Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

eKonto walutowe w mBanku

eKonto walutowe w mBanku
Źródło: strona mBanku
Ocena:

Zalety:

  • możliwość otwarcia konta w jednej z aż 11 walut
  • usługa wielowalutowa
  • darmowe przelewy SEPA

Wady:

  • wysoka, niemożliwa do uniknięcia opłata za wydanie karty
  • dość drogie krajowe przelewy walutowe zewnętrzne

Opinia eksperta

eKonto walutowe śmiało można polecić podróżnikom oraz osobom, które regularnie otrzymują przelewy walutowe lub też pracują poza granicami kraju. Atutem rachunku jest duży wybór walut i możliwość połączenia konta z kartą wielowalutową.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Konto walutowe mBanku – szeroki wybór walut

Większość banków oferuje konta walutowe w najpopularniejszych walutach: euro, dolarach amerykańskich, funtach brytyjskich i frankach szwajcarskich. Tymczasem w mBanku wybór walut jest naprawdę spory i obejmuje następujące środki płatnicze: EUR, USD, CHF, GBP, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK.

Decydując się na eKonto walutowe w mBanku zyskujemy również dostęp do wielu przydatnych produktów i usług. Warto tu wspomnieć o lokatach walutowych czy o mPlatformie walutowej umożliwiającej szybką i korzystną wymianę dewiz w dowolnym czasie i w dowolnym miejscu.

Pełna analiza eKonta walutowego w mBanku


Sprawdzamy najważniejsze opłaty

Czytając o operacjach związanych z walutami, z pewnością nieraz trafiliśmy na pojęcie „spread walutowy”. Jest to różnica między kursem sprzedaży i zakupem danej waluty i jednocześnie dość istotny wyznacznik atrakcyjności konta prowadzonego w innej walucie. Inne istotne parametry to np. koszty przelewów walutowych, możliwość korzystania z karty debetowej czy wypłaty z bankomatów zagranicznych. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry eKonta walutowego w mBanku:

Podsumujmy: zarówno otwarcie, jak i prowadzenie konta walutowego w mBanku jest bezwarunkowo bezpłatne, jednak już w przypadku karty walutowej w EUR, USD lub GBP musimy się liczyć z dość wysoką opłatą (30 zł za wydanie + 30 zł rocznie za obsługę plastiku). Nie unikniemy też prowizji za wypłaty gotówki z krajowych bankomatów - za każdą taką operację zapłacimy 5 zł.

Ile kosztują przelewy walutowe w mBanku?

Przelewy europejskie SEPA oraz wewnętrzne przelewy krajowe w walucie przez Internet są zwolnione z opłat i nie wydamy na nie nawet złotówki. Także przychodzące przelewy zagraniczne nie będą generować żadnych dodatkowych kosztów. Natomiast w przypadku zewnętrznych walutowych przelewów przez Internet oraz przelewów zagranicznych SWIFT bank pobierze od nas prowizję w wysokości 0,35% przelewanej kwoty (min. 25 zł, maks. 200 zł).

Wypłata euro i dolarów w oddziałach mBanku

Klienci mBanku mają również możliwość zrealizowania wypłaty środków z rachunku prowadzonego w euro i/lub dolarach amerykańskich. Za jednorazową wypłatę bank nalicza opłatę w wysokości 9 złotych. Nie ma możliwości wpłaty lub wypłaty pieniędzy w placówce w pozostałych walutach.

Korzystny pakiet: konto walutowe + karta wielowalutowa

W mBanku możemy założyć dowolną liczbę kont walutowych (w jednym wniosku możemy wybrać od 1 do 11 rachunków), a następnie skorzystać z usługi wielowalutowej i połączyć otworzone konta z kartą debetową przypisaną do standardowego rachunku osobistego.  Karta wielowalutowa sprawia, że automatycznie zostaje obciążony rachunek w walucie, w której odbywa się płatność (o ile posiadamy na nim wystarczającą ilość środków), a my nie ponosimy kosztów przewalutowania transakcji.

Inną opcją jest wyrobienie karty debetowej powiązanej z konkretnym kontem walutowym. Niestety, w mBanku taką kartę możemy otrzymać wyłącznie do rachunków prowadzonych w EUR, USD oraz GBP.

Dodatkowe funkcjonalności eKonta walutowego

Rachunek walutowy w mBanku umożliwia swoim posiadaczom skorzystanie z kilku interesujących udogodnień. Jedną z nich jest nowoczesna aplikacja mobilna mBank, w której bez problemu wykonamy darmowe przelewy walutowe (SEPA), wymienimy walutę i zyskamy dostęp do kalkulatora walut.

Kolejnym rozwiązaniem dedykowanym posiadaczom kont walutowych jest lokata terminowa na 3 lub 6 miesięcy. Lokata walutowa jest prowadzona wyłącznie w euro, dolarach lub funtach i można ją założyć przez przez stronę banku, w serwisie transakcyjnym, w placówce lub przez mLinię.

eKonto walutowe okiem redakcji

Rachunek walutowy w mBanku to interesująca oferta na rynku depozytów w obcej walucie. Możemy je założyć bez posiadania innych produktów banku (konto osobiste nie jest wymagane) i korzystać z preferencyjnych warunków rozliczeń transakcji walutowych. Istotna jest także możliwość zamówienia karty debetowej w EUR, USD lub GBP bądź uruchomienie usługi wielowalutowej dla karty wydanej do eKonta w polskich złotych.

eKonto walutowe w mBanku może okazać się korzystne nie tylko dla osób, które otrzymują wynagrodzenie w euro czy funtach, ale także dla tych klientów, którzy często wyjeżdżają za granicę i płacą kartą debetową czy też posiadają w banku kredyt walutowy. Jeśli poszukujesz konta w dewizach, eKonto walutowe w mBanku może okazać się naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.