Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Nawet 7% na eKoncie Oszczędnościowym w mBanku

Nawet 7% na eKoncie Oszczędnościowym w mBanku
Spis treści

mBank przez długi czas nie miał wiele do zaoferowania w kwestii oszczędności, ale najnowsza oferta specjalna wywindowała jego ofertę do czołówki naszego rankingu kont oszczędnościowych. Podwyższone oprocentowanie na eKoncie Oszczędnościowym dotyczy nowych środków do kwoty 500 tys. zł przez 3 miesiące (powyżej 500 tys. zł oprocentowanie wynosi 1%). Stawka nieco różni się w zależności od posiadanego konta osobistego i wynosi:

  • 7% w przypadku mKonta Intensive,
  • 6,8% w przypadku pozostałych kont osobistych, np. eKonta.

Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteś już klientem mBanku, czy dopiero planujesz założyć w nim konto – promocja obejmuje na identycznych zasadach i obecnych, i nowych klientów.

Z promocyjnych warunków można skorzystać do 13 września 2022 r.

Czym są nowe środki?

Aby zyskać podwyższoną stawkę (7% lub 6,8% w skali roku), musisz wpłacić na eKonto Oszczędnościowe nowe środki, rozumiane jako nadwyżka ponad saldo depozytów klienta w banku na dzień 1 sierpnia 2022 r.

Do salda wliczają się środki w PLN na kontach osobistych (również wspólnych oraz na eKoncie Junior), kontach oszczędnościowych oraz na lokatach.

O czym musisz pamiętać?

Choć w mBanku możesz korzystać z czterech eKont Oszczędnościowych, to w promocji na nowe środki bierze udział tylko jeden rachunek. Ale uwaga! Jeżeli już masz eKonto Oszczędnościowe, promocja nie obejmuje Cię automatycznie; musisz „zmodyfikować” swój rachunek, czyli po prostu przystąpić do akcji „eKonto bardzo oszczędnościowe”.

Kliknij, aby powiększyć

(Co ciekawe, w aplikacji mobilnej modyfikację eKonta Oszczędnościowego znajdziesz w zakładce "Lokaty"):

Kliknij, aby powiększyć

​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące od chwili otwarcia lub modyfikacji eKonta Oszczędnościowego.

W ramach oferty specjalnej odsetki obliczane są codziennie, ale ich wypłata i kapitalizacja następować będzie co miesiąc.

I jeszcze jeden ważny „szczegół”: mBank wyznaczył górną granicę kwoty, jaka może zostać zdeponowana przez wszystkich uczestników promocji łącznie, a która wynosi 3 mld zł. Gdy ten próg zostanie osiągnięty, promocja zakończy się i kolejni klienci nie będą mogli do niej przystąpić. Jeśli otworzysz promocyjny rachunek w dniu publikacji informacji o wyczerpaniu puli promocyjnych rachunków na stronie internetowej, Twój rachunek będzie uruchomiony na warunkach promocyjnych, a ten dzień będzie ostatnim dniem obowiązywania promocji.

Opłaty za konto oszczędnościowe i rachunki osobiste w mBanku

Niezależnie od tego, czy korzystasz z mKonta Intensive, czy eKonta, opłaty za eKonto Oszczędnościowe wyglądają identycznie: prowadzenie rachunku jest zupełnie darmowe, bezpłatny jest także pierwszy przelew zewnętrzny lub wewnętrzny w miesiącu (każdy kolejny kosztuje 9 zł).

Jeżeli nie masz jeszcze ROR-u w mBanku, a interesuje Cię najwyższa stawka oprocentowania (7%) na eKoncie Oszczędnościowym, powinieneś wybrać rachunek premium mKonto Intensive. Możesz również zdecydować się na standardowe, bezpłatne eKonto Osobiste, choć w tym przypadku stawka wynosi 6,8% w skali roku.

Na koniec warto wspomnieć o promocji na Moich Celach, czyli rachunku służącym do autooszczędzania, na którym odkładasz resztę z transakcji:

Oprocentowanie 7% lub 6,8% to obecnie jedne z najwyższych stawek

mBank swoją najnowszą promocją na eKoncie Oszczędnościowym wyprzedził większość banków pod względem oprocentowania, ale wysokie stawki to nie jedyne zalety tej oferty: promocja obejmuje kwoty do wysokości aż 500 tys. zł, ponadto nie musisz spełniać żadnych dodatkowych warunków poza wpłatą nowych środków.

A co zrobić po zakończeniu 3-miesięcznego okresu podwyższonego oprocentowania? To akurat proste: wejdź na nasz ranking najlepszych kont oszczędnościowych i znajdź kolejną atrakcyjną ofertę 😊.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "eKonto bardzo Oszczędnościowe"