My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Ocena redakcji:

Dobre Konto w Banku Millennium

Dobre Konto w Banku Millennium
Źródło: strona Banku Millennium

Dobre Konto to popularny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w ofercie Banku Millennium. Konto zostało stworzone z myślą o osobach, które mają zamiar aktywnie korzystać z rachunku bankowego. Co przez to rozumiemy? Jeżeli na Twój rachunek co miesiąc wpływa min. 1000 zł i jednocześnie regularnie płacisz za zakupy przy pomocy karty płatniczej – to Dobre Konto jest praktycznie darmowych rachunkiem osobistym.

Na wstępie przyjrzymy się opłatom związanym z prowadzeniem konta oraz kosztom realizacji typowych transakcji bankowych (przelewy, wypłaty gotówki z bankomatów, opłaty za korzystanie z karty płatniczej, itd.). W drugiej części opiszemy dodatkowe produkty oferowane w ramach rachunku oraz porównamy Dobre Konto z najnowszym rachunkiem banku – Kontem 360º.

Parametry Dobrego Konta

Większość Polaków uważa koszty prowadzenia konta za najważniejsze kryterium wyboru rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Z tego też powodu dokonaliśmy szczegółowej analizy kosztów związanych z prowadzeniem konta i obsługą karty płatniczej. Z pozoru może się wydawać, że opłaty za korzystanie z Dobrego Konta są stosunkowo wysokie. Jeżeli jednak aktywnie korzystasz z tego rachunku to praktycznie możesz zredukować koszty do zera.

Oto parametry Dobrego Konta Banku Millennium:

Dobre Konto a Konto 360º

Poniższa tabelka prezentuje najważniejsze opłaty związane z Dobrym Kontem i Kontem 360º:

Dobre Konto Konto 360º
Opłata za prowadzenie rachunku 7 zł 8 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku stałe miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i min. jedna transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu
Miesięczna opłata za kartę debetową 4 zł 7 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę stałe miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i min. jedna transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu
Wypłaty z bankomatów bankomaty w kraju, jeśli zostanie spełniony warunek dotyczący miesięcznych wpływów i transakcji kartą

Porównanie obu rachunków pokazuje, że w rzeczywistości są do siebie bardzo podobne. Warunek zwolnienia z opłat za prowadzenie konta, kartę debetową i wypłaty z bankomatów jest taki sam: miesięczne wpływy z innych banków w wysokości min. 1000 zł i przynajmniej jedna transakcja kartą debetową lub Blikiem. Konto 360º pojawiło się w ofercie banku na początku maja 2014 r. i pomimo nieco wyższych podstawowych opłat różni się od Dobrego Konta także innymi funkcjami, m.in. bezpłatnym pakietem assistance przez 12 miesięcy. Jeżeli chcesz się lepiej zapoznać z rachunkiem Konto 360º, sprawdź naszą dokładną analizę tego konta.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Dobrego Konta

Dobre Konto Millennium to nie tylko tradycyjne konto internetowe. W ramach rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego klient otrzymuje dostęp do pakietu dodatkowych usług:

  • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
  • limit w koncie osobistym – możliwość skorzystania z dodatkowych środków (kredytu odnawialnego) po wyzerowaniu salda rachunku. Nie płacisz odsetek od pobranych środków, gdy zadłużenie trwa nie dłużej niż 7 dowolnych dni w miesiącu (nie muszą to być kolejne dni). Po przekroczeniu tego okresu oprocentowanie wynosi 10-16% wykorzystanej kwoty (a nie od całości przyznanego limitu) za okres utrzymywania się zadłużenia. Spłata zadłużenia następuje automatycznie z każdego wpływu na rachunek bieżący klienta. Wysokość limitu ustalana jest indywidualnie na podstawie dochodów klienta lub obrotów na jego rachunku. Roczna opłata za przyznanie/odnowienie Limitu na koncie osobistym wynosi 1% liczony od przyznanej kwoty kredytu (min. 50 zł);
  • przelewy na e-mail i numer telefonu – to nowa funkcjonalność udostępniona klientom banku. Jeśli nie pamiętasz numeru konta znajomego, a chcesz przelać mu pieniądze, wystarczy, że znasz jego numer telefonu lub adres e-mail. Odbiorca otrzyma informację o przelewie przez sms lub pocztę elektroniczną i będzie mógł skorzystać ze środków, nawet jeżeli nie jest klientem Banku Millennium. Dokonywanie tego typu przelewów jest bezpłatne;
  • Manager Finansów – aplikacja do zarządzanie budżetem domowym;
  • program rabatowy „Inspiracje” – klienci płacący kartami Banki Millennium otrzymują rabaty, które uprawniają do zniżek w ponad 1000 punktach współpracujących z bankiem, m.in. hotelami, kwiaciarniami, sklepami motoryzacyjnymi, itd.
Ocena redakcji łącznie:

Zalety

  • konto atrakcyjne dla poszukiwacza nowinek pod względem korzystania z bardzo dobrej aplikacji mobilnej

Wady

  • dzienny limit przelewów może wynieść maks. 100 tys. zł
  • brak Google Pay

Przydatne dokumenty

  1. Taryfa opłat i prowizji konta
  2. Taryfa opłat i prowizji kart debetowych

O banku

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Czytaj więcej

Komentarze