Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 100 zł za eKonto Junior.

eKonto z premią 150 zł od mBanku + 2,6% na rachunku Moje cele

eKonto z premią 150 zł od mBanku + 2,6% na rachunku Moje cele
Źródło: strona promocji

To już 6. edycja tej atrakcyjnej promocji. Tym razem można do niej przystąpić do 30 października 2019 r. Ponownie nie ma limitu uczestników.

Kto może wziąć udział?

Warunki uczestnictwa nie zostały zmienione. Nadal wykluczone są osoby, które po 1 stycznia 2017 r. posiadały/współposiadały lub wciąż są właścicielami konta osobistego albo oszczędnościowego w mBanku o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017.

W promocji możesz założysz jedynie rachunek indywidualny – za konta zakładane jako wspólne nie przysługuje premia.

Bonusy - 150 zł + 2,6% na Moje cele

W tej akcji do zgarnięcia są tak naprawdę aż 3 nagrody – 100 zł + 50 zł w gotówce i promocyjne oprocentowanie 2,6% w skali roku na koncie Moje cele.

Przyjrzyjmy się więc działaniom, które są niezbędne do otrzymania nagrody:

Krok 1
Krok 1

Do 30 października 2019 r. złóż na stronie promocji wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą debetową i rachunkiem Moje cele. We wniosku zaakceptuj regulamin akcji i wymagane oświadczenia.

Krok 2
Krok 2

Podpisz umowę o otwarcie rachunku. Zależnie od wybranej we wniosku opcji, dokonasz tego w placówce lub w obecności kuriera.

Krok 3
Krok 3

Wykonaj działania niezbędne dla przyznania Ci premii 100 zł za szybki wpływ:

  • w ciągu 7 dni, licząc od dnia otwarcia eKonta osobistego, zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł;
  • do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj min. 5 transakcji kartą lub Blikiem w sklepach stacjonarnych (dopuszczalne są także płatności telefonem).
Krok 4
Krok 4

Jeśli w następnym miesiącu po tym, w którym zrealizowałeś warunki przyznania Ci 100 zł, wykonasz dokładnie te same działania co poprzednio (5 transakcji kartą lub Blikiem i wpływ w wysokości min. 1000 zł), to zasłużysz na kolejne 50 zł premii, tym razem za transakcje.

Krok 5
Krok 5

Zadbaj, by suma wpływów na rachunku Moje cele w danym miesiącu była wyższa co najmniej o 100 zł od sumy wydatków (obciążeń). Spełnienie tego warunku jest podstawą do naliczenia promocyjnego oprocentowania 2,6% konta Moje cele za ten okres.

Nagroda
Nagroda

Obie premie gotówkowe otrzymasz najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Zasady realizacji działań i wypłaty nagród wyglądają dość skomplikowanie, więc przedstawmy je na konkretnym przykładzie:
otworzyłeś eKonto osobiste w ramach promocji w sierpniu. W ciągu 7 dni od daty podpisania umowy musisz zapewnić wpływ w wysokości min. 1000 zł, a do końca września dokonać 5 transakcji kartą lub Blikiem. Te same zadania musisz zrealizować w październiku.
Nagrodę za szybki wpływ (100 zł) otrzymasz do końca października, a bonus za transakcje (50 zł) do końca listopada 2019 r.

To musisz wiedzieć

Warunki promocji spełnią wpływy z dowolnego źródła z wyjątkiem innych rachunków w mBanku, których jesteś właścicielem lub współposiadaczem.

Przekształcenie eKonta osobistego w rachunek wspólny wykluczy Cię z udziału w promocji.

Warunek nadwyżki wpływów nad wydatkami, uprawniający do otrzymania promocyjnego oprocentowania konta Moje cele, będzie weryfikowany ostatniego dnia roboczego miesiąca, w odniesieniu do wszystkich rachunków umożliwiających regularne oszczędzanie, powiązanych z tym samym kontem osobistym.

Premie są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Kilka informacji o produktach mBanku

Jak widzisz, w promocji biorą udział dwa produkty mBanku. Spójrzmy, czym się charakteryzuje każdy z nich.

eKonto osobiste

eKonto osobiste w mBanku może być całkowicie darmowe. Bank nie pobiera opłat za jego otwarcie i prowadzenie. Bezpłatne są też zwykłe przelewy internetowe w złotych. Uważać należy jedynie na miesięczną opłatę 7 zł za korzystanie z karty. Można jej uniknąć, wykonując „plastikiem” choćby jedną płatność na dowolną kwotę.

Rachunek Moje cele

Moje cele to konto służące do automatycznego oszczędzania. Zasada jest prosta: w bankowości elektronicznej ustalasz cel oszczędzania oraz procent transakcji lub kwotę zaokrąglenia, która ma trafiać do takiej wirtualnej „skarbonki”. Następnie cały proces odbywa się już automatycznie.

Dzięki promocji, w miesiącu, w którym spełnisz warunki akcji, odkładane pieniądze (maksymalnie do 20 000 zł) będą pracowały w tempie 2,6% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało do 29 lutego 2020 r.

Po tym okresie zacznie obowiązywać znacznie niższe oprocentowanie standardowe w wysokości 0,4% lub 1%, jeśli saldo w danym miesiącu zwiększy się o co najmniej 100 zł.

Promocja dla zdyscyplinowanych

Warunki otrzymania premii nie są specjalnie „wyśrubowane’. Wymagają zdyscyplinowania, wykonania niezbędnych działań w konkretnych terminach. Najprościej to sobie wytłumaczyć tak: w ciągu tygodnia od podpisania umowy muszę zapewnić jednorazowy wpływ na konto w wysokości 1000 zł, w kolejnym miesiącu muszę wykonać 5 transakcji kartą lub Blikiem, a w jeszcze następnym zrobić obie te rzeczy. Temat jest do ogarnięcia nawet przez początkujących Łowców Promocji. „Przypominajkę” możesz sobie ustawić w smartfonie lub zapisać w kalendarzu, by często na nią spoglądać.

Zwracamy uwagę, że choć regulamin daje wiele tygodnie na podjęcie decyzji o otwarciu rachunku, to szybkie działanie przyniesie Ci większe zyski. Po prostu wcześniej zaczniesz oszczędzać na koncie Moje cele i tym samym większe kwoty będą objęte promocyjnym oprocentowaniem przez dłuższy czas.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "eKonto z premią"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.