Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: mBank

eKonto bardzo oszczędnościowe w mBanku z eKontem osobistym

eKonto bardzo oszczędnościowe w mBanku z eKontem osobistym
Źródło: strona mBanku
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:
Wygoda osiągnięcia zysku:

Wady:

  • konieczność posiadania konta osobistego
  • oferta tylko dla nowych środków

Opinia eksperta

eKonto oszczędnościowe w mBanku to jeden z ciekawszych produktów oszczędnościowych na rynku. Zwraca na siebie uwagę nie tylko atrakcyjnym oprocentowaniem, ale i wysoką kwotą jaka może nim być objęta.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Aktualna edycja promocji trwa do 27 marca 2023 r. Mogą z niej skorzystać nowi i obecni klienci, którzy przekażą do mBanku nowe środki w kwocie nieprzekraczającej 200 tys. zł. Dodatkowy warunek mówi, że dla skorzystania z promocyjnej oferty konieczne jest posiadanie w mBanku rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego, np. eKonta osobistego. Dla jego posiadaczy podwyższone oprocentowanie wynosi 6% w skali roku i jest naliczane przez 3 miesiące od daty otwarcia eKonta Oszczędnościowego lub modyfikacji posiadanego już rachunku oszczędnościowego w eKonto bardzo oszczędnościowe.

Pełna analiza eKonta bardzo oszczędnościowego z eKontem osobistym w mBanku


eKonto bardzo oszczędnościowe – parametry

Przy korzystaniu z jakiegokolwiek produktu bankowego ważne są związane z nim opłaty, np. za prowadzenie rachunku czy dokonywanie przelewów.

Zwracamy uwagę, że w mBanku tylko pierwszy przelew w miesiącu z konta oszczędnościowego jest bezpłatny, za każdy kolejny bank pobiera prowizję.

Ile możesz zyskać na eKoncie bardzo oszczędnościowym?

Przejdźmy do informacji o możliwych zyskach. Na poniższym wykresie oraz w tabeli znajdziesz odpowiedź na pytanie, jakie odsetki bank wypłaci Ci po upływie okresu promocyjnego, czyli 3 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji, w czasie których oprocentowanie wynosi 6% w skali roku. Podane kwoty są zaokrąglone, uwzględniają już podatek od zysków kapitałowych (tzw. podatek Belki).

Kliknij, aby powiększyć
​​​​​​​

Zysk* na eKoncie bardzo oszczędnościowym z eKontem osobistym mBanku
Kwota nowych środków wpłaconych na konto Odsetki po 3 miesiącach
1 000 zł 12 zł
2 500 zł 31 zł
5 000 zł 61 zł
10 000 zł 123 zł
25 000 zł 308 zł
50 000 zł 615 zł
75 000 zł 923 zł
100 000 zł 1 230 zł
125 000 zł 1 538 zł
150  000 zł 1 845 zł
175 000 zł 2 153 zł
200 000 zł 2 460 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 6.03.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

eKonto bardzo oszczędnościowe – oprocentowanie z eKontem osobistym

Skorzystanie w mBanku z podwyższonego oprocentowania możliwe jest po założeniu eKonta bardzo oszczędnościowego. To specjalna odmiana eKonta oszczędnościowego, z której mogą skorzystać nowi klienci (zakładając rachunek), jak i obecni (przekształcając posiadane konto w promocyjną wersję). Dzięki wykonaniu tych działań w okresie promocji bank wie, iż klient chce uzyskać podwyższone oprocentowanie i rozpocznie naliczanie go, gdy na eKonto bardzo oszczędnościowe zostaną wpłacone pieniądze spełniające warunek nowych środków.

Przez 3 miesiące od daty przystąpienia do promocji kwoty maksymalnie do 200 tys. zł są oprocentowane 6% w skali roku. Powyżej wspomnianej granicy oprocentowanie wynosi 1% w skali roku. Kapitalizacja odsetek jest dokonywana co miesiąc.

Decyduje moment Twojego przystąpienia do promocji, zmiana typu ROR po tym kroku nie wpłynie na warunki na koncie oszczędnościowym.

Czym są nowe środki

Zasady uzyskania podwyższonego oprocentowania w ramach 8. edycji akcji „eKonto bardzo oszczędnościowe” sprowadzają się do przystąpienia do promocji do 27 marca 2023 r. i wpłacenia na eKonto oszczędnościowe pieniędzy, które w myśl regulaminu zostaną uznane za nowe środki. Pod tym pojęciem rozumiane są kwoty będące nadwyżką ponad saldo Twoich depozytów w mBanku ustalone 2 marca 2023 r. Pod uwagę brane są środki na rachunkach indywidualnych, których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, jego konta oszczędnościowe oraz lokaty.

Odsetki naliczane są codziennie, ale ich wypłata i kapitalizacja następuje na koniec miesiąca.

Osoby biorące udział we wcześniejszych odsłonach tej akcji mogą przystąpić do obecnej edycji dopiero po zakończeniu poprzedniego okresu promocyjnego.

Uwaga: mBank zaznaczył w regulaminie, że promocyjnym oprocentowaniem może zostać objęte maksymalnie 2 mld zł wpłacone przez uczestników akcji. Gdy ten próg zostanie osiągnięty, akcja zakończy się i kolejni klienci nie będą mogli wziąć w niej udziału. Przystąpienie do akcji w dniu publikacji na stronie internetowej mBanku komunikatu o wyczerpaniu puli depozytów pozwoli Ci jeszcze na skorzystanie ze specjalnych warunków.

eKonto osobiste - niezbędny warunek udziału w promocji

Podstawowy rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy z oferty mBanku to eKonto osobiste.

Standardowe warunki eKonta oszczędnościowego

Po zakończeniu okresu promocyjnego Twoje pieniądze trafią na normalne eKonto oszczędnościowe i będą „pracowały” na standardowych warunkach określonych w tabeli oprocentowania i tym samym nie będą Ci przynosiły znacznych zysków. W tej sytuacji masz do wyboru 3 rozwiązania:

  • nie reagujesz, oprocentowanie Twoich środków jest bliskie 0%;
  • kończysz współpracę z mBankiem i wpłacasz swoje oszczędności do innej instytucji finansowej. W wyborze nowej oferty pomogą Ci ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat bankowych.
  • pozostajesz klientem mBanku, lecz przenosisz pieniądze na lepiej oprocentowany produkt lub przekazujesz je do innego banku, korzystając z dostępnej w nim oferty, np. na nowe środki. Po zakończeniu okresu promocyjnego, jeśli Twoje oszczędności mogą już być uznane w mBanku za nowe, wracasz z nimi do tego banku i korzystasz po raz kolejny z promocji. Zakładamy, że mBank będzie cyklicznie organizował promocje eKonta oszczędnościowego.

eKonto oszczędnościowe i promocje rachunku osobistego

Założenie eKonta osobistego w mBanku często wiąże się z szansą na zdobycie premii powitalnej. Sprawdź, co aktualnie jest w ofercie.

Jak otworzyć eKonto oszczędnościowe?

Proces otwarcia eKonta oszczędnościowego możesz przeprowadzić na różne sposoby.

Będąc już klientem mBanku powinieneś zalogować się do serwisu transakcyjnego i w górnym menu wybrać Produkty, a następnie Rachunki – Nowy rachunek. W aplikacji mobilnej ścieżka dostępu do wniosku wygląda tak samo.

Jeśli dopiero zamierzasz nawiązać współpracę z bankiem, to eKonto osobiste możesz otworzyć online, odwiedzając placówkę mBanku lub kontaktując się z jego infolinią.

Inne produkty oszczędnościowe mBanku

Konto oszczędnościowe Moje cele

eKonto bardzo oszczędnościowe – recenzja

Charakterystyczną cechą promocji przygotowanej przez mBank jest obowiązywanie podwyższonego oprocentowania przez określony czas i tylko dla kwot do wskazanej kwoty maksymalnej.

Wysokość oprocentowania

Propozycja mBanku mieści się w rynkowej czołówce, na dodatek dotyczy kwot aż do 200 tys. zł. To bardzo dobra informacja dla posiadaczy większych oszczędności, gdyż na ogół kwoty, które mogą być objęte promocyjnym oprocentowaniem są znacznie niższe.

Atrakcyjność opłat

W tej kategorii zaliczam eKonto bardzo oszczędnościowe do rynkowych średniaków. mBank stosuje zasadę doskonale znaną z innych banków: pierwsza wypłata z konta oszczędnościowego w miesiącu jest bezpłatna, za każdą kolejną trzeba zapłacić. Tak więc trzeba się pilnować, by za często nie sięgać po oszczędności i tym samym nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Prowizja pobierana przez mBank za kolejne wypłaty jest zbliżona do stawek u konkurencji.

Wygoda osiągnięcia zysku

Oferta mBanku nie zawiera żadnych „haczyków”, nie ma obowiązku spełniania dodatkowych warunków. Wystarczy, że zmodyfikujesz rachunek do wersji eKonto bardzo oszczędnościowe i wpłacisz na ten rachunek nowe środki sprawi, a zostanie Ci naliczone promocyjne oprocentowanie.

Drobna podpowiedź – te same pieniądze, powiedzmy 10 tys. zł, mogą mieć status nowych środków w mBanku cyklicznie. Będzie to możliwe, jeśli po zakończeniu okresu promocyjnego przekażesz je do innego banku (najlepiej na atrakcyjnie oprocentowane konto oszczędnościowe lub lokatę), gdzie poczekają na start kolejnej edycji promocji w mBanku.

Powracanie z pieniędzmi nie jest zabronione. Owszem wymaga to nieco zachodu, śledzenia ofert różnych banków, ale w ten sposób możesz zmaksymalizować swoje zyski. Pomocne Ci w tym będą przywołane już wcześniej nasze rankingi.

eKonto bardzo oszczędnościowe – opinie i uwagi

Zasłużenie na podwyższone oprocentowanie absolutnie nie jest skomplikowane. Założenie eKonta bardzo oszczędnościowego jest bardzo proste, modyfikacja posiadanego rachunku sprowadza się do wyrażenia woli przystąpienia do promocji. Potem pozostaje już tylko przesłanie pieniędzy, by pracowały na promocyjne odsetki. Pod koniec okresu promocyjnego warto spojrzeć na nasze rankingi kont oszczędnościowych oraz najlepszych lokat, by wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę na kolejne miesiące.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "eKonto bardzo Oszczędnościowe - edycja 8"
  2. Tabela oprocentowania
  3. Tabela opłat

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Pytania i odpowiedzi: