Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona 27 maja 2020 r. Zapoznaj się z pełną ofertą od: mBank lub przeczytaj prześwietlenie najlepszej aktualnie promocji tej instytucji: 2 bilety do kina za otwarcie dziecku eKonta Junior w mBanku.

Nawet 150 zł za eKonto osobiste w mBanku + 2,6% na rachunku Moje cele

Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Nawet 150 zł za eKonto osobiste w mBanku + 2,6% na rachunku Moje cele
Źródło: strona promocji

Do 8. edycji promocji „eKonto z premią” można przystąpić do 27 maja 2020 r. Liczba kont otwartych w ramach akcji nie jest w żaden sposób ograniczona – jeśli spełnisz wszystkie warunki w wymaganym terminie, na pewno otrzymasz bonus.

Jest się o co „bić”. Premia w najnowszej odsłonie to w sumie 150 zł, a konkretnie 100 zł za aktywność w jednym miesiącu oraz 50 zł za taką samą aktywność w kolejnym.

Do tego mBank dorzuca oprocentowanie 2,6% na rachunku Moje cele służącym do automatycznego oszczędzania, jeśli oczywiście zdecydujesz się go otworzyć razem z kontem osobistym. Podwyższona stawka obejmuje środki do 20 tys. zł i obowiązuje do 31 sierpnia 2020 r.

Dla kogo promocja?

mBank kieruje ofertę do nowych klientów. Warunkiem jest nieposiadanie po 1 stycznia 2017 r. konta osobistego ani oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wspomnianych rachunków.

Zwracamy uwagę, że choć okres karencji jest dość długi, to jednak prawa do skorzystania z oferty nie pozbawia np. posiadanie w mBanku lokaty czy konta firmowego.

Możesz wziąć udział w akcji? Czytaj dalej.

Wymagana aktywność

Zgarnięcie premii jest całkiem proste i wymaga standardowej aktywności w korzystaniu z rachunku:

Krok 1
Krok 1

Do 27 maja 2020 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą oraz (opcjonalnie) rachunkiem do automatycznego oszczędzania Moje cele na stronie banku. Pamiętaj o wymaganych oświadczeniach i akceptacji regulaminu.

Krok 2
Krok 2

Podpisz umowę w obecności kuriera lub w placówce (zgodnie z wyborem dokonanym we wniosku).

Krok 3
Krok 3

Aby otrzymać 100 zł:

  • w ciągu 7 dni od momentu otwarcia rachunku zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł oraz
  • do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia eKonta osobistego wykonaj przynajmniej 5 transakcji kartą lub Blikiem na dowolną kwotę.
Krok 4
Krok 4

Aby otrzymać kolejne 50 zł, spełnij te same warunki aktywności również w kolejnym miesiącu.

Krok 5
Krok 5

Jeśli chcesz uzyskać 2,6% na rachunku Moje cele, dopilnuj, by w każdym z miesięcy (od jego otwarcia aż do sierpnia 2020 r. włącznie) suma wpływów na tym koncie była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Promocyjna stawka 2,6% zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym spełniłeś ten warunek.

Nagroda
Nagroda

Premie w wysokości 100 zł i 50 zł wpłyną na Twoje konto oddzielnie, każda w terminie do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków ich otrzymania.

Wyjaśnijmy zawiłości związane z terminami wykonywania poszczególnych działań na konkretnym przykładzie. Jeśli otworzysz konto 2 lutego 2020 r., to do 9 lutego będziesz musiał zapewnić wpływ min. 1000 zł. Do końca marca masz z kolei czas na wykonanie przynajmniej 5 promocyjnych transakcji kartą lub Blikiem. Premię 100 zł otrzymasz w kwietniu 2020 r. W tym samym miesiącu musisz postarać się o premię 50 zł, spełniając identyczne warunki aktywności (wpływ 1000 zł + 5 transakcji). Bonus 50 zł wpłynie na Twoje konto do końca maja 2020 r.

Premie w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Co zrobić we wniosku?

O rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele wnioskujesz już na etapie składania wniosku o eKonto osobiste. Zaznacz odpowiednie pole w tym miejscu, aby mieć szansę na wyższe oprocentowanie „resztek” z wykonywanych transakcji.

Moje cele we wniosku o eKonto osobiste w mBanku
Kliknij, aby powiększyć

Zaakceptuj też oświadczenie związane z uczestnictwem w promocji…

eKonto z premią, oświadczenie
Kliknij, aby powiększyć

a także wpisz kod polecający, jeśli znasz kogoś, kto mógłby Ci go podać (obecnego klienta mBanku). Sam niestety nie otrzymasz dodatkowej premii z tytułu otwarcia konta z polecenia, ale Twój znajomy może zgarnąć dzięki Tobie 100 zł premii:

eKonto z premią, kod polecenia
Kliknij, aby powiększyć

Jakie wpływy i transakcje zostaną uznane?

Jeśli chodzi o warunek wpływu, to należy pamiętać, że musi on być jednorazowy – nie liczy się suma, chodzi o co najmniej 1000 zł w jednym przelewie. Może on pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innego konta w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej będzie po prostu wykonać przelew z Twojego rachunku w innym banku.

Z kolei transakcje możesz wykonać w punktach handlowo usługowych przy użyciu karty lub Blika. Liczą się też mobilne płatności zbliżeniowe, o ile do portfela Google Pay/Apple Pay dodałeś kartę od mBanku. Ważne, by transakcje nie zostały anulowane (zwrócone) przed 15. dniem kolejnego miesiąca od ich wykonania.

Zapytaliśmy bank, czy pod pojęciem punkty handlowo-usługowe mieszczą się również transakcje w sklepach internetowych. Oto treść otrzymanej odpowiedzi z mBanku:

Za punkt handlowo-usługowy uznajemy również sklep internetowy. W związku z tym transakcję bezgotówkową kartą lub BLIK-iem, w sklepie internetowym, zaliczymy do promocji. 

eKonto osobiste w mBanku – ile kosztuje?

Jedna płatność kartą – tyle wystarczy, by korzystanie z „plastiku” nie wiązało się z żadnymi opłatami. Z kolei samo prowadzenie eKonta osobistego jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe. Pozostałe parametry rachunku znajdziesz poniżej:

2,6% na Moje cele? Grzech nie skorzystać!

Kolejną zachętą do skorzystania z oferty mBanku jest rachunek do automatycznego oszczędzania, który w ramach promocji oferuje oprocentowanie 2,6% w skali roku (do 20 tys. zł, do 31 sierpnia 2020 r.).

Na konto trafia reszta z wykonywanych transakcji, więc właściwie nie musisz myśleć o jego zasilaniu. Wcześniej ustaw tylko, czy ma to być określona kwota, czy procent od płatności.

mBank wraca do wyższej premii

Przy okazji już zakończonej edycji promocji „eKonto z premią” narzekaliśmy trochę, że wartość premii została lekko obniżona. Tym bardziej cieszy fakt, że w najnowszej odsłonie akcji mBank wrócił do nagradzania nowych klientów bonusem 150 zł w gotówce oraz stawką 2,6% na rachunku Moje cele.

Wymagane warunki pozostały przy tym niezmienione. Wciąż wystarczy jedynie standardowa aktywność – wpływ 1000 zł i 5 transakcji w każdym z dwóch miesięcy. Trzeba jedynie pilnować, by saldo na Moich celach co miesiąc rosło o kolejne min. 100 zł, aby zyskać podwyższone oprocentowanie.

Powodzenia!

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Promocji „eKonto z premią – VIII edycja”

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Więcej o mBank