Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena:

eKonto walutowe w mBanku

Beata Szymańska
Beata Szymańska

Łączy wieloletnie doświadczenie w pracy redaktora z entuzjazmem dla wszystkiego, co nowe. Specjalizuje się w tematyce finansowej i prześwietlaniu bankowych ofert.

eKonto walutowe w mBanku
Źródło: strona mBanku

Konto walutowe mBanku – szeroki wybór walut

Większość banków oferuje konta walutowe w najpopularniejszych walutach: euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich. Tylko w nielicznych instytucjach mamy dostęp do kont walutowych prowadzonych w dewizach cieszących się mniejszym zainteresowaniem klientów. W mBanku wybór walut jest naprawdę spory i obejmuje następujące środki płatnicze: euro, dolary, funty, franki szwajcarskie, korony: czeskie, duńskie, szwedzkie i norweskie, forinty, kuny oraz jeny.

Decydując się na eKonto walutowe w mBanku możemy też skorzystać z wielu przydatnych produktów i usług. Warto tu wspomnieć o lokatach walutowych czy o mPlatformie walutowej (serwisie transakcyjnym umożliwiającym szybką i korzystną wymianę dewiz w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu).

Korzystny pakiet: konto walutowe + karta wielowalutowa

Co istotne, w mBanku możemy założyć dowolną liczbę kont walutowych (w jednym wniosku możemy wybrać od 1 do 11 rachunków), a następnie skorzystać z usługi wielowalutowej i połączyć otworzone konta z kartą debetową przypisaną do standardowego rachunku osobistego.  Karta wielowalutowa sprawia, że automatycznie zostaje obciążony rachunek w walucie, w której odbywa się płatność (o ile posiadamy na nim wystarczającą ilość środków), a my nie ponosimy kosztów przewalutowania transakcji.

Inną opcją jest wyrobienie karty debetowej powiązanej z konkretnym kontem walutowym. Niestety, w mBanku taką kartę możemy otrzymać wyłącznie do rachunków prowadzonych w EUR, USD oraz GBP.

Podstawowe parametry eKonta walutowego

Kiedy czytamy o operacjach związanych z walutami, z pewnością nieraz trafiliśmy na pojęcie „spread walutowy”. Jest to różnica między kursem sprzedaży i zakupem danej waluty i jednocześnie dość istotny wyznacznik atrakcyjności konta prowadzonego w walucie obcej. Inne istotne parametry to np. koszty przelewów walutowych czy możliwość korzystania z karty debetowej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry eKonta walutowego w mBanku:

Podsumujmy: zarówno otwarcie, jak i prowadzenie eKonta walutowego w mBanku jest bezwarunkowo bezpłatne, jednak już w przypadku karty walutowej w EUR, USD lub GBP musimy się liczyć z dość wysoką opłatą (30 zł za wydanie + 30 zł rocznie za obsługę plastiku). Nie unikniemy też prowizji za wypłaty gotówki z krajowych bankomatów - za każdą taką operację zapłacimy 5 zł.

Ile kosztują przelewy walutowe w mBanku?

Zacznijmy od pozytywów – przelewy europejskie SEPA oraz wewnętrzne przelewy krajowe w walucie przez Internet są zwolnione z opłat i nie wydamy na nie nawet złotówki. Także zagraniczne przelewy przychodzące nie będą generować żadnych dodatkowych kosztów. Natomiast w przypadku zewnętrznych walutowych przelewów przez Internet oraz przelewów zagranicznych SWIFT bank pobierze od nas prowizję w wysokości 0,35% przelewanej kwoty (min. 25 zł, maks. 200 zł).

Wypłata euro i dolarów w oddziałach mBanku

Klienci mBanku mają również możliwość zrealizowania wypłaty środków z rachunku prowadzonego w euro i/lub dolarach amerykańskich. Za jednorazową wypłatę bank nalicza opłatę w wysokości 9 złotych. Nie ma możliwości wpłaty lub wypłaty pieniędzy w placówce w pozostałych walutach.

Dodatkowe funkcjonalności eKonta walutowego

Jak już wspomnieliśmy, rachunek walutowy w mBanku umożliwia swoim posiadaczom skorzystanie z kilku interesujących udogodnień. Jedną z nich jest nowoczesna aplikacja mobilna mBank, w której bez problemu wykonamy przelew walutowy (SEPA), wymienimy walutę i zyskamy dostęp do kalkulatora walut.

Kolejnym rozwiązaniem dedykowanym posiadaczom kont walutowych są lokaty terminowe (na 3, 6 i 12 miesięcy). Tego typu depozyty założymy w EUR (oprocentowanie 0,1% w skali roku), USD (oprocentowanie do 0,2%) oraz GBP (oprocentowanie od 0,3% do 0,6% w zależności od czasu trwania lokaty). Minimalna kwota wpłaty wynosi 500 euro, dolarów lub funtów.

eKonto walutowe okiem redakcji

Rachunek walutowy w mBanku to interesująca oferta na rynku depozytów w obcej walucie. Konto jest prowadzone bezpłatnie. Istotna jest także możliwość zamówienia karty debetowej w EUR, USD lub GBP bądź uruchomienie usługi wielowalutowej dla karty wydanej do eKonta w polskich złotych. eKonto walutowe w mBanku może okazać się korzystne nie tylko dla osób, które otrzymują wynagrodzenie w euro czy funtach, ale także dla tych klientów, którzy często wyjeżdżają za granicę i płacą kartą debetową czy też posiadają w banku kredyt walutowy. Jeśli poszukujesz konta walutowego, eKonto walutowe w mBanku może okazać się naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

Do 160 zł za eKonto osobiste w mBanku + 2% na rachunku Moje cele
  • możliwość otwarcia konta w jednej z aż 11 walut
  • usługa wielowalutowa
  • darmowe przelewy SEPA

Wady

  • wysoka, niemożliwa do uniknięcia opłata za wydanie karty
  • dość drogie krajowe przelewy walutowe zewnętrzne
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Więcej o mBank