100 zł za zmianę warunków konta osobistego dla klientów Orange Finanse i mBanku + bonusy za produkty kredytowe

100 zł za zmianę warunków konta osobistego dla klientów Orange Finanse i mBanku + bonusy za produkty kredytowe

 mBank walczy o każdego klienta Orange Finanse. Także o tych, którzy już z nim współpracują. Zachęca ich, by wszystkie swoje sprawy finansowe skoncentrowali właśnie w mBanku, a w zamian proponuje nagrody. W sumie do zdobycia jest 200 zł w gotówce oraz gwarancja niezmienności opłat, 90 dni bez odsetek dla posiadaczy kredytu odnawialnego czy niższe oprocentowanie niespłaconej kwoty na karcie kredytowej.

W osobnym tekście opisaliśmy promocje adresowane do klientów Orange Finanse, którzy nie współpracowali dotąd z mBankiem. Poniżej przedstawiamy ofertę dla „klientów wspólnych”, czyli tych, którzy mieli produkty w obu bankach.

Co jest do zyskania?

Wszystkie akcje trwają do 14 kwietnia 2019 r. i dotyczą nie tylko zmiany warunków rachunku osobistego, ale także produktów kredytowych – karty kredytowej, limitu odnawialnego i kredytu gotówkowego. W sumie maksymalnie jest do zdobycia jest 200 zł w gotówce plus bonusy w postaci niezmienności opłat (w przypadku konta osobistego), braku oprocentowania kredytu odnawialnego przez 90 dni czy obniżonego oprocentowania niespłaconej kwoty na karcie kredytowej.

Gwarancja niezmienności opłat

Ustalmy, co obejmuje gwarancja niezmienności opłat. Regulamin wskazuje, że do 29 lutego 2020 r. nie będą pobierane opłaty:

 • za otwarcie i prowadzenie eKonta standard,
 • za wydanie i użytkowanie karty wydanej do eKonta standard,
 • za wypłaty z bankomatów przy użyciu karty,
 • za wpłaty we wpłatomatach przy użyciu karty,
 • za przelewy internetowe realizowane w PLN z eKonta standard,

Po okresie objętym gwarancją opłaty będą pobierane zgodnie z obowiązującą Taryfą prowizji i opłat dla osób fizycznych w ramach mBank S.A.

„Klient wspólny” – kto to taki?

Z bonusów w ramach wszystkich opisywanych akcji może skorzystać tylko „klient wspólny”, czyli osoba posiadająca produkty w Orange Finanse i w mBanku. W myśl regulaminów poszczególnych promocji „klientem wspólnym” jest ten, kto w dniu przystępowania do promocji posiada w Orange Finanse rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, kartę kredytową, kredyt odnawialny albo kredyt gotówkowy i posiada/współposiada inne produkty prowadzone przez mBank o numerach rozliczeniowych 11402004 lub 11402017.

Warunki udziału w promocjach

Podstawą udziału we wszystkich promocjach dotyczących produktów kredytowych jest zrealizowanie działań w ramach akcji związanej z kontem osobistym.

W jej ramach możesz zyskać 100 zł premii gotówkowej oraz gwarancję niezmienności opłat od dnia przystąpienia do tej akcji do 29 lutego 2020 r.

Czy jesteś klientem aktywnym?

Premię gotówkową otrzyma tylko „klient aktywny”. W regulaminie jest on scharakteryzowany w następujący sposób:

 • na jednym ze swoich rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych w Orange Finanse w ciągu co najmniej jednego z 6 miesięcy kalendarzowych poprzedzających miesiąc startu promocji (luty 2019 r.) wykonał przelew wychodzący lub płatność kartową albo wypłatę bądź otrzymał przelew przychodzący albo wpłatę gotówkową LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji (luty 2019 r.) utrzymywał średnie saldo na dowolnym z rachunków oszczędnościowo-rozliczeniowych lub oszczędnościowych w Orange Finanse na poziomie co najmniej 1000 zł LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji (luty 2019 r.) posiadał w Orange Finanse aktywny rachunek techniczny do spłaty produktu kredytowego LUB
 • w miesiącu poprzedzającym start promocji (luty 2019 r.) posiadał w Orange Finanse produkt kredytowy wykazujący regularność w spłacie zadłużenia do 30 dni.

Konieczne działania

Jeśli chcesz, by mBank nagrodził Cię za zmiany związane z kontem osobistym, musisz wykonać kilka działań:

 1. Do 14 kwietnia 2019 r.
  • złóż wniosek o zmianę warunków rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Orange Finanse na eKonto z taryfą standard wraz z wnioskiem o wydanie nowej karty debetowej LUB
  • złóż wniosek o przekazanie środków z rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Orange Finanse na wskazany rachunek w mBanku,
 2. W jednym ze wspomnianych wniosków zaakceptuj regulamin promocji dotyczącej konta osobistego;
 3. Podpisz zmienione warunki umowy o prowadzenie rachunków bankowych dla osób fizycznych (musi to być umowa indywidualna, nie może dotyczyć konta wspólnego).

100 zł i gwarancja niezmienności opłat

Jak wspomnieliśmy, w ramach tej promocji możesz otrzymać 2 nagrody – 100 zł w gotówce oraz gwarancję niezmienności opłat od dnia przystąpienia do tej akcji do 29 lutego 2020 r.

100 zł trafi na Twój rachunek w mBanku do końca miesiąca następującego po tym, w którym zleciłeś zamknięcie rachunku w Orange Finanse.

Musisz wiedzieć, że gwarancja niezmienności opłat nie dotyczy osób, które wybrały tylko przekazanie środków na wskazany rachunek w mBanku (bez podpisywania umowy konta ze zmienionymi warunkami).

Dodatkowe bonusy za produkty kredytowe

mBank zachęca „klientów wspólnych” nie tylko do podpisania nowych warunków umowy konta osobistego, ale także produktów kredytowych – karty kredytowej, kredytu odnawialnego i kredytu gotówkowego. Do każdej z tych akcji możesz przystąpić do 14 kwietnia 2019 r.

Podkreślmy, że przyznanie każdego z wymienionych produktów uzależnione jest od pozytywnej oceny Twojej zdolności kredytowej.

Karta kredytowa – 50 zł premii i niższe odsetki

W promocji mogą brać udział osoby fizyczne, które w dniu składania wniosku są stroną innej umowy o kartę kredytową w mBanku albo złożyły wniosek o przyznanie im „kredytówki”. Wykluczeni są natomiast Ci, którzy będąc posiadaczami karty kredytowej Orange Finanse dłużej niż 6 miesięcy, wykazują zadłużenie w jej spłacie powyżej 30 dni kalendarzowych oraz posiadają zajęcie egzekucyjne na rachunkach oszczędnościowo-rozliczeniowych.

Za decyzję o zastąpieniu karty kredytowej Orange Finanse „kredytówką” mBanku otrzymasz jednorazową premię w wysokości 50 zł. Bank przeleje ją na Twoje konto w mBanku (musisz je otworzyć najpóźniej w dniu uruchomienia „kredytówki”) najpóźniej do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę karty kredytowej.

Dodatkowo, na 12 miesięcy bank obniży do 4,99% odsetki, jakie nalicza od zadłużenia, które nie zostało spłacone w terminie i nie pobierze od Ciebie opłaty za wydanie „kredytówki”.

Regulamin tej promocji znajdziesz tutaj.

Kredyt odnawialny – 90 dni bez odsetek

Uczestnikiem tej promocji może być klient posiadający kredyt odnawialny w Orange Finanse. Korzystanie z takiego produktu w mBanku nie wyklucza z udziału w akcji.

Przeszkodą w przystąpieniu do akcji jest natomiast zajęcie egzekucyjne na rachunkach oszczędnościowo- rozliczeniowych na dzień złożenia wniosku o zmianę warunków konta osobistego i zastąpienia kredytu odnawialnego w Orange Finanse takim samym produktem w mBanku.

Propozycja sprowadza się do zastąpienia kredytu odnawialnego w Orange Finanse identycznym produktem w mBanku. Premią za taki krok będzie brak prowizji za przyznanie kredytu odnawialnego. Dodatkowo, przez 90 dni nie będą naliczane odsetki od wykorzystanej kwoty.

Regulamin tej akcji znajdziesz tutaj.

Kredyt gotówkowy – także 50 zł premii

Kredyt gotówkowy zaciągnięty w Orange Finanse na identyczny produkt z oferty mBanku możesz zmienić pod kilkoma warunkami:

 • zdecydujesz się na zmianę warunków rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego,
 • jesteś „klientem aktywnym”, czyli spełnisz opisane wyżej warunki,
 • Twoje zobowiązanie kredytowe w ramach marki Orange Finanse nie może być niższe niż 25 zł i okres jego spłaty nie może być krótszy niż 3 miesiące (licząc od dnia złożenia wniosku o zmianę warunków konta osobistego wraz z zamianą kredytu gotówkowego z Orange Finanse na identyczny produkt w mBanku).

Jeśli spłata Twoich zobowiązań w Orange Finanse jest opóźniona o co najmniej 30 dni kalendarzowych lub posiadasz już zajecie egzekucyjne, to niestety nie możesz przystąpić do tej akcji.

Nie możesz też przenieść z Orange Finanse do mBanku tylko niektórych kredytów ani wnioskować przy okazji o dodatkowe środki.

Nagroda – 50 zł – zostanie przelana na Twoje konto osobiste w mBanku do końca miesiąca następującego po tym, w którym bank wypłacił Ci ostatnią kwotę kredytu.

Regulamin promocji „Przenieś kredyt do mBanku i zyskaj – klienci wspólni” znajdziesz tutaj.

eKonto standard – co warto o nim wiedzieć?

eKonto standard było do niedawna podstawowym rachunkiem osobistym w ofercie mBanku. Co prawda został zastąpione przez eKonto osobiste, ale wersja „standardowa” nadal jest oferowana w ramach oferty dla klientów Orange Finanse.

Prowadzenie rachunku jest całkowicie darmowe, natomiast za wydawaną do konta kartę debetową zapłacisz standardowo tylko 4 zł miesięcznie. A jeśli w ciągu miesiąca dokonasz przy jej pomocy min. 5 transakcji gotówkowych, wówczas obsługa karty stanie się bezpłatna.

Wypłaty w bankomatach mBanku, Santandera oraz sieci Euronet i Planet Cash są bezpłatne pod warunkiem, że wypłacasz min. 100 zł. W przeciwnym wypadku operacja kosztuje 1,30 zł. Wyciągnięcie pieniędzy z innych maszyn, bez względu na kwotę, zawsze oznacza pobranie opłaty 7 zł.

W ramach powyższej oferty specjalnej do 29 lutego 2020 r. nie poniesiesz podstawowych opłat za konto.

Dowiedz się więcej na temat eKonta standard tutaj.

Warto przemyśleć propozycję mBanku

Trzeba przyznać, że zestaw propozycji mBanku dla „klientów wspólnych” z marką Orange Finanse jest szeroki i atrakcyjny. W regulaminach nie widzimy zapisów, które ograniczałyby w jakiś sposób swobodę rozstania się z mBankiem wkrótce po otrzymaniu każdej z nagród.

Proponujemy, byś przemyślał tę ofertę i zastanowił się czy jest ona dla Ciebie atrakcyjna. W trakcie promocji za skoncentrowanie swoich produktów w mBanku możesz zgarnąć bonusy. Po jej zakończeniu może będzie się to odbywało z „automatu” i nic na tym nie zyskasz.

Gdybyś chciał zupełnie zerwać współpracę z mBankiem i wszystkie swoje sprawy finansowe przenieść do innego banku, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym rankingiem kont osobistych lub spojrzenia na nasze zestawienie dotyczące najlepszych, naszym zdaniem, kart kredytowych.

Z ostatniej chwili

 • 14.03.2019 14:15

  Za otwarcie Konta Przekorzystnego Biznes, bank Pekao proponuje przedsiębiorcom 3 darmowe szkolenia o rynkowej wartości kilkuset złotych.

 • 14.03.2019 13:10

  Nawet 300 zł może wrócić w ciągu roku na rachunek Twojej karty kredytowej w ING Banku Śląskim.

 • 13.03.2019 09:15

  Alior Bank ponownie oferuje oprocentowanie 2,7% na Koncie Mocno Oszczędnościowym dla nowych środków do 100 tys. zł.

 • 11.03.2019 10:51

  Klienci mBanku i Orange Finanse otrzymają premie gotówkowe i inne bonusy, gdy zrezygnują z usług Orange Finanse i zmienią warunki współpracy z mBankiem.

 • 11.03.2019 10:19

  Zapewnienie wpływów na konto Citi Priority pozwoli Ci zdobyć 150 zł w gotówce. Wykonując transakcje zagraniczne zyskasz 4% premii walutowej.

 • 8.03.2019 18:53

  Za skorzystanie z kart kredytowych, Santander proponuje punkty powitalne w Mastercard Priceless Specials. Szczególna oferta dotyczy fanów Ligi Mistrzów.

 • 8.03.2019 16:35

  mBank zachęca klientów Orange Finanse, by przenieśli swoje produkty właśnie do niego. W zamian proponuje kilkaset złotych w gotówce i dodatkowe bonusy.

 • 7.03.2019 12:49

  Prosta promocja dla obecnych i nowych klientów Santandera. Bank płaci 20 zł w formie kodu rabatowego na Allegro za 2 płatności mobilne.

 • 7.03.2019 07:29

  ING Bank Śląski przedłużył podwyższone do 2,5% w skali roku oprocentowanie Otwartego Konta Oszczędnościowego. Z promocji skorzystają nowi i obecni klienci.

 • 5.03.2019 15:21

  Płacąc aplikacją IKO banku PKO BP za zakupy, zdobędziesz kod promocyjny uprawniający do korzystania przez 60 dni za darmo z aplikacji Lecton.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.