Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

200 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,8% na rachunku Moje cele

200 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,8% na rachunku Moje cele
Źródło: strona promocji
mBank - eKonto - 300 zł (+250 zł w PP)

Do 11. edycji promocji „eKonto z premią” można przystąpić do 31 maja 2021 r. Liczba kont otwartych w ramach akcji nie jest w żaden sposób ograniczona – jeśli spełnisz wszystkie warunki w wymaganym terminie, na pewno otrzymasz bonus.

Jest się o co bić. Premia w najnowszej odsłonie wynosi 200 zł (cztery premie cząstkowe po 50 zł). Warunkiem jej otrzymania jest zrealizowanie w krótkim czasie wpływu na rachunek i wykonywanie transakcji bezgotówkowych w czterech kolejnych miesiącach.

Do tego mBank dorzuca oprocentowanie 1,8% na rachunku Moje cele służącym do automatycznego oszczędzania, jeśli oczywiście zdecydujesz się go otworzyć razem z kontem osobistym. Podwyższona stawka obejmuje środki do 10 tys. zł i obowiązuje przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe po otwarciu konta.

Dla kogo promocja?

mBank kieruje ofertę do nowych klientów. Warunkiem jest nieposiadanie po 1 stycznia 2017 r. konta osobistego ani oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wspomnianych rachunków.

Zwracamy uwagę, że choć okres karencji jest bardzo długi, to jednak prawa do skorzystania z oferty nie pozbawia np. posiadanie w mBanku lokaty czy konta firmowego.

Możesz wziąć udział w akcji? Czytaj dalej.

200 zł - instrukcja krok po kroku

Zgarnięcie premii jest całkiem proste i wymaga standardowej aktywności w korzystaniu z rachunku:

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2021 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą oraz (opcjonalnie) rachunkiem do automatycznego oszczędzania Moje cele na stronie banku. Pamiętaj o wymaganych oświadczeniach i akceptacji regulaminu.

Podpisz umowę w obecności kuriera.

Krok 2
Krok 2

Aby otrzymać 50 zł za szybki wpływ i transakcje:

  • w ciągu 7 dni od momentu otwarcia rachunku zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł ORAZ
  • w miesiącu otwarcia eKonta i/lub w kolejnym miesiącu wykonaj przynajmniej 8 transakcji kartą (w tym płatności telefonem) i/lub Blikiem na dowolną kwotę.
Krok 3
Krok 3

Aby otrzymać dodatkowo 3 x 50 zł, spełnij te same warunki aktywności również w każdym z trzech kolejnych miesięcy.

Oznacza to, że musisz zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł i wykonać przynajmniej 8 transakcji kartą lub Blikiem w drugim pełnym miesiącu, trzecim pełnym miesiącu oraz czwartym pełnym miesiącu po otwarciu eKonta.

Krok 4
Krok 4

Jeśli chcesz uzyskać 1,8% na rachunku Moje cele, dopilnuj, by w miesiącu jego otwarcia i w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych suma wpływów była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Promocyjna stawka 1,8% zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym spełniłeś ten warunek.

Nagroda
Nagroda

4 premie (każda w wysokości 50 zł) wpłyną na Twoje konto oddzielnie. Generalna zasada jest taka, że premię otrzymujesz w miesiącu następującym po tym, w którym zrealizowałeś warunki uprawniające do jej zdobycia.

Wyjaśnijmy zawiłości związane z terminami wykonywania poszczególnych działań na konkretnych przykładach. Jeśli otworzysz rachunek np. 15 maja 2021 r., to:

  • Do 22 maja zapewnij wymagany wpływ na konto,
  • W maju i / lub do końca czerwca wykonaj 8 transakcji kartą lub Blikiem. Bank przekaże Ci 50 zł do końca lipca 2021 r.
  • Wpływ na konto + 8 transakcji kartą lub Blikiem musisz także zrealizować w lipcu, sierpniu i wrześniu. Za wykazanie się aktywnością w każdym z tych miesięcy zyskasz kolejne nagrody w wysokości 50 zł każda. Premie zostaną wypłacone do końca sierpnia, końca września oraz końca października.

Wszystkie nagrody uzyskane w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Co zrobić we wniosku?

O rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele wnioskujesz już na etapie składania wniosku o eKonto osobiste. Zaznacz odpowiednie pole w tym miejscu, aby mieć szansę na wyższe oprocentowanie „resztek” z wykonywanych transakcji. Na tym etapie możesz także włączyć bezpłatną usługę CyberRescue, pomocną np. przy kradzieży konta w mediach społecznościowych.

Kliknij, aby powiększyć
Zaakceptuj też oświadczenie związane z uczestnictwem w promocji…

Kliknij, aby powiększyć

Jakie wpływy i transakcje zostaną uznane?

Jeśli chodzi o warunek wpływu, to należy pamiętać, że musi on być jednorazowy – nie liczy się suma, chodzi o co najmniej 1000 zł w jednym przelewie. Może on pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innego konta w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej będzie po prostu wykonać przelew z Twojego rachunku w innym banku.

Z kolei transakcje możesz wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych oraz w Internecie przy użyciu karty lub Blika. Liczą się też mobilne płatności zbliżeniowe, o ile do portfela Google Pay/Apple Pay dodałeś kartę od mBanku, a także płatności usługą mTransfer.

Ważne, by transakcje nie zostały anulowane (zwrócone) przed 15. dniem kolejnego miesiąca od ich wykonania.

eKonto osobiste w mBanku – ile kosztuje?

Prowadzenie eKonta osobistego jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe. Co do opłaty za kartę, to aby jej uniknąć, należy w miesiącu zapłacić kartą na min. 350 zł. Pozostałe parametry rachunku znajdziesz poniżej:

1,8% na Moje cele? Korzystaj!

Kolejną zachętą do skorzystania z oferty mBanku jest rachunek do automatycznego oszczędzania, który w ramach promocji oferuje oprocentowanie 1,8% w skali roku. Maksymalna kwota to 10 tys. zł, a czas naliczania wyższych odsetek to 3 pełne kolejne miesiące kalendarzowe po założeniu konta.

Bank wyjaśnia tę zasadę w regulaminie w następujący sposób:

jeżeli otworzyłeś rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele na koniec maja, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez czerwiec, lipiec i do końca sierpnia.

Na Moje cele trafia reszta z wykonywanych transakcji, więc właściwie nie musisz myśleć o jego zasilaniu. Wcześniej ustaw tylko, czy ma to być określona kwota, czy procent od płatności.

Warto wiedzieć, że możliwe jest też zasilanie konta Moje cele zleceniem stałym, niekoniecznie muszą to być resztki z płatności.

200 zł to całkiem atrakcyjna premia

mBank w kolejnych edycjach tej promocji lubił zmieniać wysokość premii i tym razem okazało się, że jest ona znacznie wyższa niż ostatnio (160 zł), choć warunki trzeba spełniać dwa miesiące dłużej.

Niemniej aby zyskać 200 zł, wciąż wystarczy jedynie standardowa aktywność – wpływ 1000 zł i 8 transakcji w każdym z czterech miesięcy.

Warto wspomnieć, że nagroda jest wzbogacona o wysokie oprocentowanie konta Moje cele. Trzeba jedynie pilnować, by saldo na Moich celach co miesiąc rosło o kolejne min. 100 zł, aby zyskać podwyższone oprocentowanie.

Powodzenia!

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "eKonto z premią - XI edycja"
  2. Regulamin promocji "Moje Cele z oprocentowaniem 1,8 %"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.