Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 120 zł za eKonto Junior.

140 zł oraz 2,5% na rachunku Moje cele na eKoncie osobistym w mBanku

140 zł oraz 2,5% na rachunku Moje cele na eKoncie osobistym w mBanku
Źródło: strona mBanku

Do bieżącej edycji dobrze znanej promocji mBanku możesz przystąpić do 30 stycznia 2020 r. Nie warto jednak zwlekać ze startem aż do przyszłego roku, bo im prędzej spełnisz warunki akcji, tym szybciej będziesz mógł cieszyć się z premii.

140 zł w formie przelewu na konto (100 zł za wpływ + 40 zł za transakcje) to solidny bonus, zwłaszcza biorąc pod uwagę proste warunki jego otrzymania. Do tego bank dorzuca niezłe oprocentowanie 2,5% do kwoty 20 tys. zł na rachunku do automatycznego oszczędzania Moje cele.

Dla kogo promocja?

Warto zacząć od odpowiedzi na pytanie: czy w ogóle będziesz mógł się ubiegać o premię?

Tak, o ile bank uzna Cię za „nowego klienta”. W praktyce wymagane jest nieposiadanie rachunku osobistego ani oszczędnościowego (o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017) w mBanku po 1 stycznia 2017 r. Wykluczenie dotyczy również współposiadaczy.

Jeśli więc w ciągu ostatnich ok. 3 lat nie miałeś (ani nie masz obecnie) konta osobistego/oszczędnościowego w mBanku, to bez przeszkód możesz skorzystać z oferty promocyjnej. Zwróć uwagę, że wykluczenie obejmuje wyłącznie dwa wspomniane produkty banku – posiadanie konta firmowego, karty kredytowej lub lokaty nie stanowi przeszkody.

140 zł za zwykłą aktywność

Przekonaj się, jak proste może być zdobycie premii w promocji mBanku:

Krok 1
Krok 1

Do 30 stycznia 2020 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą i rachunkiem Moje cele na tej stronie banku. We wniosku wyraź wymagane zgody i zaakceptuj regulamin.

Krok 2
Krok 2

Podpisz umowę w wybrany we wniosku sposób (w obecności kuriera lub w placówce).

Krok 3
Krok 3

Chcąc otrzymać pierwszą część premii (100 zł):

  • w ciągu 7 dni od momentu otwarcia konta zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł
  • do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta wykonaj co najmniej 5 transakcji kartą lub Blikiem w sklepach stacjonarnych.
Krok 4
Krok 4

Aby otrzymać drugą część premii (40 zł), wykonaj dokładnie te same czynności w kolejnym miesiącu.

Krok 5
Krok 5

Zadbaj o to, by w każdym z miesięcy do maja 2020 r. włącznie suma wpływów na rachunku Moje cele była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Za każdy miesiąc, w którym spełnisz ten warunek, otrzymasz oprocentowanie podwyższone do 2,5%.

Nagroda
Nagroda

Premie 100 zł i 40 zł wpłyną na Twój rachunek do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków ich otrzymania.

Uwaga! Bonus otrzymają tylko i wyłącznie ci uczestnicy, którzy otworzą konto jako rachunek indywidualny. Konta wspólne nie biorą udziału w promocji, Z akcji wyklucza również przekształcenie rachunku na wspólny przed wypłatą premii.

Nagrody w promocji są w całości zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Wyjaśniamy wątpliwości

Masz wrażenie, że pogubiłeś się w terminach spełniania warunków i wypłaty premii? Spokojnie, już podajemy przykład. Przy założeniu, że otworzysz konto w listopadzie 2019 r., powinieneś:

  • w ciągu 7 dni od podpisania umowy zapewnić wymagany wpływ,
  • do końca grudnia 2019 r. wykonać 5 transakcji,
  • w styczniu 2020 r. spełnić oba powyższe warunki.

Premia 100 zł wpłynie na Twoje eKonto w grudniu 2019 r., a 40 zł – w styczniu 2020 r. Jednocześnie pilnuj salda rachunku Moje cele, by co miesiąc rosło o co najmniej 100 zł, dzięki czemu zgromadzone oszczędności będą pracowały na 2,5% w skali roku.

Pamiętaj, że o Moje cele wnioskujesz równocześnie z kontem:

Kliknij, aby powiększyć

Wymagane oświadczenie

We wniosku wymagane jest oświadczenie o zapoznaniu się z regulaminem promocji. Wygląda to następująco:

Kliknij, aby powiększyć

Regulamin nie wymaga wyrażenia zgód marketingowych, tym bardziej związanych z partnerami banku. Nie musisz ich udzielać, by przystąpić do promocji.

Kilka słów o wpływach i transakcjach

Przypomnijmy, że wpływ musi być jednorazowy. Może pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innych kont w mBanku, których jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej załatwić sprawę, zlecając przelew ze swojego konta w innym banku, ewentualnie prosząc bliską osobę o pomoc w spełnieniu tego warunku.

Co do transakcji – ważne, by nie były one anulowane co najmniej do 15. dnia następnego miesiąca po ich wykonaniu. Możesz płacić kartą, Blikiem lub telefonem (Google Pay/Apple Pay z kartą mBanku przypisaną do elektronicznego portfela). Uznane zostaną wyłącznie transakcje dokonane w sklepach stacjonarnych.

Możesz pomóc znajomemu zdobyć premię w programie poleceń!

Znasz kogoś, kto ma konto w mBanku i mógłby podać Ci kod polecenia? We wniosku jest miejsce na jego wpisanie:

Kliknij, aby powiększyć

Spełnienie warunków aktywności w promocji „eKonto z premią” jest zbieżne z tymi, które dotyczą osób polecanych w programie „PolecamBank”. Wykonanie wspomnianych wcześniej 5 transakcji wystarczy, by Twój znajomy zgarnął dzięki Tobie 100 zł premii (o ile spełni swój banalnie prosty warunek aktywności). Kto wie, może zechce się nią podzielić z Tobą? ;)

Oczywiście jako posiadacz eKonta osobistego sam będziesz mógł polecać rachunki w mBanku.

Ile kosztuje eKonto osobiste?

eKonto osobiste w mBanku prowadzone jest za darmo. Miesięcznej opłaty 7 zł za korzystanie z karty unikniesz dzięki zaledwie jednej płatności na dowolną kwotę. Pozostałe parametry prezentują się następująco:

Rachunek Moje cele: 2,5% dzięki promocji

Poświęćmy chwilę rachunkowi do automatycznego oszczędzania Moje cele. To jedna z zaledwie kilku podobnych propozycji na rynku. Na konto trafia reszta z dokonywanych transakcji. Wcześniej musisz jedynie wybrać, czy ma to być określona kwota, czy jej procent.

Jeśli saldo rachunku będzie rosło co miesiąc o co najmniej 100 zł, bank przyzna Ci podwyższoną stawkę 2,5% w skali roku. Będzie ona dotyczyć kwot do 20 tys. zł i obowiązywać do 31 maja 2020 r.

Wciąż warto!

Smutną niespodzianką jest fakt, że w porównaniu z poprzednią edycją promocji „eKonto z premią” spadła wartość premii (ze 150 zł do 140 zł). O 0,1 p.p. obniżono również promocyjne oprocentowanie rachunku Moje cele.

Nie wpływa to jednak na atrakcyjność oferty. eKonto osobiste samo w sobie stanowi ciekawą propozycję, a przy niewielkim wysiłku nowy klient może się wzbogacić o 140 zł. Wysoko oprocentowany rachunek do automatycznego oszczędzania to kolejna zachęta, której nie wypada bagatelizować.

Oferta, z którą nie tylko zyskasz, ale również zaoszczędzisz – czy można oczekiwać więcej?

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "eKonto z premią - VII edycja"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.