Dobre Konto w Banku Millennium

Dobre Konto w Banku Millennium Źródło obrazka: strona Banku Millennium

Dobre Konto to popularny rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w ofercie Banku Millennium. Konto zostało stworzone z myślą o osobach, które mają zamiar aktywnie korzystać z rachunku bankowego. Co przez to rozumiemy? Jeżeli na Twój rachunek co miesiąc wpływa min. 1000 zł i jednocześnie regularnie płacisz za zakupy przy pomocy karty płatniczej – to Dobre Konto jest praktycznie darmowych rachunkiem osobistym.

Na wstępie przyjrzymy się opłatom związanym z prowadzeniem konta oraz kosztom realizacji typowych transakcji bankowych (przelewy, wypłaty gotówki z bankomatów, opłaty za korzystanie z karty płatniczej, itd.). W drugiej części opiszemy dodatkowe produkty oferowane w ramach rachunku oraz porównamy Dobre Konto z najnowszym rachunkiem banku – Kontem 360º.

Parametry Dobrego Konta

Większość Polaków uważa koszty prowadzenia konta za najważniejsze kryterium wyboru rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Z tego też powodu dokonaliśmy szczegółowej analizy kosztów związanych z prowadzeniem konta i obsługą karty płatniczej. Z pozoru może się wydawać, że opłaty za korzystanie z Dobrego Konta są stosunkowo wysokie. Jeżeli jednak aktywnie korzystasz z tego rachunku to praktycznie możesz zredukować koszty do zera.

Oto parametry Dobrego Konta Banku Millennium:

 • rachunek nie jest oprocentowany;
 • opłata za prowadzenie rachunku wynosi 7 zł miesięcznie – można jej uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynie min. 1000 zł z innych banków oraz zostanie dokonana przynajmniej jedna transakcja kartą debetową lub Blikiem;
 • 0 zł za wydanie karty debetowej do konta – klient otrzymuje kartę Millennium Visa Dobre Konto, która umożliwia realizację transakcji zbliżeniowych oraz bezpłatne korzystanie z usługi cash back – możliwość wypłaty (jednorazowo do 200 zł) w ponad 25 000 punktów w całej Polsce, np. w supermarkecie lub na stacji benzynowej. Wizerunek karty przedstawiamy poniżej:

Karta Visa Dobre Konto

 • 4 zł za użytkowanie karty - opłata nie jest pobierana przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty, potem można jej uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło min. 1000 zł (z innego banku) oraz dokonano przynajmniej jednej płatności kartą lub Blikiem;
 • bezpłatne wypłaty środków z bankomatów Banku Millennium;
 • 1 zł za wypłatę gotówki z bankomatów BZ WBK i Planet Cash, 5 zł za wypłaty z pozostałych bankomatów – przez pierwsze 2 miesiące od wydania karty ta opłata nie jest pobierana, potem można jej uniknąć, jeśli w poprzednim miesiącu na konto wpłynęło min. 1000 zł (z innego banku) oraz dokonano przynajmniej jednej płatności kartą debetową lub Blikiem;
 • 2,5% nie mniej niż 9 zł za wypłatę środków z bankomatów za granicą – uwaga: bank dolicza 2% za przewalutowanie transakcji;
 • bezpłatne korzystanie z wpłatomatów;
 • 0 zł za krajowe przelewy ELIXIR zlecane droga Internetową;
 • 5 zł za zlecenie przelewu ekspresowego w systemie Express Elixir;
 • 7,99 zł za przelew w oddziale banku;
 • 0 zł za realizację zlecenia stałego;
 • 0 zł za zlecenie i realizację polecenia zapłaty;
 • 5 zł za przelew SEPA zrealizowany za pośrednictwem Millenet;
 • 0,5% min 20 zł max 125 zł za pozostałe przelewy walutowe (+60 zł, gdy wszystkie koszty przelewu pokrywa Zleceniodawca);
 • 0 zł za wpłatę i wypłatę środków w placówkach Banku Millennium;

Dobre Konto a Konto 360º

Poniższa tabelka prezentuje najważniejsze opłaty związane z Dobrym Kontem i Kontem 360º:

Dobre Konto Konto 360º
Opłata za prowadzenie rachunku 7 zł 8 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku stałe miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i min. jedna transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu
Miesięczna opłata za kartę debetową 4 zł 7 zł
Możliwość uniknięcia opłaty za kartę stałe miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1000 zł i min. jedna transakcja kartą lub Blikiem w miesiącu
Wypłaty z bankomatów bankomaty w kraju, jeśli zostanie spełniony warunek dotyczący miesięcznych wpływów i transakcji kartą

Porównanie obu rachunków pokazuje, że w rzeczywistości są do siebie bardzo podobne. Warunek zwolnienia z opłat za prowadzenie konta, kartę debetową i wypłaty z bankomatów jest taki sam: miesięczne wpływy z innych banków w wysokości min. 1000 zł i przynajmniej jedna transakcja kartą debetową lub Blikiem. Konto 360º pojawiło się w ofercie banku na początku maja 2014 r. i pomimo nieco wyższych podstawowych opłat różni się od Dobrego Konta także innymi funkcjami, m.in. bezpłatnym pakietem assistance przez 12 miesięcy. Jeżeli chcesz się lepiej zapoznać z rachunkiem Konto 360º, sprawdź naszą dokładną analizę tego konta.

Dodatkowe korzyści dla posiadaczy Dobrego Konta

Dobre Konto Millennium to nie tylko tradycyjne konto internetowe. W ramach rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego klient otrzymuje dostęp do pakietu dodatkowych usług:

 • BLIK - system płatności umożliwiający transakcje w sklepach stacjonarnych i internetowych, przelewy między użytkownikami oraz wypłaty z bankomatów.
 • limit w koncie osobistym – możliwość skorzystania z dodatkowych środków (kredytu odnawialnego) po wyzerowaniu salda rachunku. Nie płacisz odsetek od pobranych środków, gdy zadłużenie trwa nie dłużej niż 7 dowolnych dni w miesiącu (nie muszą to być kolejne dni). Po przekroczeniu tego okresu oprocentowanie wynosi 10-16% wykorzystanej kwoty (a nie od całości przyznanego limitu) za okres utrzymywania się zadłużenia. Spłata zadłużenia następuje automatycznie z każdego wpływu na rachunek bieżący klienta. Wysokość limitu ustalana jest indywidualnie na podstawie dochodów klienta lub obrotów na jego rachunku. Roczna opłata za przyznanie/odnowienie Limitu na koncie osobistym wynosi 1% liczony od przyznanej kwoty kredytu (min. 50 zł);
 • przelewy na e-mail i numer telefonu – to nowa funkcjonalność udostępniona klientom banku. Jeśli nie pamiętasz numeru konta znajomego, a chcesz przelać mu pieniądze, wystarczy, że znasz jego numer telefonu lub adres e-mail. Odbiorca otrzyma informację o przelewie przez sms lub pocztę elektroniczną i będzie mógł skorzystać ze środków, nawet jeżeli nie jest klientem Banku Millennium. Dokonywanie tego typu przelewów jest bezpłatne;
 • Manager Finansów – aplikacja do zarządzanie budżetem domowym;
 • program rabatowy „Inspiracje” – klienci płacący kartami Banki Millennium otrzymują rabaty, które uprawniają do zniżek w ponad 1000 punktach współpracujących z bankiem, m.in. hotelami, kwiaciarniami, sklepami motoryzacyjnymi, itd.

Ocena: 3.5

 • nieźle oprocentowane produkty oszczędnościowe
 • HCE i BLIK
 • konto dla aktywnych klientów

Pytania i odpowiedzi

Tak, należy w tym celu udać się z wybraną (dowolnie) osobą do oddziału banku. Aby uniknąć kosztów prowadzenia konta, obsługi karty debetowej (także dla współwłaściciela) i wypłat z bankomatów, należy łącznie zapewnić wpływy na konto w łącznej kwocie min. 1000 zł oraz dokonać jednej transakcji kartą.

Sylwetka Banku Millennium

Bank Millennium rozpoczął swoją działalność w 1989 r. jako Bank Inicjatyw Gospodarczych (BIG S.A.). Misją banku jest ciągły rozwój i umacnianie swojej pozycji na rynku poprzez dostarczanie wysokiej jakości usług każdej grupie klientów (osobom fizycznym, małym i dużym firmom) oraz oraz stały wzrost wartości dla akcjonariuszy. Obecne motto banku to „Tradycyjna bankowość w nowoczesnym wydaniu".

Konto w pigułce

 • Jakie są opłaty za konto, kartę i operacje bankowe?

  Standardowo: 7 zł za prowadzenie konta, 4 zł za kartę, 0 zł za przelewy, do 5 zł za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Wszystkich tych opłat można jednak stosunkowo łatwo uniknąć spełniając co miesiąc 2 warunki: (a) zasilić rachunek przelewami zewnętrznymi o łącznej kwocie min. 1000 zł oraz (b) wykonać min. jedną transakcję za pomocą karty debetowej lub Blikiem.

 • Kto skorzysta z tego konta?

  Dobre Konto to rachunek dla osób, które uzyskują stałe dochody i przynajmniej raz w miesiącu płacą kartą debetową. Konto będzie także dobrym wyborem dla tych, którzy chcą oszczędzać na korzystnych warunkach.

 • Jakie są największe zalety rachunku?

  Można uniknąć opłat za prowadzenie konta, obsługę karty debetowej i wypłaty z bankomatów, płacąc kartą lub Blikiem przynajmniej raz w miesiącu oraz zapewniając stałe wpływy na rachunek (min. 1000 zł). Właściciel Dobrego Konta zyskuje także dostęp do atrakcyjnie oprocentowanych kont oszczędnościowych i lokat.

 • Jakie są największe wady rachunku?

  Bank pobiera 2,5% min. 9 zł za wypłatę środków z zagranicznych bankomatów. Jeśli nie posiadasz stałych dochodów, które mógłbyś przelewać na rachunek, poniesiesz dość wysoką opłatę za prowadzenie konta (9 zł).

Zadaj pytanie

Prosimy o kontakt, jeżeli w analizie tego rachunku zabrakło ważnej informacji lub gdy podana informacja jest błędna.


Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.