eKonto dla młodych w mBanku i 110 zł premii za otwarcie

eKonto dla młodych zostało wycofane z oferty mBanku w dniu 2 sierpnia 2016 r.

eKonto dla młodych w mBanku i 110 zł premii za otwarcie Źródło obrazka: strona mBanku

Konto studenckie w mBanku to propozycja dla młodych ludzi między 18 a 26 rokiem życia. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, podobnie jak wypłaty z bankomatów w kraju, a opłaty za kartę debetową można dość łatwo uniknąć.Jeżeli założysz konto do 30 listopada 2017 r., i będziesz aktywnie korzystał z karty, dodatkowo otrzymasz 110 zł premii.

W naszej analizie znajdziesz najważniejsze informacje związane z eKontem dla młodych w mBanku – podstawowe opłaty i prowizje oraz dodatkowe produkty i usługi, z których może korzystać posiadacz tego rachunku.

Podstawowe parametry eKonta dla młodych

Studenci nie zawsze posiadają stałe źródło dochodów, dlatego koszty prowadzenia rachunku, karty debetowej czy wypłat z bankomatów są dla tej grupy klientów szczególnie istotne. Poniżej przedstawiamy najważniejsze opłaty i prowizje związane z eKontem dla młodych w mBanku:

 • konto przeznaczone jest dla osób między 18 a 26 rokiem życia – po ukończeniu przez Ciebie 26 lat bank przekształci rachunek w eKonto z darmowymi bankomatami;

 • konto nie jest oprocentowane;

 • prowadzenie rachunku jest bezpłatne.

 • 0 zł za wydanie karty do konta – możesz wybrać kartę Visa PayWave lub MasterCard Paypass. Wizerunki obu kart płatniczych są bardzo podobne, prezentujemy je poniżej:

 • możesz także zamówić naklejkę zbliżeniową - koszt jej wydania to 10 zł;

 • 4 zł za obsługę karty debetowej – opłaty można uniknąć, dokonując transakcji na min. 100 zł miesięcznie, używanie naklejki zbliżeniowej jest bezpłatne;

 • bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju;

 • 3% min. 9 zł (+ od 2 do 5,9% za przewalutowanie) za wypłatę gotówki z bankomatów za granicą - jak widzisz to dość dużo. Jeżeli planujesz często przeprowadzać operacje w obcej walucie (przelewy zagraniczne, płatności kartą, wypłaty z bankomatów), rozważ otwarcie konta walutowego. Po otwarciu eKonta dla młodych możesz np. założyć rachunek eMAX Walutowy (EUR, USD, GBP, CHF), do którego mBank opcjonalnie wydaje walutową kartę debetową.

 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir;

 • 5 zł za przelew natychmiastowy w systemie Blue Cash;

 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;

 • 2 zł miesięcznie za korzystanie z usługi polecenia zapłaty – ustanowienie i realizacja pojedynczego polecenia zapłaty są bezpłatne;

 • 35 zł za przelew SORBNET;

 • 5 zł za przelew europejski SEPA;

 • 0,35% min. 20 zł max. 200 zł (+ 5 zł opłaty telekomunikacyjnej) za tradycyjne przelewy walutowe;

 • 9 zł za wpłatę/wypłatę środków w oddziale banku.

110 zł w promocji „Zyskaj z eKontem m”

Młodzi klienci mBanku mogą obecnie zyskać 110 zł premii za założenie eKonta m i umiarkowaną aktywność w posługiwaniu się kartą. Aby uzyskać bonus, muszą spełnić następujące warunki:

 1. Do 30 listopada 2017 r. złożyć promocyjny wniosek o eKonto m wraz z kartą debetową, a następnie podpisać umowę o eKonto m oraz kartę.
 2. W dwóch kolejnych miesiącach następujących po miesiącu, w których zostało otworzone konto, przynajmniej raz zalogować się do aplikacji mobilnej mBanku i wykonać min. 8 płatności kartą na dowolną kwotę w punktach handlowo-usługowych.

Promocję szczegółowo opisaliśmy w tym artykule.

Produkty i usługi powiązane

Młodzi ludzie często podążają za nowościami na rynku i cenią sobie swobodę i wygodę korzystania z konta. Poniższe produkty i usługi mogą to ułatwić:

 • płatności NFC - jeśli jesteś abonentem sieci T-Mobile lub Orange, możesz płacić zbliżeniowo smartfonem, wystarczy włączyć usługę u operatora, zamówić specjalną kartę SIM oraz posiadać odpowiedni telefon z anteną NFC. Korzystanie z karty NFC w mBanku jest bezpłatne.

 • BLIK – płatności mobilne BLIK są częścią aplikacji mobilnej mBanku. Pozwalają na płatności w sklepach stacjonarnych i internetowych oraz wypłaty z bankomatów, a system opiera się na jednorazowych kodach generowanych w aplikacji.

 • eMax walutowy – konto walutowe w mBanku prowadzone jest w euro, dolarach, funtach i frankach. Do każdego rachunku z wyjątkiem tego w CHF można zamówić kartę płatniczą (koszt wydania i obsługi za pierwszy rok to 30 zł).

 • mSaver – rachunek do oszczędzania na codziennych wydatkach. Metoda opiera się na zaokrąglaniu np. transakcji kartą do pełnych złotych i przelewaniu nadwyżki na mSaver. Konto oszczędnościowe może nie jest wysoko oprocentowane, ale sama zasada funkcjonowania tej usługi sprawi, że naprawdę możesz odłożyć drobne kwoty bez konieczności monitorowania wydatków.

 • aplikacja mobilna – aplikacja mBanku na smartfony jest ciągle rozwijana i udoskonalana. Można w niej wykonać przelew, zmienić limit na karcie czy zapłacić zbliżeniowo telefonem.

 • mOkazje - oferta znanych marek i sieci sklepów dostępna w serwisie transakcyjnym mBanku. Za zakupy można płacić kartą, przelewem lub mTransferem, a bank zwraca klientowi część poniesionych wydatków. Wysokość jednorazowo naliczonego zwrotu w ramach jednej transakcji nie może przekroczyć kwoty 760 zł.

 • zniżki w szkołach językowych – posiadacze konta studenckiego w mBanku mogą korzystać ze zniżek do 25% w wybranych szkołach językowych;

 • 10% zniżki na bilety w Cinema City;

 • inwestycje – mBank udostępnia swoim klientom Supermarket Funduszy Inwestycyjnych oraz usługę eMakler, dzięki którym można inwestować w fundusze oraz w akcje na GPW.

Naszym zdaniem

eKonto dla młodych w mBanku to nowoczesny i funkcjonalny rachunek dla studentów. Pod kątem kosztów jest to lepsza opcja od tradycyjnego eKonta, gdzie trudniej uniknąć opłaty za kartę debetową, a bezpłatne wypłaty z bankomatów są ograniczone do niektórych sieci.

eKonto dla młodych oferuje sporo korzyści – płatności mobilne (w tym zbliżeniowe smartfonem), automatyczne oszczędzanie (mSaver), nowoczesną aplikację mobilną czy możliwość inwestowania na giełdzie. Należy również pamiętać, że po ukończeniu 26 lat bank przekształci eKonto dla młodych w wersję z darmowymi bankomatami (też dość atrakcyjną). Warto rozważyć taką ofertę.

Ocena: 4.0


Sylwetka mBanku

mBank to pierwszy w Polsce bank internetowy, który powstał w 2000 r. Obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej. mBank od początków swojej działalności rozwija się dość dynamicznie i wprowadza do oferty nowoczesne i innowacyjne produkty i usługi, które kierowane są zarówno do klientów indywidualnych, jak i firm i korporacji.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta jest bezpłatne, podobnie jak przelewy krajowe przez Internet oraz wypłaty ze wszystkich bankomatów. Karta debetowa kosztuje 4 zł miesięcznie, ale opłaty można stosunkowo łatwo uniknąć, dokonując transakcji na łączną kwotę min. 100 zł miesięcznie.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  eKonto dla młodych to rachunkiem dla osób pomiędzy 18 a 26 rokiem życia. Skorzystają z niego głównie studenci, którzy poszukują niedrogiego i jednocześnie nowoczesnego rachunku bankowego.Jeżeli założą rachunek do 30 listopada 2017 r., otrzymają dodatkowo 110 zł premii.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Posiadacze eKonta dla młodych mogą płacić zbliżeniowo smartfonem, korzystać z mSavera, efektywnie oszczędzać pieniądze i bez prowizji wypłacać gotówkę z bankomatów w kraju. Rachunek umożliwia także inwestowanie nadwyżek na giełdzie oraz w fundusze inwestycyjne.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera dość wysoką opłatę za przewalutowanie przy wypłatach z bankomatów za granicą. Jeżeli często wykonujesz takie operacje, zalecane jest skorzystanie z dodatkowego konta walutowego.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.