Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

eKonto osobiste w mBanku: nowoczesny i tani rachunek z szansą na 250 zł premii!

eKonto osobiste w mBanku: nowoczesny i tani rachunek z szansą na 250 zł premii!
Źródło: strona mBanku
mBank - eKonto - 300 zł (2)
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta oszczędnościowa:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Nawet 250 zł za eKonto osobiste w mBanku + 1,8% na rachunku Moje cele + 50 zł za eKonto Junior
Trwa do: 08.02.2022
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek ze względu na nowoczesne płatności mobilne oraz świetną aplikację
  • atrakcyjne usługi dodatkowe (limit w koncie, mOkazje)

Wady:

  • opłaty za wypłaty z bankomatów niższych niż 100 zł
  • wysokie koszty transakcji w obcych walutach
  • skromna oferta oszczędnościowa

Opinia eksperta

eKonto osobiste to niedrogi rachunek, który w równym stopniu może spełnić oczekiwania początkującego w bankowości, jak i zaawansowanego poszukiwacza nowoczesnych rozwiązań.
Michał Radzimiński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Chyba nic tak nie buduje popularności banku specjalizującego się w ofercie dla klientów detalicznych jak ciekawa oferta kont osobistych. mBank zdaje się rozumieć tę zasadę, o czym świadczy jego propozycja ROR-u dla osób pełnoletnich – eKonto osobiste. Aktualnie za jego założenie możesz zgarnąć atrakcyjną premię. Dodatkowo, niejako przy okazji, możesz cieszyć się z 1,8% na rachunku Moje cele służącym do autooszczędzania.

eKonto osobiste to produkt dość uniwersalny, którego zalety mogą przypaść do gustu wielu różnym klientom. Nie oznacza to jednak, że jest to rachunek dla każdego. Kluczowa przy jego ocenie jest kwestia indywidualnych potrzeb. A zatem: kto powinien rozważyć skorzystanie z eKonta osobistego, a komu polecamy raczej rozejrzenie się za inną ofertą?

Pełna analiza eKonta osobistego mBanku


Ile będzie Cię kosztowało eKonto osobiste?

Niezależnie od tego, czy z rachunku zamierzasz korzystać regularnie czy okazjonalnie, koniecznie zapoznaj się z podstawowymi opłatami. Jak w tym kontekście wypada eKonto osobiste?

eKonto w mBanku – lista darmowych operacji

Zapewne zauważyłeś, że w ramach rachunku otrzymujesz wiele operacji, za które bank nie pobiera opłaty. Prowadzenie rachunku jest całkowicie bezpłatne, podobnie jak przelewy internetowe, przelewy na telefon Blik, zlecenia stałe czy wpłaty gotówki we wpłatomatach sieci mBanku, Cashline oraz Planet Cash. Z kolei opłaty za obsługę karty łatwo będziesz mógł uniknąć, wykonując transakcje bezgotówkowe kartą (lub Google Pay/Apple Pay) min. 350 zł/mies. Niezwykle pozytywny jest też fakt, że bank całkowicie zrezygnował z pobierania opłat za wypłaty z zagranicznych bankomatów (pozostały jedynie koszty przewalutowania).

mBank przyciąga promocjami

Podstawowe konto osobiste w mBanku zwykle objęte jest interesującymi promocjami. Czy tak jest aktualnie?

eKonto osobiste w sam raz dla ceniących nowoczesne rozwiązania

Podstawą korzystania z eKonta osobistego jest bankowość internetowa i mobilna. Nic więc dziwnego, że mBank dołożył wiele starań, aby klient mBanku mógł w wygodny sposób korzystać z nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

Przede wszystkim osoby ceniące sobie wygodę dokonywania transakcji z pewnością docenią dostępność w mBanku takich metod płatności jak Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Zarówno bankowość internetowa, jak i mobilna mBanku są dobrze oceniane przez użytkowników. W serwisie internetowym poza oczywistymi, codziennymi funkcjami (historia, przelewy, zlecenia stałe) możesz zawnioskować o dodatkowe produkty banku (np. lokatę), złożyć wniosek o 500+ lub wyprawkę szkolną, a także założyć ePUAP. W kwestii bezpieczeństwa łatwo zmienisz hasło do konta, PIN karty lub w ogóle zablokujesz do niej dostęp.

Aplikacja mobilna również umożliwia codzienne wygodne korzystanie z konta, np. szybkie zatwierdzanie operacji jednym kliknięciem, przełączenie się między profilem osobistym a biznesowym, sprawdzanie salda rachunku, historię operacji, itp.

Coś dla oszczędzających

Sprawdźmy, co mBank ma do zaoferowania posiadaczom konta osobistego zainteresowanym oszczędzaniem.

Automatyczne oszczędzanie na rachunku Moje cele

Wrzucałeś kiedyś resztę z zakupów do skarbonki? Jeśli tak, to natychmiast zrozumiesz sens rachunku oszczędnościowego Moje cele. W bankowości elektronicznej wyznaczasz cel oszczędzania, definiujesz kwotę potrzebną do jego realizacji i wybierasz mechanizm, w którym ułamek kwoty dokonywanych transakcji będzie spływał na taki rachunek (może to być np. określony procent lub zaokrąglenie reszty do pełnych 10 zł). Taka „wirtualna skarbonka” jest oczywiście oprocentowana:

Lokata dla nowych klientów

mBank ma też coś dla nowych klientów zainteresowanych oszczędzaniem na lokacie:

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy eKonta osobistego

eKonto osobiste może podobać się z wielu powodów, a jednym z nich są atrakcyjne usługi dodatkowe.

Limit odnawialny w koncie

W razie nieplanowanych wydatków mBank jest gotowy poratować Cię dodatkowymi środkami na koncie w postaci limitu odnawialnego. Bank od czasu do czasu zmienia warunki takiego limitu - jeśli akurat trafisz na promocję, oferta może się okazać naprawdę warta rozważenia jako solidna alternatywa dla karty kredytowej. O przyznanie limitu możesz zawnioskować w bankowości elektronicznej.

Zniżki w ramach mOkazji

Posiadacze kont w mBanku mogą oszczędzić na zakupach w ramach mOkazji. Po zalogowaniu do bankowości elektronicznej zobaczysz promocyjne oferty od znanych sklepów i marek. Jeśli z nich skorzystasz, mBank zwróci na Twoje konto część wydanej przez Ciebie kwoty.

Karta z wybranym wizerunkiem

Osobom lubiącym się wyróżniać mBank proponuje możliwość zaprojektowania swojej karty płatniczej. Opcjonalnie możemy też wybrać jej wizerunek spośród dostępnych wzorów. Niestety, taka przyjemność wiąże się z opłatą, w dodatku pobieraną w każdym miesiącu.

Wady eKonta osobistego

Pomimo niewątpliwych zalet eKonto osobiste ma też swoje mankamenty. Największe z nich to:

Drogie wypłaty niewielkich kwot z bankomatów

Nie polecamy wypłacać z bankomatów kwot poniżej 100 zł, gdyż za taką operację zawsze zapłacimy, niezależnie od operatora maszyny. Mamy tu jednak kuszącą alternatywę w postaci wypłat Blikiem.

Mały entuzjazm budzi także opłata za sprawdzenie salda w bankomacie oraz za sporządzenie papierowego wyciągu. Osoby, które zamierzają korzystać z usług banku bezpośrednio w oddziałach, powinny wystrzegać się wypłat gotówki „przy okienku”, a wpłaty realizować jedynie w umiejscowionym w placówce wpłatomacie.

Radzimy uważać też na polecenia zapłaty. Choć ich ustanowienie jest darmowe, to mBank pobiera za korzystanie z nich comiesięczną opłatę.

Skromna oferta oszczędnościowa

Poza możliwością automatycznego oszczędzania (Moje cele) i otwarcia kwartalnej lokaty dla nowych klientów oferta oszczędnościowa mBanku nie powala. Brakuje jej przede wszystkim atrakcyjnego rachunku oszczędnościowego. Wystarczy spojrzeć na oprocentowanie eKonta oszczędnościowego, by stwierdzić, że nie jest to raczej produkt warty szczególnej uwagi:

Niedociągnięcia oferty walutowej

Z dużym żalem należy stwierdzić, że propozycja mBanku dla osób, które często zamierzają dokonywać transakcji w obcych walutach, jest daleka od ideału. W przypadku płatności w obcej walucie kartą Visa musimy liczyć się ze sporym kosztem przewalutowania.

Nawet po otwarciu konta w walucie i bezpłatnym uruchomieniu funkcji wielowalutowej na karcie do eKonta osobistego koszt ten wypada co najwyżej przeciętnie. Co prawda nieco lepiej wygląda to w przypadku kart Mastercard, ale czy nie po to otwieramy konta walutowe, by w ogóle uniknąć przewalutowań i związanych z nimi kosztów?

Teoretycznie możemy płacić kartą walutową wydaną do eKonta walutowego. „Teoretycznie”, bo opłata za wydanie i korzystanie z takiej karty jest niestety wysoka:

Naszą ocenę oferty walutowej mógłby zmienić kantor mBanku (Kantor), gdyby nie fakt, że stosowane przez niego spready są niestety wyższe niż u konkurencji.

Podsumowując, oferta walutowa w mBanku to niewykorzystany potencjał. Nawet karta z usługą wielowalutową, darmowe prowadzenie konta walutowego i mKantor nie sprawiają, że możemy z czystym sumieniem określić ją mianem „konkurencyjnej”.

Jak otworzysz eKonto osobiste w mBanku?

Wniosek o rachunek złożysz przez Internet. Podpisanie umowy na podstawie internetowego wniosku odbywa się w obecności kuriera lub w placówce. Oczywiście cały proces (wniosek + umowa) możesz również przejść w oddziale banku.

Karta do rachunku (jeśli będziesz o nią wnioskował) dotrze na Twój adres korespondencyjny w ciągu maksymalnie 10 dni od momentu podpisania umowy. Z informacji udzielonych przez bank wynika, że w miesiącu otwarcia konta opłata za kartę nie jest pobierana. Z drugiej strony, powinieneś już w trakcie jego trwania dokonać transakcji zwalniającej z opłaty, by nie ponosić jej w kolejnym miesiącu. Przykład: jeśli otworzysz konto w lipcu, w tym samym miesiącu wykonaj transakcję kartą, by uniknąć opłaty w sierpniu.

Uwaga! Opłata jest pobierana od każdej wydanej karty nawet, jeśli nie została ona jeszcze aktywowana.

Konto osobiste w mBanku - komu polecamy, a kto powinien się zastanowić?

Grup klientów, które powinny być zadowolone z wyboru eKonta osobistego w mBanku, jest co najmniej kilka.

Początkujący w finansach z pewnością docenią niskie opłaty i łatwe warunki ich uniknięcia. Dla łowców promocji solidnym argumentem za skorzystaniem z eKonta osobistego jest fakt, że mBank zwykle promuje swój rachunek przy pomocy atrakcyjnych promocji. Poszukujący nowoczesnych rozwiązań w bankowości skorzystają z nowoczesnych form płatności (m.in. Blik, Google Pay, Apple Pay) i funkcjonalnej, chwalonej przez użytkowników aplikacji mobilnej.

Co ciekawe, eKonto osobiste można polecić również rodzinom. Aplikacja przypomni o konieczności opłacenia rachunków, co szczególnie przyda się tym, którzy na głowie mają pracę zawodową, utrzymanie domu i wychowanie dzieci. Gdy rodzic sam pozna zalety korzystania z usług mBanku, może założyć nastolatkowi (od 13. roku życia) eKonto możliwości, które skutecznie wprowadzi pociechę w świat finansów. Dodajmy w tym miejscu, że rachunek młodzieżowy charakteryzuje się brakiem opłat za najpopularniejsze operacje bankowe (nie płacimy nic za prowadzenie konta, korzystanie z karty, przelewy, wypłatę ze wszystkich bankomatów krajowych) i dodatkowo oferuje wszystkie funkcjonalności udostępniane w ramach „dorosłej” wersji rachunku.

Z kolei mniej powodów do otwarcia eKonta osobistego znajdą dla siebie osoby poszukujące dobrej oferty walutowej i – mimo wszystko – oszczędnościowej. Propozycje dla takich klientów nie są może wyjątkowo złe i za pewne aspekty (Moje cele, lokata dla nowych klientów, karta wielowalutowa) możemy je nawet pochwalić, ale na rynku i tak nie brakuje znacznie atrakcyjniejszych produktów dla oszczędzających i podróżników.

No cóż, nie można mieć wszystkiego. Pomimo kilku niedoskonałości eKonto osobiste oceniamy pozytywnie jako nowoczesny produkt dla szerokiego grona klientów. Chcesz znaleźć się wśród nich?

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.