Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku (dawniej Getin Banku): do 8% w skali roku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku (dawniej Getin Banku): do 8% w skali roku
Źródło: VeloBank
VeloBank - Konto oszczędnościowe
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

600 zł premii moneyback za VeloKonto w VeloBanku + 50 zł w programie poleceń + 8% dla oszczędności
Trwa do: 31.08.2023
  • wysoki zakres kwot
  • bezpłatne przelewy wewnętrzne dokonywane przez bankowość elektroniczną

Wady:

  • wymaga wyrażenia zgód marketingowych

Opinia eksperta

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to jedna z najlepszych ofert na rynku. Tego faktu nie zmieniają nawet warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania (konieczność zapewnienia nowych środków i zgody marketingowe). Wysoka stawka oprocentowania całkowicie rekompensuje niewielkie mankamenty rachunku.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pojawiające się cyklicznie oferty specjalne czynią Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) jedną z najbardziej interesujących propozycji na rynku, przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie oprocentowanie, ale to nie jedyny powód. Równie istotny jest fakt, że konto jest otwierane i prowadzone bezpłatnie, a Ty – jak na „elastyczny” rachunek przystało – masz swobodny dostęp do środków.

Jednak to właśnie oprocentowanie sprawia, że EKO plasuje się w czołówce rankingu tego typu produktów. Aktualnie dla "nowych środków" do 300 tys. zł można uzyskać stawkę 8%, które jest naliczane przez 3 miesiące (nadwyżka powyżej 300 tys. zł do 400 tys. zł oprocentowana jest według stawki 6%).

Pełna analiza Elastycznego Konta Oszczędnościowego VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe – opłaty

Wspomnieliśmy już, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku otwierane i prowadzone jest za darmo. A jak prezentują się pozostałe opłaty z nim związane?

Opłaty, z którymi muszą się liczyć posiadacze rachunku, pozytywnie odbiegają od rynkowej średniej. Podobnie jak kilka innych kont oszczędnościowych na rynku nie zapłacisz za przelewy wewnętrzne w bankowości internetowej (np. na konto osobiste w VeloBanku, którego posiadanie nie jest wymagane w promocji). A skoro nie musisz zbytnio martwić się o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu.

Uwaga! Darmowe (bez limitu) przelewy wewnętrzne z konta oszczędnościowego dotyczą kont otwartych od 6 lutego 2023 r.

Nowe środki: 8% do 300 tys. zł przez 3 miesiące

Aktualna edycja akcji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" zakończy się 17 lipca 2023 r. W ramach tej oferty specjalnej nowe środki do 300 tys. zł są oprocentowane na 8% w skali roku, a nadwyżka ponad 300 tys. zł do 400 tys. zł na 6%. Promocyjna stawka obowiązuje przez 3 miesiące (dokładnie - 92 dni) od daty wpłaty pierwszych nowych środków.

Z promocji nie może skorzystać uczestnik poprzednich edycji, któremu okres naliczania oprocentowania zakończy się między 2 czerwca a 17 lipca 2023 r. Ponadto promocyjnym oprocentowaniem nie są objęte konta wspólne, a dodanie współposiadacza do EKO w okresie trwania promocji pozbawia prawa do ponownego skorzystania z oferty.

Do uzyskania promocyjnego oprocentowania nie jest konieczne posiadanie konta osobistego. Bank wymaga za to:

  • wyrażenia zgód marketingowych oraz
  • braku sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

Po spełnieniu powyższych warunków pozostaje wpłata na EKO tzw. nowych środków. Są to środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo na kontach oszczędnościowych i lokatach (a także na rachunkach przejściowych służących do zakładania lokat oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych), których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, ustalone w dniu 29 maja 2023 r.

Skoro formalności mamy już wyjaśnione, pora przyjrzeć się spodziewanym zyskom na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Nowe środki”.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku: 8% przez 3 miesiące (promocja „Na nowe środki”)
Kwota na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto na EKO

1 000 zł

16 zł

2 500 zł

41 zł

5 000 zł

82 zł

10 000 zł

164 zł

25 000 zł

411 zł

50 000 zł

821 zł

75 000 zł 1 232 zł
100 000 zł 1 642 zł
150 000 zł 2 464 zł
200 000 zł 3 285 zł
250 000 zł 4 106 zł
300 000 zł 4 927 zł
Wyliczenia dla nowych środków zdeponowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez pełne 3 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych. Obliczenia na dzień 2 czerwca 2023 r.
Kliknij, aby powiększyć

Wpłata nowych środków w maksymalnej wysokości 300 tys. zł skutkuje po 3 miesiącach czystym zyskiem ponad 4900 złotych. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu standardowego, w związku z czym zarabianie na odsetkach nie przynosi już tak spektakularnych efektów. Zawsze możesz wypłacić środki i poszukać konkurencyjnej oferty, w czym pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych

Zakładając, że bank wciąż będzie odnawiał promocję, po pewnym czasie będziesz mógł ponownie z niej skorzystać. Zwróć jednak uwagę na okres karencji ustalony w regulaminach następnych edycji.

Propozycja z czołówki rankingu kont oszczędnościowych

VeloBank kontynuuje działania swojego poprzednika, czyli Getin Banku, i stara się być atrakcyjną instytucją dla oszczędzających. Oferowana stawka należy do najwyższych na rynku dostępnych cyklicznie, a warunki jej uzyskania nie są wcale szczególnie wygórowane. Konieczność wpłaty nowych środków nie wpływa negatywnie na naszą ocenę oferty; tym bardziej, że nie wymaga ona otwierania konta osobistego.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania pieniądze warto wypłacić i poszukać alternatywnej oferty, bazując na rankingu kont oszczędnościowych.

By zakończyć optymistycznym akcentem, warto zaznaczyć, że bank często odnawia swoje promocje oszczędnościowe, a środki deponowane w VeloBanku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł).

Przydatne dokumenty

  1. Tabela oprocentowania
  2. Taryfa opłat i prowizji
  3. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" edycja 6/2023

O banku

VeloBank to bank detaliczny, który powstał w wyniku przekształcenia i restrukturyzacji Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.