Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja została zakończona. Opis aktualnej oferty znajdziesz w analizach eKonta oszczędnościowego dla posiadaczy dowolnego konta osobistego oraz dla właścicieli mKonta Intensive.

Nawet 8% na eKoncie bardzo oszczędnościowym w mBanku

Nawet 8% na eKoncie bardzo oszczędnościowym w mBanku
Spis treści

mBank przez długi czas nie miał wiele do zaoferowania w kwestii oszczędności, ale od pewnego czasu stara się dorównywać najlepszym i jego eKonto oszczędnościowe plasuje się w czołówce naszego rankingu kont oszczędnościowych. Teraz bank ogłosił kolejną edycję promocji tego rachunku.

Podwyższona stawka na eKoncie Oszczędnościowym dotyczy nowych środków do kwoty 400 tys. zł przez 3 miesiące (powyżej 400 tys. zł oprocentowanie wynosi 1%). Oprocentowanie nieco różni się w zależności od posiadanego konta osobistego i wynosi:

  • 8% w przypadku mKonta Intensive,
  • 7,8% w przypadku pozostałych kont osobistych, np. eKonta.

Nie ma przy tym znaczenia, czy jesteś już klientem mBanku, czy dopiero planujesz założyć w nim konto – promocja obejmuje na identycznych zasadach i obecnych, i nowych klientów.

Z promocyjnych warunków można skorzystać do 8 lutego 2023 r.

Wysokość oprocentowania jest uzależniona od rodzaju rachunku osobistego posiadanego w dniu przystąpienia do promocji. Przekształcenie ROR w trakcie trwania akcji nie ma wpływu na wysokość naliczanych odsetek.

Czym są nowe środki?

Aby zyskać podwyższoną stawkę (8% lub 7,8% w skali roku), musisz wpłacić na eKonto Oszczędnościowe nowe środki, rozumiane jako nadwyżka ponad saldo depozytów klienta w banku na dzień 23 stycznia 2023 r.

Do salda wliczają się środki w PLN na kontach osobistych (również wspólnych oraz na eKoncie Junior), kontach oszczędnościowych oraz na lokatach.

O czym musisz pamiętać?

Choć w mBanku możesz korzystać z czterech eKont Oszczędnościowych, to w promocji na nowe środki bierze udział tylko jeden rachunek. Ale uwaga! Jeżeli już masz eKonto Oszczędnościowe, promocja nie obejmuje Cię automatycznie; musisz „zmodyfikować” swój rachunek, czyli po prostu przystąpić do akcji „eKonto bardzo oszczędnościowe”.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje przez 3 miesiące od chwili otwarcia lub modyfikacji eKonta Oszczędnościowego.

W ramach oferty specjalnej odsetki obliczane są codziennie, ale ich wypłata i kapitalizacja następować będzie co miesiąc. Co istotne, każda wypłata z konta osobistego czy transakcja kartą może pomniejszyć saldo "nowych środków", warto zatem wziąć to pod uwagę, zanim dokonamy większych wydatków z ROR-u.

I jeszcze jeden ważny „szczegół”: mBank wyznaczył górną granicę kwoty, jaka może zostać zdeponowana przez wszystkich uczestników promocji łącznie, a która wynosi 2 mld zł. Gdy ten próg zostanie osiągnięty, akcja zakończy się i kolejni klienci nie będą mogli do niej przystąpić. Jeśli otworzysz promocyjny rachunek w dniu publikacji informacji o wyczerpaniu puli takich kont na stronie internetowej, Twój rachunek będzie uruchomiony na specjalnych warunkach, a ten dzień będzie ostatnim dniem obowiązywania promocji.

Jeśli przystąpiłeś do wcześniejszej edycji tej promocji, to nie możesz uczestniczyć w obecnej. mBank wprowadził bowiem zasadę znaną z innych banków, która mówi, że do nowej akcji można przystąpić dopiero po zakończeniu okresu naliczania podwyższonego oprocentowania w ramach poprzedniej.

Opłaty za konto oszczędnościowe i rachunki osobiste w mBanku

Niezależnie od tego, czy korzystasz z mKonta Intensive, czy eKonta, opłaty za eKonto Oszczędnościowe wyglądają identycznie: prowadzenie rachunku jest zupełnie darmowe, bezpłatny jest także pierwszy przelew zewnętrzny lub wewnętrzny w miesiącu (każdy kolejny kosztuje 9 zł).

Jeżeli nie masz jeszcze ROR-u w mBanku, a interesuje Cię najwyższa stawka oprocentowania (8%) na eKoncie Oszczędnościowym, powinieneś wybrać rachunek premium mKonto Intensive. Możesz również zdecydować się na standardowe, bezpłatne eKonto Osobiste, choć w tym przypadku stawka wynosi 7,8% w skali roku.

Na koniec warto wspomnieć o promocji na Moich Celach, czyli rachunku służącym do autooszczędzania, na którym odkładasz resztę z transakcji:

Proponowane oprocentowanie to obecnie jedne z najwyższych stawek

mBank swoją najnowszą promocją na eKoncie Oszczędnościowym utrzymał pozycję w rynkowej czołówce. Wysokie stawki to nie jedyne zalety tej oferty: promocja obejmuje kwoty do wysokości 400 tys. zł, ponadto nie musisz spełniać żadnych dodatkowych warunków poza wpłatą nowych środków.

A co zrobić po zakończeniu 3-miesięcznego okresu podwyższonego oprocentowania? To akurat proste: wejdź na nasz ranking najlepszych kont oszczędnościowych i znajdź kolejną atrakcyjną ofertę 😊.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "eKonto bardzo Oszczędnościowe - edycja 6"