Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: do 7,5% w skali roku

Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getin Banku: do 7,5% w skali roku
Źródło: Getin Bank
Getin Bank - Konto Oszczędnościowe
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:

Zalety:

 • możesz zyskać 7,5% dla kwot nawet do 200 tys. zł (szczegóły w analizie konta)
 • wysokie oprocentowanie (7%) obowiązujące przez cały rok

Wady:

 • długi okres oprocentowania 7% tylko do 10 tys. zł
 • wyższe oprocentowanie wymaga posiadania konta osobistego i wyrażenia zgód marketingowych

Opinia eksperta

Elastyczne Konto Oszczędnościowe to jedna z najlepszych ofert na rynku. Tego faktu nie zmieniają nawet warunki uzyskania promocyjnego oprocentowania ani konieczność posiadania konta osobistego. Wysokie (jak na obecną sytuację) stawki promocyjne całkowicie rekompensują niewielkie mankamenty rachunku.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Obowiązujące oferty specjalne czynią Elastyczne Konto Oszczędnościowe (EKO) jedną z najbardziej interesujących propozycji na rynku, przede wszystkim ze względu na stosunkowo wysokie oprocentowanie, ale to nie jedyny powód. Równie istotny jest fakt, że konto jest otwierane i prowadzone bezpłatnie, a Ty – jak na „elastyczny” rachunek przystało – masz swobodny dostęp do środków.

Jednak to właśnie oprocentowanie sprawia, że EKO plasuje się w czołówce rankingu tego typu produktów. Aktualnie można uzyskać stawkę 7% dla środków do 10 tys. zł obowiązującą przez cały rok. Z kolei nowe środki do 200 tys. zł są objęte oprocentowaniem 7,5%, które jest naliczane przez 3 miesiące. W przypadku nowych środków nadwyżka powyżej 200 tys. zł do 400 tys. zł oprocentowana jest na 7%, a ponad 400 tys. zł - według stawki standardowej, która wynosi 0,05%.

Pełna analiza Elastycznego Konta Oszczędnościowego Getin Banku


Elastyczne Konto Oszczędnościowe – opłaty

Wspomnieliśmy już, że Elastyczne Konto Oszczędnościowe Getin Banku otwierane i prowadzone jest za darmo. A jak prezentują się pozostałe opłaty z nim związane?

Opłaty, z którymi muszą się liczyć posiadacze rachunku, również nie odbiegają od rynkowej średniej. Podobnie jak w w przypadku większości kont oszczędnościowych na rynku nie zapłacisz za pierwszy przelew w bankowości internetowej w miesiącu (np. na konto osobiste w Getin Banku, którego posiadanie jest wymagane). A skoro nie musisz zbytnio martwić się o opłaty, możesz skupić się na oszczędzaniu.

„Bonus za aktywność”: 7% do 10 tys. zł przez rok

Dwie równolegle obowiązujące promocje – taki mix to gwarancja niezłego zysku, ale najpierw musisz zapoznać się z warunkami obu ofert specjalnych. Na początek „Bonus za aktywność”.

7% to stawka, która obecnie robi wrażenie. Co prawda obejmuje ona tylko niewielkie kwoty (oprocentowane środki mogą sięgać do 10 tys. zł), ale za to obowiązuje przez okrągły rok. Oferta jest regularnie odnawiana, ale warto odnotować, że bieżąca edycja potrwa do 30 września 2022 r.

Z promocji może skorzystać osoba, która między 1 września 2019 r. a 31 lipca 2022 r. nie posiadała konta osobistego w Getin Banku. Pozostałe warunki to:

 • otwarcie Konta Proste Zasady (ew. Konta Osobistego Noble lub Konta Osobistego Noble Private Banking),
 • wyrażenie zgody na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym,
 • zapewnienie comiesięcznych wpływów na konto osobiste w wysokości min. 2000 zł.

Wpływ może pochodzić z konta w innym banku – również Twojego – lub z konta firmowego w Getin Banku. Jak widzisz, „wpływ” (mimo że w regulaminie jest mowa o „wynagrodzeniu”) jest definiowany bardzo szeroko, więc spełnienie tego warunku nie powinno Ci sprawić problemów.

Odsetki wynikające z podwyższonego oprocentowania są dopisywane do 15. dnia miesiąca następującego po tym, w którym został spełniony warunek wpływu. To wyjątkowa sytuacja, gdyż kapitalizacja odsetek na EKO zwyczajowo następuje na koniec miesiąca.

Przewidywany zysk netto z odsetek na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Bonus za aktywność” przedstawia tabela:

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 7% przez 12 miesięcy (promocja „Bonus za aktywność”)
Kwota na Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto Saldo na Koncie Oszczędnościowym po 12 miesiącach
1 000 zł 58 zł 1 058 zł
2 500 zł 145 zł 2 645 zł
5 000 zł 291 zł 5 291 zł
7 500 zł 436 zł 7 936 zł
10 000 zł 582 zł 10 582 zł
Wyliczenia dla środków zdeponowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez pełne 12 miesięcy. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

“Nowe środki”: 7,5% do 200 tys. zł przez 3 miesiące

Równolegle trwa akcja "Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym", której aktualna edycja zakończy się 29 września 2022 r. W ramach tej oferty specjalnej nowe środki do 200 tys. zł są oprocentowane na 7,5% w skali roku. Promocyjna stawka obowiązuje przez 3 miesiące od daty wpłaty pierwszych nowych środków.

Z promocji nie może skorzystać uczestnik poprzednich edycji, któremu okres naliczania oprocentowania zakończy się między 14 a 29 września 2022 r.

Podobnie jak w przypadku akcji „Bonus za aktywność” tu również niezbędne jest posiadanie konta osobistego, a ponadto:

 • wyrażenie zgód marketingowych oraz
 • brak wyrażonego sprzeciwu na przetwarzanie danych osobowych w celu marketingu bezpośredniego.

Po spełnieniu powyższych warunków pozostaje wpłata na EKO tzw. nowych środków. Są to środki stanowiące nadwyżkę ponad saldo na kontach oszczędnościowych i lokatach (a także na rachunkach przejściowych służących do zakładania lokat oraz indywidualnych kontach emerytalnych prowadzonych w złotych), których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, ustalone w dniu 11 września 2022 r.

Skoro formalności mamy już wyjaśnione, pora przyjrzeć się spodziewanym zyskom na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w ramach promocji „Nowe środki”.

Zysk na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym w Getin Banku: 7,5% przez 3 miesiące (promocja „Na nowe środki”)
Kwota na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym Zysk z odsetek netto na EKO

1 000 zł

15 zł

5 000 zł

77 zł

10 000 zł

154 zł

20 000 zł

308 zł

50 000 zł

770 zł

100 000 zł

1 540 zł

150 000 zł 2 310 zł
200 000 zł 3 079 zł
Wyliczenia dla „nowych środków” zdeponowanych na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym przez pełne 3 miesiące. Podano wartości po uwzględnieniu podatku od zysków kapitałowych. Kwoty w tabeli zaokrąglono do pełnych złotych.

Wpłata nowych środków w maksymalnej wysokości 200 tys. zł skutkuje po 3 miesiącach czystym zyskiem prawie 3100 złotych. Po tym czasie oprocentowanie spada do poziomu standardowego, w związku z czym zarabianie na odsetkach nie przynosi już tak spektakularnych efektów. Zawsze możesz wypłacić środki i poszukać konkurencyjnej oferty, w czym pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych.

Zakładając, że bank wciąż będzie odnawiał promocję, po pewnym czasie będziesz mógł ponownie z niej skorzystać. Zwróć jednak uwagę na okres karencji ustalony w regulaminach następnych edycji.

Korzystaj z możliwości łączenia promocji!

Warto maksymalizować zyski zawsze, gdy jest to możliwe. Taką możliwość daje również Getin Bank, który pozwala na łączenie obu promocji na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

Jeśli spełnisz warunki obu ofert, to środki do 10 tys. zł będą przez rok oprocentowane na 7% w ramach promocji „Bonus za aktywność”, a powyżej tej kwoty przez 3 miesiące będzie naliczane oprocentowanie zgodnie z ofertą na „nowe środki”, czyli obecnie 7,5% w skali roku.

Ile zyskasz na takim połączeniu? Oto wykres, który przedstawia wyliczenia oparte na następujących założeniach:

 • wpłacamy na EKO 100 tys. zł spełniające warunek „nowych środków”;
 • 10 tys. zł oprocentowane jest na 7% przez rok;
 • 90 tys. objęte jest stawką 7,5% przez 3 miesiące, a po upływie okresu promocji (pozostałe 9 miesięcy) standardowo na 0,05% w skali roku.
Kliknij, aby powiększyć

W takim przypadku łączny zysk netto z Elastycznego Konta Oszczędnościowego wyniesie po roku prawie 2000 zł.

Powrót do szarej rzeczywistości – oprocentowanie standardowe

Po upływie okresu promocyjnego oprocentowania (niezależnie od tego, o której ofercie specjalnej mówimy), czeka nas przykre „zejście na ziemię”. Standardowa stawka jest niestety mało atrakcyjna i wynosi zaledwie 0,05% w skali roku. Pozostawianie środków na tak niskim procencie nie jest najlepszym pomysłem – lepiej je więc wypłacić i poszukać innej oferty.

Zysk w poszczególnych miesiącach (przy założeniu, że korzystamy z obu promocji na EKO i wpłacamy 100 tys. zł) prezentuje poniższy wykres. Widać na nim jak na dłoni, jaki jest udział standardowego oprocentowania w całkowitym zysku na przestrzeni roku (szary kolor).

Kliknij, aby powiększyć

Tylko z kontem osobistym

Pod względem konieczności posiadania konta osobistego oferta Getin Banku wpisuje się w rynkowe standardy. Większość kont oszczędnościowych (szczególnie tych z czołówki) wymaga posiadania rachunku osobistego i tak też jest w przypadku propozycji Getin Banku.

Warunkowo darmowe Konto Proste Zasady

Oto flagowa propozycja konta osobistego, którego posiadanie jest niezbędne do otwarcia EKO. Możesz otworzyć dowolne konto osobiste, ale najbardziej oczywistym wyborem jest warunkowo darmowe Konto Proste Zasady:

Przekształć stare Konto Oszczędnościowe w EKO

We wrześniu 2019 r. Elastyczne Konto Oszczędnościowe zastąpiło Konto Oszczędnościowe. Warunki dla oszczędzających nie uległy jednak znaczącym zmianom, a promocje, które dotychczas obowiązywały na „starym” rachunku, są obecnie dostępne w ramach nowej oferty.

Obecni posiadacze Konta Oszczędnościowego mogą bezpłatnie przekształcić ten rachunek na nowy, zachowując dotychczasowy numer konta. Taka operacja jest możliwa za pośrednictwem infolinii lub w oddziale.

Propozycja z czołówki rankingu kont oszczędnościowych

Kolejne edycje promocji na rachunku oszczędnościowym w Getin Banku cieszą się niezmiennie dużą popularnością. Oferowane stawki wyglądają bardzo dobrze i należą do najwyższych na rynku dostępnych cyklicznie, a warunki ich uzyskania nie są wcale szczególnie wygórowane. Ani konieczność zapewnienia wpływów, ani wpłaty nowych środków, ani tym bardziej posiadania konta osobistego nie wpływają negatywnie na naszą ocenę oferty.

Po zakończeniu okresu promocyjnego oprocentowania pieniądze warto wypłacić i poszukać alternatywnej oferty, bazując na rankingu kont oszczędnościowych.

By zakończyć optymistycznym akcentem, warto zaznaczyć, że bank często odnawia swoje specjalne oferty, a środki deponowane w Getin Banku są objęte ochroną Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do wysokości 100 tys. euro (ok. 450 tys. zł).

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "Nowe środki na EKO" - edycja 13/2022
 2. Tabela oprocentowania
 3. Regulamin promocji „Bonus za aktywność” – edycja 3/2022
 4. Taryfa opłat i prowizji

O banku

Getin Bank to bank detaliczny, który jest częścią większej instytucji finansowej – Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.

Większościowym akcjonariuszem i właścicielem Getin Banku jest Leszek Czarnecki.