Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku
Źródło: strona BOŚ Banku
Ocena:
Atrakcyjność opłat:
Oferta oszczędnościowa:
Bankowość internetowa i mobilna:
Oferta walutowa:
Promocje i bonusy:

Zalety:

Nawet 3000 punktów w programie Mastercard Bezcenne Chwile dla klientów BOŚ Banku
Trwa do: 31.12.2021
  • darmowe wypłaty od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce

Wady:

  • opłata za wypłatę z bankomatów poniżej 100 zł
  • opłata za autoryzację transakcji

Opinia eksperta

EKOkonto bez Kosztów to rachunek dla aktywnych klientów, którym nie przeszkadza brak wielu funkcjonalności (np. oferty walutowej czy płatności mobilne ograniczone tylko do Google Pay i Blika). Konto umożliwia jednak skorzystanie z kilku ciekawych produktów kredytowych na preferencyjnych warunkach, dlatego najlepiej sprawdzi się jako rachunek do kredytu.
Beata Szymańska
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza EKOkonta bez Kosztów w BOŚ Banku


Najważniejsze parametry rachunku

Opłaty i prowizje związane z rachunkiem osobistym to kwestia, na którą klienci zawsze zwracają uwagę podczas wyboru odpowiedniego konta. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w przypadku EKOkonta bez Kosztów:

Jeśli chcesz, by konto faktycznie nie generowało kosztów, musisz spełnić kilka warunków: zapewnić wpływ na ROR w wysokości 1000 zł miesięcznie i wykonać transakcje kartą na min. 500 zł. Natomiast aby korzystać z darmowych bankomatów, powinieneś pamiętać o limicie kwotowym. I jeszcze jedna ważna uwaga – jeśli nie wyrazisz zgody na elektroniczne wysyłanie zmian regulacji, za każdy autoryzacyjny kod SMS bank pobierze od Ciebie opłatę w wysokości 10 groszy.

Reasumując, lista bezwarunkowo bezpłatnych operacji obejmuje: zewnętrzne i wewnętrzne przelewy internetowe, wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale, zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Nie zapłacisz też prowizji za przelewy SEPA i wypłaty z zagranicznych bankomatów (choć w obu tych przypadkach poniesiesz koszty przewalutowania).

Propozycje dla oszczędzających

Osoby zainteresowane oszczędzaniem mogą skorzystać z EKOkonta oszczędnościowego Standard oraz rachunku VIP. Bank udostępnia także oszczędnościowe konta walutowe (jednak wyłącznie w euro lub we frankach).

Rozbudowana oferta kredytowa

Chyba największym atutem EKOkonta bez Kosztów jest dostęp do proekologicznych produktów kredytowych. Posiadacze rachunku mogą wziąć udział w promocji „Energia ze Słońca” i na preferencyjnych warunkach uzyskać kredyt na fotowoltaikę (inną opcją są: Ekologiczny Kredyt Hipoteczny i EKOKredyty we współpracy z WFOŚiGW – jednak te kredyty można zaciągnąć nie posiadając konta osobistego w BOŚ Banku).

Kolejną propozycją dedykowaną właścicielom ROR-Ów jest Pożyczka w Koncie, szczególnie opłacalna dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Za skorzystanie z tej propozycji otrzymają oni raz w roku nagrodę: 10% odsetek zapłaconych w ciągu jednego roku okresu kredytowania (nie więcej jednak niż 760 zł).

EKOkonto bez Kosztów – wady i zalety

Niestety, rachunek osobisty w Banku Ochrony Środowiska ma również swoje mankamenty. Weź pod uwagę, że BOŚ nie prowadzi kont walutowych. Spośród płatności mobilnych dostępne są jedynie Google Pay i Blik. Także takie usługi jak cashback są na razie dla klientów banku niedostępne.

Na szczęście, w czerwcu 2020 r. BOŚ unowocześnił swoją bankowość elektroniczną i uruchomił aplikację mobilną BOŚBank24. Nowa „apka” posiada takie udogodnienia, jak możliwość sprawdzania salta bez konieczności logowania, powiadomienia PUSH, mobilną autoryzację, przelewy natychmiastowe, doładowanie telefonu czy dostosowanie pulpitu do własnych potrzeb.

EKOkonto bez Kosztów okiem redakcji

EKOkonto bez Kosztów to rachunek wymagający dość aktywnego korzystania na co dzień. Aby ROR pozostał darmowy, powinieneś pamiętać nie tylko o zapewnieniu wpływu, ale i regularnych płatnościach kartą. Niemniej za plus rachunku można uznać darmowe wypłaty z bankomatów dla kwot od 100 zł wzwyż oraz bezpłatne bankomaty zagraniczne.

Pamiętaj też, że zakładając EKOkonto bez Kosztów nie skorzystasz z kilku przydatnych usług dodatkowych. Jeśli zależy Ci na atrakcyjnej ofercie walutowej lub jesteś fanem nowoczesnych form płatności - ten rachunek nie spełni Twoich oczekiwań. Natomiast jeśli Twoim podstawowym celem jest zaciągnięcie kredytu w BOŚ Banku, EKOkonto otworzy Ci drogę do ciekawych produktów zarezerwowanych wyłącznie dla posiadaczy ROR-ów.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji

O banku

BOŚ Bank należy do 20 największych banków w Polsce i specjalizuje się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. Głównym akcjonariuszem banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (52,41% ogólnej liczby głosów).

Oferta BOŚ S.A. skierowana jest do klientów indywidualnych i instytucjonalnych, w tym sektora małych i średnich przedsiębiorstw.