Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Oferta nieaktualna. Sprawdź aktualnie trwającą.

Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku "po nowemu": 2,3% lub 2,6% do 100 tys. zł nowych środków

Michał Radzimiński

Jestem dociekliwym redaktorem, stale poszukującym nowych wyzwań. Lubię pisać o pieniądzach, choć wcale nie są dla mnie najważniejsze w życiu.

Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku "po nowemu": 2,3% lub 2,6% do 100 tys. zł nowych środków

Zmiany wprowadzone przez Alior Bank w bieżącej, 10. już edycji promocji na Koncie Mocno Oszczędnościowym, czynią ofertę ciekawszą i bardziej urozmaiconą. Co prawda obniżono oprocentowanie nowych środków z 2,5% do 2,3% w skali roku, ale z drugiej strony bardziej zdeterminowani klienci mogą zyskać stawkę 2,6%.

Ostatecznie Konto Mocno Oszczędnościowe wciąż wypada całkiem nieźle na tle konkurencji. Przede wszystkim Alior Bank wciąż pozwala na skorzystanie z oferty również tym, którzy nie posiadają konta osobistego w Alior Banku. Pod tym względem propozycja należy raczej do wyjątków. Inna sprawa, że aktualnie otwarcie Konta Jakże Osobistego w pakiecie z rachunkiem oszczędnościowym po prostu się opłaca...

2,3% dla nowych środków bez dodatkowych warunków

Zacznijmy jednak od początku. Bieżąca edycja promocji potrwa do 23 października 2019 r. Może z niej skorzystać każda osoba pełnoletnia, która do tego dnia wpłaci na konto oszczędnościowe nowe środki. Alior Bank oferuje podwyższone oprocentowanie 2,3% w skali roku, które obejmuje kwoty aż do 100 tys. zł.

„Nowe środki” to po prostu nadwyżka ponad łączne saldo w banku (na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w dowolnej walucie) w dniu 11 września 2019 r. Innymi słowy, jeśli tego dnia posiadałeś w Alior Banku, powiedzmy, 10 tys. zł, to ta kwota zostanie odjęta od sumy środków objętych promocyjnym oprocentowaniem.

Okres naliczania promocyjnego oprocentowania potrwa 3 miesiące od dnia pierwszej wpłaty tychże środków na Konto Mocno Oszczędnościowe.

Z oferty nie mogą skorzystać ci, dla których aktualnie wciąż naliczane jest oprocentowanie w ramach poprzednich edycji. Takie osoby muszą po prostu poczekać, aż oprocentowanie spadnie do standardowego poziomu i ponownie wpłacić kolejne "nowe środki" na konto.

Zapewniaj wpływy i zyskaj 2,6%

Gdyby na tym kończyły się warunki odnowionej oferty Alior Banku, to zmianę ocenilibyśmy jednoznacznie negatywnie. Na szczęście bank przygotował coś "ekstra" - możliwość uzyskania oprocentowania 2,6% w skali roku, o ile uczestnik posiada jednocześnie konto osobiste w polskich złotych (np. Konto Jakże Osobiste) i zapewni w każdym z 3 miesięcy naliczania tegoż oprocentowania wpływ na ROR w jednorazowej wysokości min. 1500 zł. 

Wpływem jest w tym przypadku każdy przelew z innego banku (może to być Twój własny rachunek) lub z konta firmowego w Alior Banku. Jeśli w danym miesiącu nie uda Ci się zanotować wymaganego wpływu, to nowe środki do 100 tys. zł będą oprocentowane na 2,3%.

Z regulaminem 10. edycji promocji na Koncie Mocno Oszczędnościowym zapoznasz się tutaj.

Mijają 3 miesiące – czy konto wciąż się opłaca?

Po upływie trzymiesięcznego okresu promocji oprocentowanie spadnie do poziomu standardowego. Ustalany jest on co miesiąc w oparciu o stawkę WIBID 1M pomniejszoną o 0,55 p.p. Dla lepszego zobrazowania dodajmy, że oprocentowanie standardowe wynosi obecnie 0,89% w skali roku.

Warto zaznaczyć, że w trakcie okresu promocyjnego podstawowa wysokość oprocentowania obejmie również kwotę, która nie spełnia warunku „nowych środków”.

Jak na standardową ofertę stawka 0,89% nie jest może dramatycznie niska, ale i tak warto rozejrzeć się za znacznie atrakcyjniejszą alternatywą. Pomocny w takiej sytuacji z pewnością będzie ranking kont oszczędnościowych.

Ile kosztuje Konto Mocno Oszczędnościowe?

Darmowe otwarcie i prowadzenie oraz bezpłatne przelewy internetowe między kontem osobistym a rachunkiem oszczędnościowym – tak w skrócie możemy przedstawić kwestię opłat za Konto Mocno Oszczędnościowe. Szczegółowe parametry znajdziesz poniżej:

Konto Jakże Osobiste: nie trzeba, ale może warto…?

Skoro do osiągnięcia maksymalnego oprocentowania (2,6%) oraz do darmowych transferów z rachunku oszczędnościowego przyda się konto osobiste, to może warto rozważyć skorzystanie z oferty warunkowo darmowego Konta Jakże Osobistego? Podkreślmy, że warunek uzyskania oprocentowania 2,6% jest identyczny z tym, który dotyczy uniknięcia opłaty za prowadzenie rachunku osobistego.

Nadal nie jesteś przekonany? Co powiesz na to, że za otwarcie i aktywność na koncie możesz obecnie zgarnąć 200 zł premii? Do tego dodanie karty debetowej do programu Mastercard Priceless Specials i wykonanie zaledwie kilku transakcji przyniesie Ci bonus w postaci 3400 punktów powitalnych, których wartość można oszacować na ok. 50 zł.

Oszczędzających na pewno zainteresuje fakt, że rachunek oferuje w ramach tzw. Korzyści konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 3% w skali roku dla środków do 20 tys. zł. To jednak nie wszystko, gdyż nowi posiadacze konta osobistego mogą skorzystać z Lokaty 100 dni z identyczną stawką oprocentowania, ale dla środków do 50 tys. zł. O tym, ile możesz w sumie zyskać z połączenia produktów oszczędnościowych Alior Banku z premią za konto osobiste, przeczytasz w tym tekście.

Świetny pakiet oszczędnościowy

Aby otworzyć dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe, niezbędne jest posiadanie rachunku osobistego – taki warunek dotyczy praktycznie wszystkich ofert z czołówki. Konto Mocno Oszczędnościowe w Alior Banku jest tu wyjątkiem i pozwala na całkiem solidny zysk 2,3% bez konieczności posiadania konta osobistego.

Pomimo tego faktu, jednoczesne otwarcie Konta Jakże Osobistego (możesz to zrobić w promocji na tej stronie) to bardzo dobry pomysł; zwłaszcza obecnie, gdy jest ono niezbędne do uzyskania maksymalnego oprocentowania 2,6% w skali roku oraz 200 zł dodatkowej premii. Do tego, jeśli chcemy za darmo i bez ograniczeń przelewać środki z jednego rachunku na drugi, to rachunek osobisty jest w tym kontekście niezwykle przydatny.