Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: mBank
Ocena:

eKonto w mBanku: całkowicie zdalny i nowoczesny rachunek

Justyna Kalicińska
Justyna Kalicińska

Doktorantka o szerokich zainteresowaniach. W serwisie pełni rolę redaktora oraz jest odpowiedzialna za utrzymywanie aktualnych danych.

eKonto w mBanku: całkowicie zdalny i nowoczesny rachunek
Źródło: strona mBanku

Najważniejsze atuty

Najważniejszą cechą eKonta zawsze miała być nowoczesność, łatwość dostępu i – co za tym idzie – tania obsługa. I to na przestrzeni lat się nie zmieniło. eKonto standard łączy się z licznymi nowoczesnymi rozwiązaniami, takimi jak płatności mobilne (Blik, Google Pay) i ciekawe funkcje aplikacji na smartfona.

Co więcej, rachunek często objęty jest atrakcyjnymi promocjami, w których możesz zgarnąć całkiem pokaźne premie pieniężne, obecnie jedne z bardziej intratnych na rynku.

eKonto standard to również dobra propozycja dla osób zabieganych, np. rodziców z małymi dziećmi, ceniących sobie automatyzację niektórych usług czy zadań, zdejmujących z ich głów konieczność pamiętania o kolejnej opłacie. Gdy pociecha podrośnie, również może założyć sobie rachunek w mBanku; specjalnie dla młodych dedykowane jest eKonto możliwości.

Ile będzie Cię kosztowało eKonto standard?

Niemniej, niezależnie od tego, czy zamierzasz korzystać z nowego rachunku na co dzień, czy tylko „od święta”, najważniejsze jest to, jakie opłaty będziesz musiał w związku z tym ponieść. Sprawdźmy zatem, jakie koszty lub ich brak mBank uznaje za „standardowe” w przypadku eKonta standard.

Jak oceniamy opłaty za eKonto standard?

Dużym plusem eKonta standard jest darmowe prowadzenie rachunku bez konieczności dokonywania jakichkolwiek wpłat. Łatwo też uniknąć opłaty za kartę debetową. Wymóg 5 transakcji w miesiącu, bez kwoty minimalnej, oznacza, że równie dobrze możesz kilka razy kupić gazetę i opłatą za korzystanie z karty nie będziesz musiał zaprzątać sobie głowy.

Dostępna sieć darmowych bankomatów jest bardzo szeroka i obejmuje maszyny własne mBanku, Santander Bank Polska i najpopularniejszych operatorów niezależnych: Euronet i Planet Cash. Dzięki temu łatwiej uniknąć prowizji za wypłatę gotówki.

Na minus eKonta standard należy zaliczyć wysokie koszty wypłaty z innych niż określone przez bank bankomatów. Jeżeli chcesz wypłacić kwotę niższą niż 100 zł, to bank naliczy Ci prowizję (1,30 zł) i nie uchroni Cię przed nią nawet usługa „Wypłaty ze wszystkich bankomatów”.

Ważne: Jak dowiedzieliśmy się w banku, opłata za kartę do konta pobierana jest od momentu wydania „debetówki”, przy czym za moment wydania bank uznaje dzień, w którym... wysłał ją na Twój adres. Nie ma tutaj żadnego okresu zwolnienia z opłat. W praktyce oznacza to, że na początku masz dużo mniej czasu na zrealizowanie 5 transakcji niż regulaminowy miesiąc kalendarzowy.

Nowoczesna bankowość internetowa i mobilna

Podstawą korzystania z eKonta standard jest bankowość internetowa i mobilna, nic więc dziwnego, że dołożono tutaj wiele starań, aby klient mBanku mógł w wygodny sposób korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i nie musiał iść do oddziału.

Przede wszystkim osoby ceniące sobie szybkie i wygodne płatności przez aplikację mobilną z pewnością docenią dostępność w mBanku takich usług jak Blik, Apple Pay i Google Pay.

Sama bankowość internetowa i mobilna mBanku są dobrze oceniane przez użytkowników. W serwisie internetowym poza oczywistymi, codziennymi poleceniami (historia, przelewy, zlecenia stałe) możesz zawnioskować o dodatkowe produkty banku (np. lokatę), złożyć wniosek o 500+ lub wyprawkę szkolną, a także założyć ePUAP. W kwestii bezpieczeństwa łatwo zmienisz hasło do konta, PIN karty lub w ogóle zablokujesz do niej dostęp.

Aplikacja mobilna również umożliwia codzienne wygodne korzystanie z konta, np. szybkie zatwierdzanie operacji jednym kliknięciem, przełączenie się między profilem osobistym a biznesowym, sprawdzanie salda rachunku, historię operacji itp.

Z ciekawszych i mniej oczywistych funkcji aplikacji mobilnej można wymienić przelew Blik na numer telefonu, skanowanie danych do przelewu (nie trzeba wpisywać wszystkich danych w okienka), kantor walutowy czy wskaźnik tempa wydatków w miesiącu. Aplikacja może także przypominać o zbliżających się terminach opłacenia rachunków, co może być świetnym udogodnieniem dla osób zabieganych (np. z małymi dziećmi).

Co jeszcze zyskujesz z eKontem standard?

W ofercie mBanku znajdziesz jeszcze wiele innych, ciekawych usług. Jako właściciel eKonta standard otrzymujesz dostęp m.in. do:

  • promocji kredytowych;
  • szerokiego wachlarza ubezpieczeń: AC i OC, na życie, mieszkania/domu itp. (niektóre z nich, np. samochodowe, bywają objęte promocjami);
  • narzędzi inwestycyjnych - Supermarketu Funduszy Inwestycyjnych, eMaklera i mForex;
  • mOkazji - czyli tańszych zakupów u partnerów mBanku;
  • karty wielowalutowej do kont w PLN, EUR, USD i GBP;
  • darmowej usługi CyberRescue dbającej o bezpieczeństwo klienta w sieci. Uwaga! Również poza bankiem! Bank oferuje bezpłatne porady swoich ekspertów w przypadku ataku na konto, ale też zawirusowania komputera, przejęcia konta na portalu społecznościowym itp.
  • ePUAP – profilu zaufanego.

Jak widzisz, usługi oferowane przez mBank są bardzo różnorodne. Część z nich, jak np. możliwość założenia profilu zaufanego, może być naprawdę pomocna na co dzień.

Wady eKonta standard

W kwestii oferty oszczędnościowej mBank nie ma się czym szczególnie pochwalić. Właściciele eKonta standard mogą założyć np. eKonto oszczędnościowe, ale oprocentowanie tego rachunku jest niskie i wynosi od 0,4% do 0,7% w skali roku, w zależności od zdeponowanej kwoty. Podobnie nieatrakcyjne jest oprocentowanie lokat.

Osoby, które muszą lub chcą korzystać z pomocy placówek bankowych, nie będą zadowolone z opłat, jakie będą musiały z tego tytułu ponieść.

Stosunkowo drogie są także płatności zagraniczne. Każda wypłata z bankomatu za granicą to koszt aż 10 zł, a do tego należy liczyć się z prowizją za przewalutowanie w wysokości 5,9% (zdecydowanie lepiej jest płacić kartą wielowalutową, jednak wiąże się to z posiadaniem odpowiednich rachunków walutowych).

Zdaniem redakcji

mBank stawia na nowoczesność i stara się nadążać za nowinkami technologicznymi. eKonto było zresztą pierwszym rachunkiem na rynku, w którym do minimum ograniczono czynności wymagające wizyty klienta w oddziale banku. Pod tym względem na przestrzeni lat nic się nie zmieniło i widać, że eKonto nadal trzyma poziom jednego z najnowocześniejszych rachunków osobistych.

eKonto standard można polecić wielu klientom. Zadowolone z rachunku będą na pewno osoby szukające najnowszych i sprawdzonych rozwiązań technologicznych, lubiące korzystać z aplikacji mobilnych i wielu różnych form płatności (przede wszystkim telefonem).

Klienci chętnie korzystający z bankowych promocji powinni się czuć jak przysłowiowa ryba w wodzie; rachunek często objęty jest ciekawymi ofertami specjalnymi, a premie pieniężne, jakie można zdobyć, należą obecnie do najwyższych i najbardziej atrakcyjnych na rynku. Na „dzień dobry” możesz więc zgarnąć niebagatelny upominek, ale i później będziesz miał nie raz okazję, aby zdobyć jakąś nagrodę (np. polecając konto innym).

Co jednak najważniejsze, eKonto standard to darmowy rachunek bez wymogu comiesięcznych wpłat. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom i szeregu dodatkowych usług Twoje codzienne bankowanie stanie się i proste, i wygodne, i przede wszystkim – tanie. Choć eKonto skończy niedługo 20 lat, pozostaje świeżą i atrakcyjną ofertą.

Ocena redakcji łącznie:

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Więcej o mBank