EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku

EKOkonto bez Kosztów jest również dostępne w wariancie "500+" - specjalnej ofercie dla beneficjentów programu Rodzina 500+. Sprawdź, co BOŚ Bank przygotował dla Ciebie.

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku Źródło obrazka: strona BOŚ Banku

EKOkonto bez Kosztów pojawiło się w ofercie BOŚ Banku wiosną 2015 r. Rachunek prowadzony jest bezpłatnie, a kosztu karty debetowej nie jest trudno uniknąć. Z kolei beneficjenci programu Rodzina 500+ mogą liczyć na dodatkowe oprocentowanie.

Ekokonto oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju oraz umożliwia uzyskanie wyższego oprocentowania konta oszczędnościowego EKOprofit. W wariancie EKOkonto bez Kosztów 500+ osoby pobierające świadczenie wychowawcze na dzieci otrzymują oprocentowanie kwot do 3000 zł na 2% w skali roku. W naszej analizie sprawdzimy, czy EKOkonto bez Kosztów istotnie nie wiąże się z wysokimi opłatami oraz przyjrzymy się promocjom związanym z tym rachunkiem.

Najważniejsze parametry EKOkonta bez Kosztów

Opłaty i prowizje związane z rachunkiem osobistym to kwestia, na którą klienci zawsze zwracają uwagę podczas wyboru odpowiedniego konta. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w przypadku EKOkonta bez Kosztów:

 • 2% w skali roku dla kwot do 3000 zł, jeżeli na konto będzie wpływało świadczenie 500+. W pozostałych przypadkach rachunek nie jest oprocentowany;
 • prowadzenie konta jest bezpłatne;
 • 0 zł za wydanie karty debetowej – do konta wydawana jest karta MasterCard z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych. Wizerunek tej karty prezentujemy poniżej:

Karta MasterCard Standard EKOkonto bez Kosztów

 • 6 zł za obsługę karty debetowej – opłaty można jednak uniknąć, dokonując transakcji na łączną kwotę min. 300 zł miesięcznie;
 • bezpłatne wypłaty gotówki z bankomatów w kraju;
 • 3% min. 9 zł za wypłaty z bankomatów za granicą + 2,5% prowizji za przewalutowanie transakcji;
 • 0 zł za zmianę PIN do karty w bankomacie (zmiana niemożliwa w systemie transakcyjnym);
 • 0 zł za przelewy internetowe w systemie Elixir;
 • bank nie realizuje przelewów natychmiastowych;
 • 8 zł za przelew w oddziale banku;
 • 0 zł za zlecenie stałe (zmiana/odwiłanie zlecenia stałego 1 zł)
 • 0 zł za realizację polecenia zapłaty;
 • 15 zł za przelew SORBNET dla kwot powyżej 1 mln zł (w placówce);
 • 6 zł za przelew SEPA;
 • 0,5% min. 40 zł max. 250 zł za zwykły przelew walutowy;
 • 0 zł za wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku.
 • 35 zł za zamknięcie konta w ciągu 90 dni od jego otwarcia.

EKOkonto bez Kosztów 500+ - wariant dla osób pobierających świadczenie 500+

Klientom korzystającym z programu Rodzina 500+ Bank Ochrony Środowiska postanowił podwyższyć oprocentowanie na standardowym rachunku osobistym – jeżeli założysz EKOkonto bez Kosztów 500+, na które co miesiąc będzie wpływało świadczenie wychowawcze, to bank oprocentuje zgromadzone na rachunku środki na 2% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kwot do 3000 zł. Pozostałe środki nie są oprocentowane. Kapitalizacja odsetek następuje 10. dnia miesiąca.

Aby wziąć udział w promocji, należy spełnić wszystkie poniższe warunki:

 1. Założyć EKOkonto bez Kosztów 500+ (można również zmienić swój dotychczasowy rachunek na nowe konto).
 2. Złożyć oświadczenie o przystąpieniu do promocji.
 3. Posiadać aktywną kartę do konta lub aktywować ją w ciągu miesiąca od chwili przystąpienia do promocji.

W promocji nie mogą wziąć udziału klienci, którzy skorzystali z poprzednich ofert promocyjnych: „EKOkonto bez Kosztów + Karta z Nagrodą” lub „EKOkonto bez Kosztów + Bon sportowy”.

Jak widać, warunki, jakie należy spełnić, nie są szczególnie wymagające. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zmiana obecnego rachunku na EKOkonto bez Kosztów 500+ wyniesie nas aż 50 zł.

Promocja trwa do odwołania, ale jej zakończenie nie wpłynie na prawa nabyte wcześniej przez uczestnika promocji, co oznacza, że zyskujemy nieźle oprocentowane konto osobiste – rzadki przypadek na rynku rachunków indywidualnych.

EKOkonto bez Kosztów okiem redakcji

EKOkonto bez Kosztów w swojej standardowej wersji prezentuje się całkiem obiecująco. Bezpłatne prowadzenie i wypłaty z krajowych bankomatów to zdecydowane plusy, natomiast opłaty za kartę debetową można uniknąć przy średniej aktywności na koncie. Warte uwagi jest oprocentowanie konta dla osób pobierających świadczenie 500+.

Jeśli EKOkonto bez Kosztów odpowiada Twoim potrzebom, zawsze możesz założyć je poza promocjami, jeśli jednak chcesz otrzymać nagrody, dokładnie zapoznaj się z warunkami ofert, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Ocena: 3.0

 • dość niskie koszty prowadzenia rachunku
 • wysoka opłata za przelewy walutowe w walucie innej niż EUR

Pytania i odpowiedzi

Tak, EKOkonto bez Kosztów można założyć jako wspólne, wystarczy udać się z wybraną osobą do oddziału banku. Można także przekształcić konto indywidualne we wspólne. W przypadku dwóch kart do konta wspólnego każdy ze współwłaścicieli powinien dokonać transakcji na min. 300 zł swoją kartą, aby opłata za jej obsługę nie została pobrana.

Sylwetka BOŚ Banku

Bank Ochrony Środowiska działa w Polsce od 1991 r. Ponad połowę akcji banku posiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co wiąże się z wartościami BOŚ Banku – trwałością, rzetelnością, ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną, klientem i aktywnością. BOŚ wyróżnia się na rynku właśnie podejściem do spraw ekologii i natury, finansuje i wspiera projekty ekologiczne.

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Prowadzenie konta – 0 zł, przelewy krajowe – 0 zł, wypłaty z bankomatów w Polsce – 0 zł. Miesięczny koszt karty debetowej to 6 zł, jednak można go uniknąć, dokonując transakcji kartą na łączną kwotę min. 300 zł.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  EKOkonto bez Kosztów przyniesie najwięcej korzyści osobom pobierającym świadczenie 500+ oraz aktywnym klientom.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  W wariancie EKOkonto bez Kosztów 500+ osoby otrzymujące świadczenie wychowawcze 500+ zyskują oprocentowanie środków do 3000 zł na 2% w skali roku.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera dość wysoką opłatę za przelewy walutowe w walucie innej niż euro.

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.