Doładowanie telefonu w bankowości elektronicznej. Działanie usługi i aktualne promocje

Doładowanie telefonu w bankowości elektronicznej. Działanie usługi i aktualne promocje © junce11 / Fotolia

Doładowanie telefonu na kartę to jedna z bardziej użytecznych funkcji bankowości internetowej i mobilnej. Kilka prostych kroków wystarczy, aby zasilić wybraną kwotą konto prepaid i to bez wychodzenia z domu. Co więcej, ekstra środki możesz sprezentować także swojej rodzinie lub przyjaciołom, a nierzadko cieszyć się również ciekawymi promocjami i bonusami. W artykule przedstawiamy tę wygodną usługę oraz oferty specjalne z nią związane.

Dzisiejsze systemy bankowości internetowej – a także mobilnej – to nie tylko łatwość i szybkość wykonywania przelewów czy sprawdzania dostępnych środków. Rozwój technologii umożliwił wprowadzanie coraz to nowych funkcjonalności, których zapewne nie spodziewaliśmy się w standardowej ofercie banków jeszcze 10 lat temu. Należą do nich m.in. podpinanie kart wielowalutowych, aplikacje „rozszerzonej rzeczywistości”, zastrzeganie dowodów tożsamości, przelewy na numer telefonu, e-maila czy nawet na konto na Facebooku.

Co prawda doładowania telefonów na kartę w systemach bankowych nie są ani nowością, ani procedurą szczególnie technicznie skomplikowaną, jednak nie wszyscy użytkownicy bankowości elektronicznej (czyli m.in. internetowej i mobilnej) wiedzą, że mogą z tej opcji skorzystać i to o każdej porze każdego dnia tygodnia. Wykonanie tej operacji jest bezpłatne.

Jak zlecić doładowanie telefonu w bankowości internetowej?

Zasilenie telefonu jest banalnie proste.

  1. W pierwszej kolejności powinieneś zalogować się do swojego systemu bankowości internetowej lub mobilnej.
  2. Następnie z poziomu swojego konta kliknąć „Wykonaj transakcję” lub podobną komendę, w której realizujesz przelewy. W tej właśnie zakładce powinna znajdować się funkcja „Doładowanie telefonu”. Uwaga: czasami opcja doładowania telefonu jest dostępna w głównym menu systemu bankowości internetowej.
  3. W kolejnym kroku wpisujesz wybrany numer telefonu i zaznaczasz operatora telefonii komórkowej (system nie wyszukuje tej informacji automatycznie).
  4. Następnie wpisujesz kwotę, którą chcesz zasilić konto prepaid i którą jednocześnie dopuszcza dany operator. Najczęściej takie informacje udostępnione są na stronie internetowej banku poświęconej samej usłudze doładowań (ale nie w systemie bankowości internetowej).
  5. Transakcja zabezpieczona jest tak samo, jak każdy inny przelew i musi zostać potwierdzona przez bank – w tym celu otrzymasz SMS-a z kodem weryfikacyjnym (oczywiście jeżeli doładowanie nie zostało uznane wcześniej jako operacja zdefiniowana, która nie wymaga każdorazowo potwierdzenia).

Ciekawe opcje

Samo doładowanie telefonu jest bardzo użyteczną funkcją bankowości internetowej, ale niektóre banki wzbogacają ją jeszcze o dodatkowe rozwiązania, np.:

  • zapisywanie numeru telefonu – dzięki opcji zapamiętania numeru telefonu komórkowego w systemie nie musisz za każdym razem przy tym samym numerze wypełniać wszystkich rubryczek;
  • możliwość ustanowienia doładowań cyklicznych – telefon na kartę możesz zasilać regularnie w wyznaczonych przez Ciebie terminach, na takiej samej zasadzie, jak działa zlecenie stałe w przypadku przelewów;
  • zarejestrowanie numeru prepaid i odblokowanie go – zgodnie z polskim prawem od pewnego czasu rejestracja nowych numerów prepaid jest obowiązkowa, a każda karta zakupiona w poprzednich latach musiała zostać zarejestrowana do 1 lutego 2017 r. Kartę możesz wygodnie zarejestrować także w systemie bankowości internetowej, a jeżeli Twój numer został zablokowany z powodu braku rejestracji, w systemach bankowych możesz go również odblokować. Pamiętaj, że zablokowanego numeru nie możesz doładować (co prawda Orange i T-Mobile stanowią wyjątek od tej zasady, ale i tak skorzystanie z zasilonego konta będzie możliwe dopiero po odblokowaniu numeru).

Jak wygląda sam proces doładowania?

Ciekawostką jest, że transakcja doładowania telefonu to w większości banków nic innego jak zwykłe złożenie wykonania przelewu na rachunek firmy, która zajmuje się tą usługą – Blue Media SA. Tak więc zasilenie konta prepaid zazwyczaj odbywa się za pośrednictwem i banku, i wspomnianej spółki.

Jak podaje Blue Media, z jej usług korzysta aktualnie 21 banków komercyjnych oraz aż 240 spółdzielczych. Osoby zainteresowane technologiami bankowymi od razu zauważą podobieństwo tej usługi do pay-by-link – szybkich płatności internetowych. I faktycznie, obie funkcjonalności działają na niemal identycznych zasadach.

Choć regulamin usługi doładowań przewiduje nawet maksymalnie 5-godzinny czas wykonania zlecenia, niemal zawsze nowe środki na koncie telefonicznym gotowe są do wykorzystania w ciągu kilku - kilkunastu minut.

Dla zainteresowanych: niektóre banki umożliwiają również doładowanie telefonu przez SMS (Millennium, Pekao SA, BZ WBK), a nawet przez bankomat (PKO BP i BZ WBK). W mBanku możesz zasilić konto prepaid za pomocą usługi mTransfer bez konieczności logowania się do systemu bankowości internetowej (wymagane jest podanie adresu e-mail).

Promocje za doładowanie telefonu

Usługa zasilenia numeru prepaid w bankowości elektronicznej kusi nie tylko łatwością i szybkością realizacji, ale często też atrakcyjnymi promocjami. Część z nich dotyczy zwiększenia puli darmowego Internetu w telefonie lub np. bezpłatnych SMS-ów, ale w niektórych możesz otrzymać również inne, bardziej "konkretne" nagrody.

Promocje za doładowania telefonu na kartę możesz także znaleźć u swojego operatora komórkowego.

Poniżej prezentujemy - naszym zdaniem - najciekawsze promocje związane z doładowaniem telefonu na kartę.

Dodatkowe 20% za doładowanie telefonu w T-Mobile

Posiadaczom kont w T-Mobile Usługi Bankowe, którzy jednocześnie korzystają z telefonu na kartę w T-Mobile, operator przyznaje dodatkowe 20% wartości doładowania. Wystarczy doładować kartę przez bankowość internetową lub aplikację mobilną kwotą od 5 do 500 zł. Jak łatwo obliczyć, dzięki promocji wartość doładowania może wzrosnąć nawet o 100 zł. Taka premia zasili Twoją kartę w ciągu 3 dni od momentu dokonania transakcji.

Oferta potrwa nie dłużej niż do 30 września 2018 r. Z dokładną instrukcją zapoznasz się pod tym adresem, natomiast regulamin jest dostępny tutaj.

Piąte doładowanie gratis dla posiadaczy telefonów na kartę w Plusie

Masz telefon na kartę w sieci Plus? Doładowując nią (m.in. przez system bankowości internetowej lub mobilnej Twojego banku) możesz zyskać darmowe doładowanie. Jeśli doładujesz kartę cztery razy, operator w ciągu 24 godzin dodatkowo zasili kartę kwotą, która stanowi równowartość najniższego ze wspomnianych doładowań. Po przyznaniu bonusu liczba doładowań jest liczona od nowa - możesz więc odebrać go wielokrotnie.

Oferta obowiązuje do odwołania. Regulamin jest dostępny tutaj.

Nawet 15 tys. zł na wakacje marzeń w konkursie T-Mobile

Korzystając z bankowości elektronicznej Twojego banku w celu doładowania telefonu w T-Mobile, T-Mobile Mix lub Heyah kwotą min. 30 zł, zyskujesz szansę na zgarnięcie jednej z 606 nagród. Do rozdania jest 500 darmowych doładowań po 25 zł każdy, 100 voucherów na zestawy z aparatem Fujifilm Instax Mini, 5 voucherów o wartości 5 tys. zł do wykorzystania na wakacje.pl (lub 5 tys. zł w gotówce) oraz nagroda główna – 15 tys. zł w gotówce lub w voucherze na wakacje.pl. Co więcej, doładowując kartę kwotą 30 zł wielokrotnie, zwiększasz swoją szansę na zwycięstwo.

Dodatkowy warunek - po doładowaniu karty musisz stworzyć wakacyjnego mema w oparciu o jeden z 4 obrazków widocznych w formularzu konkursowym. Następnie organizator wybierze najlepsze propozycje.

Konkurs trwa do 19 sierpnia 2018 r. ze szczegółami zapoznasz się w regulaminie.

Podsumowanie

Usługa doładowania telefonu na kartę w systemie bankowości internetowej i mobilnej to już standard w ofercie banków. Funkcja ta umożliwia szybkie zasilenie konta telefonicznego w bardzo prosty sposób, a co ważne - jest zupełnie darmowa. Sporo banków oferuje dodatkowe funkcjonalności związane z tą usługą, jak np. możliwość cyklicznego zasilania czy odblokowania karty prepaid.

Ponadto banki lub operatorzy telefonii komórkowej często organizują oferty specjalne, w których za doładowanie karty możesz zyskać albo więcej darmowych połączeń, albo np. bilety do kina. Jeżeli jeszcze nie korzystałeś z doładowań w systemie bankowości elektronicznej, być może nadszedł czas, by przekonać się, jak wygodna i opłacalna potrafi być ta usługa.

Z ostatniej chwili

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.