Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

2,2% lub 2,6% do 100 tys. zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku

2,2% lub 2,6% do 100 tys. zł na Koncie Mocno Oszczędnościowym w Alior Banku
Spis treści

Oferta Alior Banku niezmiennie wygląda atrakcyjnie. Co prawda oprocentowanie, które można otrzymać bez spełniania warunku wpływu, spadło o 0,1 p.p., ale zachowane zostało 2,6% w skali roku dla "aktywnych". W ofercie Aliora doceniamy nie tylko konkurencyjne oprocentowanie i dość wysoką kwotę maksymalną, która może być nim objęta (100 tys. zł), ale i fakt, że bank nie wymaga posiadania konta osobistego. Ze swej strony radzimy przemyślenie jego otwarcia, gdyż można zyskać 200 zł w gotówce.

Kto i do kiedy skorzysta z oferty?

Do promocji Konta Jakże Osobistego wrócimy nieco później. Teraz przedstawmy zasady dotyczące podwyższonego oprocentowania Konta Mocno Oszczędnościowego. Może z niego skorzystać osoba pełnoletnia, która do 21 listopada 2019 r. wpłaci na ten rachunek nowe środki.

„Nowe środki” to po prostu nadwyżka ponad łączne saldo w Alior Banku (na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w dowolnej walucie) w dniu 11 października 2019 r. Innymi słowy, jeśli tego dnia posiadałeś w Aliorze w sumie, powiedzmy, 10 tys. zł, to środki ponad tę kwotę, które wpłacisz na Konto Mocno Oszczędnościowe, będą objęte podwyższonym oprocentowaniem. Będzie ono naliczane przez 3 miesiące od daty pierwszej wpłaty nowych środków na rachunek oszczędnościowy, a maksymalna kwota, która może nim być objęta, to 100 tys. zł.

2,2% bez żadnych warunków, 2,6% po zapewnieniu wpływu

„Podstawowe” oprocentowanie Konta Mocno Oszczędnościowego w ramach promocji wynosi 2,2% w skali roku. Dla jego uzyskania wystarczy po prostu wpłata nowych środków.

Co ciekawe, Alior Bank daje też szansę na uzyskanie jeszcze korzystniejszego oprocentowania – 2,6%. Warunkiem jego naliczenia za dany miesiąc jest zapewnienie w nim jednorazowego wpływu, spełniającego wymagania regulaminu, na rachunek osobisty w wysokości min. 1500 zł.

Bardzo ważne informacje

Nadszedł czas, by doprecyzować kilka ważnych kwestii.

Oferta w ramach 11. edycji promocji Konta Mocno Oszczędnościowego nie jest dostępna dla osób, które korzystają z podwyższonego oprocentowania w ramach poprzednich odsłon tej akcji. Jeśli jesteś wśród nich, to musisz poczekać, aż oprocentowanie spadnie do standardowego poziomu i dopiero wtedy będziesz mógł ponownie wpłacić „nowe środki” na konto i korzystać z podwyższonego oprocentowania.

Za wpływ zapewniający 2,6% w skali roku uznany zostanie niemal każdy przelew z innego banku (może być z Twojego własnego rachunku) lub z konta firmowego w Alior Banku. Regulamin akcji precyzuje, że nie może to być przelew z rachunków dla klientów indywidualnych prowadzonych w ramach T-Mobile Usługi Bankowe oraz z rachunków w Kantorze Walutowym Alior Banku.

Gdybyś w którymś miesiącu nie zapewnił wymaganego wpływu, to za ten okres otrzymasz odsetki w wysokości tylko 2,2%.

Regulamin 11. edycji promocji na Koncie Mocno Oszczędnościowym znajdziesz tutaj.

Co zrobić po zakończeniu promocji?

Takie pytanie nieuchronnie nadejdzie po 3 miesiącach, kiedy to oprocentowanie Twoich pieniędzy spadnie do poziomu standardowego. Ustalany jest on co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M pomniejszoną o 0,55 p.p. Obecnie jest to 0,88% w skali roku. Zaznaczmy, że ta wysokość oprocentowania obejmie także w okresie promocji nadwyżkę ponad 100 tys. zł oraz kwotę, która nie spełnia definicji „nowych środków”.

Od Ciebie zależy, czy ten poziom, przyznajmy dość wysoki jak na warunki standardowe, zaspokoi Twoje oczekiwania, czy też poszukasz lepszej oferty, korzystając z naszego rankingu kont oszczędnościowych.

Konto Mocno Oszczędnościowe – co warto wiedzieć?

Darmowe otwarcie i prowadzenie oraz bezpłatne przelewy internetowe między kontem osobistym a rachunkiem oszczędnościowym – to podstawowe parametry Konta Mocno Oszczędnościowego.

Konto Jakże Osobiste z 200 zł premii

Jak wspomnieliśmy, do uzyskania wyższego oprocentowania na Koncie Mocno Oszczędnościowym nie jest konieczne posiadanie rachunku osobistego w Alior Banku. Warto go jednak otworzyć z kilku powodów.

Pierwszy związany jest bezpośrednio z możliwością podwyższenia oprocentowania do 2,6% w skali roku. Warto zaznaczyć, że wymagany jednorazowy wpływ w wysokości 1500 zł to także warunek zwalniający z miesięcznej opłaty za ROR.

Najważniejszy argument to jednak szansa na 200 zł za otwarcie Konta Jakże Osobistego. Jak już będziesz jego posiadaczem, to będziesz mógł korzystać ze związanych z nim korzyści (przykładowo – 3% na Koncie Oszczędnościowym dla kwot do 20 tys. zł do 15 stycznia 2020 r.) albo uczestniczyć w promocjach związanych z kartami Alior Banku.

Na koniec jeszcze jeden mocny argument. Osoby, które nie miały dotąd w Alior Banku „karty klienta”, mogą założyć Lokatę 100 dni. Można na niej ulokować 50 tys. zł z oprocentowaniem 3% w skali roku.

O tym, ile możesz w sumie zyskać z połączenia produktów oszczędnościowych Alior Banku z premią za konto osobiste, przeczytasz w tym tekście.

Zestaw mocnych argumentów

Jak widzisz, Alior Bank przygotował zestaw bardzo mocnych argumentów na rzecz swojej oferty oszczędnościowej. Możesz skorzystać z kilku ofert albo poprzestać tylko na wpłaceniu pieniędzy na Konto Mocno Oszczędnościowe i zadowoleniu się oprocentowaniem w wysokości 2,2%. Przypominamy, że wówczas będziesz miał ograniczone możliwości dysponowania swoimi oszczędnościami.

Pomyśl, przeanalizuj sytuację, podejmij decyzję.

Otwórz Konto Jakże Osobiste, by zyskać 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym