Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank Millennium

Dobre Konto w Banku Millennium

Dobre Konto w Banku Millennium
Źródło: strona Banku Millennium
Ocena:

Zalety:

  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek pod względem korzystania z bardzo dobrej aplikacji mobilnej

Wady:

  • dzienny limit przelewów może wynieść maks. 100 tys. zł
  • brak Google Pay
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Na wstępie przyjrzymy się opłatom związanym z prowadzeniem konta oraz kosztom realizacji typowych transakcji bankowych (przelewy, wypłaty gotówki z bankomatów, opłaty za korzystanie z karty płatniczej, itd.). W drugiej części opiszemy dodatkowe produkty oferowane w ramach rachunku oraz porównamy Dobre Konto z najnowszym rachunkiem banku – Kontem 360º.

Pełna analiza Dobrego Konta w Banku Millennium


Parametry Dobrego Konta

Większość Polaków uważa koszty prowadzenia konta za najważniejsze kryterium wyboru rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Z tego też powodu dokonaliśmy szczegółowej analizy kosztów związanych z prowadzeniem konta i obsługą karty płatniczej. Z pozoru może się wydawać, że opłaty za korzystanie z Dobrego Konta są stosunkowo wysokie. Jeżeli jednak aktywnie korzystasz z tego rachunku to praktycznie możesz zredukować koszty do zera.

Oto parametry Dobrego Konta Banku Millennium:

Dobre Konto a Konto 360º

Poniższa tabelka prezentuje najważniejsze opłaty związane z Dobrym Kontem i Kontem 360º:

Dobre Konto Konto 360º
Opłata za prowadzenie rachunku 7 zł 8 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku stałe miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i min. jedna transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu
Miesięczna opłata za kartę debetową 4 zł 7 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę stałe miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i min. jedna transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu
Wypłaty z bankomatów bankomaty w kraju, jeśli zostanie spełniony warunek dotyczący miesięcznych wpływów i transakcji kartą

Porównanie obu rachunków pokazuje, że w rzeczywistości są do siebie bardzo podobne. Warunek zwolnienia z opłat za prowadzenie konta, kartę debetową i wypłaty z bankomatów jest taki sam: miesięczne wpływy z innych banków w wysokości min. 1000 zł i przynajmniej jedna transakcja kartą debetową lub Blikiem. Konto 360º pojawiło się w ofercie banku na początku maja 2014 r. i pomimo nieco wyższych podstawowych opłat różni się od Dobrego Konta także innymi funkcjami, m.in. bezpłatnym pakietem assistance przez 12 miesięcy. Jeżeli chcesz się lepiej zapoznać z rachunkiem Konto 360º, sprawdź naszą dokładną analizę tego konta.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Dobrego Konta

Dobre Konto Millennium to nie tylko tradycyjne konto internetowe. W ramach rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego klient otrzymuje dostęp do pakietu dodatkowych usług:

  • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
  • limit w koncie osobistym – możliwość skorzystania z dodatkowych środków (kredytu odnawialnego) po wyzerowaniu salda rachunku. Nie płacisz odsetek od pobranych środków, gdy zadłużenie trwa nie dłużej niż 7 dowolnych dni w miesiącu (nie muszą to być kolejne dni). Po przekroczeniu tego okresu oprocentowanie wynosi 10-16% wykorzystanej kwoty (a nie od całości przyznanego limitu) za okres utrzymywania się zadłużenia. Spłata zadłużenia następuje automatycznie z każdego wpływu na rachunek bieżący klienta. Wysokość limitu ustalana jest indywidualnie na podstawie dochodów klienta lub obrotów na jego rachunku. Roczna opłata za przyznanie/odnowienie Limitu na koncie osobistym wynosi 1% liczony od przyznanej kwoty kredytu (min. 50 zł);
  • przelewy na e-mail i numer telefonu – to nowa funkcjonalność udostępniona klientom banku. Jeśli nie pamiętasz numeru konta znajomego, a chcesz przelać mu pieniądze, wystarczy, że znasz jego numer telefonu lub adres e-mail. Odbiorca otrzyma informację o przelewie przez sms lub pocztę elektroniczną i będzie mógł skorzystać ze środków, nawet jeżeli nie jest klientem Banku Millennium. Dokonywanie tego typu przelewów jest bezpłatne;
  • Manager Finansów – aplikacja do zarządzanie budżetem domowym;
  • program rabatowy „Inspiracje” – klienci płacący kartami Banki Millennium otrzymują rabaty, które uprawniają do zniżek w ponad 1000 punktach współpracujących z bankiem, m.in. hotelami, kwiaciarniami, sklepami motoryzacyjnymi, itd.

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji konta
  2. Taryfa opłat i prowizji kart debetowych

O banku

Bank Millennium posiada w swojej ofercie szereg nowoczesnych usług i produktów finansowych dedykowanych zarówno klientom indywidualnym (segment detaliczny, Prestige oraz Private Banking), jak i biznesowym (mikroprzedsiębiorcy, przedstawiciele sektora MŚP).

Łącząc najnowocześniejsze technologie z najlepszymi tradycjami bankowości dąży do stania się najbardziej spersonalizowanym bankiem w Polsce.