Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku
Źródło: strona BOŚ Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Użyteczność rachunku:
Jakość obsługi klienta:
Promocje i bonusy:

Zalety:

  • darmowe wypłaty od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce

Wady:

  • opłata za wypłatę z bankomatów poniżej 100 zł
  • opłata za autoryzację transakcji

Opinia eksperta

EKOkonto bez Kosztów to rachunek dla klientów, którym nie przeszkadza brak wielu funkcjonalności (np. oferty walutowej czy płatności mobilne ograniczone tylko do Google Pay i Blika). Konto umożliwia jednak skorzystanie z kilku ciekawych produktów kredytowych na preferencyjnych warunkach, dlatego najlepiej sprawdzi się jako rachunek do kredytu.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Wysokość opłat i usługi dodatkowe to kwestie, na które warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego konta.

Pełna analiza EKOkonta bez Kosztów w BOŚ Banku


Najważniejsze parametry rachunku

Oto najważniejsze opłaty i prowizje związane z rachunkiem.

Aby uniknąć opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty, należy jednocześnie spełnić dwa warunki: zapewnić wpływ na ROR i wykonać transakcje kartą na określoną kwotę. Natomiast aby korzystać z darmowych bankomatów, trzeba pamiętać o limicie kwotowym. I jeszcze jedna ważna uwaga – od klienta, który nie wyrazi zgody na elektroniczne wysyłanie zmian regulacji, zostanie pobrana opłata w wysokości 10 groszy za każdy autoryzacyjny kod SMS.

Co oferuje EKOkonto bez Kosztów?

Konto osobiste w BOŚ Bank umożliwia skorzystanie z kilka przydatnych usług dodatkowych.

Bankowość internetowa i mobilna

System transakcyjny BOŚBank24 posiada takie udogodnienia, jak przelewy z zapisanego szablonu odbiorcy, przelewy natychmiastowe, zlecanie przelewów odroczonych, powiadomienia PUSH, doładowanie telefonu czy dostosowanie pulpitu do własnych potrzeb. Użytkownik może również założyć profil zaufany oraz zyskać dostęp do portalu PUE ZUS.

Aplikacja mobilna – do której można zalogować się odciskiem palca lub face ID – posiada identyczne funkcje, co system bankowości internetowej. Dodatkowo umożliwia skorzystanie z takich opcji, jak przelew na telefon BLIK czy sprawdzenie salda przed zalogowaniem do apki.

Mecenas Direct

BOŚ Bank oferuje też swoim klientom profesjonalną pomoc prawną. Po wykupieniu usługi Mecenas Direct można:

  • uzyskać telefoniczną poradę prawną,
  • otrzymać dostęp do wzorów umów, pism procesowych oraz innych dokumentów prawnych,
  • uzyskać opinię prawnika dotyczącej umów i pism do 100 000 zł wartości przedmiotu sprawy.

Ubezpieczenie urządzeń eco

Oferta BOŚ Banku zawiera również niestandardowe ubezpieczenie, dzięki któremu można uzyskać odszkodowanie w razie zniszczenia, uszkodzenia lub kradzieży urządzeń eco. Ochroną objęte są następujące przedmioty: instalacja fotowoltaiczna, instalacja solarna, kocioł c.o, pompa ciepła, hybrydowe urządzenie grzewcze.

Kto może otworzyć EKOkonto bez Kosztów?

EKOkonto bez Kosztów to rachunek uniwersalny, który można założyć już od 13. roku życia. W przypadku osób niepełnoletnich umowę podpisuje przedstawiciel ustawowy (najczęściej rodzic).

Konto jest dostępne dla rezydentów posiadających adres zamieszkania i korespondencji na terenie Polski oraz dysponujących polskim dowodem osobistym bądź paszportem. Natomiast nierezydenci oprócz paszportu muszą przedstawić dodatkowy dokument zawierający adres zamieszkania klienta lub dowód osobisty wydany na terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Jak założyć EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku?

Aby założyć konto, należy wypełnić wniosek na stronie banku i poczekać na telefon od konsultanta. Można również samodzielnie zadzwonić pod numer 22 290 56 05 lub odwiedzić oddział banku.

Produkty powiązane

Produkty Oszczędnościowe

Produkty kredytowe

EKOkonto bez Kosztów - czy warto je założyć?

EKOkonto bez Kosztów to rachunek wymagający dość aktywnego korzystania na co dzień. Aby ROR pozostał darmowy, należy pamiętać nie tylko o zapewnieniu wpływu, ale i regularnych płatnościach kartą. Niemniej za plus rachunku można uznać bezpłatne przelewy krajowe, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Nie zapłacimy też prowizji za przelewy SEPA i wypłaty z zagranicznych bankomatów (choć w obu tych przypadkach poniesiemy koszty przewalutowania). Na liście darmowych operacji jest również wpłata i wypłata gotówki w oddziale banku.

Pamiętajmy też, że zakładając EKOkonto bez Kosztów nie skorzystamy z wielu przydatnych usług dodatkowych. Jeśli zależy nam na atrakcyjnej ofercie walutowej lub jesteśmy fanami nowoczesnych form płatności - rachunek może nas rozczarować (Bank Ochrony Środowiska nie prowadzi kont walutowych). Natomiast jeśli naszym podstawowym celem jest zaciągnięcie kredytu w BOŚ Banku, EKOkonto otworzy nam drogę do proekologicznych produktów zarezerwowanych wyłącznie dla posiadaczy ROR-ów.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

BOŚ Bank należy do 20 największych banków w Polsce i specjalizuje się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. Głównym akcjonariuszem banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (52,41% ogólnej liczby głosów).

Oferta BOŚ S.A. skierowana jest do klientów indywidualnych i instytucjonalnych, w tym sektora małych i średnich przedsiębiorstw.