Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Ta promocja zakończyła się 29 maja 2019 r. Obecnie możesz założyć w promocji eKonto osobiste i zyskać nawet 140 zł premii.

Nawet 150 zł za otwarcie nowego eKonta osobistego w mBanku

Nawet 150 zł za otwarcie nowego eKonta osobistego w mBanku
Źródło: Źródło obrazk: strona mBanku

Jakiś czas temu mBank zapowiedział zmiany w swojej ofercie kont osobistych; 18 lutego 2019 r. pojawiła się kolejna, odświeżona wersja eKonta – eKonto osobiste. Założywszy ten rachunek, możesz zdobyć dwie premie pieniężne: 100 zł i 50 zł, a do tego promocyjne oprocentowanie na koncie do autooszczędzania w wysokości 2,5% do kwoty 20 tys. zł.

Zgarnięcie premii wiąże się jednak nie tylko z otwarciem rachunku, ale i z koniecznością wpłaty określonej kwoty, płatnościami kartą, a także otwarciem konta oszczędnościowego Moje cele – ze wspomnianym już podwyższonym oprocentowaniem na osłodę.

Na pierwszy rzut oka może to wyglądać nieco skomplikowanie, ale nie przejmuj się – przeprowadzimy Cię po kolei przez zawiłości promocji tak, abyś nie stracił przez przypadek szans na zyskanie nagrody.

Sprawdźmy na początku, czy możesz skorzystać z czwartej edycji oferty specjalnej „eKonto z premią”.

Kto może wziąć udział w promocji mBanku?

Promocja „eKonto z premią” dedykowana jest osobom, które od 1 stycznia 2017 r. (włącznie) nie były posiadaczami lub współposiadaczami rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego lub rachunku oszczędnościowego w mBanku (o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017).

W ramach tej akcji specjalnej nie możesz założyć konta wspólnego, ale wyłącznie rachunek indywidualny. Jeśli zmienisz swoje eKonto na rachunek wspólny, bank automatycznie wykreśli je z promocji.

Akcja „eKonto z premią” trwa do 29 maja 2019 r.

Co powinieneś zrobić, aby zdobyć 100 zł oraz 50 zł premii?

Jak już wspomnieliśmy, nagroda składa się z dwóch części.

Spójrzmy, jak możesz zgarnąć pierwszą część nagrody w wysokości 100 zł:

 1. Do 29 maja 2019 r. wraz z kartą debetową i rachunek oszczędnościowy Moje cele. Zaakceptuj wymagane przez bank zgody.
  Kliknij, aby powiększyć

  We wniosku zaznacz, że chcesz otworzyć darmowy rachunek regularnego oszczędzania "Moje cele".
 2. Podpisz umowę o nowe konto i kartę.
 3. W ciągu 7 dni od otwarcia eKonta osobistego wpłać na ten rachunek jednorazowo min. 1000 zł. Wpływ ten nie może pochodzić z innych Twoich rachunków prowadzonych w mBanku.
 4. Wykonaj min. 5 transakcji bezgotówkowych nową kartą lub Blikiem (liczą się także płatności telefonem) w punktach handlowo-usługowych. Masz na to czas do końca miesiąca następującego po tym, w którym założyłeś eKonto osobiste. Dla przykładu: jeżeli otworzysz eKonto osobiste w lutym, to na spełnienie warunku wykonania 5 transakcji masz czas do końca marca (łącznie z lutym).

Po spełnieniu powyższych wymogów możesz starać się o drugą część premii, czyli 50 zł. Czas na wykonanie zadań stawianych przez mBank masz do końca kolejnego miesiąca. Jeżeli więc spełniłeś warunki otrzymania premii 100 zł do końca marca, to na realizację kolejnych masz czas do końca kwietnia.

Aby otrzymać 50 zł, powinieneś wykonać niemal identyczne kroki:

 1. Zapewnij kolejny wpływ w wysokości min. 1000 zł na swoje nowo otwarte konto (jeżeli otworzysz konto w lutym, to warunek ten powinieneś wykonać w kwietniu, jeżeli założysz rachunek w marcu, to – w maju).
 2. Wykonaj w ciągu tego samego miesiąca kalendarzowego min. 5 transakcji kartą, telefonem lub Blikiem w punktach handlowo-usługowych, oczywiście powiązanymi z nowym kontem.

Pamiętaj, że transakcje bezgotówkowe nie mogą zostać anulowane, ponieważ bank nie zaliczy ich do wymaganej puli.

Regulamin czwartej edycji promocji „eKonto z premią” znajdziesz tutaj.

Kiedy bank wypłaca nagrody?

Pierwszą część nagrody w wysokości 100 zł otrzymasz do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś stawiane przez bank wymogi. Przykładowo, jeśli wypełniłeś warunki akcji w marcu, to premia zostanie przelana na Twoje nowe konto do końca kwietnia.

Analogicznie sprawa ma się z drugą częścią nagrody (50 zł); spełniwszy kryteria uzyskania premii w kwietniu, otrzymasz ją do końca maja.

Obie premie zwolnione są z opodatkowania.

2,5% do 20 tys. zł na rachunku oszczędnościowym Moje cele

Jak już wspominaliśmy, w ramach promocji powinieneś otworzyć również rachunek Moje cele, na którym zyskasz promocyjne oprocentowanie na poziomie 2,5% w skali roku dla kwot do 20 tys. zł. Podwyższona stawka oprocentowania będzie obowiązywała do 30 września 2019 r. Jest jednak jedno „ale”: w tym celu musisz spełnić warunki otrzymania obu części premii – 100 zł i 50 zł.

Jeżeli więc uda Ci się zdobyć 100 zł, a drugiej części nagrody – nie, to bank automatycznie zmniejszy oprocentowanie na Twoim rachunku Moje cele do standardowego. A to nie jest szczególnie imponujące, waha się bowiem od 0,4% do 1,0%.

Konto oszczędnościowe Moje cele to rachunek służący do automatycznego oszczędzania małych kwot pozostałych z płatności kartą, wykonywanych przelewów czy wypłat gotówki z bankomatu. Reszta z tych transakcji może być zaokrąglana do pełnej kwoty (do 10 zł), ściśle przez Ciebie określona (np. 5 zł) lub wskazana jako procent od transakcji.

eKonto osobiste – idzie nowa jakość?

Trzeba przyznać, że odświeżone eKonto prezentuje się całkiem korzystnie na tle konkurencji. Poniżej przedstawiamy jego najważniejsze parametry:

 • 0 zł za otwarcie i prowadzenie konta – bezwarunkowo;
 • 7 zł za korzystanie z karty debetowej, ale opłaty tej unikniesz, jeżeli wykonasz kartą przynajmniej jedną transakcję bezgotówkową w miesiącu – obojętnie, na jaką kwotę;
 • 0 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów krajowych dla kwot od 100 zł (poniżej tej kwoty zapłacisz 1,30 zł prowizji);
 • 0 zł za przelewy standardowe;
 • 5 zł za przelewy ekspresowe;
 • 0 zł za zlecenie stałe;
 • 0 zł za wpłaty gotówki poprzez wpłatomaty własne mBanku, Planet Cash i Cashline, 0,2% min. 2 zł za wpłatomaty Euronetu.

Jak więc widać, biorąc udział w niniejszej promocji, możesz zyskać również bardzo tanie konto, w przypadku którego podstawowe usługi są lub w łatwy sposób mogą się stać darmowe. Z analizą eKonta osobistego zapoznasz się tutaj.

Niezła premia, dobre konto i nieco zawiłe warunki

Nie da się ukryć, że mBank przygotowuje promocje lubiane przez łowców okazji: nagrody najczęściej mają formę pieniężną, a nie rzeczową, zaś ich wartość wciąż jest jedną z najwyższych wśród tego, co oferują inne banki. Nie inaczej jest tym razem: możesz zyskać nawet 150 zł (podzielone na dwie części, 100 zł i 50 zł) i niezłe oprocentowanie na rachunku do autooszczędzania. Dodatkowo otrzymujesz bardzo tanie, nowoczesne i nieskomplikowane w codziennej obsłudze konto.

Oferta ta ma jednak kilka minusów. Przede wszystkim warunki promocji są dość skomplikowane, a to wiąże się z koniecznością bacznego doglądania terminów spełnienia wszystkich wymogów stawianych przez bank; powinieneś tutaj pamiętać o datach wpływów środków i transakcji kartą, a ponadto pilnować, czy już nadszedł miesiąc, w którym należałoby wypełnić warunki uzyskania drugiej premii (50 zł). Naszym zdaniem może to być dla niektórych dość uciążliwe zadanie i łatwo w tej sytuacji można pomylić się np. z wpłatą wymaganych środków na konto.

Wymagany w promocji wpływ może się wydawać dość wysoki, ponieważ za każdym razem musi to być przynajmniej po 1000 zł, w każdej z dwóch transakcji. Inna rzecz, że pieniądze te można szybko przelać z powrotem na dowolne konto, zostawiając w mBanku tylko środki niezbędne do płatności kartą. mBank nie definiuje przy tym, z jakiego źródła powinien pochodzić wspomniany wpływ, zatem nie ma przeszkód, aby to był przelew ze swojego konta w innym banku.

Podsumowując - jeśli te drobne niedogodności Cię nie zrażają, warto byś zwrócił uwagę na propozycję mBanku. Ostatecznie 150 zł, wraz z dobrym rachunkiem, to naprawdę korzystna oferta.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin Promocji „eKonto z premią – IV edycja”

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.