Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku (dawniej Getin Banku): do 8% w skali roku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku (dawniej Getin Banku): do 8% w skali roku
Źródło: VeloBank
VeloBank - Konto oszczędnościowe
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Wady:

  • wymaga posiadania konta osobistego i wyrażenia zgód marketingowych

Opinia eksperta

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to jedna z najlepszych ofert na rynku. Tego faktu nie zmieniają nawet warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania ani konieczność posiadania konta osobistego. Wysokie stawki promocyjne całkowicie rekompensują niewielkie mankamenty rachunku.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pojawiające się cyklicznie oferty specjalne czynią Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) jedną z najbardziej interesujących propozycji na rynku, przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie oprocentowanie, ale to nie jedyny powód. Równie istotny jest fakt, że konto jest otwierane i prowadzone bezpłatnie, a Ty – jak na „elastyczny” rachunek przystało – masz swobodny dostęp do środków.

Jednak to właśnie oprocentowanie sprawia, że EKO plasuje się w czołówce rankingu tego typu produktów. Aktualnie dla "nowych środków" do 400 tys. zł można uzyskać stawkę 8%, które jest naliczane przez 3 miesiące (nadwyżka powyżej 400 tys. zł oprocentowana jest według stawki standardowej, która wynosi 0,05%).

Pełna analiza Elastycznego Konta Oszczędnościowego VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe – opłaty

Wspomnieliśmy już, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku otwierane i prowadzone jest za darmo. A jak prezentują się pozostałe opłaty z nim związane?

Opłaty, z którymi muszą się liczyć posiadacze rachunku, również nie odbiegają od rynkowej średniej. Podobnie jak w w przypadku większości kont oszczędnościowych na rynku nie zapłacisz za pierwszy przelew w bankowości internetowej w miesiącu (np. na konto osobiste w VeloBanku, którego posiadanie jest wymagane). A skoro nie musisz zbytnio martwić się o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu.

Nowe środki: 8% do 400 tys. zł przez 3 miesiące

Aktualna edycja akcji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" zakończy się 5 lutego 2023 r. W ramach tej oferty specjalnej nowe środki do 400 tys. zł są oprocentowane na 8% w skali roku. Promocyjna stawka obowiązuje przez 3 miesiące (dokładnie - 92 dni) od daty wpłaty pierwszych nowych środków.

Z promocji nie może skorzystać uczestnik poprzednich edycji, któremu okres naliczania oprocentowania zakończy się między 13 stycznia a 5 lutego 2023 r.

Do uzyskania promocyjnego oprocentowania niezbędne jest posiadanie konta osobistego, a ponadto:

  • wyrażenie zgód marketingowych oraz
  • brak wyrażonego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

Po spełnieniu powyższych warunków pozostaje wpłata na EKO tzw. nowych środków. Są to środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo na kontach oszczędnościowych i lokatach (a także na rachunkach przejściowych służących do zakładania lokat oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych), których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, ustalone w dniu 10 stycznia 2023 r.

Skoro formalności mamy już wyjaśnione, pora przyjrzeć się spodziewanym zyskom na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Nowe środki”.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku: 8% przez 3 miesiące (promocja „Na nowe środki”)
Kwota na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto na EKO

1 000 zł

16 zł

2 500 zł

41 zł

5 000 zł

82 zł

10 000 zł

164 zł

25 000 zł

411 zł

50 000 zł

822 zł

75 000 zł 1 232 zł
100 000 zł 1 643 zł
150 000 zł 2 465 zł
200 000 zł 3 286 zł
300 000 zł 4 929 zł
400 000 zł 6 572 zł
Wyliczenia dla nowych środków zdeponowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez pełne 3 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych. Obliczenia na dzień 13 stycznia 2023 r.
Kliknij, aby powiększyć

Wpłata nowych środków w maksymalnej wysokości 400 tys. zł skutkuje po 3 miesiącach czystym zyskiem ponad 6500 złotych. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu standardowego, w związku z czym zarabianie na odsetkach nie przynosi już tak spektakularnych efektów. Zawsze możesz wypłacić środki i poszukać konkurencyjnej oferty, w czym pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych

Zakładając, że bank wciąż będzie odnawiał promocję, po pewnym czasie będziesz mógł ponownie z niej skorzystać. Zwróć jednak uwagę na okres karencji ustalony w regulaminach następnych edycji.

Tylko z kontem osobistym

Pod względem konieczności posiadania konta osobistego oferta VeloBanku wpisuje się w rynkowe standardy. Większość kont oszczędnościowych (szczególnie tych z czołówki) wymaga posiadania rachunku osobistego i tak też jest w przypadku propozycji Velo.

Darmowe VeloKonto

Oto flagowa propozycja konta osobistego, którego posiadanie jest niezbędne do otwarcia EKO w promocji:

Propozycja z czołówki rankingu kont oszczędnościowych

VeloBank kontynuuje działania swojego poprzednika, czyli Getin Banku, i stara się być atrakcyjną instytucją dla oszczędzających. Oferowana stawka należy do najwyższych na rynku dostępnych cyklicznie, a warunki jej uzyskania nie są wcale szczególnie wygórowane. Konieczność wpłaty nowych środków i posiadania konta osobistego nie wpływają negatywnie na naszą ocenę oferty.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania pieniądze warto wypłacić i poszukać alternatywnej oferty, bazując na rankingu kont oszczędnościowych.

By zakończyć optymistycznym akcentem, warto zaznaczyć, że bank często odnawia swoje specjalne oferty, a środki deponowane w VeloBanku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł).

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Tabela oprocentowania kont
  3. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" edycja 1/2023

O banku

VeloBank to bank detaliczny, który powstał w wyniku przekształcenia i restrukturyzacji Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.