Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,5% do 10 tys. zł oraz 2,7% w skali roku do 400 tys. zł

Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: 3,5% do 10 tys. zł oraz 2,7% w skali roku do 400 tys. zł
Źródło: strona Getin Banku
Getin Bank - Konto Proste Zasady - 100 zł Decathlon

Obowiązujące oferty specjalne czynią Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) jedną z najbardziej interesujących propozycji na rynku. Przede wszystkim mamy tu do czynienia z wysokim oprocentowaniem, ale to nie jedyny powód. Równie istotny jest fakt, że konto jest otwierane i prowadzone bezpłatnie, a Ty – jak na „elastyczny” rachunek przystało – masz swobodny dostęp do środków.

We wrześniu 2019 r. Elastyczne Konto Oszczędnościowe zastąpiło Konto Oszczędnościowe. Warunki dla oszczędzających nie uległy jednak znaczącym zmianom, a promocje, które dotychczas obowiązywały na „starym” rachunku, są obecnie dostępne w ramach nowej oferty. Obecni posiadacze Konta Oszczędnościowego mogą bezpłatnie przekształcić ten rachunek na nowy, zachowując dotychczasowy numer konta. Taka operacja jest możliwa za pośrednictwem infolinii lub w oddziale.

Jednak to właśnie oprocentowanie sprawia, że EKO plasuje się w czołówce rankingu tego typu produktów. Aktualnie można uzyskać stawkę 3,5% dla środków do 10 tys. zł obowiązującą przez cały rok. Z kolei nowe środki do 400 tys. zł są objęte oprocentowaniem 2,7%, które jest naliczane przez 3 miesiące.

Tylko z kontem osobistym

Pod względem konieczności posiadania konta osobistego oferta Getin Banku wpisuje się w rynkowe standardy. Większość kont oszczędnościowych (szczególnie tych z czołówki) wymaga posiadania rachunku osobistego i tak też jest w przypadku propozycji Getin Banku.

O flagowym koncie osobistym tej instytucji (Konto Proste Zasady) piszemy w dalszej części tekstu.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – opłaty

Wspomnieliśmy już, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za darmo. A jak prezentują się pozostałe opłaty z nim związane?

Wniosek o Elastyczne Konto Oszczędnościowe możesz złożyć na tej stronie Getin Banku.

Opłaty, z którymi muszą się liczyć posiadacze rachunku, również nie odbiegają od rynkowej średniej; mało tego, prezentują się nawet lepiej niż u konkurencji. Przykładem są chociażby darmowe przelewy wewnętrzne do końca 2020 r. Mówiąc prościej, możesz dowolnie wypłacać środki na konto osobiste – pieniądze znajdą się na nim natychmiast, a Ty nie zapłacisz za taki transfer ani grosza.

A skoro nie musisz martwić się o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu. Sprawdźmy, ile możesz zyskać na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Oprocentowanie promocyjne 3,5% i 2,7%

Dwie równolegle obowiązujące promocje, dwie atrakcyjne stawki oprocentowania. Taki mix to gwarancja wysokiego zysku, ale najpierw musisz zapoznać się z warunkami obu ofert specjalnych.

„Bonus za aktywność”: 3,5% do 10 tys. zł przez rok

3,5% to stawka, która robi wrażenie. Co prawda obejmuje ona tylko niewielkie kwoty (do 10 tys. zł), ale za to obowiązuje przez okrągły rok. Oferta jest regularnie odnawiana, ale warto odnotować, że bieżąca edycja potrwa do 31 maja 2020 r.

Z promocji może skorzystać osoba, która między 11 maja 2017 r. a 29 lutym 2020 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku. Pozostałe warunki to:

 • otwarcie Konta Proste Zasady (ew. Konta Osobistego Noble lub Konta Osobistego Noble Private Banking),
 • wyrażenie zgody na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym,
 • zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto osobiste w wysokości min. 1000 zł.

Wpływ może pochodzić z konta w innym banku – również Twojego – lub z konta firmowego w Getin Banku. Jak widzisz, „wpływ” (mimo że w regulaminie jest mowa o „wynagrodzeniu”) jest definiowany bardzo szeroko, więc spełnienie tego warunku nie powinno Ci sprawić problemów.

Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania są dopisywane do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym został spełniony warunek wpływu. To wyjątkowa sytuacja, gdyż kapitalizacja odsetek na EKO zwyczajowo następuje na koniec miesiąca.

Przewidywany zysk netto z odsetek na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Bonus za aktywność” przedstawia tabela:

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 3,5% przez 12 miesięcy (promocja „Bonus za aktywność”)
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 12 miesiącach
1000 zł 29 zł 1 029 zł
2500 zł 72 zł 2 572 zł
5000 zł 144 zł 5 144 zł
7500 zł 215 zł 7 715 zł
10 000 zł 287 zł 10 287 zł

“Nowe środki”: 2,7% do 400 tys. zł przez 3 miesiące

Równolegle trwa akcja "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", której aktualna edycja zakończy się 5 maja 2020 r. W ramach tej oferty specjalnej nowe środki do 400 tys. zł będą oprocentowane na 2,7% w skali roku. Promocyjna stawka będzie obowiązywała przez 3 miesiące (dokładnie 92 dni).

Z promocji nie może skorzystać uczestnik poprzednich edycji, któremu okres naliczania oprocentowania zakończy się między 6 kwietnia a 5 maja 2020 r.

Podobnie jak w przypadku akcji „Bonus za aktywność” tu również niezbędne jest posiadanie konta osobistego, a ponadto:

 • wyrażenie zgód marketingowych oraz
 • brak wyrażonego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

Po spełnieniu powyższych warunków pozostaje wpłata na EKO tzw. nowych środków. Są to środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo na kontach oszczędnościowych i lokatach (a także na rachunkach przejściowych służących do zakładania lokat oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych), których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, ustalone w dniu 31 marca 2020 r.

Skoro formalności mamy już wyjaśnione, pora przyjrzeć się spodziewanym zyskom na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Nowe środki”.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 2,7% przez 3 miesiące (promocja „Na nowe środki”)
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 3 miesiącach

1 000 zł

5 zł

1 005 zł

5 000 zł

27 zł

5 027 zł

10 000 zł

55 zł

10 055 zł

20 000 zł

110 zł

20 110 zł

50 000 zł

274 zł

50 274 zł

100 000 zł

548 zł

100 548 zł

200 000 zł

1 095 zł

201 095 zł

400 000 zł

2 191 zł

402 191 zł

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ofercie na nowe środki
Kliknij, aby powiększyć

Wpłata nowych środków w maksymalnej wysokości 400 tys. zł skutkuje po 3 miesiącach czystym zyskiem ponad 2000 zł. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu standardowego, w związku z czym zarabianie na odsetkach nie przynosi już tak spektakularnych efektów. Zawsze możesz wypłacić środki i poszukać konkurencyjnej oferty, w czym pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych.

Zakładając, że bank wciąż będzie odnawiał promocję, po pewnym czasie będziesz mógł ponownie z niej skorzystać. Zwróć jednak uwagę na okres karencji ustalony w regulaminach następnych edycji.

Korzystaj z możliwości łączenia promocji!

Warto maksymalizować zyski zawsze, gdy jest to możliwe. Taką możliwość daje również Getin Bank, który pozwala na łączenie obu promocji na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Jeśli spełnisz warunki obu ofert, to środki do 10 tys. zł będą przez rok oprocentowane na 3,5% w ramach promocji „Bonus za aktywność”, a powyżej tej kwoty przez 3 miesiące będzie naliczane oprocentowanie 2,7% zgodnie z ofertą na „nowe środki”!

Ile zyskasz na takim połączeniu? Oto wykres, który przedstawia wyliczenia oparte na następujących założeniach:

 • wpłacamy na EKO 400 tys. zł spełniające warunek „nowych środków”;
 • 10 tys. zł oprocentowane jest na 3,5% przez rok;
 • 390 tys. objęte jest stawką 2,7% przez 3 miesiące, a po upływie okresu promocji (pozostałe 9 miesięcy) standardowo na 0,5% w skali roku.

Zysk roczny na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym
Kliknij, aby powiększyć

W takim przypadku łączny zysk netto z Elastycznego Konta Oszczędnościowego wyniesie po roku 3 616 zł.

Nasza rada: jeżeli dysponujesz stosunkowo niewielką kwotą ok. 10 tys. zł, wybierz promocję „Bonus za aktywność”, dzięki czemu będziesz się cieszył wyższymi odsetkami przez rok. Skorzystanie z promocji „Na nowe środki” i łączenie ofert promocyjnych rekomendujemy z kolei osobom, które chciałyby wpłacić na EKO wyższe sumy.

Powrót do szarej rzeczywistości – oprocentowanie standardowe

Po upływie okresu promocyjnego oprocentowania (niezależnie od tego, o której ofercie specjalnej mówimy), czeka nas przykre „zejście na ziemię”. Standardowa stawka jest niestety mało atrakcyjna i wynosi zaledwie 0,5% w skali roku. Pozostawianie środków na tak niskim procencie nie jest najlepszym pomysłem – lepiej je więc wypłacić i poszukać innej oferty.

Zysk w poszczególnych miesiącach (przy założeniu, że korzystamy z obu promocji na EKO i wpłacamy 400 tys. zł) prezentuje poniższy wykres. Widać na nim jak na dłoni, jak niewielki jest udział standardowego oprocentowania w całkowitym zysku na przestrzeni roku (szary kolor).

Zysk roczny na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym
Kliknij, aby powiększyć

Warunkowo darmowe Konto Proste Zasady

Pora na przedstawienie oferty konta osobistego, którego posiadanie jest niezbędne do otwarcia EKO. Najbardziej oczywistym wyborem jest warunkowo darmowe Konto Proste Zasady:

Propozycja z czołówki rankingu kont oszczędnościowych

Kolejne edycje promocji na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Oferowane stawki należą do najwyższych na rynku, a warunki ich uzyskania nie są wcale szczególnie wygórowane. Ani konieczność zapewnienia wpływów, ani wpłaty nowych środków, ani tym bardziej posiadania konta osobistego nie wpływają negatywnie na naszą ocenę oferty.

Po upływie roku od wpłaty na Konto Oszczędnościowe 400 tys. zł zysk może wynieść nieco ponad 3600 zł netto. Ten scenariusz zakłada jednak, że utrzymasz na EKO „nowe środki” także po zakończeniu promocyjnych 3 miesięcy. W praktyce warto je mimo wszystko wypłacić po tym okresie i poszukać alternatywnej oferty, bazując na rankingu kont oszczędnościowych.

Wynika to z faktu, że standardowe oprocentowanie konta nie rzuca na kolana, co należy uznać za jeden z nielicznych mankamentów propozycji Getin Banku.

By zakończyć optymistycznym akcentem, warto przypomnieć o darmowych przelewach wewnętrznych (do końca 2020 r.) oraz zaznaczyć, że środki deponowane w Getin Banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 tys. euro (ok. 425 tys. zł).

Ocena redakcji łącznie:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety

150 zł za Konto Proste Zasady + 3,5% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku
 • możesz zyskać 3,5% do 10 000 zł oraz dodatkowo 2,7% do 400 000 zł (szczegóły w analizie konta)
 • wysokie oprocentowanie (3,5%) obowiązujące przez cały rok

Wady

 • wyższe oprocentowanie (3,5%) tylko do 10 000 zł
 • wyższe oprocentowanie (3,5%) dotyczy nowych klientów i wymaga posiadania konta osobistego w Getin Banku oraz wyrażonych zgód marketingowych

Opinia eksperta

Michał Radzimiński
Elastyczne Konto Oszczędnościowe to jedna z najlepszych ofert na rynku. Tego faktu nie zmieniają nawet warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania ani konieczność posiadania konta osobistego. Wysokie stawki promocyjne całkowicie rekompensują niewielkie mankamenty rachunku.
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

 1. Tabela oprocentowania
 2. Tabela opłat i prowizji
 3. Regulamin promocji Bonus za aktywność – VIII edycja
 4. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym - VI edycja"

O banku

Getin Bank powstał w 2004 r. po przekształceniu Górnośląskiego Banku Gospodarczego w Katowicach oraz przejęciu Łódzkiego Banku Przemysłowego. W 2010 r. instytucja połączyła się z Noble Bankiem, tworząc Getin Noble Bank SA, i w tym samym roku uruchomiła internetową platformę Getin Online. Nowy bank działa pod dwiema markami, skierowanymi do różnych grup klientów: Getin Bank zajmuje się bankowością detaliczną dla klientów indywidualnych, sektora MSP, samorządów i korporacji, natomiast Noble Bank działa w obszarze bankowości prywatnej dla zamożnych klientów.

Czytaj więcej