Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 100 zł za eKonto Junior.

210 zł premii za eKonto osobiste od mBanku: do 160 zł w gotówce + 50 zł na AliExpress + 2% na rachunku Moje cele

210 zł premii za eKonto osobiste od mBanku: do 160 zł w gotówce + 50 zł na AliExpress + 2% na rachunku Moje cele
Źródło: strona promocji

Do promocji mBanku można przystąpić do 23 grudnia 2020 r., ale z ważnym zastrzeżeniem – liczba kont otwartych w ramach akcji jest ograniczona i skorzysta z niej tylko 1000 osób. Aktualną liczbę premiowanych rachunków, które pozostały do założenia, możesz śledzić na stronie promocji (informacja jest aktualizowana w dni robocze o godz. 16.00).

Jest się o co bić. Premia w najnowszej odsłonie to w sumie 160 zł w gotówce, a konkretnie 100 zł za aktywność w jednym miesiącu oraz po 30 zł za taką samą aktywność w dwóch kolejnych. Bank dodatkowo nagrodzi Cię również bonem 50 zł do wykorzystania podczas zakupów na AliExpress.

Do tego mBank dorzuca oprocentowanie 2% na rachunku Moje cele służącym do automatycznego oszczędzania, jeśli oczywiście zdecydujesz się go otworzyć razem z kontem osobistym. Podwyższona stawka obejmuje środki do 10 tys. zł i obowiązuje przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe po otwarciu konta.

Dla kogo promocja?

mBank kieruje ofertę do nowych klientów. Warunkiem jest nieposiadanie po 1 stycznia 2017 r. konta osobistego ani oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wspomnianych rachunków.

Zwracamy uwagę, że choć okres karencji jest bardzo długi, to jednak prawa do skorzystania z oferty nie pozbawia np. posiadanie w mBanku lokaty czy konta firmowego.

Możesz wziąć udział w akcji? Czytaj dalej.

Jak zasłużyć na 160 zł i 50 zł na AliExpress?

Zgarnięcie premii jest całkiem proste i wymaga standardowej aktywności w korzystaniu z rachunku:

Krok 1
Krok 1

Do 23 grudnia 2020 r. (pamiętając o limicie uczestników!) złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą oraz (opcjonalnie) rachunkiem do automatycznego oszczędzania Moje cele na stronie banku. Pamiętaj o wymaganych oświadczeniach i akceptacji regulaminu.

Krok 2
Krok 2

Podpisz umowę w obecności kuriera / mobilnego doradcy lub w placówce (zgodnie z wyborem dokonanym we wniosku).

Krok 3
Krok 3

Aby otrzymać 100 zł oraz 50 zł do wykorzystania na AliExpress:

  • w ciągu 7 dni od momentu otwarcia rachunku zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł oraz
  • do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia eKonta osobistego wykonaj przynajmniej 6 transakcji kartą lub Blikiem na dowolną kwotę.
Krok 4
Krok 4

Aby otrzymać dodatkowo 2 x 30 zł, spełnij te same warunki aktywności (jednorazowy wpływ min. 1000 zł + 6 transakcji) również w każdym z dwóch kolejnych miesięcy.

Krok 5
Krok 5

Jeśli chcesz uzyskać 2% na rachunku Moje cele, dopilnuj, by w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych po jego otwarciu suma wpływów na ten rachunek była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Promocyjna stawka 2% zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym spełniłeś ten warunek.

Nagroda
Nagroda

Premie w wysokości 100 zł, 30 zł i 30 zł wpłyną na Twoje konto oddzielnie, każda w terminie do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków ich otrzymania.

Bon 50 zł do AliExpress otrzymasz w wiadomości w serwisie transakcyjnym banku w tym samym miesiącu co premię 100 zł.

Wyjaśnijmy zawiłości związane z terminami wykonywania poszczególnych działań na konkretnym przykładzie. Jeśli otworzysz konto 3 grudnia 2020 r., to do 10 grudnia musisz zapewnić wpływ min. 1000 zł. Do końca stycznia masz z kolei czas na wykonanie przynajmniej 6 promocyjnych transakcji kartą lub Blikiem. Premię 100 zł wraz z bonem na AliExpress otrzymasz w lutym 2021 r. W tym samym miesiącu musisz postarać się o premię 30 zł, spełniając identyczne warunki aktywności (wpływ 1000 zł + 6 transakcji). Bonus 30 zł wpłynie na Twoje konto do końca marca 2021 r.; analogicznie jeśli w marcu spełnisz te same wymagania, to w kwietniu 2021 r. otrzymasz drugie 30 zł.

Bon do AliExpress należy wykorzystać podczas jednorazowych zakupów. Jego ważność upływa dość szybko, bo już 31 marca 2021 r.

Premie w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Co zrobić we wniosku?

O rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele wnioskujesz już na etapie składania wniosku o eKonto osobiste. Zaznacz odpowiednie pole w tym miejscu, aby mieć szansę na wyższe oprocentowanie „resztek” z wykonywanych transakcji. Na tym etapie możesz także włączyć bezpłatną usługę CyberRescue, pomocną np. przy kradzieży konta w mediach społecznościowych.

Kliknij, aby powiększyć

Zaakceptuj też oświadczenie związane z przystąpieniem do promocji.

Jakie wpływy i transakcje zostaną uznane?

Jeśli chodzi o warunek wpływu, to należy pamiętać, że musi on być jednorazowy – nie liczy się suma, chodzi o co najmniej 1000 zł w jednym przelewie. Może on pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innego konta w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej będzie po prostu wykonać przelew z Twojego rachunku w innym banku.

Z kolei transakcje możesz wykonać w punktach handlowo-usługowych przy użyciu karty lub Blika. Liczą się też mobilne płatności zbliżeniowe, o ile do portfela Google Pay/Apple Pay dodałeś kartę od mBanku, a także płatności usługą mTransfer.

Ważne, by transakcje nie zostały anulowane (zwrócone) przed 15. dniem kolejnego miesiąca od ich wykonania.

Zapytaliśmy bank, czy pod pojęciem punkty handlowo-usługowe mieszczą się również transakcje w sklepach internetowych. Oto treść otrzymanej odpowiedzi z mBanku:

Za punkt handlowo-usługowy uznajemy również sklep internetowy. W związku z tym transakcję bezgotówkową kartą lub BLIK-iem, w sklepie internetowym, zaliczymy do promocji.

eKonto osobiste w mBanku – ile kosztuje?

Jedna płatność kartą – tyle wystarczy, by korzystanie z „plastiku” nie wiązało się z żadnymi opłatami. Z kolei samo prowadzenie eKonta osobistego jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe. Pozostałe parametry rachunku znajdziesz poniżej:

2% na Moje cele? Korzystaj!

Kolejną zachętą do skorzystania z oferty mBanku jest rachunek do automatycznego oszczędzania, który w ramach promocji oferuje oprocentowanie 2% w skali roku. Maksymalna kwota to 10 tys. zł, a czas naliczania wyższych odsetek to 3 pełne kolejne miesiące kalendarzowe po założeniu konta.

Na Moje cele trafia reszta z wykonywanych transakcji, więc właściwie nie musisz myśleć o jego zasilaniu. Wcześniej ustaw tylko, czy ma to być określona kwota, czy procent od płatności.

Warto wiedzieć, że możliwe jest też zasilanie konta Moje cele zleceniem stałym, niekoniecznie muszą to być resztki z płatności.

Dodatkowe bonusy

Dodajmy, że będąc już klientem mBanku, będziesz miał dostęp do innych bonusów.

W sumie 210 zł

mBank nie należy do banków oferujących wysokie premie. Zwykle nowi posiadacze konta muszą się zadowolić nagrodą 150-160 zł, więc oferowane tym razem dodatkowe 50 zł do wykorzystania na AliExpress to spora niespodzianka. Warto pamiętać, że premia jest wzbogacona o wysokie oprocentowanie konta Moje cele.

Wymagania nie są zbyt wygórowane, wystarczy jedynie standardowa aktywność – wpływ 1000 zł i 6 transakcji w każdym z trzech miesięcy. Trzeba jedynie pilnować, by saldo na Moich celach co miesiąc rosło o kolejne min. 100 zł, aby zyskać podwyższone oprocentowanie.

Powodzenia!

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin Promocji „eKonto z bonem AliExpress”
  2. Regulamin promocji "Moje Cele z oprocentowaniem 2%"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.