Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Nawet 500 zł na wybrany ETF w promocji platformy WealthSeed

Nawet 500 zł na wybrany ETF w promocji platformy WealthSeed
Źródło: najlepszekonto.pl

Posiadacze oszczędności doskonale wiedzą, że obecnie oszczędzanie na lokatach bankowych przynosi realne straty. Nie dość, że inflacja przekracza 16%, a najlepsze depozyty oferują maksymalnie 8%, to od naliczonych odsetek trzeba jeszcze zapłacić podatek Belki. Fintech WealthSeed zachęca więc do kupna ETF-ów, czyli notowanych na giełdach funduszy odzwierciedlających poziom cen wybranych kategorii akcji, obligacji, nieruchomości czy surowców. ETF-y umożliwiają inwestowanie w określone dziedziny, np. zdrowie, zrównoważony rozwój, biotechnologia, zielona energia, pozwalając w łatwy i relatywnie tani sposób dywersyfikować portfel inwestycyjny. O ich popularności świadczy fakt, że w 2021 r. wartość aktywów zainwestowanych na świecie w ETF osiągnęła poziom 10 bilionów USD i była prawie 8 razy większa niż 10 lat wcześniej.

Rejestrując się na platformie WealthSeed, po potwierdzeniu tożsamości otrzymasz swój pierwszy udział w wybranym ETF o wartości od ok. 10 zł do 500 zł. Gotowy, by rozpocząć przygodę jako inwestor?

Kto może zainwestować za darmo?

Program „Darmowe inwestowanie” nie ma określonego terminu obowiązywania. Jego organizator, czyli spółka Fair Place Finance S.A., zastrzegł, że może go odwołać w każdej chwili, informując o tym z 3-dniowym wyprzedzeniem. Program adresowany jest do osób fizycznych, które pozytywnie przejdą weryfikację tożsamości w trakcie rejestracji na platformie WealthSeed.

Jak zdobyć bonus?

Działania niezbędne do otrzymania środków na zakup ETF-a sprowadzają się do zarejestrowania się na WealthSeed. Oto szczegóły:

Krok 1
Krok 1

Złóż wniosek o bezpłatne konto na platformie WealthSeed.

Krok 2
Krok 2

Zweryfikuj swoją tożsamość, wysyłając na wskazane podczas rejestracji konto 1 zł ze swojego rachunku bankowego.

Informacja
Informacja

W zależności od dnia i godziny, w której złożysz wniosek o rejestrację w aplikacji Wealthseed, zostanie Ci przydzielona określona kwota do zainwestowania, maksymalnie 500 zł. Premia może być przeznaczona wyłącznie na kupno papieru wartościowego objętego promocją, czyli wybranego funduszu ETF.

Krok 3
Krok 3

Przyjrzyj się dostępnym ETF-om i zdecyduj, w co chcesz zainwestować, po czym potwierdź zakup. Kupiony ETF otrzymasz od razu, jeżeli kupisz go w godzinach pracy giełdy, tj. od 8:00 do 22:00 CET. Dokonując transakcji poza tymi godzinami, na zrealizowanie transakcji będziesz musiał poczekać do otwarcia giełdy.

Uwaga: wybór ETF-a działa tylko w aplikacji mobilnej, po zalogowaniu się do niej dostępny jest ekran wyboru ETF.

Nagroda
Nagroda

Organizator sfinansuje Twoją transakcję w ciągu 30 dni od daty aktywowania rachunku inwestycyjnego.

Krok 4
Krok 4

Obserwuj swój ETF, by móc podjąć w wybranym przez siebie momencie decyzję o sprzedaży lub dokupieniu ETF-a.

Powyższy harmonogram można też przedstawić graficznie.

Kliknij, aby powiększyć
Kupiony ETF jest Twoją własnością, którą możesz dowolnie rozporządzać. Po jego sprzedaży nie musisz zwracać środków otrzymanych na jego zakup.

Środki, które otrzymasz po zarejestrowaniu się w WealthSeed, są zwolnione z podatku dochodowego, nie podlegają rozliczeniu z urzędem skarbowym. Jeśli osiągniesz zysk z inwestycji, to będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Pomoże Ci w tym formularz PIT-8C, który otrzymasz po sprzedaży ETF-a.

Zasady przydziału nagród

Kwota, jaką otrzymasz do zainwestowania, przydzielana jest losowo, zależnie od tego, do której z 4 grup (oznaczanych literami od A do D) trafisz. Decyduje kolejność złożenia formularza rejestracyjnego w aplikacji WealthSeed.

Szczegóły zostały opisane w „Informacji o zasadach przydzielania Papierów Wartościowych dla Uczestników programu Darmowe Inwestowanie”. W skrócie wygląda to tak:

  • osoba numer 1 trafia do puli A, w której maksymalna premia wynosi ok. 100 EUR, a średnia – ok. 70 EUR;
  • ten, kto zarejestruje się jako 2., wpadnie do puli D z premią 5 EUR. Średnia nagroda w tej grupie wynosi 2 EUR;
  • osoba z numerem 3 też znajdzie się w puli D,
  • zarejestrowany jako numer 4 trafi do puli C z bonusem 15 EUR. W tej grupie średnia nagroda wynosi 9 EUR.

Przydział do poszczególnych grup odbywa się według tabeli zamieszczonej w przywołanej informacji aż do osoby numer 25, po czym cykl rozpoczyna się od początku. Dodajmy, że do puli B zostanie przypisany tylko ten, kto zostanie zarejestrowany jako 13. w danym cyklu. W tej grupie maksymalny bonus wynosi 50 EUR, a średni – 30 EUR.

Co trzeba wiedzieć o WealthSeed?

Premia na start z pewnością cieszy, ale ważniejsze są obowiązujące na co dzień zasady działania i pobierania prowizji. Opisaliśmy je w analizie WealthSeed, a podstawowe informacje o opłatach znajdziesz poniżej.

Przygoda z inwestowaniem

WealthSeed przekonuje, że chce, by każdy mógł zostać inwestorem i w świadomy sposób zarządzał swoim majątkiem i inwestycjami. Właśnie po to powstała aplikacja, za wypróbowanie której możesz teraz zyskać nawet 500 zł na pierwszą inwestycję. Pomyśl, czy chcesz skorzystać z tej okazji. Rzadko się zdarza możliwość zainwestowania nie swoich pieniędzy.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin programu "Darmowe inwestowanie"
  2. Zasady przydzielania uczestników do puli papierów wartościowych

O instytucji

WealthSeed to marka polskiej firmy inwestycyjnej Fair Place Finance S.A., która jest nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Stoją za nią doświadczeni specjaliści związani z bankowością i nowymi technologiami, w tym m.in założyciel i CEO mBanku, Sławomir Lachowski. Podmiot oferuje możliwość wygodnego inwestowania i zarządzania finansami za pośrednictwem jednej platformy i aplikacji mobilnej.