Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku
Źródło: strona BOŚ Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Oferta oszczędnościowa:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

  • darmowe wypłaty od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce

Wady:

  • opłata za wypłatę z bankomatów poniżej 100 zł
  • opłata za autoryzację transakcji

Opinia eksperta

EKOkonto bez Kosztów to rachunek dla aktywnych klientów, którym nie przeszkadza brak wielu funkcjonalności (np. oferty walutowej czy płatności mobilne ograniczone tylko do Google Pay i Blika). Konto umożliwia jednak skorzystanie z kilku ciekawych produktów kredytowych na preferencyjnych warunkach, dlatego najlepiej sprawdzi się jako rachunek do kredytu.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza EKOkonta bez Kosztów w BOŚ Banku


Najważniejsze parametry rachunku

Wysokość opłat to kwestia, na którą klienci zawsze zwracają uwagę podczas wyboru odpowiedniego konta. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w przypadku EKOkonta bez Kosztów:

Jeśli chcesz, by konto faktycznie nie generowało kosztów, musisz spełnić kilka warunków: zapewnić wpływ na ROR w wysokości 1000 zł miesięcznie i wykonać transakcje kartą na min. 500 zł. Natomiast aby korzystać z darmowych bankomatów, powinieneś pamiętać o limicie kwotowym. I jeszcze jedna ważna uwaga – jeśli nie wyrazisz zgody na elektroniczne wysyłanie zmian regulacji, za każdy autoryzacyjny kod SMS bank pobierze od Ciebie opłatę w wysokości 10 groszy.

Reasumując, w ramach EKOkonta bez Kosztów otrzymasz bezpłatne przelewy krajowe oraz darmowe wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Nie zapłacisz też prowizji za przelewy SEPA i wypłaty z zagranicznych bankomatów (choć w obu tych przypadkach poniesiesz koszty przewalutowania).

Propozycje dla oszczędzających

Osoby zainteresowane oszczędzaniem mogą skorzystać z EKOkonta oszczędnościowego Standard oraz rachunku VIP. Bank udostępnia także oszczędnościowe konta walutowe (jednak wyłącznie w euro lub we frankach).

Rozbudowana oferta kredytowa

Chyba największym atutem EKOkonta bez Kosztów jest dostęp do proekologicznych produktów kredytowych. Posiadacze rachunku mogą uzyskać kredyt z premią na termomodernizację, ECOkredyt na zakup i montaż instalacji fotowoltaicznej, pożyczkę ECO Mobilni przeznaczoną na zakup pojazdów elektrycznych, Kredyt Czyste Powietrze z dofinansowaniem z rządowego programu prowadzącego do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych oraz EKOKredyt z dopłatami WFOŚiGW.

Kolejną propozycją dedykowaną właścicielom ROR-ów są karty kredytowe Mastercard Standard oraz Mastercard Gold. Obie oferują długi 56-dniowy okres bezodsetkowy i są objęte ubezpieczeniem "Przedłużona gwarancja". Z kartą kredytową Mastercard Gold zyskasz dodatkowo bezpłatne Ubezpieczenie w Podróży oraz dostęp do saloników VIP na lotniskach.

Maksymalny limit kredytowy dla karty Mastercard Standard wynosi 25 tys. złotych, zaś dla Mastercard Gold - od 8 do 150 tys. złotych. Użytkowanie obu kart wiąże się z prowizją (w przypadku karty Standard jest to 8 zł miesięcznie, w przypadku karty Gold - 200 zł rocznie). Możesz jednak uniknąć opłaty, wykonując płatności na określoną kwotę (limit kwotowy transakcji bezgotówkowych dla karty Standard wynosi 600 zł/miesiąc, dla karty Gold 18 tys. zł rocznie).

Mecenas Direct

Boś Bank oferuje też swoim klientom profesjonalną pomoc prawną. Jeśli wykupisz usługę Mecenas Direct, otrzymasz:

  • możliwość uzyskania telefonicznej porady prawnej,
  • dostęp do wzorów umów, pism procesowych oraz innych dokumentów prawnych,
  • uzyskanie opinii prawnej dotyczącej umów i pism do 100 000 zł wartości przedmiotu sprawy.

Koszt korzystania z usługi to 10 złotych miesięcznie lub 100 złotych rocznie.

Bankowość internetowa i mobilna

W czerwcu 2020 r. BOŚ unowocześnił swoją bankowość internatową i uruchomił aplikację mobilną BOŚBank24. Nowa „apka” posiada takie udogodnienia, jak możliwość sprawdzania salta bez konieczności logowania, powiadomienia PUSH, mobilną autoryzację, przelewy natychmiastowe, doładowanie telefonu czy dostosowanie pulpitu do własnych potrzeb.

Niestety, aplikacja BOŚ Banku ma również swoje mankamenty. Spośród płatności mobilnych dostępne są jedynie Google Pay i Blik. Także takie usługi jak cashback są na razie dla klientów banku niedostępne.

W jaki sposób możesz otworzyć EKOkonto bez Kosztów

Aby otworzyć konto, wypełnij wniosek na stronie banku i poczekaj na telefon od konsultanta. Umowę możesz sfinalizować podczas wizyty kuriera lub w oddziale banku.

EKOkonto bez Kosztów okiem redakcji

EKOkonto bez Kosztów to rachunek wymagający dość aktywnego korzystania na co dzień. Aby ROR pozostał darmowy, powinieneś pamiętać nie tylko o zapewnieniu wpływu, ale i regularnych płatnościach kartą. Niemniej za plus rachunku można uznać darmowe wypłaty z bankomatów dla kwot od 100 zł wzwyż oraz bezpłatne bankomaty zagraniczne.

Pamiętaj też, że zakładając EKOkonto bez Kosztów nie skorzystasz z kilku przydatnych usług dodatkowych. Jeśli zależy Ci na atrakcyjnej ofercie walutowej lub jesteś fanem nowoczesnych form płatności - ten rachunek nie spełni Twoich oczekiwań (Bank Ochrony Środowiska nie prowadzi kont walutowych). Natomiast jeśli Twoim podstawowym celem jest zaciągnięcie kredytu w BOŚ Banku, EKOkonto otworzy Ci drogę do ciekawych produktów zarezerwowanych wyłącznie dla posiadaczy ROR-ów.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

BOŚ Bank należy do 20 największych banków w Polsce i specjalizuje się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. Głównym akcjonariuszem banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (52,41% ogólnej liczby głosów).

Oferta BOŚ S.A. skierowana jest do klientów indywidualnych i instytucjonalnych, w tym sektora małych i średnich przedsiębiorstw.