Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: mBank

eKonto bardzo oszczędnościowe z mKonten Intensive w mBanku

eKonto bardzo oszczędnościowe z mKonten Intensive w mBanku
Źródło: strona banku
Ocena:
Wysokość oprocentowania:
Atrakcyjność opłat:
Wygoda osiągnięcia zysku:

Zalety:

350 zł premii za mKonto Intensive w mBanku + 120 zł za eKonto Junior
Trwa do: 22.08.2023
  • wysoka kwota objęta promocyjnym oprocentowaniem
  • oferta cykliczna

Wady:

  • wymóg posiadania konta osobistego typu premium
  • oferta tylko dla nowych środków

Opinia eksperta

eKonto oszczędnościowe z mKontem Intensive w mBanku to jeden z ciekawszych na rynku zestawów konto osobiste i rachunek oszczędnościowy dla osób, które są w stanie spełnić warunki bezpłatności tego rachunku. Przyciąga uwagę atrakcyjnym oprocentowaniem oraz wysoką kwotą, jaka może nim być objęta.
Krzysztof Duliński
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Posiadając mKonto Intensive w mBanku i chcąc zapewnić sobie promocyjne oprocentowanie dla oszczędności, nie trzeba wykonywać skomplikowanych działań. Wystarczy wyrazić chęć udziału w promocji i wpłacić na eKonto bardzo oszczędnościowe nowe środki.

Trwająca do 27 marca 2023 r. oferta jest dostępna dla nowych i obecnych klientów mBanku. Przez 3 miesiące od daty otwarcia eKonta Oszczędnościowego lub modyfikacji posiadanego już rachunku oszczędnościowego w eKonto bardzo oszczędnościowe kwoty do 200 tys. zł będą objęte promocyjnym oprocentowaniem w wysokości 6,5% w skali roku.

Pełna analiza eKonta oszczędnościowego z mKontem Intensive w mBanku


eKonto bardzo oszczędnościowe – opłaty, prowizje i inne parametry

Spójrzmy na opłaty dotyczące eKonta oszczędnościowego, w tym na prowizje za prowadzenie rachunku i opłaty za dokonywanie z niego przelewów.

Ile możesz zyskać na eKoncie bardzo oszczędnościowym?

Poniżej przedstawiamy kwoty, jakie zyskasz, wpłacając nowe środki na eKonto bardzo oszczędnościowe. Na wykresie i w tabeli podajemy wysokość odsetek po okresie promocyjnym, czyli po upływie 3 miesięcy liczonych od momentu przystąpienia do promocji. W tym czasie Twoje pieniądze będą pracowały na 6,5% w skali roku. Podane kwoty są zaokrąglone i uwzględniają już tzw. podatek Belki, czyli podatek od zysków kapitałowych.

​​​​​​

Kliknij, aby powiększyć
​​​​​​​​​​​​​​

Zysk* na eKoncie bardzo oszczędnościowym z mKontem Intensive w mBanku
Kwota nowych środków wpłaconych na konto

Odsetki po 3 miesiącach

1 000 zł 13 zł
2 500 zł 33 zł
5 000 zł 67 zł
10 000 zł 133 zł
25 000 zł 333 zł
50 000 zł 667 zł
75 000 zł 1 000 zł
100 000 zł 1 333 zł
125 000 zł 1 667 zł
150 000 zł 2 000 zł
175 000 zł 2 333 zł
200 000 zł 2 667 zł
*zysk netto, czyli po odliczeniu podatku od zysków kapitałowych (podatku "Belki"); zysk liczony na dzień 6.03.2023 r., wartości zaokrąglono do pełnych złotych.

Jak skorzystać z podwyższonego oprocentowania na eKoncie bardzo oszczędnościowym?

Warunkiem otrzymania bonusowych odsetek jest nie tylko posiadanie mKonta Intensive, ale i odpowiedniego rachunku oszczędnościowego. Musi to być eKonto bardzo oszczędnościowe dostępne dla nowych klientów mBanku (na etapie zakładania rachunku osobistego) oraz dla obecnych (w drodze przekształcenia posiadanego konta oszczędnościowego w promocyjną wersję).

Uruchomienie eKonta bardzo oszczędnościowego w okresie promocji jest sygnałem dla banku, że klient chce skorzystać z podwyższonego oprocentowania i podstawą do rozpoczęcia naliczanie go, gdy na eKonto bardzo oszczędnościowe wpłyną pieniądze spełniające warunek nowych środków.

Przez 3 miesiące od daty przystąpienia do promocji oprocentowanie kwot do 200 tys. zł wynosi 6,5% w skali roku. Powyżej wspomnianej granicy bank nalicza tylko 1% w skali roku. Kapitalizacja odsetek następuje co miesiąc.

Co znaczy zwrot nowe środki?

Chcąc skorzystać z podwyższonego oprocentowania w ramach 8. edycji akcji „eKonto bardzo oszczędnościowe”, musisz przystąpić do niej do 27 marca 2023 r. i wpłacić na eKonto oszczędnościowe pieniądze spełniające zawartą w regulaminie akcji definicję „nowych środków”. Pod tym pojęciem rozumiane są kwoty stanowiące nadwyżką ponad saldo Twoich depozytów w mBanku 2 marca 2023 r. Przy jego obliczaniu uwzględniane są środki na rachunkach indywidualnych, których uczestnik promocji jest posiadaczem lub współposiadaczem, a także jego konta oszczędnościowe oraz lokaty.

Bank codziennie sprawdza stan nowych środków i nalicza stosowne odsetki. Ich wypłata i kapitalizacja (dopisanie do rachunku) następuje na koniec miesiąca.

mBank stosuje zasadę znaną także z innych instytucji finansowych, iż klient może przystąpić do obecnej edycji promocji tylko wtedy, gdy zakończył mu się już okres promocyjny z wcześniejszej akcji, w której wziął udział.

Uwaga: Zwracamy uwagę, że w regulaminie jest zapis o maksymalnej kwocie łącznej, która może być objęta promocyjnym oprocentowaniem. Bank określił ją na 2 mld zł wpłacone przez wszystkich uczestników akcji. Po jej przekroczeniu promocja zostanie zakończona, a kolejni chętni będą musieli poczekać na następną edycję lub poszukać atrakcyjnych ofert w innych bankach. W wyborze odpowiedniej propozycji pomoże Ci nasz ranking kont oszczędnościowych oraz ranking lokat bankowych.

Przystąpienie do akcji w dniu publikacji na stronie internetowej mBanku komunikatu o wyczerpaniu puli depozytów pozwala jeszcze na skorzystanie ze specjalnych warunków.

mKonto Intensive przepustką do wyższego oprocentowania

Jak wspomnieliśmy, oprocentowanie eKonta bardzo oszczędnościowego w wysokości 7,5% dostępne jest dla posiadaczy mKonta Intensive.

eKonto oszczędnościowe na co dzień

Wysokie odsetki będą naliczane na koncie oszczędnościowym tylko w okresie promocyjnym, później pieniądze trafiają na zwykłe eKonto oszczędnościowe i „pracują na standardowych warunkach wynikających z tabeli oprocentowania. Są one znacznie mniej korzystne niż w czasie promocji. W związku z tym do wyboru są 3 rozwiązania:

  • nic nie robić, pozwolić, by oprocentowanie środków było bliskie 0%;
  • zakończyć współpracę z mBankiem i przenieść swoje oszczędności do innego banku lub zainwestować je w wybrany przez siebie sposób;
  • pozostać klientem mBanku, przenosząc pieniądze na atrakcyjniejszy produkt lub przekazując je do innej instytucji finansowej, np. na dostępną w niej promocję na nowe środki. Po pewnym czasie, gdy oszczędności spełnią ponownie warunek uznania ich za nowe w mBanku, można będzie wrócić z nimi do tego banku i ponownie skorzystać z promocji. Piszemy to, zakładając, że mBank nie zrezygnuje z cyklicznego organizowania promocji eKonta oszczędnościowego.

eKonto oszczędnościowe i promocje mKonta Intensive

Rozważając nawiązanie współpracy z mBankiem warto wiedzieć, że mKonto Intensive często objęte jest promocjami na start. Bank organizuje też liczne akcje specjalnej dla swoich klientów.

Jak otworzyć eKonto oszczędnościowe?

Założenie eKonta oszczędnościowego możliwe jest na kilka sposobów.

Będąc już klientem mBanku działania należy rozpocząć od zalogowania się do serwisu transakcyjnego, po czym w górnym menu wybrać Produkty, a następnie RachunkiNowy rachunek. Decydując się na działania w aplikacji mobilnej, należy postępować identycznie.

W sytuacji nawiązywania dopiero współpracy z mBankiem, mKonto Intensive można otworzyć online, udając się do placówki banku lub nawiązując kontakt z jego infolinią.

Inne produkty oszczędnościowe mBanku

Konto oszczędnościowe Moje cele

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "eKonto bardzo Oszczędnościowe - edycja 8"
  2. Tabela oprocentowania
  3. Tabela opłat

O banku

mBank w krótkim czasie zrewolucjonizował polski rynek usług bankowych. Do dziś kieruje się zdefiniowaną przed laty misją: „maksimum korzyści i wygoda w finansach osobistych” i systematycznie wprowadza nowoczesne produkty i usługi. Obecnie obsługuje ok. 5 mln klientów detalicznych i posiada ok. miliona aktywnych użytkowników bankowości mobilnej.

Pytania i odpowiedzi: