Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: do 2% w skali roku

Michał Radzimiński
Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: do 2% w skali roku
Źródło: strona Getin Banku
Getin Bank - Konto Oszczędnościowe

Obowiązujące oferty specjalne czynią Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) jedną z najbardziej interesujących propozycji na rynku, przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie oprocentowanie, ale to nie jedyny powód. Równie istotny jest fakt, że konto jest otwierane i prowadzone bezpłatnie, a Ty – jak na „elastyczny” rachunek przystało – masz swobodny dostęp do środków.

We wrześniu 2019 r. Elastyczne Konto Oszczędnościowe zastąpiło Konto Oszczędnościowe. Warunki dla oszczędzających nie uległy jednak znaczącym zmianom, a promocje, które dotychczas obowiązywały na „starym” rachunku, są obecnie dostępne w ramach nowej oferty. Obecni posiadacze Konta Oszczędnościowego mogą bezpłatnie przekształcić ten rachunek na nowy, zachowując dotychczasowy numer konta. Taka operacja jest możliwa za pośrednictwem infolinii lub w oddziale.

Jednak to właśnie oprocentowanie sprawia, że EKO plasuje się w czołówce rankingu tego typu produktów. Aktualnie można uzyskać stawkę 2% dla środków do 10 tys. zł obowiązującą przez cały rok. Z kolei nowe środki do 400 tys. zł są objęte oprocentowaniem 1%, które jest naliczane przez 2 miesiące.

Tylko z kontem osobistym

Pod względem konieczności posiadania konta osobistego oferta Getin Banku wpisuje się w rynkowe standardy. Większość kont oszczędnościowych (szczególnie tych z czołówki) wymaga posiadania rachunku osobistego i tak też jest w przypadku propozycji Getin Banku.

O flagowym koncie osobistym tej instytucji (Konto Proste Zasady) piszemy w dalszej części tekstu.

Elastyczne Konto Oszczędnościowe – opłaty

Wspomnieliśmy już, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest za darmo. A jak prezentują się pozostałe opłaty z nim związane?

Wniosek o Elastyczne Konto Oszczędnościowe możesz złożyć na stronie Getin Banku (we wniosku użyj kodu polecenia AX3CX4, aby dać sobie szansę na 50 zł więcej 🙂).

Opłaty, z którymi muszą się liczyć posiadacze rachunku, również nie odbiegają od rynkowej średniej; mało tego, prezentują się nawet lepiej niż u konkurencji. Przykładem są chociażby darmowe przelewy wewnętrzne do końca 2020 r. Mówiąc prościej, możesz dowolnie wypłacać środki na konto osobiste – pieniądze znajdą się na nim natychmiast, a Ty nie zapłacisz za taki transfer ani grosza.

A skoro nie musisz martwić się o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu. Sprawdźmy, ile możesz zyskać na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Oprocentowanie promocyjne 2% i 1%

Dwie równolegle obowiązujące promocje -taki mix to gwarancja niezłego zysku, ale najpierw musisz zapoznać się z warunkami obu ofert specjalnych.

„Bonus za aktywność”: 2% do 10 tys. zł przez rok

2% to stawka, która obecnie robi wrażenie. Co prawda obejmuje ona tylko niewielkie kwoty (do 10 tys. zł), ale za to obowiązuje przez okrągły rok. Oferta jest regularnie odnawiana, ale warto odnotować, że bieżąca edycja potrwa do 30 listopada 2020 r.

Z promocji może skorzystać osoba, która między 1 września 2019 r. a 30 września 2020 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku. Pozostałe warunki to:

 • otwarcie Konta Proste Zasady (ew. Konta Osobistego Noble lub Konta Osobistego Noble Private Banking),
 • wyrażenie zgody na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym,
 • zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto osobiste w wysokości min. 1500 zł.

Wpływ może pochodzić z konta w innym banku – również Twojego – lub z konta firmowego w Getin Banku. Jak widzisz, „wpływ” (mimo że w regulaminie jest mowa o „wynagrodzeniu”) jest definiowany bardzo szeroko, więc spełnienie tego warunku nie powinno Ci sprawić problemów.

Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania są dopisywane do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym został spełniony warunek wpływu. To wyjątkowa sytuacja, gdyż kapitalizacja odsetek na EKO zwyczajowo następuje na koniec miesiąca.

Przewidywany zysk netto z odsetek na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Bonus za aktywność” przedstawia tabela:

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 2% przez 12 miesięcy (promocja „Bonus za aktywność”)
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 12 miesiącach
1000 zł 16 zł 1 016 zł
2500 zł 41 zł 2 541 zł
5000 zł 81 zł 5 081 zł
7500 zł 122 zł 7 622 zł
10 000 zł 162 zł 10 162 zł
Wyliczenia dla środków zdeponowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez pełne 12 miesięcy. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

“Nowe środki”: 1% do 400 tys. zł przez 2 miesiące

Równolegle trwa akcja "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", której aktualna edycja zakończy się 25 października 2020 r. W ramach tej oferty specjalnej nowe środki do 400 tys. zł są oprocentowane na 1% w skali roku. Promocyjna stawka obowiązuje przez 2 miesiące od daty wpłaty pierwszych nowych środków.

Z promocji nie może skorzystać uczestnik poprzednich edycji, któremu okres naliczania oprocentowania zakończy się między 25 września a 25 października 2020 r.

Podobnie jak w przypadku akcji „Bonus za aktywność” tu również niezbędne jest posiadanie konta osobistego, a ponadto:

 • wyrażenie zgód marketingowych oraz
 • brak wyrażonego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

Po spełnieniu powyższych warunków pozostaje wpłata na EKO tzw. nowych środków. Są to środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo na kontach oszczędnościowych i lokatach (a także na rachunkach przejściowych służących do zakładania lokat oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych), których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, ustalone w dniu 15 września 2020 r.

Skoro formalności mamy już wyjaśnione, pora przyjrzeć się spodziewanym zyskom na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Nowe środki”.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 1% przez 2 miesiące (promocja „Na nowe środki”)
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 2 miesiącach

1 000 zł

1 zł

1 001 zł

5 000 zł

7 zł

5 007 zł

10 000 zł

14 zł

10 014 zł

20 000 zł

27 zł

20 027 zł

50 000 zł

68 zł

50 068 zł

100 000 zł

135 zł

100 135 zł

150 000 zł 203 zł 100 203 zł
200 000 zł 270 zł 100 270 zł
300 000 zł 405 zł 300 405 zł
400 000 zł 540 zł 400 540 zł
Wyliczenia dla „nowych środków” zdeponowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez pełne 2 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

Wpłata nowych środków w maksymalnej wysokości 400 tys. zł skutkuje po 2 miesiącach czystym zyskiem ponad 500 zł. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu standardowego, w związku z czym zarabianie na odsetkach nie przynosi już tak spektakularnych efektów. Zawsze możesz wypłacić środki i poszukać konkurencyjnej oferty, w czym pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych.

Zakładając, że bank wciąż będzie odnawiał promocję, po pewnym czasie będziesz mógł ponownie z niej skorzystać. Zwróć jednak uwagę na okres karencji ustalony w regulaminach następnych edycji.

Korzystaj z możliwości łączenia promocji!

Warto maksymalizować zyski zawsze, gdy jest to możliwe. Taką możliwość daje również Getin Bank, który pozwala na łączenie obu promocji na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Jeśli spełnisz warunki obu ofert, to środki do 10 tys. zł będą przez rok oprocentowane na 2% w ramach promocji „Bonus za aktywność”, a powyżej tej kwoty przez 2 miesiące będzie naliczane oprocentowanie zgodnie z ofertą na „nowe środki”, czyli obecnie 1% w skali roku!

Ile zyskasz na takim połączeniu? Oto wykres, który przedstawia wyliczenia oparte na następujących założeniach:

 • wpłacamy na EKO 100 tys. zł spełniające warunek „nowych środków”;
 • 10 tys. zł oprocentowane jest na 2% przez rok;
 • 90 tys. objęte jest stawką 1% przez 2 miesiące, a po upływie okresu promocji (pozostałe 10 miesięcy) standardowo na 0,15% w skali roku.
Kliknij, aby powiększyć

W takim przypadku łączny zysk netto z Elastycznego Konta Oszczędnościowego wyniesie po roku 375 zł.

Nasza rada: jeżeli dysponujesz stosunkowo niewielką kwotą ok. 10 tys. zł, wybierz promocję „Bonus za aktywność”, dzięki czemu będziesz się cieszył wyższymi odsetkami przez rok. Skorzystanie z promocji „Na nowe środki” i łączenie ofert promocyjnych rekomendujemy z kolei osobom, które chciałyby wpłacić na EKO wyższe sumy.

Powrót do szarej rzeczywistości – oprocentowanie standardowe

Po upływie okresu promocyjnego oprocentowania (niezależnie od tego, o której ofercie specjalnej mówimy), czeka nas przykre „zejście na ziemię”. Standardowa stawka jest niestety mało atrakcyjna i wynosi zaledwie 0,15% w skali roku. Pozostawianie środków na tak niskim procencie nie jest najlepszym pomysłem – lepiej je więc wypłacić i poszukać innej oferty.

Zysk w poszczególnych miesiącach (przy założeniu, że korzystamy z obu promocji na EKO i wpłacamy 100 tys. zł) prezentuje poniższy wykres. Widać na nim jak na dłoni, jaki jest udział standardowego oprocentowania w całkowitym zysku na przestrzeni roku (szary kolor).

Kliknij, aby powiększyć

Warunkowo darmowe Konto Proste Zasady

Pora na przedstawienie oferty konta osobistego, którego posiadanie jest niezbędne do otwarcia EKO. Najbardziej oczywistym wyborem jest warunkowo darmowe Konto Proste Zasady:

Propozycja z pierwszej dziesiątki rankingu kont oszczędnościowych

Kolejne edycje promocji na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Oferowane stawki należą do najwyższych na rynku, a warunki ich uzyskania nie są wcale szczególnie wygórowane. Ani konieczność zapewnienia wpływów, ani wpłaty nowych środków, ani tym bardziej posiadania konta osobistego nie wpływają negatywnie na naszą ocenę oferty.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania pieniądze warto wypłacić i poszukać alternatywnej oferty, bazując na rankingu kont oszczędnościowych.

By zakończyć optymistycznym akcentem, warto przypomnieć o darmowych przelewach wewnętrznych (do końca 2020 r.) oraz zaznaczyć, że środki deponowane w Getin Banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 tys. euro (ok. 440 tys. zł).

Ocena redakcji łącznie:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety

50 zł dla poleconego i nawet 800 zł dla obecnych klientów w IX edycji programu poleceń Getin Banku
 • możesz zyskać 1% dla kwot nawet do 400 tys. zł (szczegóły w analizie konta)
 • wysokie oprocentowanie (2%) obowiązujące przez cały rok

Wady

 • wyższe oprocentowanie (2%) przez rok tylko do 10 tys. zł
 • wyższe oprocentowanie (2%) przez rok dotyczy nowych klientów i wymaga posiadania konta osobistego oraz wyrażonych zgód marketingowych

Opinia eksperta

Michał Radzimiński
Elastyczne Konto Oszczędnościowe to jedna z najlepszych ofert na rynku. Tego faktu nie zmieniają nawet warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania ani konieczność posiadania konta osobistego. Wysokie stawki promocyjne całkowicie rekompensują niewielkie mankamenty rachunku.
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

 1. Tabela oprocentowania
 2. Tabela opłat i prowizji
 3. Regulamin promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym" - XIII edycja
 4. Regulamin promocji „Bonus za aktywność” – XI edycja

O banku

Getin Bank to bank detaliczny, który jest częścią większej instytucji finansowej – Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.

Większościowym akcjonariuszem i właścicielem Getin Banku jest Leszek Czarnecki.

Więcej o Getin Bank