eKonto osobiste w mBanku: nowoczesny i tani rachunek z premią do 150 zł i programem poleceń

eKonto osobiste w mBanku: nowoczesny i tani rachunek z premią do 150 zł i programem poleceń Źródło obrazka: strona mBanku

Podstawowy rachunek osobisty dla dorosłych klientów mBanku to propozycja, która łączy w sobie funkcjonalność z szansą na zysk. eKonto osobiste to nie tylko niskie opłaty, nowoczesne rozwiązania i atrakcyjne usługi towarzyszące, ale także prawdziwa gratka dla łowców promocji.

Chyba nic tak nie buduje popularności banku specjalizującego się w ofercie dla klientów detalicznych jak ciekawa oferta kont osobistych. mBank zdaje się rozumieć tę zasadę, o czym świadczy jego propozycja ROR-u dla osób pełnoletnich – eKonto osobiste.

Jest to produkt dość uniwersalny, którego zalety mogą przypaść do gustu wielu różnym klientom. Nie oznacza to jednak, że jest to rachunek dla każdego. Kluczowa przy jego ocenie jest kwestia indywidualnych potrzeb.

A zatem: kto powinien rozważyć skorzystanie z eKonta osobistego, a komu polecamy raczej rozejrzenie się za inną ofertą?

Ile Cię będzie kosztowało eKonto osobiste?

Niezależnie od tego, czy z rachunku zamierzasz korzystać regularnie czy okazjonalnie, koniecznie zapoznaj się z podstawowymi opłatami. Jak w tym kontekście wypada eKonto osobiste?

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • 0 zł za otwarcie konta;
 • 0 zł za prowadzenie konta.
 • 0 zł za wydanie karty Visa lub Mastercard;
 • 0 zł za korzystanie z karty pod warunkiem dokonania przynajmniej jednej płatności „plastikiem” w miesiącu; w przeciwnym razie bank pobierze 7 zł;
 • 0 zł za wypłatę gotówki z bankomatów w Polsce, o ile kwota wypłaty to min. 100 zł; w innym przypadku - 1,3 zł;
 • 0 zł za pierwsze 3 wypłaty gotówki z bankomatów za granicą, 10 zł za każdą kolejną;
 • 0 zł za uruchomienie usługi wielowalutowej na karcie debetowej;
 • 0 zł za wypłatę gotówki w ramach usługi cashback;
 • 0 zł za wpłatę gotówki we wpłatomatach mBanku, Planet Cash i Cashline; w przypadku wpłatomatów Euronet prowizja wynosi 0,2%, min. 2 zł.
 • 0 zł za krajowe przelewy ELIXIR zlecone przez Internet;
 • 5 zł za przelew ekspresowy (realizowany w systemie Blue Cash);
 • 0 zł za zlecenia stałe;
 • 0 zł za zlecenie i realizację polecenia zapłaty - bank pobiera 2 zł miesięcznie za korzystanie z usługi;
 • 35 zł za przelew SORBNET;
 • 5 zł za przelew europejski SEPA;
 • 0,35%, min. 25 zł, max. 200 zł za pozostałe przelewy walutowe;
 • 2 zł za przelew wewnętrzny i zewnętrzny w oddziale banku;
 • 9 zł za wpłatę/wypłatę środków w oddziale banku; prowizję za wpłatę bank pobiera tylko w sytuacji, gdy w oddziale można skorzystać z wpłatomatu.
 • 5 zł za sprawdzenie salda w bankomacie;
 • 5 zł za papierowy wyciąg miesięczny z konta
 • 0,5% kary za niepodjęcie w oddziale awizowanej wypłaty gotówki.

Wniosek jest prosty – wystarczy jedna płatność kartą, by bez większych trudności uniknąć podstawowych opłat za rachunek. Temat najlepiej „ograć” regularną, comiesięczną płatnością kartą w Internecie (np. za Netflixa) – wówczas warunek bezpłatności karty będzie się spełniał niejako automatycznie.

Z informacji udzielonych przez bank wynika, że w miesiącu otwarcia konta opłata za kartę nie jest pobierana. Z drugiej strony, powinieneś już w trakcie jego trwania dokonać transakcji zwalniającej z opłaty, by nie ponosić jej w kolejnym miesiącu. Przykład: jeśli otworzysz konto w lutym, w tym samym miesiącu wykonaj transakcję kartą, by uniknąć opłaty w marcu. Uwaga! Opłata jest pobierana od każdej wydanej karty nawet, jeśli nie została ona jeszcze aktywowana.

Lepiej uważać…

Kolejna wskazówka: nie polecamy wypłacać z bankomatów kwot poniżej 100 zł, gdyż za taką operację (niezależnie od operatora maszyny) zapłacimy 1,3 zł. Mamy tu jednak kuszącą alternatywę w postaci wypłat Blikiem - podjęcie gotówki tą metodą będzie zawsze darmowe.

Niezwykle pozytywny jest też fakt, że posiadacze eKonta osobistego nie płacą za 3 pierwsze wypłaty z zagranicznych bankomatów w miesiącu. Należy jednak zachować umiar, gdyż kolejna wypłata będzie kosztować aż 10 zł.

Mniejszy entuzjazm budzi 5-złotowa opłata za sprawdzenie salda w bankomacie. Tyle samo przyjdzie nam zapłacić za sporządzenie papierowego wyciągu. Osoby, które zamierzają korzystać z usług banku bezpośrednio w oddziałach, powinny wystrzegać się wypłat gotówki „przy okienku” (9 zł), a wpłaty realizować jedynie w umiejscowionym w placówce wpłatomacie.

Radzimy uważać też na polecenia zapłaty. Choć ich ustanowienie jest darmowe, to mBank pobiera za korzystanie z nich 2 zł miesięcznej opłaty.

Łakomy kąsek dla łowców promocji

mBank tradycyjnie nie próżnuje w promowaniu swoich produktów, kusząc atrakcyjnymi promocjami. Sprawdźmy, jakie profity możesz aktualnie zgarnąć z eKontem osobistym.

Do 150 zł za aktywność + 2,5% na rachunku Moje cele

Gdy już otworzysz konto, warto pójść za ciosem i postarać się o kolejne 150 zł premii za aktywność. W tym celu załóż również rachunek Moje cele służący do automatycznego oszczędzania (więcej piszemy o nim w dalszej części tekstu). Dzięki promocji środki na tym rachunku w wysokości do 20 tys. zł będą oprocentowane na poziomie 2,5% w skali roku.

Aby zgarnąć 100 zł, w ciągu 7 dni od otwarcia eKonta osobistego zapewnij jednorazowy wpływ w wysokości min. 1000 zł. Oprócz tego dokonaj do końca kolejnego miesiąca przynajmniej 5 transakcji kartą lub Blikiem. Za powtórzenie tych czynności w następnym miesiącu bank przyzna Ci dodatkowe 50 zł.

Więcej o IV edycji promocji „eKonto z premią”, która obowiązuje do 29 maja 2019 r., piszemy tutaj.

Od 50 do 300 zł za skuteczne polecanie kont w mBanku

Jako posiadacz rachunku osobistego w mBanku możesz rekomendować konta (także firmowe) swoim znajomym w programie "PolecamBank". W zależności od konkretnego rachunku i wieku nowego klienta bank rozdaje polecającym premie w wysokości od 50 do nawet 300 zł.

Warunek: aktywne korzystanie z konta zarówno przez polecającego, jak i osobę poleconą. Nie są one jednak szczególnie skomplikowane. Wystarczy wspomnieć, że nowy klient musi jedynie wykonać w ciągu 60 dni zaledwie 5 transakcji, a jeśli otworzył rachunek firmowy - płatności kartą na łączną kwotę min. 200 zł.

Oferta obowiązuje do 1 września 2019 r., a z jej dokładnym opisem zapoznasz się tutaj.

eKonto osobiste w sam raz dla ceniących nowoczesne rozwiązania

Podstawą korzystania z eKonta osobistego jest bankowość internetowa i mobilna. Nic więc dziwnego, że mBank dołożył wiele starań, aby klient mBanku mógł w wygodny sposób korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Przede wszystkim osoby ceniące sobie wygodę dokonywania transakcji z pewnością docenią dostępność w mBanku takich metod płatności jak Blik, Apple Pay i Google Pay.

Zarówno bankowość internetowa, jak i mobilna mBanku są dobrze oceniane przez użytkowników. W serwisie internetowym poza oczywistymi, codziennymi funkcjami (historia, przelewy, zlecenia stałe) możesz zawnioskować o dodatkowe produkty banku (np. lokatę), złożyć wniosek o 500+ lub wyprawkę szkolną, a także założyć ePUAP. W kwestii bezpieczeństwa łatwo zmienisz hasło do konta, PIN karty lub w ogóle zablokujesz do niej dostęp.

Aplikacja mobilna również umożliwia codzienne wygodne korzystanie z konta, np. szybkie zatwierdzanie operacji jednym kliknięciem, przełączenie się między profilem osobistym a biznesowym, sprawdzanie salda rachunku, historię operacji, itp.

Z ciekawszych i mniej oczywistych funkcji aplikacji mobilnej można wymienić przelew Blik na numer telefonu, skanowanie danych do przelewu (nie trzeba wpisywać wszystkich danych w okienka), kantor walutowy czy wskaźnik tempa wydatków w miesiącu. Aplikacja może także przypominać o zbliżających się terminach opłacenia rachunków, co może być świetnym udogodnieniem dla osób zabieganych (np. z małymi dziećmi).

To nie wszystko! Dodatkowe usługi

Wiemy już, że eKonto osobiste spodoba się osobom zainteresowanym niskimi opłatami za podstawowe operacje, promocjami i nowoczesnymi rozwiązaniami w bankowości. Teraz pochylmy się nad pozostałymi atutami tego rachunku.

Automatyczne oszczędzanie na rachunku Moje cele

Wrzucałeś kiedyś resztę z zakupów do skarbonki? Jeśli tak, to natychmiast zrozumiesz sens rachunku oszczędnościowego Moje cele. W bankowości elektronicznej wyznaczasz cel oszczędzania, definiujesz kwotę potrzebną do jego realizacji i wybierasz mechanizm, w którym ułamek kwoty dokonywanych transakcji będzie spływał na taki rachunek (może to być np. określony procent lub zaokrąglenie reszty do pełnych 10 zł).

Co więcej, taka „wirtualna skarbonka” jest oprocentowana. Standardowo stawka wynosi 0,4%, choć regularnie oszczędzający mogą liczyć na cały 1% (saldo w danym miesiącu musi wzrosnąć o min. 100 zł). To niedużo, ale lepsze to niż nic. W dodatku przypominamy, że dzięki wspomnianej promocji do końca września 2019 r. oprocentowanie środków do 20 tys. zł wynosi aż 2,5% w skali roku.

Lokata dla nowych klientów

mBank ma też coś dla nowych klientów zainteresowanych oszczędzaniem na lokacie. Mowa tu o kwartalnym depozycie, którego oprocentowanie to aż 3,5% w skali roku. Na lokatę dla nowych klientów można jednak wpłacać stosunkowo niewielkie środki, bo od 500 zł do 10 tys. zł.

Korzystne warunki limitu odnawialnego w koncie

W razie nieplanowanych wydatków mBank jest gotowy poratować Cię dodatkowymi środkami na koncie w postaci limitu odnawialnego. Do najważniejszych parametrów takiego kredytu należą: brak opłat za przyznanie, 30-dniowy okres bezodsetkowy oraz RRSO na poziomie 9,17%. O przyznanie limitu możesz zawnioskować w bankowości elektronicznej.

Zniżki w ramach mOkazji

Posiadacze kont w mBanku mogą oszczędzić na zakupach w ramach mOkazji. Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej zobaczysz promocyjne oferty od znanych sklepów i marek. Jeśli z nich skorzystasz, mBank zwróci na Twoje konto część wydanej przez Ciebie kwoty.

A skoro o zniżkach mowa… Płacąc kartą od mBanku w kinach Cinema City (za bilety lub przekąski), zyskasz 10% rabatu!

Karta z wybranym wizerunkiem

Osobom lubiącym się wyróżniać mBank proponuje możliwość zaprojektowania swojej karty płatniczej. Opcjonalnie możemy też wybrać jej wizerunek spośród dostępnych wzorów. Niestety, taka przyjemność wiąże się z opłatą. Koszt korzystania z karty Visa Foto, która poza tym nie różni się od pozostałych kart wydawanych do eKonta osobistego, to 2 zł miesięcznie.

Nie ma ideałów… Wady eKonta osobistego

Pomimo niewątpliwych zalet eKonto osobiste ma też swoje mankamenty. Największe z nich to:

Skromna oferta oszczędnościowa

Poza możliwością automatycznego oszczędzania (Moje cele) i otwarcia kwartalnej lokaty dla nowych klientów oferta oszczędnościowa mBanku nie powala. Brakuje jej przede wszystkim atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego. Oprocentowanie eKonta oszczędnościowego to bowiem 0,4% lub 0,7% (dla salda od 100 tys. zł) w skali roku. Słabiutko.

Z lokatami też mogłoby być lepiej. Najlepsze warunki – poza lokatą dla nowych posiadaczy konta – oferuje depozyt na nowe środki z „zawrotnym” oprocentowaniem 1,5%...

Niedociągnięcia oferty walutowej

Z dużym żalem należy stwierdzić, że propozycja mBanku dla osób, które często zamierzają dokonywać transakcji w obcych walutach, jest daleka od ideału. W przypadku płatności w obcej walucie kartą Visa musimy liczyć się z kosztem przewalutowania na poziomie dochodzącym do niemal 6%.

Nawet po otwarciu konta w walucie i bezpłatnym uruchomieniu funkcji wielowalutowej na karcie do eKonta osobistego koszt ten spada jednie do 3,5%, co jest wynikiem raczej przeciętnym. Nieco lepiej wygląda to w przypadku kart Mastercard (2% lub 3%, jeśli płacimy w „egzotycznej” walucie) - ale czy nie po to otwieramy konta walutowe, by w ogóle uniknąć przewalutowań i związanych z nimi kosztów?

Teoretycznie możemy płacić kartą wydaną do konta walutowego w euro, dolarach, funtach lub frankach, którego prowadzenie jest bezpłatne. „Teoretycznie”, bo za wydanie takiej karty zapłacimy już na starcie 30 zł, a kolejne 30 zł przyjdzie nam zapłacić w postaci rocznej opłaty za korzystanie. Naszą ocenę oferty walutowej mógłby zmienić kantor mBanku (Kantor), gdyby nie fakt, że stosowane przez niego spready są niestety wyższe niż u konkurencji. Na osłodę dostajemy jedynie 3 darmowe wpłaty gotówki z zagranicznych bankomatów w miesiącu.

Podsumowując, oferta walutowa w mBanku to niewykorzystany potencjał. Nawet karta z usługą wielowalutową, darmowe prowadzenie konta walutowego i mKantor nie sprawiają, że możemy z czystym sumieniem określić ją mianem „konkurencyjnej”.

Jak otworzysz eKonto osobiste w mBanku?

Wniosek o rachunek złożysz przez Internet. Najlepiej skorzystać z , dzięki czemu zyskasz prawo do ubiegania się o premię w promocji.

Podpisanie umowy na podstawie internetowego wniosku odbywa się w obecności kuriera lub w placówce. Oczywiście cały proces (wniosek + umowa) możesz również przejść w oddziale banku.

Karta do rachunku (jeśli będziesz o nią wnioskował) dotrze na Twój adres korespondencyjny w ciągu maksymalnie 10 dni od momentu podpisania umowy.

Komu polecamy rachunek?

Grup klientów, które powinny być zadowolone z wyboru eKonta osobistego w mBanku, jest co najmniej kilka.

Początkujący w finansach z pewnością docenią niskie opłaty i łatwe warunki ich uniknięcia. Przy założeniu, że przynajmniej raz w miesiącu skorzystają z karty i będą wypłacać z bankomatów kwoty nie niższe niż 100 zł, rachunek nie powinien generować kosztów.

Dla łowców promocji solidnym argumentem za skorzystaniem z eKonta osobistego są promocje, w których aktualnie można zyskać w sumie nawet 150 zł. Do tego nie wolno zapominać o możliwości polecania kont w mBanku - za każdą skuteczną rekomendację przysługuje od 50 do nawet 300 zł premii.

Poszukujących nowoczesnych rozwiązań w bankowości ucieszy fakt, że mBank oferuje nowoczesne formy płatności (Blik, Google Pay, Apple Pay) i funkcjonalną, chwaloną przez użytkowników aplikację mobilną.

Co ciekawe, eKonto osobiste można polecić również rodzinom. Aplikacja przypomni o konieczności opłacenia rachunków, co szczególnie przyda się tym, którzy na głowie mają pracę zawodową, utrzymanie domu i wychowanie dzieci. Gdy rodzic sam pozna zalety korzystania z usług mBanku, może założyć nastolatkowi (od 13. roku życia) eKonto możliwości, które skutecznie wprowadzi pociechę w świat finansów.

Z kolei mniej powodów do otwarcia eKonta osobistego znajdą dla siebie osoby poszukujące dobrej oferty walutowej i – mimo wszystko – oszczędnościowej. Propozycje dla takich klientów nie są może wyjątkowo złe i za pewne aspekty (Moje cele, lokata dla nowych klientów, karta wielowalutowa) możemy je nawet pochwalić, ale na rynku i tak nie brakuje znacznie atrakcyjniejszych produktów dla oszczędzających i podróżników.

No cóż, nie można mieć wszystkiego. Pomimo kilku niedoskonałości eKonto osobiste oceniamy pozytywnie jako nowoczesny produkt dla szerokiego grona klientów. Chcesz znaleźć się wśród nich?

Ocena: 4.0

 • łatwa do uniknięcia opłata za kartę i wypłaty z bankomatów
 • do 150 zł w promocji + od 50 do 300 zł za skuteczne polecenie
 • płatności mobilne i świetna aplikacja
 • autooszczędzanie na rachunku Moje cele (w promocji z oprocentowaniem 2,5%)
 • atrakcyjne usługi dodatkowe (limit w koncie, mOkazje)
 • skromna oferta oszczędnościowa
 • wysokie koszty transakcji w obcych walutach
 • 1,3 zł za wypłatę z bankomatów kwot niższych niż 100 zł


Sylwetka mBanku

mBank to pierwszy w Polsce bank internetowy, który powstał w 2000 r. Obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. mBank od początków swojej działalności rozwija się dość dynamicznie i wprowadza do oferty nowoczesne i innowacyjne produkty i usługi, które kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm i korporacji.

Konto w pigułce

 • Kto skorzysta z tego konta?

  eKonto osobiste polecamy klientom, którzy poszukują niskich lub łatwych do uniknięcia opłat, dostępu do nowoczesnych płatności i możliwości zgarnięcia premii za otwarcie i aktywne korzystanie z rachunku.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Największe atuty konta to łatwe do uniknięcia opłaty za kartę i bankomaty, dostęp do mobilnych płatności, świetna aplikacja mobilna, szeroki wachlarz usług dodatkowych i promocje, w których można zyskać nawet 150 zł i od 50 do 300 zł za skuteczne polecenie kont w mBanku.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  eKonto osobiste polecamy klientom, którzy poszukują niskich lub łatwych do uniknięcia opłat, dostępu do nowoczesnych płatności i możliwości zgarnięcia premii za otwarcie i aktywne korzystanie z rachunku.

 • Czy konto można założyć przez Internet?

  Tak, wystarczy złożyć elektroniczny wniosek na .

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.