Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

50 zł dla poleconego i 100 zł dla obecnych klientów w programie poleceń VeloBanku

50 zł dla poleconego i 100 zł dla obecnych klientów w programie poleceń VeloBanku
Źródło: najlepszekonto.pl

Cieszy nas, że VeloBank (dawniej Getin Bank) postanowił zorganizować program poleceń, w którym jego klienci mogą zdobywać premie za rekomendowanie konta osobistego znajomym. Skuteczne polecenie, czyli takie, którego efektem będzie założenia VeloKonta przez nowego klienta i spełnienie przez niego warunków aktywności, oznacza przyznanie przez bank premii w kwocie 50 zł dla nowego i 100 zł dla obecnego klienta. Regulamin nie wspomina o o limicie nagród, jakie może otrzymać polecający.

Osoby, które założą rachunek z polecenia, mogą liczyć nie tylko na bonus w wysokości 50 zł, ale i premię za aktywne korzystanie z niego, nawet 600 zł. Szczegóły znajdziesz w opisie promocji powitalnej.

Nie ma przeszkód, by – już po otwarciu konta – polecać rachunek innym osobom i zyskać bonusy za skuteczne rekomendacje.

1. edycja programu "Doceniam Velo - polecam Velo" trwa do 31 maja 2023 r.

Dla kogo jest ta promocja?

Jeśli oferowane przez bank nagrody przykuły Twoją uwagę i chciałbyś wziąć udział w programie, zapoznaj się najpierw z definicją nowego i obecnego klienta.

I tak – nowym klientem, czyli poleconym może być wyłącznie osoba pełnoletnia, posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, która nie posiadała w VeloBanku (d. Getin Banku) żadnego rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego od 31 października 2022 r. do dnia przystąpienia do promocji. Posiadanie innych produktów banku, np. kredytu, nie stanowi przeszkody, abyś wziął udział w tej akcji.

Natomiast jeśli chcesz wziąć udział w programie jako osoba polecająca (obecny klient), musisz posiadać w VeloBanku konto osobiste prowadzone w złotówkach, ukończony 18. rok życia oraz polską rezydencję podatkową.

Otwórz konto i zgarnij 50 zł

Warunki umożliwiające zdobycie premii powitalnej przez nowego klienta są naprawdę proste i nie powinny Ci sprawić większych problemów. Aby otrzymać 50 zł, powinieneś wykonać następujące czynności:

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2023 r. złóż wniosek o VeloKonto wraz z dostępem do bankowości elektronicznej na stronie banku, podając kod polecenia otrzymany od obecnego klienta banku oraz potwierdzając zapoznanie się z regulaminem programu poleceń.

Nie znasz osoby, która mogłaby Ci taki kod przekazać? Nic straconego – skorzystaj z naszego kodu: S8YSE5

Informacja
Informacja

Podczas składania wniosku koniecznie wyraź wymagane przez bank zgody

  • marketingowe, w tym na przetwarzanie danych marketingowych na potrzeby promocji oraz w celach prezentacji ofert marketingowych spółek powiązanych z VeloBankiem i podmiotów z nim współpracujących;
  • na otrzymywanie od banku informacji handlowych drogą elektroniczną, czyli przez e-mail oraz telefon komórkowy;

Ważne! Nie odwołuj zgód do końca promocji, bo stracisz prawo do nagrody!

Krok 2
Krok 2

W każdym z trzech pierwszych pełnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu aktywacji konta zapewnij jednorazowy wpływ na rachunek w wysokości co najmniej 2000 zł.

Przelew może pochodzić z rachunku w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego przez VeloBank (d. Getin Bank).

Nagroda
Nagroda

Nagrodę otrzymasz na swoje VeloKonto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym zakończył Ci się 3-miesięczny okres aktywności.

Dla uniknięcia nieporozumień opiszmy powyższe zasady na konkretnym przykładzie. Założenie konta w lutym oznacza, że wpływ musisz zapewnić w każdym z miesięcy od marca do maja, a nagrodę otrzymasz do końca czerwca.

Bonus jest zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych i nie musisz zgłaszać go fiskusowi.

Jak sam widzisz, bank nie stawia nowym klientom restrykcyjnych wymagań, a do tego po otwarciu konta daje możliwość skorzystania z dodatkowych benefitów. Po pierwsze, będziesz mógł rekomendować rachunek swoim znajomym i tym samym zgarnąć dodatkowe bonusy. Po drugie – zyskasz dostęp do produktów oszczędnościowych (ich opis znajdziesz poniżej).

100 zł za każdą skuteczną rekomendację

Natomiast jeśli posiadasz rachunek w VeloBanku (d. Getin Banku) i chciałbyś rekomendować go swoim znajomym, powinieneś spełnić następujące warunki:

Krok 1
Krok 1

Do 31 maja 2023 r. zgłoś swój udział w programie i uzyskaj kod polecenia. Do programu możesz przystąpić w placówce banku, przez infolinię, bankowość internetową lub mobilną.

Krok 2
Krok 2

Wyraź zgody marketingowe (te same co w przypadku osoby poleconej) i utrzymaj je do dnia przekazania nagrody.

Krok 3
Krok 3

Przekaż swój kod polecenia wybranym osobom i upewnij się, że spełnią one warunki promocji.

Nagroda
Nagroda

Nagrodę otrzymasz na swoje VeloKonto do końca miesiąca kalendarzowego następującego po tym, w którym osobie poleconej zakończył się 3-miesięczny okres aktywności.

Rozliczeniami z urzędem skarbowym nie musisz się martwić, gdyż bank dopełni za Ciebie niezbędnych formalności.

Ważne informacje dla poleconych i polecających

W regulaminie są też informacje ważne dla nowych i obecnych klientów. Bank zastrzegł, że premie wypłaci tylko wtedy, gdy w dniu odbioru nagrody:

  • VeloKonto będzie aktywne, nie zostało złożone wypowiedzenie umowy;
  • rachunek nadal będzie kontem indywidualnym (przekształcenie VeloKonta w konto wspólne oznacza utratę prawa do bonusu);
  • utrzymasz zgody marketingowe i nie zgłosisz sprzeciwu na przetwarzanie Twoich danych osobowych.

VeloKonto – garść informacji

Chcesz przekonać znajomych do otwarcia konta? W takim razie podkreśl, że choć bank pobiera 7 zł za korzystanie z karty, to jednak można łatwo uniknąć tej opłaty, wykonując w miesiącu 5 transakcji kartą debetową. Inne informacje na temat VeloKonta znajdziesz poniżej.

Wisienka na torcie, czyli produkty oszczędnościowe

Dodatkową korzyścią z posiadania ROR-u w VeloBanku jest atrakcyjne Elastyczne Konto Oszczędnościowe, szczególnie w ramach cyklicznie odnawianej akcji "Na nowe środki". Proponowane przez bank oprocentowanie tego rachunku należy do najwyższych na rynku.

Warto też wiedzieć o drugim rachunku umożliwiającym oszczędzanie na atrakcyjny procent - VeloSkarbonce.

Atrakcyjny program poleceń

Podoba nam się fakt, że VeloBank uruchomił program poleceń z przyjaznymi warunkami uczestnictwa dla poleconych (proste warunki aktywności) i polecających (brak limitu nagród, jakie można zdobyć).

Podpowiemy, że nowemu klientowi najprościej będzie spełnić wymóg zapewnienia wpływu, jeśli ustanowi zlecenie stałe na 2000 zł na rachunku w innym banku.

Z kolei obowiązkiem obecnych klientów banku jest jedynie wygenerowanie kodu i przekazanie go znajomym. Organizator nie narzuca żadnych dodatkowych warunków aktywności. Przekazanie kodu polecenia nic Cię nie kosztuje, może warto zatem spróbować?

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin programu "Doceniam Velo - polecam Velo"

O banku

VeloBank to bank detaliczny, który powstał w wyniku przekształcenia i restrukturyzacji Getin Noble Banku. Instytucja kieruje swoją ofertę przede wszystkim do klientów indywidualnych, jednak obsługuje także małe i średnie firmy, samorządy, wspólnoty mieszkaniowe i korporacje.