Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

EnveloBonus, czyli nawet 200 zł zwrotu za e-zakupy od EnveloBanku

EnveloBonus, czyli nawet 200 zł zwrotu za e-zakupy od EnveloBanku

Posiadacze EnveloKonta, w tym osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą korzystające z rachunku EnveloKonto Firmowe, mogą przystąpić do programu w banalnie prosty sposób. Korzystanie ze zwrotu części wydatków (moneyback) też nie nastręcza żadnych problemów.

Wystarczy 5 kroków

Droga po bonus sprowadza się do wykonania 5 kroków. Najtrudniejszy z nich to wybór kupowanego towaru:

  1. Zarejestruj się w programie przez bankowość internetową lub mobilną EnveloBanku, wybierając przycisk “Dołącz do programu”. Musisz przy tym zaakceptować regulamin programu EnveloBonus oraz wyrazić zgodę na uczestnictwo w nim.
  2. Zrób dowolne zakupy w Internecie za min. 30 zł.
  3. Zapłać za nie kartą EnveloBanku lub szybkim przelewem internetowym z EnveloKonta (tzw. pay-by-link).
  4. Wybierz jeden ze sposobów dostawy Poczty Polskiej (Paczka MINI, Paczka pocztowa, Paczka+, Paczka24, PACZKA48, Pocztex , Pocztex Procedura, List polecony, Przesyłka firmowa polecona).
  5. Zarejestruj w bankowości internetowej lub mobilnej EnveloBanku numer przesyłki, za którą chcesz otrzymać zwrot. Podaj przy tym identyfikator zrealizowanej płatności. Pieniądze otrzymasz w następny dzień roboczy.
    Uwaga: na zarejestrowanie przesyłki masz 30 dni od dnia dokonania płatności!

Zasady premiowania

System premiowania też jest bardzo prosty:

  • dostawa zamówienia w jeden z podanych wyżej sposobów to 2 zł z powrotem na Twoim EnveloKoncie;
  • każda dziesiąta przesyłka to dodatkowa premia – 10 zł.

Maksymalna kwota zwrotów w miesiącu wynosi 20 zł. W ciągu roku możesz odzyskać 200 zł (a nie 240 zł jak mogłoby się wydać).

W przypadku osób fizycznych nagroda nie jest opodatkowana. Ci, którzy uzyskają zwrot w ramach prowadzonej działalności gospodarczej, muszą go ująć po stronie przychodów i rozliczyć przed urzędem skarbowym wg obowiązujących ich zasad.

EnveloKonto – prosty i przejrzysty rachunek

EnveloKonto to bezwarunkowo darmowy rachunek osobisty z podstawowymi funkcjonalnościami oraz przejrzystą tabelą opłat i prowizji. Standardowa opłata za prowadzenie wydanej do niego karty wynosi 5 zł. Można jej uniknąć, zapewniając w danym miesiącu wpływ w wysokości min. 1 000 zł oraz wykonując przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową kartą. Warunki te nie dotyczą osób poniżej 26 r.ż.

Posiadacze EnveloKonta mogą korzystać z bezpłatnego przewalutowania transakcji w walutach obcych i cieszyć się przeliczaniem ich wg korzystnego kursu Visy.

Czy to się opłaca?

Odpowiemy jak prawnicy: „To zależy”. Ci, którzy nie oczekują zbyt wiele od rachunku i bardzo często korzystają z dostawy zakupów internetowych przez Pocztę Polską, mogą rozważyć tę propozycję. Kwota zwrotu – 200 zł – nie jest najwyższa – ale może warto po nią sięgnąć.

Zwolenników szerszego spektrum opcji moneybacku odsyłamy do naszego rankingu kont z moneybackiem.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Programu „EnveloBonus za e-zakupy”

O banku

EnveloBank to cyfrowa marka Banku Pocztowego. Instytucja powstała stosunkowo niedawno – w 2017 r. - i wyróżnia się w stu procentach polskim kapitałem (jej głównymi akcjonariuszami są Poczta Polska S.A. oraz PKO BP S.A.).

Misją EnveloBanku jest dostarczanie nowoczesnych i funkcjonalnych rozwiązań w zakresie podstawowych usług bankowych.