów programu rabatowego można zlokalizować dzięki aplikacji Mobilny Planer Zakupów oraz na stronie www.rabatypekao.pl. Młodzi ludzie mogą skorzystać z rabatów do 30% w blisko 2000 punktach handlowo-usługowych na terenie kraju oraz w 250 sklepach internetowych.

Darmowe ubezpieczenie Assistance w podróży za granicą - pomoc w podróży zagranicznej na terenie wszystkich państw świata, w razie wypadku lub nagłego zachorowania, m.in. pokrycie kosztów leczenia, rekonwalescencji, transportu medycznego do Polski, pomocy prawnej.

Usługa Pekao24 - posiadacze Eurokonta Intro zyskują szybki dostęp do rachunku poprzez trzy elektroniczne serwisy dostępu: PekaoInternet, TelePekao oraz PekaoSMS.

Komentarz redakcji

Eurokonto Intro zawiera wiele udogodnień, które powinny przypaść do gustu młodym klientom – wystarczy wymienić cashback, płatności mobilne (w tym również zbliżeniowe), aplikację PeoPay, Galerię Rabatów czy darmowe ubezpieczenie w podróży za granicą. Szczególnie wygodnym i innowacyjnym rozwiązaniem jest karta wielowalutowa, dzięki której można uniknąć kosztów przewalutowania (ta funkcjonalność może się okazać przydatna nie tylko podczas zagranicznych wojaży, lecz również podczas zakupów internetowych w euro lub dolarach).

Warto jednak sprawdzić, jak Eurokonto Intro wypada w roli rachunku bieżącego przeznaczonego do przeprowadzania zwykłych operacji, np. wypłat z bankomatów czy przelewów. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak zewnętrzne i wewnętrzne przelewy internetowe, a zakładając konto do 31 grudnia 2017 r., nie poniesiemy opłaty za kartę i wypłaty z bankomatów w kraju aż do ukończenia 26 roku życia. Standardowo za obsługę "plastiku" zapłacimy od 0,99 zł do 1,98 zł, a darmowe są tylko wypłaty z maszyn Pekao SA.

Konto studenckie Pekao SA w obecnej formie stanowi ciekawą propozycję, zwłaszcza dla klientów preferujących wygodny i szybki dostęp do rachunku. Także osoby często podróżujące za granicę powinny docenić zalety tego konta. Wielbicieli nowinek technologicznych z kolei może zainteresować promocja nowej odsłony aplikacji PeoPay, w której można zyskać nawet 150 zł do wydania na Empik.com.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji
  2. Regulamin promocji Nowy PeoPay - aktywuj i polecaj

O banku

Bank Pekao (czyli Polska Kasa Opieki Spółka Akcyjna) to polski bank uniwersalny założony w latach 20. XX wieku. Aktualnie oferta banku obejmuje produkty dla klientów indywidualnych (detalicznych i z grupy premium), małych i średnich firm, korporacji, a także rolników.