Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Promocja została zakończona. Przejdź do aktualnych promocji.

Darmowa akcja o wartości ok. 100 zł na dobry początek współpracy od Domu Maklerskiego XTB

Darmowa akcja o wartości ok. 100 zł na dobry początek współpracy od Domu Maklerskiego XTB
Źródło: najlepszekonto.pl

Banki i fintechy, by zachęcić do skorzystania ze swoich usług, rozdają premie gotówkowe, vouchery zakupowe lub nagrody rzeczowe. Domy maklerskie mogłyby powielać sprawdzone wzorce, ale na ogół starają się jednak jakoś wyróżnić spośród innych instytucji finansowych. Jednym z pomysłów jest nagradzanie uczestników promocji akcjami lub ETF-ami. Właśnie taką premię – 1 akcję o wartości do 30 USD – proponuje swoim nowym klientom Dom Maklerski XTB.

Kto może otrzymać nagrodę?

Organizatorem drugiej edycji akcji „Darmowa akcja na dobry początek”, która trwa do 28 lutego 2023 r., jest XTB SA.

Nagrodą za założenie rachunku maklerskiego w DM XTB jest jedna akcja o wartości ponad 100 zł, konkretnie akcja spółki SHELL, której notowania w ostatnim półroczu przedstawia poniższy wykres:

Kliknij, aby powiększyć
Źródło: TradingView.

W regulaminie zaznaczono, że rozdanych zostanie maksymalnie 15 tys. akcji. Wydaje się, że to dużo, ale trzeba zwrócić uwagę na punkt, który mówi:

Promocja prowadzona jest przez XTB na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, a dotyczy także Klientów oddziałów w Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemczech, Słowacji, Czechach oraz klientów we Włoszech.

Nieco dalej jest uszczegółowienie, że nagrodę otrzyma pierwszych 15 000 uczestników we wszystkich wskazanych krajach.

O bonus mogą się ubiegać osoby z pełną zdolnością do czynności prawnych, które mają rezydencję podatkową w Unii Europejskiej i dotąd nie posiadają konta maklerskiego w XTB.

Współpracujesz już z tym domem maklerskim i nie podoba Ci się, że bonus otrzymają tylko nowi klienci? Zauważ, że XTB udostępnia Ci wiele ważnych dla inwestora narzędzi za darmo, możesz też korzystać z kilkuset godzin kursów, różnych poradników i analiz, a to wszystko przy atrakcyjnych prowizjach transakcyjnych.

Droga do otrzymania akcji

Droga do zdobycia akcji nie jest wcale trudna i uciążliwa, wymagania są naprawdę minimalne:

Krok 1
Krok 1

Do 28 lutego 2023 r. zawrzyj z XTB SA umowę o świadczenie usług maklerskich, akceptując przy tym regulamin promocji. Ze względu na ograniczoną pulę nagród sugerujemy, by nie odkładać tego ruchu zbytnio w czasie.

Informacja
Informacja

Warunkiem założenia rachunku jest pozytywna ocena adekwatności usług, weryfikowana testem.

Krok 2
Krok 2

Także do 28 lutego 2023 r. wpłać dowolną kwotę na swój rachunek maklerski w XTB.

Nagroda
Nagroda

Darmowa akcja spółki Shell zostanie zapisana na Twoim głównym rachunku w ciągu maksymalnie 3 dni roboczych od daty zaksięgowania wpłaconych środków.

Należy podkreślić, że opisywana promocja nie stanowi rekomendacji inwestycyjnej ani informacji rekomendującej lub sugerującej strategię inwestycyjną. Wszystkie decyzje podejmujesz samodzielnie i na własną odpowiedzialność.

Po otrzymaniu nagrody będziesz mógł nią swobodnie dysponować i pobierać z niej korzyści bez spełniania jakichkolwiek dodatkowych warunków.

Nie musisz się z niej też rozliczać przed urzędem skarbowym, gdyż przydzielona Ci akcja związana będzie z udziałem w sprzedaży premiowej. Jeśli jednak zdecydujesz się na jej sprzedaż i osiągniesz przy tym zysk, to będziesz musiał zapłacić podatek Belki od osiągniętego zysku.

Konto maklerskie w DM XTB

Perspektywa zdobycia akcji z pewnością jest kusząca, ale wszelkie decyzje inwestycyjne należy podejmować na spokojnie, po przemyśleniu wszystkich za i przeciw. Dlatego zanim zdecydujesz się na udział w promocji, spójrz na warunki prowadzenia rachunku maklerskiego w XTB.

Czemu by nie spróbować…

Jak zapewne się domyślasz, celem promocji jest przekonanie jak największej rzeszy osób do inwestowania z Domem Maklerskim XTB. Otrzymując darmową akcję, możesz przekonać się, jak to jest być inwestorem, czyli zapoznać się w praktyce z rynkiem giełdowym, zrozumieć, jak on działa i dokonać prawdziwej transakcji. Ułatwią Ci to liczne materiały edukacyjne przygotowane przez XTB dostępne z poziomu platformy transakcyjnej xStation.

Jeśli już inwestujesz i posiadasz wiedzę o inwestowaniu, będziesz miał możliwość jej pogłębienia, skorzystania z narzędzi analitycznych, a kolejna akcja w Twoim portfelu inwestycyjnym też z pewnością się przyda.

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę z inwestowaniem, czy też masz już jakieś doświadczenie, to będziesz mógł korzystać m.in. z bogatej oferty instrumentów finansowych (>5500), dostępu do wielu giełd z całego świata (łącznie 16) i atrakcyjnych prowizji transakcyjnych (w praktyce handel do 100 tys. EUR/mies. obrotu jest darmowy).

Czas, byś przemyślał tę propozycję i podjął decyzję, którą uznasz za słuszną.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji "Darmowa akcja na dobry początek" – edycja 2

O instytucji

Grupa kapitałowa XTB - właściciel marki XTB Online Trading - rozpoczęła działalność na polskim rynku kapitałowym w 2002 r. Początkowo funkcjonowała jako spółka X-Trade Brokers, a od 2004 r. jako XTB Dom Maklerski. Rok później uzyskała zezwolenie od Komisji Nadzoru Finansowego na świadczenie usług maklerskich na wszystkich produktach finansowych. W 2009 roku firma przeszła kolejny rebranding i zmieniła nazwę na XTB Online Trading. Od maja 2016 roku jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.