Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Nawet 400 zł do sklepów sportowych Decathlon za wyrobienie karty kredytowej Citibanku

Nawet 400 zł do sklepów sportowych Decathlon za wyrobienie karty kredytowej Citibanku
Źródło: strona Citibanku

Trzeba przyznać, że Citi Handlowy jest niekwestionowanym liderem w promowaniu swoich kart kredytowych. Bank systematycznie uruchamia oferty specjalne, w których na uczestników czekają atrakcyjne nagrody.

W najnowszej promocji możesz zdobyć dwie elektroniczne karty podarunkowe o łącznej wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach stacjonarnych lub w sklepie internetowym sieci Decathlon. Jeżeli jednak ta premia nie przypadnie Ci do gustu – nic straconego! Zawsze możesz skorzystać z alternatywnych propozycji, ich zestawienie znajdziesz w tym artykule.

Kto może wziąć udział w promocji?

Zapewne się domyślasz, że najnowsza oferta promocyjna jest adresowana wyłącznie do nowych klientów banku. Zgodnie z regulaminem są to osoby, które od 1 czerwca 2015 r. nie były posiadaczami głównej karty kredytowej w Citi Handlowym i posiadają pełną zdolność do czynności prawnych.

Pamiętaj też, że aby móc wnioskować o kartę kredytową, musisz spełniać określone kryteria dochodowe i wiekowe. W przypadku osób fizycznych wymogi banku są następujące: wiek – minimum 18 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce. W przypadku klientów biznesowych – wiek min. 18 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat, dochód netto – minimum 2500 zł.

Z najnowszej akcji wyłączone są osoby zawodowo związane z Citibankiem oraz nierezydenci Polski. Promocja obowiązuje do 28 sierpnia 2018 roku.

Jak otrzymać 400 zł do sklepów Decathlon?

Jeśli chcesz zdobyć nagrodę oferowaną przez Citibank, będziesz musiał spełnić kilka prostych warunków.

 1. Do 28 sierpnia 2018 r. wypełnij i wyślij formularz kontaktowy zamieszony na stronie promocji. Zaznacz pod formularzem pola: "Potwierdzam otrzymanie i zapoznanie się z "Informacją o przetwarzaniu danych osobowych" oraz „Zamawiam otrzymanie za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej informacji o statusie złożonego przeze mnie zgłoszenia”. Po wysłaniu formularza cierpliwie poczekaj na kontakt z pracownikiem banku.
 2. Podczas rozmowy z konsultantem złóż wniosek o wyrobienie dowolnej karty kredytowej z aktualnej oferty Citibanku. Z naszej strony sugerujemy Ci Kartę Simplicity, której wydanie oraz prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe.
 3. Kolejnym krokiem będzie dostarczenie wymaganych przez bank dokumentów dochodowych (ich lista znajduje się w Załączniku 1 do regulaminu). Pamiętaj jednak, że jeśli zaświadczenia nie będą dla banku wystarczające, możesz zostać poproszony o dostarczenie dodatkowych dokumentów.
 4. Następnym etapem będzie podpisanie umowy o kartę oraz spełnienie warunków aktywności. Oto one:
  • nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę przynajmniej raz zaloguj się w systemie bankowości internetowej Citibank Online;
  • nie później niż do końca drugiego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę wykonaj przynajmniej 5 transakcji bezgotówkowych w danym miesiącu - kwota transakcji, jak i miejsce ich wykonania nie mają znaczenia.

Przykład: jeśli umowę o kartę podpiszesz w czerwcu, to powinieneś się zalogować do bankowości internetowej do końca sierpnia. Dodatkowo musisz wykonać co najmniej 5 transakcji kartą w jednym z trzech miesięcy: czerwcu, lipcu lub sierpniu. Weź przy tym pod uwagę, że płatności zrealizowane pod koniec danego miesiąca mogą nie zostać rozliczone przez bank na poczet mijającego miesiąca.

Za spełnienie powyższych warunków otrzymasz nagrodę podstawową, czyli 300 zł w formie bonu do sklepów Decathlon. Jeśli jednak chcesz zdobyć kolejne 100 zł, nie później niż do końca 2 miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy o kartę powinieneś przeprowadzić transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości co najmniej 2000 zł.

Ważne! - bank nie będzie honorował transakcji zwróconych lub niezaksięgowanych, a także przelewów z rachunku karty.

Przekazanie nagrody

Po spełnieniu wszystkich powyższych warunków otrzymasz dwie karty podarunkowe (o wartości 300 oraz 100 zł). Jeśli jednak wywiązanie się z ostatniego zadania będzie dla Ciebie zbyt trudne, bank nagrodzi Cię jedynie kartą o wartości 300 zł.

Bony zakupowe zostaną przekazane w formie elektronicznej za pośrednictwem wiadomości wysłanej przez bank w systemie transakcyjnym Citibank Online nie później niż do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełnisz warunki oferty. Jeśli warunki spełnisz np. w lipcu, to bon otrzymasz w sierpniu.

E-karty do sklepów Decathlon zachowują ważność przez 12 miesięcy od daty ich wydania i można posługiwać się nimi wielokrotnie, aż do wyczerpania limitu środków. Zgodnie z obowiązującymi przepisami nagroda zwolniona jest z podatku dochodowego od osób fizycznych.

Regulamin promocji znajdziesz tutaj.

Jaką kartę kredytową w Citibanku warto wybrać?

Citi Handlowy w swojej ofercie posiada różne karty kredytowe, jednak najbardziej opłacalną opcją jest wybór karty Citi Simplicity. Powód jest prosty – w obecnej chwili jest to jedna z najtańszych kredytówek na rynku. Bank nie pobiera opłaty za jej wydanie oraz posiadanie, a pozostałe ważne parametry prezentują się następująco:

 • 56 dni – długość okresu bezodsetkowego, w tym 26 dni na spłatę zadłużenia;
 • 3,50% - wysokość spłaty minimalnej;
 • 6% min. 10 zł - wypłata w bankomatach krajowych i zagranicznych;
 • 5,80% - prowizja za przewalutowanie;
 • 6% wartości transakcji, nie mniej niż 10 zł – prowizja pobierana w przypadku transakcji gotówkowych.

Warto dodać, że promocję możesz przejść nie ponosząc przy tym żadnych dodatkowych kosztów. Pamiętaj jedynie o prawidłowych zasadach posługiwania się kartą kredytową: nie korzystaj z bankomatów, unikaj płacenia kartą w PLN za granicą i przede wszystkim w terminie spłacaj całość zadłużenia. Przeczytaj więcej na temat okresu bezodsetkowego.

Dokładną analizę City Simplicity znajdziesz w tym artykule.

Wyjątkowo łatwe 300 zł do zdobycia

W tej promocji ostateczna wysokość premii zależy od Twojej aktywności. Możesz wykonać 5 transakcji kartą w danym miesiącu na dowolną kwotę i poprzestać na nagrodzie w wysokości 300 zł lub powalczyć o więcej. W tym drugim przypadku będziesz musiał jednak spełnić dodatkowy warunek i zadbać o to, aby łączna wartość wszystkich przeprowadzonych transakcji wyniosła co najmniej 2000 zł.

Naszą uwagę zwróciła przede wszystkim łatwość zdobycia nagrody podstawowej: aż 300 zł premii w zamian za wykonanie 5 dowolnych płatności bezgotówkowych, to jedna z bardziej korzystnych propozycji Citibanku w ostatnim czasie.

Dodatkowo, bony do sklepu Decathlon prezentują się całkiem okazale na tle nagród w alternatywnych promocjach tego banku. A jeśli się pośpieszysz, możesz je otrzymać już w lipcu. Naszym zdaniem ta oferta jest naprawdę godna rozważenia.

O banku

Citi Handlowy świadczy usługi dla klientów indywidualnych, przedsiębiorstw i korporacji. W swojej działalności stawia na jakość, innowacyjność oraz indywidualne podejście do klienta. Wśród usług i produktów dostępnych w banku można wymienić np. konta osobiste i firmowe, produkty oszczędnościowe, inwestycyjne czy ubezpieczeniowe.