Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Alior Bank uruchomił nową edycję promocji Konta Mega Oszczędnościowego. Piszemy o tym w tekście "Nawet 2,5% do 100 000 zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku"

Nawet 2,5% do 100 000 zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku

Krzysztof Duliński

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

Nawet 2,5% do 100 000 zł na Koncie Mega Oszczędnościowym w Alior Banku

Alior Bank nieustannie znajduje się w gronie banków z bardzo atrakcyjną ofertą dla oszczędzających. Mamy na myśli nie tylko sam poziom promocyjnego oprocentowania, ale i inne kwestie – wysokość kwoty, jaka może nim być objęta, czas naliczania wyższych odsetek oraz fakt, że Alior nie wymaga założenia rachunku osobistego, by móc skorzystać z promocji.

Posiadanie ROR jest jednak wskazane i to z dwóch względów – pozwala uzyskać jeszcze wyższe oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego, a ponadto daje dostęp do korzyści w postaci 3% dla kwot do 20 000 zł na Koncie Oszczędnościowym. Jeśli nie jesteś jeszcze klientem Alior Banku, to teraz za założenie Konta Jakże Osobistego możesz zgarnąć dodatkowo 200 zł.

Kto może skorzystać z oferty?

Tradycyjnie obowiązuje zasada, że w najnowszej odsłonie promocji nie mogą wziąć udziału Ci, którym w trakcie jej trwania kończy się bonusowe oprocentowanie uzyskane w ramach poprzedniej edycji akcji.

Podwyższone oprocentowanie Konta Mega Oszczędnościowego może otrzymać osoba pełnoletnia, która do 7 kwietnia 2020 r. wpłaci na ten rachunek nowe środki. Pod tym pojęciem rozumiana jest nadwyżka ponad łączne saldo w Alior Banku (na kontach osobistych, oszczędnościowych i lokatach w PLN) w dniu 28 lutego 2020 r.

Dla uniknięcia wątpliwości najlepiej jest to przedstawić na konkretnym przykładzie. Załóżmy, że we wspomnianym dniu posiadałeś w Alior Banku łącznie 15 000 zł. Każda kwota ponad to saldo (maksymalnie 100 000 zł), którą wpłacisz na Konto Mega Oszczędnościowe, zostanie objęta podwyższonym oprocentowaniem. Promocyjne odsetki będą naliczane przez 3 miesiące od daty pierwszej wpłaty nowych środków na rachunek oszczędnościowy.

2,5% za zapewnienie wpływu, 2,1% dla każdego

Alior Bank stara się zmotywować klientów do oszczędzania i czyni to na różne sposoby. Wspomnieliśmy już o korzyści do konta osobistego w postaci 3% na Koncie Oszczędnościowym i za chwilę jeszcze do niej wrócimy. Teraz skupmy się na warunkach Konta Mega Oszczędnościowego.

Warunkiem otrzymania 2,5% dla nowych środków do 100 000 zł jest zapewnienie w danym miesiącu jednorazowego wpływu na Konto Jakże Osobiste w wysokości min. 1500 zł. Gdyby nie udało Ci się spełnić tego wymogu, Twoje pieniądze zostaną objęte oprocentowaniem 2,1% w skali roku.

Dla środków powyżej 100 000 zł i po upływie okresu promocyjnego (czyli 3 miesięcy) Alior Bank oferuje oprocentowanie w wysokości 0,5%.

Jaki wpływ zapewni wyższe oprocentowanie?

Alior Bank nie wprowadził warunków zaporowych, które utrudniałyby skorzystanie z oprocentowania w wysokości 2,5%. Możliwe są wpływy z rachunków w innym banku (w tym także z własnych), a nawet z konta firmowego w Alior Banku. Niedozwolony jest tylko wpływ z T-Mobile Usługi Bankowe oraz z jakiegokolwiek rachunku w Kantorze Walutowym Alior Banku.

Szczegółowe zasady opisywanej akcji znajdziesz w "Regulaminie promocji „Konto Mega Oszczędnościowe – 3. Edycja”.

Konto Mega Oszczędnościowe

Konto Mega Oszczędnościowe otwierane i prowadzone jest bezpłatnie. Warto podkreślić, że wszystkie przelewy internetowe realizowane z niego na konto osobiste są bezpłatne.

Więcej informacji znajdziesz w naszej analizie Konta Mega Oszczędnościowego. Zawarliśmy w niej także podpowiedzi, co możesz zrobić po zakończeniu okresu promocji, by Twoje oszczędności „pracowały” efektywnie.

Konto Jakże Osobiste z korzyścią 3% na Koncie Oszczędnościowym

Kilka razy wspominaliśmy o korzyści związanej z Kontem Jakże Osobistym, którą jest podwyższone do 3% oprocentowanie na Koncie Oszczędnościowym. Bonus wiąże się z warunkami ROR, do którego można dobrać sobie bezpłatnie 2 z 10 korzyści. Jedną z nich jest właśnie wysokie oprocentowanie Konta Oszczędnościowego.

Oprocentowanie w wysokości 3% dotyczy kwot do 20 000 zł i do końca marca br. obowiązuje bez żadnych warunków dodatkowych. Od 1 kwietnia do 30 czerwca 2020 r. nadal będziesz mógł cieszyć się z 3% na Koncie Oszczędnościowym, o ile wykonasz w danym miesiącu transakcje kartą na łączną kwotę min. 300 zł. Bez spełnienia tego warunku oprocentowanie wyniesie 2% w skali roku.

Więcej informacji o tej i innych korzyściach znajdziesz w analizie Konta Jakże Osobistego.

Wciąż atrakcyjny zestaw dla oszczędzających

Ofertę Alior Banku w dalszym ciągu uważamy za atrakcyjną, zwłaszcza gdy jest rozpatrywana łącznie z Kontem Jakże Osobistym. Wiąże się z nim korzyść w postaci podwyższonego do 3% oprocentowania Konta Oszczędnościowego, ale i premia 200 zł za założenie tego rachunku.

Owszem, możesz kręcić nosem, że trzeba spełnić różne warunki, że oprocentowanie jest niższe, ale z drugiej strony powinieneś sobie uzmysłowić, że obecnie szalenie trudno jest uzyskać atrakcyjne bonusy praktycznie za darmo. Zresztą, wymagania stawiane przez Alior Bank dla uzyskania wysokiego oprocentowania oszczędności nie są trudne i na dodatek są tożsame z wymogami zapewniającymi bezpłatne korzystanie z Konta Jakże Osobistego i wydanej do niego karty.

Jeśli chcesz porównać propozycję Alior Banku z ofertami konkurencji, spójrz na nasz ranking kont oszczędnościowych.