Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

HIT! Nawet 500 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,7% na rachunku Moje cele

HIT! Nawet 500 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,7% na rachunku Moje cele
Źródło: najlepszekonto.pl

Do promocji "eKonto osobiste plus nagroda specjalna” można przystąpić do 28 września 2021 r. Liczba kont, które zostaną otwarte w jej ramach, jest ograniczona – bank przyjmie jedynie 2000 promocyjnych wniosków (aktualna informacja o liczbie pozostałych nagród w puli dostępna jest na stronie akcji). Maksymalna premia może wynieść nawet 500 zł, w tym 200 zł do wykorzystania w Biedronce.

Do tego mBank dorzuca oprocentowanie 1,7% na rachunku Moje Cele służącym do automatycznego oszczędzania, jeśli oczywiście zdecydujesz się go otworzyć razem z kontem osobistym. Podwyższona stawka obejmuje środki do 10 tys. zł i obowiązuje przez 3 kolejne pełne miesiące kalendarzowe po otwarciu konta.

Dla kogo promocja?

mBank kieruje ofertę do nowych klientów. Warunkiem jest nieposiadanie po 1 stycznia 2018 r. konta osobistego ani oszczędnościowego o numerach rozliczeniowych 1140 2004 lub 1140 2017. Wykluczenie obejmuje również współposiadaczy wspomnianych rachunków.

Zwracamy uwagę, że choć okres karencji jest bardzo długi (naszej opinii nie zmienia fakt, że został przez bank skrócony o rok), to jednak prawa do skorzystania z oferty nie pozbawia np. posiadanie w mBanku lokaty czy konta firmowego.

Możesz wziąć udział w akcji? Czytaj dalej.

Kilka nagród, w sumie 500 zł

Wysoka premia łączna rozbudza wyobraźnię, więc zanim przejdziemy do opisu działań, które trzeba wykonać, by ją zdobyć, ustalmy, co się składa na bonus:

 • 200 zł do Biedronki za zapewnienie wpływu na eKonto osobiste i wykonanie transakcji bezgotówkowych,
 • 50 zł premii za szybki wpływ na rachunek i transakcje,
 • 150 zł (3 x 50 zł) za aktywne korzystanie z konta i karty debetowej w trzech kolejnych miesiącach po otwarciu eKonta osobistego,
 • 50 zł za założenie rachunku przez e-dowód,
 • 50 zł za otwarcie eKonta Junior dla dziecka.

Miłym dodatkiem do wymienionych premii jest 1,7% na rachunku do regularnego oszczędzania Moje cele.

Instrukcja zdobycia bonusów krok po kroku

Zgarnięcie premii w maksymalnej wysokości wymaga znacznej aktywności:

Krok 1
Krok 1

Do 28 września 2021 r. złóż wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą oraz (opcjonalnie) rachunkiem do automatycznego oszczędzania Moje Cele na stronie promocji. Pamiętaj o wymaganych oświadczeniach i akceptacji regulaminu.

Konto możesz otworzyć metodą "na selfie" lub też wypełniając wniosek online i dopełniając formalności w obecności kuriera lub w placówce (zgodnie z wyborem dokonanym we wniosku).

Sposób dostarczenia umowy o eKonto osobiste w mBanku Jeśli chcesz ubiegać się o dodatkowe 50 zł, otwórz konto przez e-dowód (z poziomu powyższego linka).

Informacja
Informacja

Dodatkowe 50 zł za otwarcie konta przez e-dowód otrzymasz pod warunkiem, że do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia rachunku wykonasz przynajmniej jedną transakcję kartą lub Blikiem na dowolną kwotę.

Krok 2
Krok 2

Premię w wysokości 50 zł za szybki wpływ i transakcje otrzymasz, jeżeli:

 • w ciągu 7 dni od otwarcia eKonta osobistego zapewnisz jednorazowy wpływ na eKonto osobiste w wysokości min. 1000 zł,
 • w miesiącu otwarcia rachunku i/lub w miesiącu po nim następującym zrealizujesz przynajmniej 8 transakcji kartą i/lub Blikiem.
Nagroda
Nagroda

Twoja nagroda wpłynie na nowo otwarty rachunek do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś oba wymagania.

Krok 3
Krok 3

Warunki zdobycia 200 zł do Biedronki przedstawiają się następująco: w miesiącu otwarcia eKonta osobistego i/lub w następnym musisz:

 • zapewnić jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł,
 • wykonać min. 8 transakcji kartą lub Blikiem.
Nagroda
Nagroda

eKod do Biedronki o wartości 200 zł otrzymasz w serwisie transakcyjnym mBanku do 30 listopada 2021 r.

Krok 4
Krok 4

3 premie po 50 zł za aktywne korzystanie z rachunku i karty otrzymasz pod warunkiem, że w drugim, trzecim i czwartym pełnym miesiącu następującym po miesiącu otwarcia rachunku:

 • zapewnisz jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł,
 • wykonasz przynajmniej 8 transakcji kartą i/lub Blikiem.
Krok 5
Krok 5

Jeśli chcesz uzyskać 1,7% na rachunku Moje Cele, dopilnuj, by w miesiącu jego założenia i w każdym z 3 kolejnych miesięcy kalendarzowych suma wpływów była o co najmniej 100 zł wyższa niż suma obciążeń. Promocyjna stawka 1,7% zostanie naliczona za każdy miesiąc, w którym spełniłeś ten warunek.

Nagroda
Nagroda

Premie po 50 zł za aktywne korzystanie z konta i karty otrzymasz na eKonto osobiste do końca miesiąca następującego po tym, w którym spełniłeś wymagania regulaminu.

Wyjaśnijmy zawiłości związane z terminami wykonywania poszczególnych działań na konkretnym przykładzie, przy założeniu, że eKonto osobiste założysz 1 września 2021 r. Wówczas:

 • do 7 września zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł,
 • we wrześniu i/lub do końca października wykonaj 8 transakcji kartą lub Blikiem (w tym jedną transakcję uprawniającą do zgarnięcia premii za otwarcie konta przez e-dowód).
  W ten sposób zasłużysz na e-bon do Biedronki (otrzymasz go do końca listopada) i 50 zł za szybki wpływ i transakcje (bonus wpłynie na Twoje eKonto osobiste w listopadzie),
 • jednorazowy wpływ min. 1000 zł + 8 transakcji kartą lub Blikiem musisz także zrealizować w listopadzie i grudniu 2021 r. oraz w styczniu 2022 r., nagrody wpłyną na Twoje konto - odpowiednio - w grudniu 2021 r. oraz w styczniu i lutym 2022 r.

Premie w promocji są zwolnione z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Otwarcie konta "na selfie" lub przez e-dowód

Dla tych, którzy mają wątpliwości, czy skorzystanie z najnowszych metod zakładania rachunku bez wychodzenia z domu jest rzeczywiście szybkie i wygodne, bank przygotował specjalny poradnik: Jak otworzyć konto przez e-dowód?

Jeśli nie zależy Ci na dodatkowych 50 zł, pozostaje opcja z tradycyjnym podpisaniem umowy w obecności kuriera.

Co zrobić we wniosku?

O rachunek do automatycznego oszczędzania Moje Cele wnioskujesz już na etapie składania wniosku o eKonto osobiste. Zaznacz odpowiednie pole w tym miejscu, aby mieć szansę na wyższe oprocentowanie „resztek” z wykonywanych transakcji. Na tym etapie możesz także włączyć bezpłatną usługę CyberRescue, pomocną np. przy kradzieży konta w mediach społecznościowych.

Kliknij, aby powiększyć
Zaakceptuj też oświadczenie związane z uczestnictwem w promocji. Po rozwinięciu menu we wniosku zobaczysz ich całą listę. Zwróć uwagę, czy zaznaczone jest pole przy oświadczeniu, że zapoznałeś się z regulaminem promocji i wyrażasz zgodę na wzięcie w niej udziału.

Kliknij, aby powiększyć

Jeśli chodzi o warunek wpływu, to należy pamiętać, że musi on być jednorazowy – nie liczy się suma, chodzi o co najmniej 1000 zł w jednym przelewie. Może on pochodzić z dowolnego źródła z wyjątkiem innego konta w mBanku, którego jesteś posiadaczem lub współposiadaczem. Warunki regulaminu spełni wpłata we wpłatomacie lub placówce bankowej.

Najprościej będzie jednak po prostu wykonać przelew z Twojego rachunku w innym banku.

Zakupów możesz dokonywać w punktach handlowo usługowych oraz w Internecie. Możesz płacić kartą (w tym telefonem) i Blikiem. Ważne, by transakcje nie zostały anulowane (zwrócone) przed 15. dniem kolejnego miesiąca od ich wykonania.

1,7% na Moje Cele? Warto skorzystać

Kolejną zachętą do skorzystania z oferty mBanku jest rachunek do automatycznego oszczędzania, który w ramach promocji oferuje oprocentowanie 1,7% w skali roku. Maksymalna kwota to 10 tys. zł, a czas naliczania wyższych odsetek to 3 pełne kolejne miesiące kalendarzowe po założeniu konta.

Przetłumaczmy to na język konkretów: jeśli otworzyłeś rachunek Moje cele we wrześniu, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało w tym miesiącu, a także w październiku, listopadzie i grudniu 2021 r.

Podpowiadamy, że najkorzystniejsza opcja to przystąpienie do promocji i uruchomienie konta Moje cele na początku miesiąca, bo wówczas wyższe odsetki będą naliczane niemal przez 4 miesiące.

Na Moje Cele trafia reszta z wykonywanych transakcji, więc właściwie nie musisz myśleć o jego zasilaniu. Wcześniej ustaw tylko, czy ma to być określona kwota, czy procent od płatności.

Warto wiedzieć, że możliwe jest też zasilanie konta Moje Cele zleceniem stałym, niekoniecznie muszą to być resztki z płatności.

+ 50 zł za otwarcie eKonta Junior

Po otwarciu eKonta osobistego możesz zgarnąć dodatkowe 50 zł za założenie rachunku eKonto Junior dziecku do 13. roku życia. Musisz to zrobić w miesiącu otwarcia konta osobistego lub w kolejnym. Bonus za ten ruch otrzymasz do końca drugiego pełnego miesiąca kalendarzowego po otwarciu eKonta osobistego.

eKonto osobiste w mBanku – ile kosztuje?

Płatność kartą na min. 350 zł – tyle wystarczy, by korzystanie z „plastiku” nie wiązało się z żadnymi opłatami. Z kolei samo prowadzenie eKonta osobistego jest całkowicie i bezwarunkowo darmowe. Pozostałe parametry rachunku znajdziesz poniżej:

500 zł pod warunkiem znacznej aktywności

W wielu dotychczasowych akcjach dotyczących eKonta osobistego trzeba się było wykazać szybkością w zleceniu pierwszego przelewu i aktywnością w korzystaniu z rachunku. Tym razem jest podobnie. Zachowana też została zasada, że niewywiązanie się z wymagań regulaminu w którymś z miesięcy nie pozbawia prawa do premii za pozostałe miesiące.

Stopień trudności realizacji zadań postawionych przed uczestnikami promocji oceniamy jako średni, adekwatny do nagrody jaka jest tym razem do zdobycia. Trzeba pamiętać, że to nie tylko nawet 300 zł w gotówce i 200 zł do Biedronki, ale i 1,7% na rachunku do automatycznego oszczędzania Moje Cele. Tak wysokie oprocentowanie przez 3 miesiące to naprawdę solidny bonus w obecnych warunkach rynkowych, gdy standardowe oprocentowanie depozytów jest bliskie zeru.

Znasz już zasady opisywanej promocji. Czas na Twoją decyzję.

Przydatne dokumenty

 1. Regulamin promocji "eKonto osobiste plus nagroda specjalna"

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.