Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: do 2% w skali roku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: do 2% w skali roku
Źródło: strona Getin Banku
Getin Bank - Konto Oszczędnościowe
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

50 zł dla poleconego i nawet 800 zł dla obecnych klientów w XIII edycji programu poleceń Getin Banku
Trwa do: 30.11.2021
 • możesz zyskać 0,5% dla kwot nawet do 400 tys. zł (szczegóły w analizie konta)
 • wysokie oprocentowanie (2%) obowiązujące przez cały rok

Wady:

 • wyższe oprocentowanie (2%) przez rok tylko do 10 tys. zł
 • wyższe oprocentowanie (2%) przez rok dotyczy nowych klientów i wymaga posiadania konta osobistego oraz wyrażonych zgód marketingowych

Opinia eksperta

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to jedna z najlepszych ofert na rynku. Tego faktu nie zmieniają nawet warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania ani konieczność posiadania konta osobistego. Wysokie (jak na obecną sytuację) stawki promocyjne całkowicie rekompensują niewielkie mankamenty rachunku.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Obowiązujące oferty specjalne czynią Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) jedną z najbardziej interesujących propozycji na rynku, przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie oprocentowanie, ale to nie jedyny powód. Równie istotny jest fakt, że konto jest otwierane i prowadzone bezpłatnie, a Ty – jak na „elastyczny” rachunek przystało – masz swobodny dostęp do środków.

Jednak to właśnie oprocentowanie sprawia, że EKO plasuje się w czołówce rankingu tego typu produktów. Aktualnie można uzyskać stawkę 2% dla środków do 10 tys. zł obowiązującą przez cały rok. Z kolei nowe środki do 400 tys. zł są objęte oprocentowaniem 0,5%, które jest naliczane przez 3 miesiące. W przypadku nowych środków powyżej 400 tys. zł oprocentowanie wynosi standardowe 0,15%.

Pełna analiza Elastycznego Konta Oszczędnościowego Getin Banku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe – opłaty

Wspomnieliśmy już, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za darmo. A jak prezentują się pozostałe opłaty z nim związane?

Uwaga! Wniosek o rachunek możesz złożyć na stronie banku (we wniosku użyj kodu polecenia 1T5XG6, aby dać sobie szansę na 50 zł więcej).

Opłaty, z którymi muszą się liczyć posiadacze rachunku, również nie odbiegają od rynkowej średniej. Podobnie jak w w przypadku większości kont oszczędnościowych na rynku nie zapłacisz za pierwszy przelew w miesiącu (np. na konto osobiste w Getin Banku, którego posiadanie jest wymagane). A skoro nie musisz zbytnio martwić się o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu.

„Bonus za aktywność”: 2% do 10 tys. zł przez rok

Dwie równolegle obowiązujące promocje – taki mix to gwarancja niezłego zysku, ale najpierw musisz zapoznać się z warunkami obu ofert specjalnych. Na początek „Bonus za aktywność”.

2% to stawka, która obecnie robi wrażenie. Co prawda obejmuje ona tylko niewielkie kwoty (do 10 tys. zł), ale za to obowiązuje przez okrągły rok. Oferta jest regularnie odnawiana, ale warto odnotować, że bieżąca edycja potrwa do 30 listopada 2021 r.

Z promocji może skorzystać osoba, która między 1 września 2019 r. a 31 sierpnia 2021 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku. Pozostałe warunki to:

 • otwarcie Konta Proste Zasady (ew. Konta Osobistego Noble lub Konta Osobistego Noble Private Banking),
 • wyrażenie zgody na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym,
 • zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto osobiste w wysokości min. 2000 zł.

Wpływ może pochodzić z konta w innym banku – również Twojego – lub z konta firmowego w Getin Banku. Jak widzisz, „wpływ” (mimo że w regulaminie jest mowa o „wynagrodzeniu”) jest definiowany bardzo szeroko, więc spełnienie tego warunku nie powinno Ci sprawić problemów.

Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania są dopisywane do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym został spełniony warunek wpływu. To wyjątkowa sytuacja, gdyż kapitalizacja odsetek na EKO zwyczajowo następuje na koniec miesiąca.

Przewidywany zysk netto z odsetek na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Bonus za aktywność” przedstawia tabela:

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 2% przez 12 miesięcy (promocja „Bonus za aktywność”)
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 12 miesiącach
1000 zł 16 zł 1 016 zł
2500 zł 41 zł 2 541 zł
5000 zł 81 zł 5 081 zł
7500 zł 122 zł 7 622 zł
10 000 zł 162 zł 10 162 zł
Wyliczenia dla środków zdeponowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez pełne 12 miesięcy. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

“Nowe środki”: 0,5% do 400 tys. zł przez 3 miesiące

Równolegle trwa akcja "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", której aktualna edycja zakończy się 28 października 2021 r. W ramach tej oferty specjalnej nowe środki do 400 tys. zł są oprocentowane na 0,5% w skali roku. Promocyjna stawka obowiązuje przez 3 miesiące od daty wpłaty pierwszych nowych środków.

Z promocji nie może skorzystać uczestnik poprzednich edycji, któremu okres naliczania oprocentowania zakończy się między 30 września a 28 października 2021 r.

Podobnie jak w przypadku akcji „Bonus za aktywność” tu również niezbędne jest posiadanie konta osobistego, a ponadto:

 • wyrażenie zgód marketingowych oraz
 • brak wyrażonego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

Po spełnieniu powyższych warunków pozostaje wpłata na EKO tzw. nowych środków. Są to środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo na kontach oszczędnościowych i lokatach (a także na rachunkach przejściowych służących do zakładania lokat oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych), których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, ustalone w dniu 26 września 2021 r.

Skoro formalności mamy już wyjaśnione, pora przyjrzeć się spodziewanym zyskom na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Nowe środki”.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 0,5% przez 3 miesiące (promocja „Na nowe środki”)
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 3 miesiącach

1 000 zł

1 zł

1 001 zł

5 000 zł

5 zł

5 005 zł

10 000 zł

10 zł

10 010 zł

20 000 zł

20 zł

20 020 zł

50 000 zł

51 zł

50 051 zł

100 000 zł

101 zł

100 101 zł

150 000 zł 152 zł 150 152 zł
200 000 zł 203 zł 200 203 zł
400 000 zł 405 zł 400 405 zł
Wyliczenia dla „nowych środków” zdeponowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez pełne 3 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

Wpłata nowych środków w maksymalnej wysokości 400 tys. zł skutkuje po 3 miesiącach czystym zyskiem ponad 400 złotych. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu standardowego, w związku z czym zarabianie na odsetkach nie przynosi już tak spektakularnych efektów. Zawsze możesz wypłacić środki i poszukać konkurencyjnej oferty, w czym pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych.

Zakładając, że bank wciąż będzie odnawiał promocję, po pewnym czasie będziesz mógł ponownie z niej skorzystać. Zwróć jednak uwagę na okres karencji ustalony w regulaminach następnych edycji.

Korzystaj z możliwości łączenia promocji!

Warto maksymalizować zyski zawsze, gdy jest to możliwe. Taką możliwość daje również Getin Bank, który pozwala na łączenie obu promocji na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Jeśli spełnisz warunki obu ofert, to środki do 10 tys. zł będą przez rok oprocentowane na 2% w ramach promocji „Bonus za aktywność”, a powyżej tej kwoty przez 3 miesiące będzie naliczane oprocentowanie zgodnie z ofertą na „nowe środki”, czyli obecnie 0,5% w skali roku.

Ile zyskasz na takim połączeniu? Oto wykres, który przedstawia wyliczenia oparte na następujących założeniach:

 • wpłacamy na EKO 100 tys. zł spełniające warunek „nowych środków”;
 • 10 tys. zł oprocentowane jest na 2% przez rok;
 • 90 tys. objęte jest stawką 0,5% przez 3 miesiące, a po upływie okresu promocji (pozostałe 9 miesięcy) standardowo na 0,15% w skali roku.

Kliknij, aby powiększyć

W takim przypadku łączny zysk netto z Elastycznego Konta Oszczędnościowego wyniesie po roku około 335 zł.

Nasza rada: jeżeli dysponujesz stosunkowo niewielką kwotą ok. 10 tys. zł, wybierz promocję „Bonus za aktywność”, dzięki czemu będziesz się cieszył wyższymi odsetkami przez rok. Skorzystanie z promocji „Na nowe środki” i łączenie ofert promocyjnych rekomendujemy z kolei osobom, które chciałyby wpłacić na EKO wyższe sumy.

Powrót do szarej rzeczywistości – oprocentowanie standardowe

Po upływie okresu promocyjnego oprocentowania (niezależnie od tego, o której ofercie specjalnej mówimy), czeka nas przykre „zejście na ziemię”. Standardowa stawka jest niestety mało atrakcyjna i wynosi zaledwie 0,15% w skali roku. Pozostawianie środków na tak niskim procencie nie jest najlepszym pomysłem – lepiej je więc wypłacić i poszukać innej oferty.

Zysk w poszczególnych miesiącach (przy założeniu, że korzystamy z obu promocji na EKO i wpłacamy 100 tys. zł) prezentuje poniższy wykres. Widać na nim jak na dłoni, jaki jest udział standardowego oprocentowania w całkowitym zysku na przestrzeni roku (szary kolor).

Kliknij, aby powiększyć

Tylko z kontem osobistym

Pod względem konieczności posiadania konta osobistego oferta Getin Banku wpisuje się w rynkowe standardy. Większość kont oszczędnościowych (szczególnie tych z czołówki) wymaga posiadania rachunku osobistego i tak też jest w przypadku propozycji Getin Banku.

Warunkowo darmowe Konto Proste Zasady

Oto flagowa propozycja konta osobistego, którego posiadanie jest niezbędne do otwarcia EKO. Najbardziej oczywistym wyborem jest warunkowo darmowe Konto Proste Zasady:

Przekształć stare Konto Oszczędnościowe w EKO

We wrześniu 2019 r. Elastyczne Konto Oszczędnościowe zastąpiło Konto Oszczędnościowe. Warunki dla oszczędzających nie uległy jednak znaczącym zmianom, a promocje, które dotychczas obowiązywały na „starym” rachunku, są obecnie dostępne w ramach nowej oferty.

Obecni posiadacze Konta Oszczędnościowego mogą bezpłatnie przekształcić ten rachunek na nowy, zachowując dotychczasowy numer konta. Taka operacja jest możliwa za pośrednictwem infolinii lub w oddziale.

Propozycja z pierwszej dziesiątki rankingu kont oszczędnościowych

Kolejne edycje promocji na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Oferowane stawki nie wyglądają nazbyt okazale, ale należą do najwyższych na rynku dostępnych cyklicznie, a warunki ich uzyskania nie są wcale szczególnie wygórowane. Ani konieczność zapewnienia wpływów, ani wpłaty nowych środków, ani tym bardziej posiadania konta osobistego nie wpływają negatywnie na naszą ocenę oferty.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania pieniądze warto wypłacić i poszukać alternatywnej oferty, bazując na rankingu kont oszczędnościowych.

By zakończyć optymistycznym akcentem, warto zaznaczyć, że bank często odnawia swoje specjalne oferty, a środki deponowane w Getin Banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 tys. euro (ok. 440 tys. zł).

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji „Bonus za aktywność” – edycja 4/2021
 2. Regulamin promocji "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" – edycja 16/2021
 3. Taryfa opłat i prowizji
 4. Tabela oprocentowania

O banku

Getin Bank to bank detaliczny, który jest częścią większej instytucji finansowej – Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.

Większościowym akcjonariuszem i właścicielem Getin Banku jest Leszek Czarnecki.