Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Ocena redakcji:

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku

EKOkonto bez Kosztów w BOŚ Banku
Źródło: strona BOŚ Banku

EKOkonto bez Kosztów pojawiło się w ofercie BOŚ Banku wiosną 2015 r. Rachunek prowadzony jest bezpłatnie, a kosztu karty debetowej nie jest trudno uniknąć. Z kolei beneficjenci programu Rodzina 500+ mogą liczyć na dodatkowe oprocentowanie.

Ekokonto oferuje bezpłatne wypłaty z bankomatów w kraju oraz umożliwia uzyskanie wyższego oprocentowania konta oszczędnościowego EKOprofit. W wariancie EKOkonto bez Kosztów 500+ osoby pobierające świadczenie wychowawcze na dzieci otrzymują oprocentowanie kwot do 3000 zł na 2% w skali roku. W naszej analizie sprawdzimy, czy EKOkonto bez Kosztów istotnie nie wiąże się z wysokimi opłatami oraz przyjrzymy się promocjom związanym z tym rachunkiem.

Najważniejsze parametry EKOkonta bez Kosztów

Opłaty i prowizje związane z rachunkiem osobistym to kwestia, na którą klienci zawsze zwracają uwagę podczas wyboru odpowiedniego konta. Przyjrzyjmy się, jak to wygląda w przypadku EKOkonta bez Kosztów:

EKOkonto bez Kosztów 500+ - wariant dla osób pobierających świadczenie 500+

Klientom korzystającym z programu Rodzina 500+ Bank Ochrony Środowiska postanowił podwyższyć oprocentowanie na standardowym rachunku osobistym – jeżeli założysz EKOkonto bez Kosztów 500+, na które co miesiąc będzie wpływało świadczenie wychowawcze, to bank oprocentuje zgromadzone na rachunku środki na 2% w skali roku. Promocyjne oprocentowanie obowiązuje wyłącznie dla kwot do 3000 zł. Pozostałe środki nie są oprocentowane. Kapitalizacja odsetek następuje 10. dnia miesiąca.

Aby wziąć udział w promocji, należy spełnić wszystkie poniższe warunki:

  1. Założyć EKOkonto bez Kosztów 500+ (można również zmienić swój dotychczasowy rachunek na nowe konto).
  2. Złożyć oświadczenie o przystąpieniu do promocji.
  3. Posiadać aktywną kartę do konta lub aktywować ją w ciągu miesiąca od chwili przystąpienia do promocji.

W promocji nie mogą wziąć udziału klienci, którzy skorzystali z poprzednich ofert promocyjnych: „EKOkonto bez Kosztów + Karta z Nagrodą” lub „EKOkonto bez Kosztów + Bon sportowy”.

Jak widać, warunki, jakie należy spełnić, nie są szczególnie wymagające. Należy jednak wziąć pod uwagę, że zmiana obecnego rachunku na EKOkonto bez Kosztów 500+ wyniesie nas aż 50 zł.

Promocja trwa do odwołania, ale jej zakończenie nie wpłynie na prawa nabyte wcześniej przez uczestnika promocji, co oznacza, że zyskujemy nieźle oprocentowane konto osobiste – rzadki przypadek na rynku rachunków indywidualnych.

EKOkonto bez Kosztów okiem redakcji

EKOkonto bez Kosztów w swojej standardowej wersji prezentuje się całkiem obiecująco. Bezpłatne prowadzenie i wypłaty z krajowych bankomatów to zdecydowane plusy, natomiast opłaty za kartę debetową można uniknąć przy średniej aktywności na koncie. Warte uwagi jest oprocentowanie konta dla osób pobierających świadczenie 500+.

Jeśli EKOkonto bez Kosztów odpowiada Twoim potrzebom, zawsze możesz założyć je poza promocjami, jeśli jednak chcesz otrzymać nagrody, dokładnie zapoznaj się z warunkami ofert, aby nie ponosić niepotrzebnych kosztów.

Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • darmwe konto i bankomaty, stosunkowe łatwa do uniknięcia opłata za kartę

Wady

  • brak płatności mobilnych

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji
  2. Regulamin promocji

O banku

Bank Ochrony Środowiska działa w Polsce od 1991 r. Ponad połowę akcji banku posiada Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, co wiąże się z wartościami BOŚ Banku – trwałością, rzetelnością, ochroną środowiska, odpowiedzialnością społeczną, klientem i aktywnością. BOŚ wyróżnia się na rynku właśnie podejściem do spraw ekologii i natury, finansuje i wspiera projekty ekologiczne.

Czytaj więcej

Komentarze