Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończona.

Konto Mocno Oszczędnościowe: 2,2% lub 2,6% dla nowych środków do 100 tys. zł

Konto Mocno Oszczędnościowe: 2,2% lub 2,6% dla nowych środków do 100 tys. zł
Spis treści

Kolejna edycja promocji Konta Mocno Oszczędnościowego nie przynosi niespodzianek: klienci ponownie mogą liczyć na 2,2% lub 2,6% w skali roku dla nowych środków do 100 tys. zł.

Uzyskanie wyższego oprocentowania wymaga posiadania również Konta Jakże Osobistego oraz zapewnienia na nie regularnego wpływu (w przeciwnym razie oszczędności oprocentowane będą według niższej stawki).

Co ważne, rachunek osobisty objęty jest promocją, w ramach której możesz zgarnąć jeszcze 200 zł premii. Jak widzisz, powodów do otwarcia Konta Mocno Oszczędnościowego razem z Kontem Jakże osobistym jest całkiem sporo. Sprawdźmy jednak w pierwszej kolejności, jak przedstawia się propozycja Alior Banku w odniesieniu do rachunku oszczędnościowego.

Dla kogo przeznaczona jest oferta?

Z propozycji promocyjnego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym może skorzystać klient, który do 12 grudnia 2019 r. wpłaci na ten rachunek nowe środki. Sprawdźmy, jak bank definiuje to pojęcie.

Czym są „nowe środki”?

Jako „nowe środki” rozumiana jest nadwyżka ponad łączne saldo zgromadzonych przez Ciebie środków w Alior Banku w dniu 15 listopada 2019 r. Bank sprawdza wszystkie Twoje rachunki, począwszy od kont osobistych, przez oszczędnościowe, a na lokatach kończąc (uwaga! liczą się oszczędności również w walucie obcej).

Przykładowo, jeżeli w dniu wyznaczania salda zgromadziłeś w Alior Banku 20 tys. zł, to na Koncie Mocno Oszczędnościowym objęte podwyższonym oprocentowaniem będą środki ponad tę kwotę. Będzie ono naliczane przez 3 miesiące od daty pierwszej wpłaty na rachunek oszczędnościowy.

Oprocentowanie 2,2% lub 2,6% w zależności od zapewnienia wpływu

W ramach promocji „podstawowa” stawka na Koncie Mocno Oszczędnościowym wynosi 2,2% w skali roku. Do jej uzyskania wystarczy po prostu wpłata nowych środków do wysokości 100 tys. zł – nie musisz nawet posiadać jakiegokolwiek rachunku osobistego.

Jeżeli jednak chcesz podwyższyć oprocentowanie z 2,2% do 2,6%, powinieneś w tym celu otworzyć również konto osobiste i zapewnić na nie wpływ w wysokości min. 1500 zł przez trzy miesiące trwania promocji.

Środki powyżej 100 tys. zł oprocentowane są na poziomie 0,88%.

O czym warto pamiętać?

Jak to zwykle bywa przy okazji bankowych promocji, istnieje kilka ważnych kwestii, które należy wziąć pod uwagę, aby nie stracić szansy na otrzymanie bonusu. W wypadku Konta Mocno Oszczędnościowego istotne jest pojęcie wpływu na rachunek osobisty: przelewy muszą pochodzić z Twojego konta prowadzonego w innym banku lub z konta firmowego w Alior Banku. Wykluczone są, niestety, operacje wykonane z Twoich rachunków w T-Mobile Usługi Bankowe lub Kantoru Walutowego Alior Banku.

Jeżeli w jednym z miesięcy trwania promocji zapomnisz o przelaniu środków, wtedy oprocentowanie na Koncie Mocno Oszczędnościowym w tym okresie spadnie do 2,2%. 

Pamiętaj, że jeśli wciąż uczestniczysz w poprzednich edycjach tej oferty specjalnej, to nie możesz skorzystać z jej najnowszej odsłony. W tej sytuacji należy poczekać, aż oprocentowanie spadnie do standardowego poziomu i dopiero wtedy wpłacić „nowe środki” na rachunek oszczędnościowy.

Regulamin promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe – 12 edycja" znajdziesz tutaj.

Mijają trzy miesiące...

...i promocja dobiega końca. W tym momencie warto przyjrzeć się standardowemu oprocentowaniu na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Jest ono ustalane w oparciu o stawkę WIBID 1M –0,55 p.p. i obecnie wynosi zaledwie 0,88% w skali roku.

Jeżeli uznasz, że takie warunki Cię nie satysfakcjonują, w naszym rankingu kont oszczędnościowych znajdziesz wiele interesujących propozycji.

Co należy wiedzieć o Koncie Mocno Oszczędnościowym?

Pod względem opłat Konto Mocno Oszczędnościowe prezentuje się zupełnie korzystnie. Prowadzenie rachunku jest darmowe, bank nie pobiera również prowizji za przelewy wewnętrzne. Możliwe są także przelewy zewnętrzne (na rachunek w innym banku), choć tylko pierwsza operacja w miesiącu jest darmowa.

Rachunek osobisty z 200 zł premii

Jak już wspominaliśmy, do uzyskania najwyższego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym (2,6%) konieczne jest posiadanie rachunku osobistego w Alior Banku. Wyższe odsetki to jednak niejedyna zachęta do bliższego związania się z Alior Bankiem; obecnie Konto Jakże Osobiste – sztandarowy rachunek osobisty tej instytucji – objęte jest promocją, w ramach której możesz zdobyć jeszcze 200 zł premii w gotówce.

Poniżej przedstawiamy najważniejsze parametry Konta Jakże Osobistego:

Zwróć uwagę, że warunek zapewnienia wpływu w wysokości 1500 zł jednocześnie zwalnia Cię z opłat za prowadzenie Konta Jakże Osobistego i umożliwia zdobycie bonusowych odsetek na Koncie Mocno Oszczędnościowym (w tym pierwszym wypadku musi to być jednak wpływ jednorazowy).

Poza premią w promocji Konta Jakże Osobistego możesz także uzyskać inne związane z nim profity, np. 3% na Koncie Oszczędnościowym do 20 tys. zł (kolejny rachunek Alior Banku do pomnażania oszczędności) lub 3% na kwartalnej Lokacie dla nowego klienta (do 50 tys. zł).

Ile możesz w sumie zyskać z połączenia produktów oszczędnościowych Alior Banku z premią za konto osobiste, dowiesz się z naszego artykułu

Na koniec należy wspomnieć, że jeśli propozycja Konta Jakże Osobistego nie przypadła Ci do gustu, możesz wybrać także Konto Internetowe, nieoferujące tylu możliwości, lecz za to tańsze i wymagające mniej aktywności od klienta:

Zapewnienie wpływu w wysokości 1500 zł na Konto Internetowe również spełni wymogi konieczne do uzyskania wyższego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym. Pamiętaj jednak, że Konto Internetowe nie jest obecnie objęte żadnymi promocjami ani nie umożliwia otwarcia specjalnych lokat.

Wyższe oprocentowanie dla aktywnych oraz premia w gotówce

Alior Bank przygotował dla swoich klientów dość zróżnicowaną ofertę oszczędnościową. Możesz skorzystać z kilku propozycji albo zadowolić się tylko promocyjnym oprocentowaniem na Koncie Mocno Oszczędnościowym, bez otwierania dodatkowych rachunków.

Fakt, uzyskanie wyższych stawek wymaga nieco trudu: założenia również Konta Jakże Osobistego i zapewnienia na nie niemałego wpływu. Naszym zdaniem trud ten może jednak łatwo przynieść niebagatelne korzyści w postaci nie tylko atrakcyjniejszych odsetek, ale i pokaźnej premii gotówkowej.

Zdecydowanie jest to propozycja warta rozważenia.

Otwórz Konto Jakże Osobiste, by zyskiwać 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym