Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku (dawniej Getin Banku): do 8% w skali roku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w VeloBanku (dawniej Getin Banku): do 8% w skali roku
Źródło: VeloBank
VeloBank - Konto oszczędnościowe
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Wady:

  • wymaga posiadania konta osobistego i wyrażenia zgód marketingowych

Opinia eksperta

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to jedna z najlepszych ofert na rynku. Tego faktu nie zmieniają nawet warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania ani konieczność posiadania konta osobistego. Wysokie stawki promocyjne całkowicie rekompensują niewielkie mankamenty rachunku.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Obowiązujące oferty specjalne czynią Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) jedną z najbardziej interesujących propozycji na rynku, przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie oprocentowanie, ale to nie jedyny powód. Równie istotny jest fakt, że konto jest otwierane i prowadzone bezpłatnie, a Ty – jak na „elastyczny” rachunek przystało – masz swobodny dostęp do środków.

Jednak to właśnie oprocentowanie sprawia, że EKO plasuje się w czołówce rankingu tego typu produktów. Aktualnie dla "nowych środków" można uzyskać stawkę 8%, które jest naliczane przez 3 miesiące (nadwyżka powyżej 400 tys. zł oprocentowana jest według stawki standardowej, która wynosi 0,05%).

Pełna analiza Elastycznego Konta Oszczędnościowego VeloBanku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe – opłaty

Wspomnieliśmy już, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe VeloBanku otwierane i prowadzone jest za darmo. A jak prezentują się pozostałe opłaty z nim związane?

Opłaty, z którymi muszą się liczyć posiadacze rachunku, również nie odbiegają od rynkowej średniej. Podobnie jak w w przypadku większości kont oszczędnościowych na rynku nie zapłacisz za pierwszy przelew w bankowości internetowej w miesiącu (np. na konto osobiste w VeloBanku, którego posiadanie jest wymagane). A skoro nie musisz zbytnio martwić się o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu.

Nowe środki: 8% do 400 tys. zł przez 3 miesiące

Równolegle trwa akcja "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", której aktualna edycja zakończy się 12 grudnia 2022 r. W ramach tej oferty specjalnej nowe środki do 400 tys. zł są oprocentowane na 8% w skali roku. Promocyjna stawka obowiązuje przez 3 miesiące od daty wpłaty pierwszych nowych środków.

Z promocji nie może skorzystać uczestnik poprzednich edycji, któremu okres naliczania oprocentowania zakończy się między 19 listopada a 12 grudnia 2022 r.

Podobnie jak w przypadku akcji „Bonus za aktywność” tu również niezbędne jest posiadanie konta osobistego, a ponadto:

  • wyrażenie zgód marketingowych oraz
  • brak wyrażonego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

Po spełnieniu powyższych warunków pozostaje wpłata na EKO tzw. nowych środków. Są to środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo na kontach oszczędnościowych i lokatach (a także na rachunkach przejściowych służących do zakładania lokat oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych), których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, ustalone w dniu 13 października 2022 r.

Skoro formalności mamy już wyjaśnione, pora przyjrzeć się spodziewanym zyskom na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Nowe środki”.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w VeloBanku: 8% przez 3 miesiące (promocja „Na nowe środki”)
Kwota na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto na EKO

1 000 zł

16 zł

5 000 zł

82 zł

10 000 zł

164 zł

20 000 zł

329 zł

50 000 zł

821 zł

100 000 zł

1 643 zł

150 000 zł 2 464 zł
200 000 zł 3 285 zł
300 000 zł 4 928 zł
400 000 zł 6 571 zł
Wyliczenia dla nowych środków zdeponowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez pełne 3 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.
Kliknij, aby powiększyć

Wpłata nowych środków w maksymalnej wysokości 400 tys. zł skutkuje po 3 miesiącach czystym zyskiem ponad 6500 złotych. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu standardowego, w związku z czym zarabianie na odsetkach nie przynosi już tak spektakularnych efektów. Zawsze możesz wypłacić środki i poszukać konkurencyjnej oferty, w czym pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych

Zakładając, że bank wciąż będzie odnawiał promocję, po pewnym czasie będziesz mógł ponownie z niej skorzystać. Zwróć jednak uwagę na okres karencji ustalony w regulaminach następnych edycji.

Tylko z kontem osobistym

Pod względem konieczności posiadania konta osobistego oferta VeloBanku wpisuje się w rynkowe standardy. Większość kont oszczędnościowych (szczególnie tych z czołówki) wymaga posiadania rachunku osobistego i tak też jest w przypadku propozycji Velo.

Darmowe VeloKonto

Oto flagowa propozycja konta osobistego, którego posiadanie jest niezbędne do otwarcia EKO w promocji:

Propozycja z czołówki rankingu kont oszczędnościowych

Kolejne edycje promocji na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku zawsze cieszyły się dużą popularnością. Wszystko wskazuje na to, że VeloBank również będzie atrakcyjną instytucją dla oszczędzających. Oferowane stawki wyglądają bardzo dobrze i należą do najwyższych na rynku dostępnych cyklicznie, a warunki ich uzyskania nie są wcale szczególnie wygórowane. Ani konieczność zapewnienia wpływów, ani wpłaty nowych środków, ani tym bardziej posiadania konta osobistego nie wpływają negatywnie na naszą ocenę oferty.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania pieniądze warto wypłacić i poszukać alternatywnej oferty, bazując na rankingu kont oszczędnościowych.

By zakończyć optymistycznym akcentem, warto zaznaczyć, że bank często odnawia swoje specjalne oferty, a środki deponowane w VeloBanku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 tys. euro (ok. 460 tys. zł).

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Nowe Środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - edycja 17/2022
  2. Taryfa opłat i prowizji
  3. Tabela oprocentowania kont

O banku

VeloBank to bank detaliczny, który powstał w wyniku przekształcenia i restrukturyzacji Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.