Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: mBank

eKonto w mBanku: całkowicie zdalny i nowoczesny rachunek

eKonto w mBanku: całkowicie zdalny i nowoczesny rachunek
Źródło: strona mBanku
Ocena:

Zalety:

  • darmowe prowadzenie konta

Wady:

  • dość drogie wypłaty z bankomatów zagranicznych
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Najważniejszą cechą eKonta zawsze miała być nowoczesność, łatwość dostępu i – co za tym idzie – tania obsługa. I to na przestrzeni lat się nie zmieniło. eKonto standard łączy się z licznymi nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak płatności mobilne (Blik, Google Pay) i ciekawe funkcje aplikacji na smartfona.

eKonto standard to również dobra propozycja dla osób zabieganych, np. rodziców z małymi dziećmi, ceniących sobie automatyzację niektórych usług czy zadań, zdejmujących z ich głów konieczność pamiętania o kolejnej opłacie. Gdy pociecha podrośnie, również może założyć sobie rachunek w mBanku; dla dzieci przeznaczone jest eKonto Junior, zaś dla nastolatków - jest eKonto możliwości.

Pełna analiza eKonta standard w mBanku


Ile będzie Cię kosztowało eKonto standard?

Niemniej, niezależnie od tego, czy zamierzasz korzystać z nowego rachunku na co dzień, czy tylko „od święta”, najważniejsze jest to, jakie opłaty będziesz musiał w związku z tym ponieść. Sprawdźmy zatem, jakie koszty lub ich brak mBank uznaje za „standardowe” w przypadku eKonta standard.

Dużym plusem eKonta standard jest darmowe prowadzenie rachunku bez konieczności dokonywania jakichkolwiek wpłat. Trudniej natomiast uniknąć opłaty za korzystanie z karty; aby bank nie naliczył Ci prowizji, musisz wykonywać nią transakcje bezgotówkowe na kilkaset złotych miesięcznie.

Dostępna sieć darmowych bankomatów jest bardzo szeroka i obejmuje maszyny własne mBanku, Santander Bank Polska i najpopularniejszych operatorów niezależnych: Euronet i Planet Cash.

Na minus eKonta standard należy zaliczyć wysokie koszty wypłaty z innych niż określone przez bank bankomatów. Jeżeli chcesz wypłacić kwotę niższą niż 100 zł, to bank naliczy Ci prowizję i nie uchroni Cię przed nią nawet usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”.

Nowoczesna bankowość internetowa i mobilna

Podstawą korzystania z eKonta standard jest bankowość internetowa i mobilna, nic więc dziwnego, że dołożono tutaj wiele starań, aby klient mBanku mógł w wygodny sposób korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i nie musiał iść do oddziału.

Przede wszystkim osoby ceniące sobie szybkie i wygodne płatności przez aplikację mobilną z pewnością docenią dostępność w mBanku takich usług jak Blik, Apple Pay i Google Pay.

Sama bankowość internetowa i mobilna mBanku są dobrze oceniane przez użytkowników. W serwisie internetowym poza oczywistymi, codziennymi poleceniami (historia, przelewy, zlecenia stałe) możesz zawnioskować o dodatkowe produkty banku (np. lokatę), złożyć wniosek o 500+ lub wyprawkę szkolną, a także założyć ePUAP. W kwestii bezpieczeństwa łatwo zmienisz hasło do konta, PIN karty lub w ogóle zablokujesz do niej dostęp.

Aplikacja mobilna również umożliwia codzienne wygodne korzystanie z konta, np. szybkie zatwierdzanie operacji jednym kliknięciem, przełączenie się między profilem osobistym a biznesowym, sprawdzanie salda rachunku, historię operacji itp.

Z ciekawszych i mniej oczywistych funkcji aplikacji mobilnej można wymienić przelew Blik na numer telefonu, skanowanie danych do przelewu (nie trzeba wpisywać wszystkich danych w okienka), kantor walutowy czy wskaźnik tempa wydatków w miesiącu. Aplikacja może także przypominać o zbliżających się terminach opłacenia rachunków, co może być świetnym udogodnieniem dla osób zabieganych (np. z małymi dziećmi).

Co jeszcze zyskujesz z eKontem standard?

W ofercie mBanku znajdziesz jeszcze wiele innych, ciekawych usług. Jako właściciel eKonta standard otrzymujesz dostęp m.in. do:

  • promocji kredytowych;
  • szerokiego wachlarza ubezpieczeń: AC i OC, na życie, mieszkania/domu itp. (niektóre z nich, np. samochodowe, bywają objęte promocjami);
  • narzędzi inwestycyjnych - Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych, eMaklera i mForex;
  • mOkazji - czyli tańszych zakupów u partnerów mBanku;
  • karty wielowalutowej do kont w aż 11 walutach (PLN, JPY, NOK, SEK, CZK, DKK, HUF, HRK, EUR, USD, CHF, GBP);
  • darmowej usługi CyberRescue dbającej o bezpieczeństwo klienta w sieci. Uwaga! Również poza bankiem! Bank oferuje bezpłatne porady swoich ekspertów w przypadku ataku na konto, ale też zawirusowania komputera, przejęcia konta na portalu społecznościowym itp.
  • ePUAP – profilu zaufanego.

Jak widzisz, usługi oferowane przez mBank są bardzo różnorodne. Część z nich, jak np. możliwość założenia profilu zaufanego, może być naprawdę pomocna na co dzień.

Wady eKonta standard

W kwestii oferty oszczędnościowej mBank nie ma się czym szczególnie pochwalić. Właściciele eKonta standard mogą założyć np. eKonto oszczędnościowe, ale oprocentowanie tego rachunku jest bardzo niskie. Podobnie nieatrakcyjne jest oprocentowanie lokat.

Osoby, które muszą lub chcą korzystać z pomocy placówek bankowych, nie będą zadowolone z opłat, jakie będą musiały z tego tytułu ponieść.

Stosunkowo drogie są także płatności zagraniczne. Każda wypłata z bankomatu za granicą to koszt aż 10 zł, a do tego należy liczyć się z prowizją za przewalutowanie w wysokości 5,9% (zdecydowanie lepiej jest płacić kartą wielowalutową, jednak wiąże się to z posiadaniem odpowiednich rachunków walutowych).

Podsumowanie

mBank stawia na nowoczesność i stara się nadążać za nowinkami technologicznymi. eKonto było zresztą pierwszym rachunkiem na rynku, w którym do minimum ograniczono czynności wymagające wizyty klienta w oddziale banku. Pod tym względem na przestrzeni lat nic się nie zmieniło i widać, że eKonto nadal trzyma poziom jednego z najnowocześniejszych rachunków osobistych.

eKonto standard można polecić wielu klientom. Zadowolone z rachunku będą na pewno osoby szukające najnowszych i sprawdzonych rozwiązań technologicznych, lubiące korzystać z aplikacji mobilnych i wielu różnych form płatności (przede wszystkim telefonem).

Co jednak najważniejsze, eKonto standard to darmowy rachunek bez wymogu comiesięcznych wpłat. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i szeregu dodatkowych usług Twoje codzienne bankowanie stanie się i proste, i wygodne, i przede wszystkim – tanie. Choć eKonto skończy niedługo 20 lat, pozostaje świeżą i atrakcyjną ofertą.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.