Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Meritum Bank

e-Kantor w Meritum Banku

e-Kantor w Meritum Banku
Źródło: Meritum Bank
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

e-Kantor możemy polecić nie tylko posiadaczom kredytów walutowych, ale także osobom chcącym wymieniać walutę po najbardziej korzystnych cenach. Z punktu widzenia bezpieczeństwa należy zaznaczyć, że środki zgromadzone na tym rachunku są ubezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, co odróżnia ofertę Meritum Banku od większości innych kantorów internetowych na polskim rynku.

W naszym artykule znajdziesz najważniejsze informacje dotyczące konta walutowego w Meritum Banku, jednak zanim przejdziemy do omówienia podstawowych kosztów, przyjrzyjmy się przez chwilę sylwetce instytucji oferującej rachunek e-Kantor.

Pełna analiza konta walutowego w Meritum Banku


Podstawowe parametry rachunku e-Kantor

Konta walutowe są szczególnym typem rachunku bankowego. Ich walutą może być np. euro, funt czy dolar, a z tym wiąże się konieczność zwrócenia uwagi na różnice między kursami sprzedaży i kupna waluty. Poniżej prezentujemy najważniejsze informacje dotyczące rachunku e-Kantor:

Sylwetka Meritum Banku

Początki działalności Meritum Banku należy wiązać z połową 1990 roku, kiedy powstał Bank Współpracy Europejskiej SA. W 2007 r. większościowym udziałowcem został fundusz inwestycyjny Innova/4 L.P., a dwa lata później bank zmienił nazwę na Meritum Bank. Oferta tej instytucji finansowej skierowana jest do średniozamożnych klientów indywidualnych oraz przedsiębiorców (mikro- i małych firm oraz indywidualnej działalności gospodarczej). Dla tych grup odbiorców przygotowano nowoczesną platformę e-bankingową, konkurencyjną ofertę depozytową, a także atrakcyjną ofertę dla firm mikro. Oferta banku obejmuje także różne rodzaje kredytów, w tym kredyty gotówkowe, konsolidacyjne oraz ratalne (oferowane w sieciach Tesco).

Meritum Bank rozwija swoje usługi, staje się bankiem nowoczesnym i przyjaznym użytkownikom. Wychodząc naprzeciw potrzebom kredytobiorców z zobowiązaniami walutowymi, bank wprowadził rachunek e-Kantor, dzięki któremu można znacznie ograniczyć koszty wymiany walut.

e-Kantor Meritum Banku okiem redakcji

Konto osobiste z platformą wymiany walut w Meritum Banku to obecnie jeden z korzystniejszych rachunków walutowych na rynku. Bardzo niski spread i atrakcyjne opłaty za przelewy w ramach kraju (bezpłatne we frankach szwajcarskich!) z pewnością docenią kredytobiorcy, którzy spłacają zobowiązania w obcej walucie. Dzięki e-Kantorowi takie osoby mogą tanio kupić euro, franki czy funty i od razu spłacić ratę kredytu, unikając niekorzystnych przewalutowań w swoim banku. Jeśli zależy Ci właśnie na ograniczeniu kosztów wymiany walut i przelewów w obrębie Polski, rozważ założenie rachunku w Meritum Banku i oszczędzaj dzięki niskim spreadom.

O banku

Meritum Bank ICB S.A. (dawniej Bank Współpracy Europejskiej S.A., BWE) to bank komercyjny z siedzibą w Gdańsku funkcjonujący na rynku od 1 października 2008 roku do 30 czerwca 2015 r.

W listopadzie 2007 roku większościowym akcjonariuszem banku został fundusz inwestycyjny Innova/4. Pozostałymi udziałowcami były: Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju oraz WCP COOPERATIEF U.A. (filia prywatnego funduszu Wolfensohn Capital Partners). W 2011 roku Meritum Bank rozpoczął współpracę z Tesco, w ramach której pod marką Tesco Finanse oferował ratalne produkty kredytowe.