Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Sprawdź najnowszą: 350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 120 zł za eKonto Junior.

Nawet 450 zł za eKonto osobiste w mBanku + 100 zł za eKonto dla dziecka + 8% na rachunku Moje cele

Nawet 450 zł za eKonto osobiste w mBanku + 100 zł za eKonto dla dziecka + 8% na rachunku Moje cele
Źródło: najlepszekonto.pl

Do promocji „eKonto plus premia” można przystąpić do 31 maja 2023 r. Premie wynoszą:

 • 200 zł (3 premie cząstkowe - 100 zł i 2 × 50 zł za aktywność),
 • 150 zł za otwarcie konta przez e-dowód lub metodą na selfie.

Regulamin przewiduje też możliwość zgarnięcia 100 zł za otwarcie eKonta Junior (dla dziecka, które nie ukończyło 13 r.ż.).

Z kolei w trwającej do tego samego dnia akcji "Nagroda specjalna - edycja II" nagrodą jest voucher o wartości 100 zł do Allegro lub Biedronki (decyzję trzeba podjąć na etapie zapisywania się do promocji) + darmowy miesiąc usługi Allegro Smart (niezależnie od tego, jaki bon wybierzesz).

Niestety, w tej drugiej akcji nagrodę zdobędzie jedynie pierwsze 2500 osób, które zarejestrują się do udziału w niej i otworzą w mBanku rachunek wraz z kartą. Na stronie promocji znajdziesz licznik pokazujący, ile bonów zostało jeszcze do rozdania.

WAŻNE!!!! Zapisanie do promocji koniecznie powinno nastąpić PRZED złożeniem wniosku o konto!

Do tego mBank dorzuca oprocentowanie 8% (dla klientów, którzy otworzą eKonto osobiste na selfie albo przez e-dowód) lub 7% (w pozostałych przypadkach) na rachunku Moje cele służącym do automatycznego oszczędzania, jeśli oczywiście zdecydujesz się go otworzyć razem z kontem osobistym. Podwyższona stawka obejmuje środki do 50 tys. zł i obowiązuje przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe po otwarciu konta.

Dla kogo promocja?

mBank kieruje ofertę do nowych klientów. Warunkiem jest nieposiadanie po 1 stycznia 2020 r. konta osobistego ani oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wspomnianych rachunków.

Zwracamy uwagę, że choć okres karencji jest długi, to jednak prawa do skorzystania z oferty nie pozbawia posiadanie w mBanku np. lokaty czy konta firmowego.

Możesz wziąć udział w akcji? Czytaj dalej.

450 zł za otwarcie konta + aktywność

Zgarnięcie premii nie jest zbyt trudne, konieczne jest skrupulatne pilnowanie terminów i standardowa aktywność w korzystaniu z rachunku:

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2023 r. zapisz się do udziału w promocji (pamiętaj o ograniczonej puli voucherów) i wybierz swoją nagrodę - bon na Allegro lub do Biedronki.

Krok 2
Krok 2

Także do 31 maja 2023 r.

Nie zapomnij też o wymaganych oświadczeniach i akceptacji regulaminu.

Możesz zdobyć dodatkowy bonus: 150 zł w gotówce, jeśli otworzysz konto przez e-dowód lub "na selfie".

Krok 3
Krok 3

Aby otrzymać 100 zł za szybki wpływ i transakcje oraz voucher o wartości 100 zł do Allegro lub Biedronki wraz z miesięczną subskrypcją usługi Allegro Smart:

 • w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty otwarcia rachunku zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł ORAZ
 • w miesiącu otwarcia eKonta i/lub w kolejnym wykonaj przynajmniej 8 transakcji kartą (w tym płatności telefonem) i/lub Blikiem na dowolną kwotę.
Nagroda
Nagroda

Tylko tyle wystarczy, byś zdobył voucher do Allegro lub Biedronki. Zostanie Ci on udostępniony w formie kafelka mOkazji w serwisie transakcyjnym w sekcji Finanse > mOkazje i aplikacji mobilnej Profil > mOkazje do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta i będziesz go mógł odebrać w ciągu 60 dni od daty przekazania.

Krok 4
Krok 4

Aby otrzymać dodatkowo 2 × 50 zł, spełnij te same warunki aktywności również w każdym z dwóch kolejnych miesięcy.

Oznacza to, że musisz zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł i wykonać przynajmniej 8 transakcji kartą lub Blikiem w drugim pełnym miesiącu oraz w trzecim pełnym miesiącu po otwarciu eKonta.

Krok 5
Krok 5

Jeśli chcesz uzyskać podwyższone oprocentowanie na rachunku Moje cele, dopilnuj, by w miesiącu jego otwarcia i w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych suma wpływów była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Promocyjna stawka oprocentowania zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym spełnisz ten warunek.

Nagroda
Nagroda

Każda z premii gotówkowych wpłynie na Twoje konto oddzielnie. Generalna zasada jest taka, że premię otrzymujesz w miesiącu następującym po tym, w którym zrealizowałeś warunki uprawniające do jej zdobycia. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wymagania spełnisz w miesiącu założenia konta. Wówczas i tak premię otrzymasz do końca drugiego pełnego miesiąca po podpisaniu umowy.

Wyjaśnijmy zawiłości związane z terminami wykonywania poszczególnych działań na konkretnych przykładach. Jeśli otworzysz rachunek np. 7 maja 2023 r., to:

 • Do 14 maja zapewnij wymagany wpływ na konto,
 • W maju i / lub do końca czerwca 2023 r. wykonaj 8 transakcji kartą lub Blikiem. Bank przekaże Ci należną premię do końca lipca 2023 r.
 • Wpływ na konto + 8 transakcji kartą lub Blikiem musisz także zrealizować lipcu i sierpniu 2023 r. Za wykazanie się aktywnością w każdym z nich zyskasz kolejne nagrody po 50 zł. Premie zostaną wypłacone do końca sierpnia i września 2023 r.

Dobra informacja jest taka, że premie cząstkowe są od siebie niezależne, tzn., że jeśli przypadkiem nie spełnisz warunków uzyskania którejkolwiek z nich, to wciąż możesz się spokojnie ubiegać o pozostałe. Wszystkie nagrody uzyskane w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Otwarcie konta przez e-dowód lub "na selfie"

Zastanawiasz się, czy skorzystanie z najnowszych metod zakładania rachunku bez wychodzenia z domu jest rzeczywiście szybkie i wygodne? Zapoznaj się z instrukcjami przygotowanymi przez bank:

Jeśli nie zależy Ci na dodatkowych 150 zł, pozostaje opcja z tradycyjnym podpisaniem umowy w obecności kuriera.

Co zrobić we wniosku?

O rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele wnioskujesz już na etapie składania wniosku o eKonto osobiste. Zaznacz odpowiednie pole w tym miejscu, aby mieć szansę na wyższe oprocentowanie „resztek” z wykonywanych transakcji. Na tym etapie możesz także włączyć bezpłatną usługę CyberRescue, pomocną np. przy kradzieży konta w mediach społecznościowych.

Kliknij, aby powiększyć

Zaakceptuj też oświadczenie związane z uczestnictwem w promocji…

Kliknij, aby powiększyć

Jakie wpływy i transakcje zostaną uznane?

Jeśli chodzi o warunek wpływu, to należy pamiętać, że musi on być jednorazowy – nie liczy się suma, chodzi o co najmniej 1000 zł w jednym przelewie. Może on pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innego konta w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej będzie po prostu wykonać przelew z Twojego rachunku w innym banku. W regulaminie promocji jest zapis, że zaliczona będzie także wpłata we wpłatomacie i oddziale banku.

Z kolei transakcje możesz wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych oraz w Internecie przy użyciu karty lub Blika. Liczą się też mobilne płatności zbliżeniowe, o ile do portfela Google Pay / Apple Pay dodałeś kartę od mBanku.

Ważne, by transakcje nie zostały anulowane (zwrócone) przed 15. dniem kolejnego miesiąca od ich wykonania.

Program lojalnościowy mOkazje

mOkazje to specjalny program lojalnościowy, umożliwiający otrzymanie zwrotu za zakupy kartą u wybranych partnerów banku. W ramach programu są też udostępniane oferty własne mBanku – np. opisana wcześniej akcja. Aby skorzystać z mOkazji, należy jednak dodatkowo wykonać następujące kroki:

 • aktywować mOkazje w systemie transakcyjnym lub w aplikacji mobilnej;
 • wyrazić zgodę na przetwarzanie przez mBank danych osobowych oraz na przekazanie przez bank informacji objętych tajemnicą bankową partnerom programu (i nie odwołać ich do dnia otrzymania ostatniego zwrotu), a także zaakceptować regulamin mOkazji.

Zasady korzystania z bonów podczas zakupów na Allegro opisaliśmy w tekście "Bony, vouchery, kupony Allegro – atrakcyjna nagroda w promocjach bankowych".

8% na Moje cele? Korzystaj!

Kolejną zachętą do skorzystania z oferty mBanku jest rachunek do automatycznego oszczędzania, który w ramach promocji oferuje oprocentowanie 8% w skali roku (dla osób, które otworzą ROR metodą na selfie lub przez e-dowód) lub 7% (w pozostałych przypadkach) Maksymalna kwota to 50 tys. zł, a czas naliczania wyższych odsetek to 3 pełne kolejne miesiące kalendarzowe po założeniu konta.

Na Moje cele trafia reszta z wykonywanych transakcji, więc właściwie nie musisz myśleć o jego zasilaniu. Wcześniej ustaw tylko, czy ma to być określona kwota, czy procent od płatności. Warto wiedzieć, że możliwe jest też zasilanie konta Moje cele zleceniem stałym, niekoniecznie muszą to być resztki z płatności.

Ważne! Aby bank naliczył promocyjne oprocentowanie, suma wpływów w każdym z miesięcy musi być o min. 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Innymi słowy, ostatniego dnia roboczego miesiąca saldo rachunku Moje cele musi być o co najmniej 100 zł wyższe niż w poprzednim miesiącu.

+ 100 zł za otwarcie eKonta dla dziecka

Po otwarciu eKonta osobistego możesz zgarnąć dodatkowe 100 zł za założenie darmowego rachunku eKonto Junior (dla dziecka do 13. roku życia). Musisz to zrobić w miesiącu otwarcia konta osobistego lub w kolejnym. Otwierając konto osobiste dla siebie w kwietniu, na założenie eKonta dla pociechy masz czas do końca maja, a nagrodę z tego tytułu bank wypłaci do końca czerwca 2023 r.

eKonto osobiste w mBanku – ile kosztuje?

Prowadzenie eKonta osobistego jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe. Co do opłaty za kartę, to aby jej uniknąć, należy w miesiącu wykonać transakcje na min. 350 zł. Pozostałe parametry rachunku znajdziesz poniżej:

Inne propozycje mBanku

Jako posiadacz konta możesz polecać je znajomym, za co bank nagrodzi Cię dodatkowym bonusem:

Jeśli rozważasz ubieganie się o dodatkowe 100 zł za otwarcie eKonta Junior, zapoznaj się także ze szczegółami tego rachunku:

Nawet 550 zł + 8%? Warto!

Doceniamy, że mBank dba o to, aby jego nowi klienci ciągle czuli się doceniani. Do zgarnięcia w tej promocji jest nawet 550 zł oraz 8% na rachunku Moje cele. Wystarczy jedynie standardowa aktywność – wpływ 1000 zł i 8 transakcji w każdym z trzech miesięcy i założenie darmowego rachunku eKonto Junior. Jeśli jednak chcesz zgarnąć maksymalną premię, pamiętaj o ograniczonej puli voucherów do Allegro/Biedronki i nie czekaj zbyt długo z decyzją o przystąpieniu do akcji.

Powodzenia!

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji „eKonto osobiste plus premia" – edycja VI
 2. Regulamin promocji " „Nagroda specjalna – edycja II"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.