Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

eKonto możliwości w mBanku

eKonto możliwości w mBanku
Źródło: strona mBanku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Promocje i bonusy:

Zalety:

100 zł do IKEA za ubezpieczenie nieruchomości dla posiadaczy konta osobistego w mBanku
Do końca 19 dni
  • darmowe konto, karta i wypłaty z bankomatów krajowych
  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek (dobra aplikacja mobilna i bankowość internetowa, Blik, Google Pay i Apple Pay)
  • dobry wybór dla osoby stawiającej pierwsze kroki w finansach (samouczek, przejrzyste zasady)

Wady:

  • brak dobrej oferty oszczędnościowej
  • brak karty wielowalutowej (w przeciwieństwie do innych kont w mBanku)

Opinia eksperta

Bezpłatne i nowoczesne konto, przy którym nie musisz martwić się o regularne wpływy lub comiesięczne realizowanie transakcji kartą. Nie do końca nadaje się dla podróżników, ale do codziennego korzystania w kraju - będzie jak znalazł.
Justyna Kalicińska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

eKonto możliwości to jednocześnie konto młodzieżowe i rachunek studencki, przeznaczony dla osób w wieku od 13 do 24 lat. Rodzic niepełnoletniego nastolatka nie musi posiadać rachunku w mBanku.

Pełna analiza eKonta możliwości w mBanku


eKonto możliwości: opłaty i prowizje

Poniżej przedstawiono najważniejsze opłaty związane z eKontem możliwości:

Co oferuje konto dla młodych w wieku 13-24 lata?

Przyjrzyjmy się teraz, z jakich usług i funkcji w ramach swojego eKonta możliwości mogą korzystać osoby niepełnoletnie oraz dorosłe.

eKonto Możliwości 13-18 lat eKonto Możliwości 18-24 lat
Karta debetowa tak tak
Bankowość internetowa i mobilna tak tak
Płatności mobilne tak, Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatchpay! i Xiaomi Pay.​​​​​​ tak, Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatchpay! i Xiaomi Pay.​​​​​
Konto oszczędnościowe tak, eKonto Oszczędnościowe tak, eKonto Oszczędnościowe
Autooszczędzanie tak, rachunek Moje Cele tak, rachunek Moje Cele
Konto walutowe tak tak
Karta wielowalutowa nie tak
Kantor walutowy mBank nie tak
Darmowa karta z własną grafiką tak tak
mOkazje (program rabatowy) tak tak
Limit w koncie / debet nie tak
Potrzebna zgoda rodzica tak nie

Możliwości rachunku bankowego dla nastolatków

Konto dla nastolatka nie różni się wiele od typowego rachunku dla dorosłych. Osoba w wieku 13-18 lat zakłada eKonto możliwości na swoje imię i nazwisko, na nią wydana jest też karta debetowa. Nastolatek zyskuje dostęp do bankowości internetowej i mobilnej, z której może korzystać bez większych ograniczeń, a więc zlecać przelewy, składać wnioski o nowe produkty takie jak konto walutowe czy oszczędnościowe, doładować telefon itd.

Niepełnoletni klient nie może natomiast zaciągnąć pożyczki i kredytu, wnioskować o limit w koncie ani też o kartę kredytową.

Co może rodzic w ramach konta nieletniego dziecka?

Rodzic (opiekun prawny) zawsze ma prawo do skontrolowania finansów swojego niepełnoletniego dziecka i może m.in.: zablokować konkretne transakcje, ustanowić limity przelewów, limity płatności kartą i wypłat środków z bankomatów lub pobrać środki z rachunku w ramach tzw. kwoty zwykłego zarządu, obecnie maksymalnie ok. 6000 zł.

Środki zgromadzone na koncie nieletniego są własnością dziecka.

Powyższe czynności można wykonać w oddziale banku. Istnieje także możliwość uzyskania podglądu eKonta możliwości w bankowości internetowej / mobilnej rodzica, ale wymaga to zgody właściciela rachunku, czyli dziecka.

Co po ukończeniu 18. roku życia?

Gdy nastolatek skończy 18 lat, eKonto możliwości nie jest przekształcane w inny rachunek, dochodzą za to nowe usługi i funkcje (przedstawiono je w dalszej części analizy).

Należy pamiętać, że po osiągnięciu pełnoletności można zablokować rodzicowi dostęp do konta (jeśli wcześniej się go umożliwiło) – w tym celu trzeba skontaktować się z bankiem, bo mBank nie robi tego automatycznie. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule Jak założyć konto nastolatkowi? Porady dla nastolatków i ich rodziców.

Konto studenckie: co może student w ramach swojego eKonta możliwości?

eKonto możliwości prowadzone dla osób w wieku 18-24 lata to typowy rachunek osobisty ze wszystkimi usługami, z jakich mogą korzystać osoby dorosłe. „Konto studenckie” to określenie umowne, oznaczające preferencyjne prowadzenie takich rachunków dla młodych, którzy jeszcze przez kilka lat nie będą ponosić większości opłat i bankowych prowizji.

Co po ukończeniu 24. roku życia?

Gdy właściciel eKonta możliwości skończy 24 lata, zostanie ono automatycznie zamienione na eKonto osobiste:

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa mBanku

W serwisie transakcyjnym mBanku można znaleźć funkcje takie jak historia rachunku, zlecanie przelewów standardowych, natychmiastowych i walutowych, ustanawianie zlecenia stałego, zmiana limitu karty i jej zablokowanie, doładowanie telefonu i wymiana walut w kantorze.

Wygląd aplikacji mobilnej w mBanku
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: mBank

Ponadto serwis umożliwia składanie wniosku o kolejne produkty banku takie jak konta oszczędnościowe, walutowe czy lokata, pozwala też skorzystać z e-administracji, m.in. założyć ePUAP, złożyć wniosek o świadczenie 500+ itp.

Dodatkowo zarówno w bankowości internetowej, jak i mobilnej można przełączać się między profilem osobistym a biznesowym. W aplikacji dostępne są darmowe powiadomienia push o zdarzeniach na rachunku. Operacje wykonywane on-line mogą być zatwierdzane z pomocą kodu SMS lub dzięki autoryzacji mobilnej.

Płatności mobilne i szybkie przelewy

mBank udostępnia swoim klientom płatności telefonem, zegarkiem i opaską: Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, Swatchpay! oraz Xiaomi Pay.

mOkazje

mOkazje to program rabatowy mBanku polegający na przyznaniu zwrotu za zakupy kartą u wybranych partnerów banku. Dość często też w ramach programu mBank przedstawia własne oferty, w których nagrodą jest gotówkowa premia (najczęściej od 20 do 40 zł) lub moneyback wynoszący nawet kilkaset złotych.

Aby skorzystać z mOkazji, należy bezpłatnie aktywować program w bankowości internetowej lub w aplikacji mobilnej, wskazać wybraną zniżkę, zapłacić za zakupy i czekać na zwrot z tytułu rabatu. Bank o przelaniu zwrotu informuje w wiadomości SMS i za pomocą e-maila.

Cyber Rescue

Cyber Rescue to usługa, w ramach której można otrzymać wsparcie ekspertów w ochronie komputera i smartfona, nie tylko w usługach związanych z bankiem. Specjaliści mBanku pomagają w przypadku kradzieży telefonu, włamania na konta w portalach społecznościowych, przejęcia skrzynki e-mailowej, a także w złożeniu reklamacji, przygotowaniu wniosków do policji itp.

eKarta wirtualna

Karta o odrębnym numerze, niepowiązana bezpośrednio z rachunkiem osobistym i zasilana osobno, służąca np. do opłacania subskrypcji lub zakupów w sieci.

Karta z wybranym wizerunkiem

W mBanku istnieje możliwość zaprojektowania własnej grafiki na karcie debetowej lub wybrania ulubionego wzoru z kilkudziesięciu dostępnych. Dla młodych klientów wydanie spersonalizowanej karty jest bezpłatne.

Przykładowe karty debetowe w mBanku
Kliknij, aby powiększyć
Źródło: mBank

Limit odnawialny w koncie

Dodatkowe środki na koncie w postaci limitu odnawialnego. O przyznanie limitu można wnioskować w bankowości elektronicznej.

Kto może otworzyć eKonto możliwości?

eKonto możliwości przeznaczone jest dla osób w wieku od 13 do 24 lat. Status studenta, słuchacza czy ucznia nie jest wymagany, aby założyć rachunek studencki. Nie jest też do tego potrzebna zgoda rodzica, choćby i nawet wciąż faktycznie utrzymywałby dorastające dziecko.

Nastolatkowie, którzy nie skończyli jeszcze 18 lat, mogą one otworzyć eKonto możliwości, ale potrzebna będzie do tego zgoda przedstawiciela ustawowego (najczęściej jednego z rodziców).

eKonto możliwości i promocje dla klientów

mBank często organizuje promocje eKonta możliwości, w których do zdobycia są premie gotówkowe. Oto, co bank przygotował tym razem.

Jak założyć eKonto możliwości?

Wniosek o rachunek można złożyć na stronie banku lub przez aplikację mobilną, a potem podpisać umowę podczas spotkania z kurierem lub w oddziale. Konto otwierane jest także w placówce.

Niemal identycznie przebiega proces otwarcia konta dla osoby niepełnoletniej – wtedy potrzebna będzie jeszcze tylko zgoda przedstawiciela ustawowego (najczęściej jednego z rodziców) i jego obecność przy podpisywaniu umowy. Rodzic nie może otworzyć tego rachunku sam, bez obecności dziecka.

Posiadanie rachunku w mBanku przez rodzica / opiekuna prawnego nie jest wymagane.

Otwarcie konta wymaga potwierdzenia tożsamości za pomocą dokumentów takich jak: dowód osobisty (w tym również rodzica osoby nieletniej), legitymacja szkolna, paszport itp.

Przydatne produkty powiązane

Produkty oszczędnościowe

Konto walutowe

eKonto możliwości w mBanku: opinie, recenzja, porady

Sprawdźmy teraz, jak eKonto możliwości sprawdza się na co dzień.

Atrakcyjność opłat

Wydaje się dość oczywiste, że konto dla młodych osób, które najczęściej nie mają stałych dochodów, powinno być maksymalnie tanie w obsłudze – a najlepiej darmowe.

Już pobieżna analiza opłat i prowizji pozwala stwierdzić, że eKonto możliwości to rachunek niemal darmowy, w przypadku którego najpopularniejsze usługi są zupełnie bezpłatne. Na plus trzeba zaliczyć mBankowi prostotę tej oferty: nie płacisz nic za prowadzenie konta, korzystanie z karty, przelewy internetowe i mobilne, wypłatę ze wszystkich bankomatów krajowych – bez żadnych dodatkowych warunków i bez względu na to, czy jesteś już pełnoletni, czy jeszcze nie.

Co więcej, opłaty nie zmieniają się wraz z wiekiem; płacisz (czy raczej: nie płacisz) tyle samo, czy masz 13 lat, czy 24 lata.

Użyteczność rachunku

Rachunki osobiste dla młodych osób powinny być maksymalnie proste i tanie w obsłudze – bez żadnych haczyków. Jeśli chodzi o opłaty, to eKonto możliwości spełnia ten warunek, ale tanie użytkowanie to niejedyna jego zaleta. Konto jest w pełni nowoczesne, w 100% można obsługiwać je zdalnie, a w przypadku osób niepełnoletnich – nie wymaga zakładania rachunku przez rodzica, co na pewno stanowi niemałe ułatwienie.

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa

Ważnym atutem eKonta możliwości jest wielofunkcyjna aplikacja mobilna mBank. Znajdziesz w niej naprawdę sporo rozwiązań, dzięki którym bez problemu będziesz mógł zarządzać swoim kontem.

I tak, z poziomu komórki bez trudu puścisz przelew (zwykły, natychmiastowy, walutowy i podatkowy, a także szybki przelew na numer telefonu). Dodatkowo wymienisz walutę, sprawdzisz saldo konta i błyskawicznie zmienisz limit swojej karty.

Do powyższej listy można także dodać takie „oczywistości” jak bezpłatne powiadomienia push z aplikacji o zdarzeniach na koncie, doładowanie telefonu, możliwość zablokowania karty lub zmiany PIN-u w bankowości internetowej i mobilnej itp. Jeśli cenisz sobie nowinki technologiczne, oferta mBanku na tym polu powinna spełnić Twoje oczekiwania.

Oferta oszczędnościowa

Z produktów oszczędnościowych warto zwrócić uwagę na usługę autooszczędzania Moje Cele, która pozwala na systematyczne odkładanie reszty z zakupów. Rachunek ten jest ponadto konkurencyjnie oprocentowany – jednak tylko dla osób pełnoletnich (osoby poniżej 18. roku życia mogą liczyć tylko na niskie, standardowe oprocentowanie).

Poza usługą autoszczędzania mBank nie ma wiele do zaoferowania oszczędzającym. Nie istnieje też ekstra propozycja dla nastolatków, zachęcająca do regularnego odkładania środków.

Oferta walutowa

Mocną stroną mBanku jest możliwość otworzenia rachunku w aż 11 walutach: euro, dolarach, funtach, frankach szwajcarskich, koronach: czeskich, duńskich, szwedzkich i norweskich, forintach oraz w jenach. Każdy rachunek walutowy możesz sprzęgnąć ze standardową kartą debetową mBanku, dzięki czemu stanie się ona tzw. kartą wielowalutową, a Ty unikniesz wysokich prowizji przy płatnościach zagranicznych.

Niestety, karta wielowalutowa mBanku jest dostępna tylko dla osób pełnoletnich. Trudno powiedzieć, czym kierował się bank uniemożliwiając nastolatkom korzystanie z tańszych transakcji walutowych. Być może to niedopatrzenie zostanie naprawione w przyszłości.

Jeśli nie korzystasz z wielowalutowości, bank pobierze wysoką prowizję za przewalutowanie transakcji wykonanej w walucie innej niż PLN. Prowizja ta zostanie naliczona zawsze, gdy użyjesz za granicą swojej karty Visa Me (do eKonta możliwości), również w przypadku płatności bezgotówkowych.

Pewną osłodą jest brak opłat za wypłaty z bankomatów zagranicznych, niemniej w tym wypadku także poniesiesz dodatkowe koszty. Przykładowo, jeśli zamierzasz pobrać z bankomatu 10 euro, to będziesz musiał zapłacić kilka procent wartości transakcji, co przy obecnym kursie euro będzie Cię kosztowało kilka złotych. Niby niewiele, ale zwróć uwagę, że przy 50 euro koszt ten rośnie do ponad kilkunastu zł. Nie wszystkie banki pobierają tak wysokie opłaty; sprawdź, w których bankach najbardziej opłaca się płacić za granicą.

Jeżeli wybierasz się za granicę i chcesz płacić bez strat, a nie jesteś jeszcze pełnoletni, koniecznie sprawdź nasze zestawienie kart debetowych dla nastolatków na zagraniczny wyjazd.

Jakość obsługi klienta

mBank stawia na rozwiązania zdalne, zatem sporo codziennych oraz tych bardziej skomplikowanych spraw możesz rozwiązać za pomocą obsługi internetowej i telefonicznej (na mLini). Najprościej wysłać wiadomość przez Messengera (gorzej z e-mailem: trudno znaleźć adres mBanku na jego stronie) i choć bywa, że na odpowiedź trzeba nieco poczekać, zwykle szybko udaje się rozwiązać problem lub otrzymać konkretną odpowiedź na pytanie.

Promocje i bonusy

eKonto możliwości często może być założone w promocji, w której do zdobycia jest premia gotówkowa. Co jednak ciekawe, na tym oferty specjalne w mBanku się nie kończą, a klientom mBanku przysługują zniżki i bonusy, m.in. 10-procentowy upust do Cinema City oraz zwrot za częściowy zwrot za zakupy w ramach mOkazji.

W tym miejscu trzeba dodać, że tego rodzaju promocje dla stałych klientów nie są częste w innych bankach, które raczej nagradzają tylko za założenie rachunku, a nie za korzystanie z niego…

Konto dla młodych w mBanku. Podsumowanie

Propozycja mBanku dla młodych osób to prawdziwa gratka wśród bankowych ofert – nawet na tle pozostałych rachunków młodzieżowych i studenckich. eKonto możliwości wyróżnia się przede wszystkim brakiem opłat za najważniejsze usługi związane z rachunkiem. Nie mniej ważną zaletą jest prostota tej oferty: nie ma tu żadnych dodatkowych warunków (np. w celu uniknięcia opłaty za kartę), progów wiekowych, po których pojawiają się nowe prowizje, ani żadnych haczyków, o których musiałbyś na co dzień pamiętać.

Rachunek założysz w szybki i łatwy sposób, niezależnie od tego, czy jesteś pełnoletni, czy nie (pamiętaj jednak, że eKonto możliwości przeznaczone jest dla dzieci powyżej 13 lat. Dla młodszych przeznaczono eKonto Junior). Informacje o tym, co może zrobić z kontem w mBanku nastolatek, a co jego rodzic, znajdziesz w artykule o otwieraniu konta młodzieżowego.

eKonto możliwości z pewnością przypadnie do gustu osobom, które cenią sobie nowoczesne technologie i rozmaite sposoby płatności (Blik, Google Pay, Apple Pay, Swatch Pay, Garmin Pay itp.).

Gorzej wypada oferta walutowa i oszczędnościowa na eKoncie możliwości; jeżeli szukasz sposobu na pomnażanie swoich środków lub często wyjeżdżasz za granicę, prawdopodobnie powinieneś przejrzeć jeszcze ofertę konkurencji. Pomocny będzie tutaj nasz ranking kont studenckich; jeśli nie jesteś pełnoletni, zobacz nasz ranking kont młodzieżowych.

Niemniej, nawet jeśli zdecydujesz się na rachunek oszczędnościowy w innym banku, to nie zawadzi założenie i darmowego eKonta, z którego możesz swobodnie korzystać na co dzień. Ostatecznie nic Cię to nie kosztuje, a w codziennym bankowaniu eKonto daje naprawdę niebagatelne... możliwości.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.