Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

eKonto walutowe w mBanku

eKonto walutowe w mBanku
Źródło: strona mBanku

eKonto walutowe w mBanku to nowoczesny i funkcjonalny rachunek, który może być prowadzony w euro, dolarach, funtach brytyjskich lub frankach szwajcarskich. Do konta w EUR, USD i GBP można otrzymać kartę debetową z dość niską opłatą roczną, a środkami zarządzamy przez Internet i nowoczesną aplikację mobilną. mBank udostępnia także usługę wielowalutową, dzięki której można płacić za granicą kartą do konta w złotych bez dodatkowych kosztów.

Do eKonta walutowego można zamówić kartę debetową (udostępnianą jedynie w EUR, USD i GBP), zakładać lokaty walutowe oraz korzystać przy okazji z nowoczesnego systemu transakcyjnego.

W poniższym artykule znajdziesz przydatne i praktyczne informacje dotyczące konta walutowego w mBanku.

Podstawowe parametry eKonta walutowego

Kiedy czytamy o operacjach związanych z walutami, z pewnością nieraz trafiliśmy na pojęcie „spread walutowy”. Jest to różnica między kursem sprzedaży i zakupem danej waluty i jednocześnie dość istotny wyznacznik atrakcyjności konta prowadzonego w walucie obcej. Inne istotne parametry to np. koszty przelewów walutowych czy możliwość korzystania z karty debetowej. Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry eKonta walutowego w mBanku:

Dodatkowe funkcjonalności eKonta walutowego

Warto pamiętać, że rachunek walutowy w mBanku umożliwia swoim posiadaczom korzystanie także z innych, interesujących usług i produktów:

  • lokaty walutowe – tego typu depozyty założysz w EUR (oprocentowanie 0,1%), USD (oprocentowanie do 0,8%) oraz GBP (oprocentowanie do 0,6%). Po zakończeniu lokaty środki wrócą na Twoje konto walutowe;
  • usługa wielowalutowa - możliwość podłączenia kont walutowych do karty wydanej do rachunku w polskich złotych (np. eKonta osobistego) i płatności kartą bez dodatkowych przewalutowań. Usługa dostępna jest w EUR, USD, GBP, CHF, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF i HRK.
  • mNawigacja Finansowa – narzędzie służące do zarządzania wydatkami i domowym budżetem;
  • aplikacja mobilna – nowoczesna i nagradzana w rankingach aplikacja na urządzenia mobilne, dzięki której szybko sprawdzisz stan konta;

eKonto walutowe okiem redakcji

Rachunek walutowy w mBanku to interesująca oferta na rynku depozytów w obcej walucie. Konto jest prowadzone bezpłatnie. Istotna jest także możliwość zamówienia karty debetowej w EUR, USD lub GBP ze stosunkowo niską opłatą roczną oraz bezpłatnymi wypłatami gotówki za granicą bądź uruchomienie usługi wielowalutowej dla karty wydanej do eKonta w polskich złotych. eKonto walutowe w mBanku może okazać się korzystne nie tylko dla osób, które otrzymują wynagrodzenie w euro czy funtach, ale także dla tych klientów, którzy często wyjeżdżają za granicę i płacą kartą debetową czy też posiadają w banku kredyt walutowy. Jeśli poszukujesz konta walutowego, eKonto walutowe w mBanku może okazać się naprawdę korzystnym rozwiązaniem.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • możliwość otwarcia konta w jednej z aż 11 walut
  • usługa wielowalutowa
  • możliwość ubezpieczenia karty

Wady

  • wysoka, niemożliwa do uniknięcia opłata za wydanie karty
Załóż konto na stronie banku

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank to pierwszy w Polsce bank internetowy, który powstał w 2000 r. Obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. mBank od początków swojej działalności rozwija się dość dynamicznie i wprowadza do oferty nowoczesne i innowacyjne produkty i usługi, które kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm i korporacji.

Czytaj więcej

Komentarze