Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 100 zł za eKonto Junior.

600 zł premii moneyback i gwarancja niezmiennych opłat za założenie eKonta w mBanku

600 zł premii moneyback i gwarancja niezmiennych opłat za założenie eKonta w mBanku
Źródło: strona internetowa mBanku

600 zł zwrotu za zakupy kartą i zwolnienie z niektórych opłat

Nagrodą w promocji „Lepiej z eKontem” jest 4% zwrotu od transakcji bezgotówkowych dokonanych kartą debetową lub Blikiem. Maksymalnie można zdobyć 100 zł przez 6 miesięcy – łącznie nawet 600 zł premii za zakupy.

Dodatkowym bonusem jest gwarancja niezmienności opłat (i warunków zwalniających z poboru prowizji) obejmująca następujące czynności bankowe: prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów oraz wewnętrzne i zewnętrzne przelewy internetowe. Ponadto bank nie będzie pobierał opłaty za użytkowanie karty debetowej. Gwarancja obowiązuje przez 24 miesiące od dnia zawarcia umowy z bankiem o prowadzenie eKonta, nie dłużej jednak niż do 30 września 2019 r.

Kto może wziąć udział w promocji?

W akcji mogą wziąć udział wyłącznie nowi klienci, czyli osoby, które od 1 stycznia 2016 r. nie były posiadaczami lub współposiadaczami żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego ani rachunku oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

Jak zgarnąć premię moneyback w mBanku?

Warunki akcji nie są szczególnie skomplikowane, należy jednak zwrócić uwagę na kilka ważnych szczegółów. Aby uzyskać premię w ramach moneybacku, należy spełnić łącznie następujące warunki:

 1. Do 31 lipca 2017 r. otworzyć eKonto na stronie mBanku wraz z kartą debetową, pamiętając wszakże, że promocją są objęte wyłącznie rachunki indywidualne;
  • podczas składania wniosku o rachunek zaakceptować wymagane przez bank oświadczenia.
 2. Przez sześć kolejnych miesięcy następujących po miesiącu, w którym został otworzony rachunek wykonać następujące czynności:
  • co najmniej raz w danym miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej;
  • zasilić saldo nowo otworzonego eKonta kwotą min. 1000 zł miesięcznie (wpływ ten nie może pochodzić z innych rachunków, które uczestnik posiada w mBanku, w tym także jako współwłaściciel);
  • wykonać transakcje kartą lub BLIKiem na kwotę łączną kwotę min. 250 zł w punktach handlowo-usługowych.

Bank będzie honorował płatności zarówno kartą debetową, jak i kartą kredytową powiązaną z nowym rachunkiem. Pamiętajmy jednak, że wyrobienie karty debetowej jest obligatoryjnym wymogiem tej promocji.

Przekazanie nagrody

Organizator przekaże cząstkową premię w wysokości do 100 zł na konto uczestnika w kolejnym miesiącu kalendarzowym następującym po miesiącu, w którym zostały spełnione wszystkie warunki promocji. Jeżeli więc uczestnik wywiązał się z warunków w lipcu, wypłata premii za ten miesiąc nastąpi w sierpniu.

Nieco bardziej skomplikowane terminy obowiązują w przypadku osób, które przystąpią do akcji w połowie miesiąca – w ich przypadku bank naliczy premię po upływie pełnego miesiąca liczonego od tego, w którym dana osoba skorzystała z oferty. Jeśli więc uczestnik przystąpi do akcji w połowie czerwca, pierwsze naliczenie premii nastąpi w lipcu, a wypłata nagrody dopiero w sierpniu.

Premia podlega zwolnieniu z opodatkowania podatkiem dochodowym dla osób fizycznych i nie trzeba jej zgłaszać w urzędzie skarbowym.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

eKonto standard czy eKonto plus? - porównanie

Objęte ofertą specjalną eKonta - standard i plus – posiadają dość zróżnicowane parametry. W tabelce prezentujemy najważniejsze opłaty związane z prowadzeniem tych rachunków.

eKonto standard

eKonto plus

Prowadzenie rachunku

0 zł

5 zł (opłaty można uniknąć, jeżeli co miesiąc na rachunek wpływa min. 1000 zł)

Wydanie karty debetowej

0 zł

Obsługa karty debetowej

4 zł - opłaty można uniknąć pod warunkiem dokonania 5 transakcji bezgotówkowych

Wypłata z bankomatów krajowych

 • 0 zł w bankomatach mBanku, BZ WBK, Planet Cash i Euronet, jeżeli wypłacana kwota wynosi min. 100 zł
 • 1,30 zł za wypłatę z powyższych bankomatów, jeśli wypłata wynosi mniej niż 100 zł
 • 7 zł za wypłatę w innych bankomatach
 • 0 zł we wszystkich bankomatach krajowych dla kwot od min. 100 zł
 • 1,30 zł za wypłatę z bankomatów, jeżeli wypłacana kwota jest niższa od 100 zł

Wypłata z bankomatów zagranicznych

3%, min. 9 zł

0 zł

Przelewy standardowe

0 zł

Przelewy ekspresowe

5 zł

Zlecenie stałe

0 zł

Przelew w oddziale banku

 • 5 zł – przelew wewnętrzny
 • 8 zł – przelew zewnętrzny

0 zł

Wpłata/wypłata środków w oddziale banku

9 zł

0 zł

Więcej o obu wersjach rachunku piszemy w naszej analizie eKonta w mBanku.

Komentarz redakcji: "mBank tym razem naprawdę się postarał"

Najnowsza promocja mBanku stanowi miłe zaskoczenie – w porównaniu do wcześniejszych akcji bank podwoił wysokość moneybacku (z 2% do 4%) i zaproponował dwa razy wyższą premię. Wcześniej wynosiła ona 50 zł przez 6 miesięcy, czyli maksymalnie 300 zł, obecnie bank wypłaci uczestnikom akcji 600 zł. Co ciekawe, warunki umożliwiające uzyskanie zwrotu pozostały identyczne – aby otrzymać bonus, należy raz w miesiącu zalogować się do aplikacji mobilnej banku, wykonać transakcje kartą lub BLIKiem na kwotę min. 250 zł oraz zapewnić stały wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł.

Dodatkowym profitem do premii gotówkowej jest dwuletnia gwarancja niezmienności opłat za prowadzenie konta, wypłaty z bankomatów oraz przelewy internetowe, a także zwolnienie z opłat za użytkowanie karty debetowej. W dobie podwyżek wprowadzanych przez różne banki taka deklaracja może spodobać się wielu potencjalnym uczestnikom.

Reasumując, zdecydowanie warto rozważyć najnowszą ofertę mBanku: warunki udziału nie są skomplikowane, aczkolwiek wymagają aktywnego posługiwania się plastikiem (należy co miesiąc wydać kwotę 2500 zł, aby uzyskać maksymalną stuzłotową premię).

eKonto w obu swoich wersjach: standard i plus – jest zaliczane do czołówki rachunków osobistych. Warto jednak zastanowić się nad wyborem wariantu rachunku, ponieważ zmiana wersji konta w trakcie trwania akcji będzie skutkowała wykluczeniem z promocji.

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.