Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 250 zł za eKonto osobiste w mBanku + 50 zł za eKonto Junior + 1,8% na rachunku Moje cele

Nawet 250 zł za eKonto osobiste w mBanku + 50 zł za eKonto Junior + 1,8% na rachunku Moje cele
Źródło: najlepszekonto.pl

Do promocji „eKonto plus premia” można przystąpić do 8 lutego 2022 r. Premie wynoszą:

  • 200 zł (3 premie cząstkowe - 100 zł i 2 × 50 zł za aktywność),
  • 50 zł za otwarcie konta przez e-dowód.

Do tego mBank dorzuca oprocentowanie 1,8% na rachunku Moje cele służącym do automatycznego oszczędzania, jeśli oczywiście zdecydujesz się go otworzyć razem z kontem osobistym. Podwyższona stawka obejmuje środki do 10 tys. zł i obowiązuje przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe po otwarciu konta.

Regulamin przewiduje też możliwość zgarnięcia 50 zł za otwarcie dziecku do 13. roku życia eKonta Junior.

Dla kogo promocja?

mBank kieruje ofertę do nowych klientów. Warunkiem jest nieposiadanie po 1 stycznia 2018 r. konta osobistego ani oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wspomnianych rachunków.

Zwracamy uwagę, że choć okres karencji jest długi, to jednak prawa do skorzystania z oferty nie pozbawia posiadanie w mBanku np. lokaty czy konta firmowego.

Możesz wziąć udział w akcji? Czytaj dalej.

250 zł za otwarcie konta + aktywność

Zgarnięcie premii nie jest zbyt trudne, konieczne są skrupulatne pilnowanie terminów i standardowa aktywność w korzystaniu z rachunku:

Krok 1
Krok 1

Do 8 lutego 2022 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą oraz (opcjonalnie) rachunkiem do automatycznego oszczędzania Moje cele na stronie banku. Pamiętaj o wymaganych oświadczeniach i akceptacji regulaminu.

Możesz zdobyć dodatkowy bonus: 50 zł w gotówce, jeśli otworzysz konto przez e-dowód.

Uwaga: Wspomniane 50 zł będziesz mógł zdobyć również po otwarciu konta "na selfie" z poziomu aplikacji.

Krok 2
Krok 2

Aby otrzymać 100 zł za szybki wpływ i transakcje:

  • w ciągu 7 dni kalendarzowych od daty otwarcia rachunku zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł ORAZ
  • w miesiącu otwarcia eKonta i/lub w kolejnym miesiącu wykonaj przynajmniej 8 transakcji kartą (w tym płatności telefonem) i/lub Blikiem na dowolną kwotę.
Informacja
Informacja

Przed wypłatą premii 50 zł za otwarcie konta przez e-dowód bank zweryfikuje, czy do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia rachunku wykonałeś przynajmniej jedną transakcję kartą lub Blikiem na dowolną kwotę. Jest to warunek niezbędny, ale zaznaczamy, że może to być transakcja wykonana w ramach spełniania warunku z Kroku 2 (premia za szybki wpływ i transakcje).

Krok 3
Krok 3

Aby otrzymać dodatkowo 2 × 50 zł, spełnij te same warunki aktywności również w każdym z dwóch kolejnych miesięcy.

Oznacza to, że musisz zapewnić jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł i wykonać przynajmniej 8 transakcji kartą lub Blikiem w drugim pełnym miesiącu oraz w trzecim pełnym miesiącu po otwarciu eKonta.

Krok 4
Krok 4

Jeśli chcesz uzyskać 1,8% na rachunku Moje cele, dopilnuj, by w miesiącu jego otwarcia i w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych suma wpływów była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Promocyjna stawka 1,8% zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym spełniłeś ten warunek.

Nagroda
Nagroda

Każda z premii gotówkowych wpłynie na Twoje konto oddzielnie. Generalna zasada jest taka, że premię otrzymujesz w miesiącu następującym po tym, w którym zrealizowałeś warunki uprawniające do jej zdobycia.

Wyjaśnijmy zawiłości związane z terminami wykonywania poszczególnych działań na konkretnych przykładach. Jeśli otworzysz rachunek np. 15 października 2021 r., to:

  • Do 22 października zapewnij wymagany wpływ na konto,
  • W październiku i / lub do końca listopada wykonaj 8 transakcji kartą lub Blikiem (w tym jedną transakcję uprawniającą do zgarnięcia premii cząstkowej za otwarcie konta przez e-dowód). Bank przekaże Ci należną premię do końca grudnia 2021 r.
  • Wpływ na konto + 8 transakcji kartą lub Blikiem musisz także zrealizować w grudniu 2021 r. i w styczniu 2022 r. Za wykazanie się aktywnością w każdym z tych miesięcy zyskasz kolejne nagrody w wysokości 50 zł każda. Premie zostaną wypłacone do końca stycznia i do końca lutego.

Dobra informacja jest taka, że premie cząstkowe są od siebie niezależne, tzn., że jeśli przypadkiem nie spełnisz warunków uzyskania którejkolwiek z nich, to wciąż możesz się spokojnie ubiegać o pozostałe. Wszystkie nagrody uzyskane w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Otwarcie konta przez e-dowód lub "na selfie"

Zastanawiasz się, czy skorzystanie z najnowszych metod zakładania rachunku bez wychodzenia z domu jest rzeczywiście szybkie i wygodne? Zapoznaj się z instrukcjami przygotowanymi przez bank:

Jeśli nie zależy Ci na dodatkowych 50 zł, pozostaje opcja z tradycyjnym podpisaniem umowy w obecności kuriera.

Przypominamy, że opcja "na selfie" jest dostępna z poziomu aplikacji mobilnej, a jeśli skorzystasz z tej ścieżki, nie będziesz mógł ubiegać się o 200 zł na Allegro.

Co zrobić we wniosku?

O rachunek do automatycznego oszczędzania Moje cele wnioskujesz już na etapie składania wniosku o eKonto osobiste. Zaznacz odpowiednie pole w tym miejscu, aby mieć szansę na wyższe oprocentowanie „resztek” z wykonywanych transakcji. Na tym etapie możesz także włączyć bezpłatną usługę CyberRescue, pomocną np. przy kradzieży konta w mediach społecznościowych..

Kliknij, aby powiększyć

Zaakceptuj też oświadczenie związane z uczestnictwem w promocji…

Kliknij, aby powiększyć

Jakie wpływy i transakcje zostaną uznane?

Jeśli chodzi o warunek wpływu, to należy pamiętać, że musi on być jednorazowy – nie liczy się suma, chodzi o co najmniej 1000 zł w jednym przelewie. Może on pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innego konta w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Najprościej będzie po prostu wykonać przelew z Twojego rachunku w innym banku. W regulaminie promocji jest zapis, że zaliczona będzie także wpłata we wpłatomacie i oddziale banku.

Z kolei transakcje możesz wykonać w stacjonarnych punktach handlowo-usługowych oraz w Internecie przy użyciu karty lub Blika. Liczą się też mobilne płatności zbliżeniowe, o ile do portfela Google Pay / Apple Pay dodałeś kartę od mBanku.

Ważne, by transakcje nie zostały anulowane (zwrócone) przed 15. dniem kolejnego miesiąca od ich wykonania.

1,8% na Moje cele? Korzystaj!

Kolejną zachętą do skorzystania z oferty mBanku jest rachunek do automatycznego oszczędzania, który w ramach promocji oferuje oprocentowanie 1,8% w skali roku. Maksymalna kwota to 10 tys. zł, a czas naliczania wyższych odsetek to 3 pełne kolejne miesiące kalendarzowe po założeniu konta.

Bank wyjaśnia tę zasadę w regulaminie w następujący sposób:

jeżeli otworzyłeś rachunek do regularnego oszczędzania w październiku, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało w listopadzie, grudniu i styczniu.

Na Moje cele trafia reszta z wykonywanych transakcji, więc właściwie nie musisz myśleć o jego zasilaniu. Wcześniej ustaw tylko, czy ma to być określona kwota, czy procent od płatności. Warto wiedzieć, że możliwe jest też zasilanie konta Moje cele zleceniem stałym, niekoniecznie muszą to być resztki z płatności.

Ważne! Aby bank naliczył promocyjne oprocentowanie, suma wpływów w każdym z miesięcy musi być o min. 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Innymi słowy, ostatniego dnia roboczego miesiąca saldo rachunku Moje cele musi być o co najmniej 100 zł wyższe niż w poprzednim miesiącu.

+ 50 zł za otwarcie eKonta Junior

Po otwarciu eKonta osobistego możesz zgarnąć dodatkowe 50 zł za założenie darmowego rachunku eKonto Junior dziecku do 13. roku życia. Musisz to zrobić w miesiącu otwarcia konta osobistego lub w kolejnym.

eKonto osobiste w mBanku – ile kosztuje?

Prowadzenie eKonta osobistego jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe. Co do opłaty za kartę, to aby jej uniknąć, należy w miesiącu wykonać transakcje na min. 350 zł. Pozostałe parametry rachunku znajdziesz poniżej:

Jako posiadacz konta możesz polecać je znajomym, za co bank nagrodzi Cię dodatkowym bonusem:

Jeśli rozważasz ubieganie się o dodatkowe 50 zł za otwarcie eKonta Junior, zapoznaj się także ze szczegółami tego rachunku:

 250 zł + 1,8%? Warto!

Doceniamy, że mBank dba o to, aby jego nowi klienci ciągle czuli się doceniani. Do zgarnięcia w tej promocji jest nawet 250 zł oraz 1,8% na rachunku Moje cele. Wystarczy jedynie standardowa aktywność – wpływ 1000 zł i 8 transakcji w każdym z trzech miesięcy. Zyskanie kolejnych 50 zł wymaga skorzystania z nowoczesnej metody otwarcia konta, zaś podwyższone oprocentowanie na rachunku do automatycznego oszczędzania to już stały element akcji mBanku.

Powodzenia!

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „eKonto osobiste plus premia - edycja II”

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.