Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Do 160 zł za eKonto osobiste w mBanku + 2% na rachunku Moje cele

Do 160 zł za eKonto osobiste w mBanku + 2% na rachunku Moje cele
Źródło: strona promocji

Do 10. edycji promocji „eKonto z premią” można przystąpić do 27 stycznia 2021 r. Liczba kont otwartych w ramach akcji nie jest w żaden sposób ograniczona – jeśli spełnisz wszystkie warunki w wymaganym terminie, na pewno otrzymasz bonus.

Jest się o co bić. Premia w najnowszej odsłonie to w sumie 160 zł, a konkretnie 100 zł za aktywność w jednym miesiącu oraz po 30 zł za taką samą aktywność w dwóch kolejnych.

Do tego mBank dorzuca oprocentowanie 2% na rachunku Moje cele służącym do automatycznego oszczędzania, jeśli oczywiście zdecydujesz się go otworzyć razem z kontem osobistym. Podwyższona stawka obejmuje środki do 10 tys. zł i obowiązuje przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe po otwarciu konta.

Dla kogo promocja?

mBank kieruje ofertę do nowych klientów. Warunkiem jest nieposiadanie po 1 stycznia 2017 r. konta osobistego ani oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wspomnianych rachunków.

Zwracamy uwagę, że choć okres karencji jest bardzo długi, to jednak prawa do skorzystania z oferty nie pozbawia np. posiadanie w mBanku lokaty czy konta firmowego.

Możesz wziąć udział w akcji? Czytaj dalej.

160 zł - instrukcja krok po kroku

Zgarnięcie premii jest całkiem proste i wymaga standardowej aktywności w korzystaniu z rachunku:

Krok 1
Krok 1

Do 27 stycznia 2021 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą oraz (opcjonalnie) rachunkiem do automatycznego oszczędzania Moje cele na stronie banku. Pamiętaj o wymaganych oświadczeniach i akceptacji regulaminu.

Krok 2
Krok 2

Podpisz umowę w obecności kuriera lub w placówce (zgodnie z wyborem dokonanym we wniosku).

Krok 3
Krok 3

Aby otrzymać 100 zł:

  • w ciągu 7 dni od momentu otwarcia rachunku zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł oraz
  • do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia eKonta osobistego wykonaj przynajmniej 5 transakcji kartą lub Blikiem na dowolną kwotę.
Krok 4
Krok 4

Aby otrzymać dodatkowo 2 x 30 zł, spełnij te same warunki aktywności również w dwóch kolejnych miesiącach osobno.

Krok 5
Krok 5

Jeśli chcesz uzyskać 2% na rachunku Moje cele, dopilnuj, by w każdym z 4 kolejnych miesięcy kalendarzowych po jego otwarciu suma wpływów była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Promocyjna stawka 2% zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym spełniłeś ten warunek.

Nagroda
Nagroda

Premie w wysokości 100 zł, 30 zł i 30 zł wpłyną na Twoje konto oddzielnie, każda w terminie do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków ich otrzymania.

Generalna zasada jest taka, że premię otrzymujesz w miesiącu następującym po tym, w którym zrealizowałeś warunki uprawniające do jej zdobycia.

Wyjaśnijmy zawiłości związane z terminami wykonywania poszczególnych działań na konkretnym przykładzie. Jeśli otworzysz konto 1 października 2020 r., to do 8 października będziesz musiał zapewnić wpływ min. 1000 zł. Do końca listopada masz z kolei czas na wykonanie przynajmniej 5 promocyjnych transakcji kartą lub Blikiem. Premię 100 zł otrzymasz w grudniu 2020 r. W tym samym miesiącu musisz postarać się o premię 30 zł, spełniając identyczne warunki aktywności (wpływ 1000 zł + 5 transakcji). Bonus 30 zł wpłynie na Twoje konto do końca stycznia 2021 r.; analogicznie jeśli w styczniu spełnisz wymagania, to w lutym 2021 r. otrzymasz drugie 30 zł.

Premie w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Co zrobić we wniosku?

O rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele wnioskujesz już na etapie składania wniosku o eKonto osobiste. Zaznacz odpowiednie pole w tym miejscu, aby mieć szansę na wyższe oprocentowanie „resztek” z wykonywanych transakcji. Na tym etapie możesz także włączyć bezpłatną usługę CyberRescue, pomocną np. przy kradzieży konta w mediach społecznościowych.

Kliknij, aby powiększyć

Zaakceptuj też oświadczenie związane z uczestnictwem w promocji…

Kliknij, aby powiększyć

Jakie wpływy i transakcje zostaną uznane?

Jeśli chodzi o warunek wpływu, to należy pamiętać, że musi on być jednorazowy – nie liczy się suma, chodzi o co najmniej 1000 zł w jednym przelewie. Może on pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innego konta w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej będzie po prostu wykonać przelew z Twojego rachunku w innym banku.

Z kolei transakcje możesz wykonać w punktach handlowo usługowych przy użyciu karty lub Blika. Liczą się też mobilne płatności zbliżeniowe, o ile do portfela Google Pay/Apple Pay dodałeś kartę od mBanku, a także płatności usługą mTransfer.

Ważne, by transakcje nie zostały anulowane (zwrócone) przed 15. dniem kolejnego miesiąca od ich wykonania.

Zapytaliśmy bank, czy pod pojęciem punkty handlowo-usługowe mieszczą się również transakcje w sklepach internetowych. Oto treść otrzymanej odpowiedzi z mBanku:

Za punkt handlowo-usługowy uznajemy również sklep internetowy. W związku z tym transakcję bezgotówkową kartą lub BLIK-iem, w sklepie internetowym, zaliczymy do promocji.

eKonto osobiste w mBanku – ile kosztuje?

Jedna płatność kartą – tyle wystarczy, by korzystanie z „plastiku” nie wiązało się z żadnymi opłatami. Z kolei samo prowadzenie eKonta osobistego jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe. Pozostałe parametry rachunku znajdziesz poniżej:

2% na Moje cele? Korzystaj!

Kolejną zachętą do skorzystania z oferty mBanku jest rachunek do automatycznego oszczędzania, który w ramach promocji oferuje oprocentowanie 2% w skali roku. Maksymalna kwota to 10 tys. zł, a czas naliczania wyższych odsetek to 3 pełne kolejne miesiące kalendarzowe po założeniu konta.

Bank wyjaśnia tę zasadę w regulaminie w następujący sposób:

jeżeli otworzyłeś rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele na koniec października, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez listopad, grudzień i do końca stycznia.

Na Moje cele trafia reszta z wykonywanych transakcji, więc właściwie nie musisz myśleć o jego zasilaniu. Wcześniej ustaw tylko, czy ma to być określona kwota, czy procent od płatności.

Warto wiedzieć, że możliwe jest też zasilanie konta Moje cele zleceniem stałym, niekoniecznie muszą to być resztki z płatności.

160 zł to nadal atrakcyjna premia

mBank w kolejnych edycjach tej promocji lubił zmieniać wysokość premii i tym razem okazało się, że jest ona wyższa niż ostatnio - 160 zł - choć warunki trzeba spełniać miesiąc dłużej. Warto wspomnieć, że nagroda jest wzbogacona o wysokie oprocentowanie konta Moje cele.

Wymagane warunki pozostały przy tym niezmienione. Wciąż wystarczy jedynie standardowa aktywność – wpływ 1000 zł i 5 transakcji w każdym z trzech miesięcy. Trzeba jedynie pilnować, by saldo na Moich celach co miesiąc rosło o kolejne min. 100 zł, aby zyskać podwyższone oprocentowanie.

Powodzenia!

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "eKonto z premią - X edycja"
  2. Regulamin promocji "Moje Cele z oprocentowaniem 2%"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.