Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Wealthseed podjął decyzję o przedłużeniu promocji "Darmowa Inwestycja 2.0" do 31 marca 2023 roku. Warunki akcji pozostają niezmienne.

Darmowa inwestycja o wartości do 200 zł dla nowych klientów Wealthseed

Darmowa inwestycja o wartości do 200 zł dla nowych klientów Wealthseed
Źródło: najlepszekonto.pl

Tym, którym znudziły się już promocje bankowe związane z otwieraniem rachunków czy sięganiem po karty kredytowe, przedstawiamy akcję specjalną dotyczącą inwestowania. Najwyraźniej biura maklerskie postanowiły przekonać Polaków do tej formy pomnażania pieniędzy, zawalczyć o pozyskanie nowych klientów, bo to już kolejna promocja związana z inwestowaniem w ostatnich tygodniach.

Bonusy do zgarnięcia

Fintech WealthSeed proponuje nowym klientom interesujący pakiet bonusów:

  • bonus o wartości od 50 do 200 zł za dokonanie w okresie promocji inwestycji na dowolną kwotę;
  • oprocentowanie środków w wysokości 4%. Podana stawka odnosi się do stopy rocznej procentowej, jaką klienci otrzymaliby za styczeń 2023. Oprocentowanie zmienne w oparciu o stawkę WIBID ON minus marża 2,2 p.p.

Wystarczy założyć rachunek inwestycyjny, na którym zapisywane będą instrumenty finansowe będące Twoją własnością, oraz stanowiący jego część rachunek pieniężny w PLN, EUR, USD służący do obsługi inwestycji.

Uczestnicy akcji

Organizatorem akcji "Darmowa inwestycja 2.0" jest spółka Fair Place Finance. Promocja trwa do 31 marca 2023 r. i jest skierowana do osób z pełną zdolnością do czynności prawnych, które nie były dotąd klientami WealthSeed. Najważniejsze, by pozytywnie przejść weryfikację tożsamości podczas rejestracji na wspomnianej platformie inwestycyjnej.

Zadania do wykonania

Czas przedstawić działania niezbędne do tego, by dostać za darmo papier wartościowy.

Krok 1
Krok 1

Do 31 marca 2023 r. złóż wniosek rejestracyjny i zawrzyj umowę o bezpłatne konto na platformie WealthSeed.

Nie zapomnij o akceptacji regulaminów obu promocji!

Informacja
Informacja

W zależności od dnia i godziny złożenia wniosku o rejestrację zostaniesz przypisany do jednej z 4 grup i po spełnieniu innych warunków regulaminu, o których piszemy niżej, będziesz mógł wybrać jeden z papierów wartościowych znajdujących się w danej puli.

Krok 2
Krok 2

W czasie trwania promocji, czyli do 31 marca 2023 r., wpłać środki na rachunek pieniężny w PLN.

Krok 3
Krok 3

W ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku dokonaj zakupu akcji, ETF-u lub funduszu inwestycyjnego z oferty WealthSeed. Kwota inwestycji nie ma znaczenia.

Nagroda
Nagroda

Po dokonaniu inwestycji swoją nagrodę będziesz mógł odebrać w aplikacji WealthSeed w ciągu 30 dni od daty złożenia wniosku rejestracyjnego.

Zasady przydziału nagród

Wartość nagrody, jaką otrzymasz, będzie zależała od szczęścia, od tego, do której z 4 grup (oznaczonych literami od A do D) trafisz. Decydujące znaczenie ma kolejność złożenia formularza rejestracyjnego w aplikacji WealthSeed.

W skrócie wygląda to tak: osoba numer 1 trafia do puli D, kolejne są zapisywane do grup oznaczonych różnymi literami według schematu zapisanego w regulaminie. Po dojściu do liczby 50 cykl rozpocznie się od początku i będzie powtarzany przez cały okres promocji.

Najmniej zadowolony będzie ten, kto trafi do grupy D, bo w niej wartość nagrody nie przekroczy 50 zł, a o szczęściu będą mogły mówić osoby z grupy A, bo w niej maksymalny bonus wynosi 200 zł. W puli C maksymalna wartość nagrody nie przekroczy 100 zł, a w grupie B – 150 zł.

Kilka dodatkowych informacji

Wartość papierów wartościowych dostępnych w puli nagród została określona według ich wyceny z 24 stycznia 2023 r. i nie będzie aktualizowana w trakcie trwania promocji. Tym samym ostateczna wartość bonusów może być większa lub mniejsza, w zależności od ich cen indywidualnych z dnia otrzymania nagrody.

Otrzymany papier wartościowy będzie Twoją własnością i będziesz mógł nim dowolnie rozporządzać. Po jego sprzedaży nie spotkają Cię żadne negatywne konsekwencje od organizatora.

Od przyznanej Ci nagrody nie musisz płacić podatku dochodowego. Jeśli jednak sprzedasz ją z zyskiem, a nie zmienią się obowiązujące aktualnie przepisy, to będziesz musiał zapłacić podatek od zysków kapitałowych. Zostanie on naliczony od różnicy między ceną sprzedaży zdobytego papieru wartościowego a jego wartością w dniu przyznania Ci nagrody. W rozliczeniach z fiskusem pomoże Ci formularz PIT-8C, który otrzymasz po sprzedaży.

Konto inwestycyjne WealthSeed

Czas spojrzeć na warunki prowadzenia rachunku inwestycyjnego WealthSeed.

Promocja dla każdego inwestora

Zasady opisywanej promocji są niezmiernie proste, z ich realizacją poradzi sobie dosłownie każdy. Jeśli nie miałeś dotąd styczności z inwestycjami, może to być dobry moment, by spróbować swych sił w roli inwestora. Kwota, jaką musisz samodzielnie zainwestować, nie jest określona, a otrzymany w nagrodę papier wartościowy będzie do Twojej dyspozycji. To Ty zdecydujesz, kiedy go ewentualnie sprzedasz i co zrobisz z pieniędzmi.

Weź udział w promocji

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Darmowe inwestowanie 2.0"
  2. Regulamin w wersji do 31.03.2023 r.

O instytucji

WealthSeed to marka polskiej firmy inwestycyjnej Fair Place Finance S.A., która jest nadzorowana przez Komisję Nadzoru Finansowego. Stoją za nią doświadczeni specjaliści związani z bankowością i nowymi technologiami, w tym m.in założyciel i CEO mBanku, Sławomir Lachowski. Podmiot oferuje możliwość wygodnego inwestowania i zarządzania finansami za pośrednictwem jednej platformy i aplikacji mobilnej.