Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

1 listopada 2020 r. skończy się promocja podwyższonego oprocentowania na kontach oszczędnościowych.

Ocena:

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku
Źródło: strona BOŚ Banku

EKOkonto oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju (ale tylko od 100 zł wzwyż) oraz umożliwia uzyskanie wyższego oprocentowania konta oszczędnościowego EKOprofit. W wariancie EKOkonto bez Kosztów 500+ osoby pobierające świadczenie wychowawcze na dzieci otrzymują oprocentowanie kwot do 3000 zł na 2% w skali roku . W naszej analizie sprawdzimy, czy EKOkonto bez Kosztów istotnie nie wiąże się z wysokimi opłatami oraz przyjrzymy się promocjom związanym z tym rachunkiem.

Uwaga! 1 listopada 2020 r. promocja na podwyższone oprocentowanie na kontach oszczędnościowych zostanie zakończona.

Najważniejsze parametry EKOkonta bez Kosztów

Opłaty i prowizje związane z rachunkiem osobistym to kwestia, na którą klienci zawsze zwracają uwagę podczas wyboru odpowiedniego konta. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w przypadku EKOkonta bez Kosztów:

EKOkonto bez Kosztów 500+ - wariant dla osób pobierających świadczenie 500+

Klientom korzystającym z programu Rodzina 500+ Bank Ochrony Środowiska postanowił podwyższyć oprocentowanie na standardowym rachunku osobistym – jeżeli założysz EKOkonto bez Kosztów 500+, na które co miesiąc będzie wpływało świadczenie wychowawcze, to bank oprocentuje zgromadzone na rachunku środki na 2% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kwot do 3000 zł. Pozostałe środki nie są oprocentowane. Kapitalizacja odsetek następuje 10. dnia miesiąca.

Aby wziąć udział w promocji, należy spełnić wszystkie poniższe warunki:

  1. Założyć EKOkonto bez Kosztów 500+ (można również zmienić swój dotychczasowy rachunek na nowe konto).
  2. Złożyć oświadczenie o przystąpieniu do promocji.
  3. Posiadać aktywną kartę do konta lub aktywować ją w ciągu miesiąca od chwili przystąpienia do promocji.

W promocji nie mogą wziąć udziału klienci, którzy skorzystali z poprzednich ofert promocyjnych: „EKOkonto bez Kosztów + Karta z Nagrodą” lub „EKOkonto bez Kosztów + Bon sportowy”.

Jak widać, warunki, jakie należy spełnić, nie są szczególnie wymagające. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zmiana obecnego rachunku na EKOkonto bez Kosztów 500+ wyniesie nas aż 50 zł.

Promocja trwa do odwołania, ale jej zakończenie nie wpłynie na prawa nabyte wcześniej przez uczestnika promocji, co oznacza, że zyskujemy nieźle oprocentowane konto osobiste – rzadki przypadek na rynku rachunków indywidualnych.

EKOkonto bez Kosztów okiem redakcji

EKOkonto bez Kosztów to rachunek wymagający dość aktywnego korzystania na co dzień. Powinieneś pamiętać nie tylko o zapewnieniu wpływu, ale i regularnych płatnościach kartą, aby w ciągu miesiąca wydać min. 500 zł. Plusem są darmowe wypłaty z bankomatów dla kwot od 100 zł wzwyż. Warte uwagi jest oprocentowanie konta dla osób pobierających świadczenie 500+.

Jeśli EKOkonto bez Kosztów odpowiada Twoim potrzebom, zawsze możesz założyć je poza promocjami, jeśli jednak chcesz otrzymać nagrody, dokładnie zapoznaj się z warunkami ofert, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • darmowe wypłaty od 100 zł ze wszystkich bankomatów w Polsce

Wady

  • opłata za wypłatę z bankomatów poniżej 100 zł
  • opłata za autoryzację transakcji
  • brak płatności mobilnych

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji

O banku

BOŚ Bank należy do 20 największych banków w Polsce i specjalizuje się we wspieraniu przedsięwzięć i działań na rzecz ochrony środowiska. Głównym akcjonariuszem banku jest Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (52,41% ogólnej liczby głosów).

Oferta BOŚ S.A. skierowana jest do klientów indywidualnych i instytucjonalnych, w tym sektora małych i średnich przedsiębiorstw.

Więcej o BOŚ Bank