Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl
Konto zostało wycofane z oferty. Sprawdź inne produkty i konta oferowane przez: Bank BPH

Cool Konto w Banku BPH

Cool Konto w Banku BPH
Ocena:
Masz pytanie? Zadaj je w komentarzu!

Pełna analiza Cool Konta Banku BPH


Cool Konto – podstawowe informacje

Rachunek jest przeznaczony dla nastolatków w wieku od 13. do 18. roku życia, jednak osoby pełnoletnie mogą nadal korzystać z konta, choć muszą się liczyć z opłatami za prowadzenie rachunku i obsługę karty. Co ciekawe, konto można również założyć dziecku, które nie ukończyło 13. roku życia, będzie to jednak rachunek pozbawiony wielu funkcjonalności, np. pociecha nie będzie mogła samodzielnie wykonywać przelewów, wpłat na konto czy wypłat gotówki. Nie otrzyma również karty do konta oraz dostępu do bankowości elektronicznej.

Jak założyć konto

Aby założyć konto, małoletni klient musi zjawić się w oddziale banku w towarzystwie opiekuna prawnego lub rodzica (nie da się otworzyć Cool Konta za pośrednictwem strony internetowej). Do podpisania umowy niezbędne są następujące dokumenty: legitymacja szkolna lub akt urodzenia dziecka oraz dowód tożsamości osoby dorosłej. Konieczne będą również numery PESEL.

Otwarcie rachunku dla osoby małoletniej, która nie ukończyła 13. roku życia, następuje w wyniku zawarcia umowy pomiędzy jej przedstawicielem ustawowym a bankiem.

Bank nie wymaga utrzymywania na koncie minimalnego salda ani regularnych wpłat na konto.

Dodatkowe usługi i korzyści

Nastoletni właściciel rachunku zyskuje również dostęp do różnych usług i produktów, które nie tylko ułatwiają zarządzanie kontem, ale też umożliwiają kontrolę domowych finansów i zachęcają do oszczędzania.

1. Aplikacja mobilna - aby z niej korzystać, należy posiadać urządzenie z systemem operacyjnym Android lub iOS oraz dostęp do kanałów elektronicznych (w tym celu należy podpisać z bankiem odrębną umowę). Za pomocą aplikacji mobilnej można sprawdzić stan konta i historię rachunku, wykonać przelew, doładować telefon (swój lub wskazanej osoby), a przy okazji wziąć udział w mini promocjach skierowanych do właścicieli telefonów komórkowych.

2. Asystent Finansowy – bezpłatna usługa dostępna w systemie internetowym [email protected], ułatwiająca zarządzanie domowym budżetem. Umożliwia:

  • automatyczną, codzienną aktualizację danych, obejmującą wszystkie zaksięgowane ostatnio transakcje (przelewy wychodzące i przychodzące, płatności kartą, naliczone odsetki itd.);

  • grupowanie informacji o wpływach i wydatkach;

  • prezentowanie wydatków w formie czytelnych wykresów (np. wydatki na paliwo, telefon, żywność);

  • ustawianie limitów ostrzegawczych na wydatki.

3. [email protected] – lokatę można założyć jedynie poprzez kanały bankowości elektronicznej. Jej właściciel sam określa termin zapadalności (od 1 do 365 dni) i decyduje o tym, czy będzie to lokata krótko-, średnio- czy długoterminowa. Jej oprocentowanie jest stałe i zależy od okresu lokowania. Minimalnym wkładem wymaganym do założenia [email protected] jest 1000 zł.

4. Konto walutowe - głównym atutem tego rachunku jest uniezależnienie się od kursów walutowych i brak kosztów związanych z przewalutowaniem. Gromadzone środki oprocentowane są w wysokości 0,01 % w skali roku dla USD, EUR, CHF i GBP. Stopa oprocentowania jest zmienna, a odsetki dopisywane w okresach rocznych. Opłata za prowadzenie rachunku wynosi 5 zł miesięcznie.

Komentarz redakcji

Trudno o jednoznaczną ocenę Cool Konta. Z jednej strony rachunek posiada szereg zalet: brak opłat za użytkowanie karty i prowadzenie konta, bezpłatne przelewy internetowe i wypłaty z niektórych bankomatów. Atutem jest także łatwość korzystania z rachunku za pośrednictwem aplikacji mobilnej oraz dostęp do Asystenta Finansowego, ułatwiającego planowanie codziennych wydatków i kontrolę nad posiadanymi środkami (ta funkcjonalność – o ile dziecko zechce z niej korzystać – może okazać się użyteczna w dorosłym życiu, kształtuje bowiem nawyki pozwalające na sprawne zarządzanie domowym budżetem).

Z drugiej strony – młodzieżowy rachunek BPH ma również pewne minusy. Należą do nich nie do końca sprofilowane pod nastoletniego klienta produkty towarzyszące, np. konto walutowe czy nisko oprocentowana lokata. Rachunek również nie jest oprocentowany – a szkoda, ponieważ takie rozwiązanie uczy dziecko oszczędzania. Ponadto pełnoletnim posiadaczom konta bank nalicza całkiem „dorosłe” opłaty za prowadzenie konta i obsługę karty, a nie każdy osiemnastolatek będzie w stanie spełnić warunki zwalniające go z tych opłat. Dlatego po przekroczeniu 18. roku życia znacznie bardziej opłacalnym krokiem jest przekształcenie rachunku na Lubię to! Konto z oferty Banku BPH.

Cool Konto sprawdza się najlepiej jako rachunek bieżący, przeznaczony do przeprowadzania zwykłych operacji, np. przelewów, wypłat z bankomatów, płatności internetowych. Jeżeli zależy nam przede wszystkim na praktycznym i łatwym w obsłudze koncie dla nastolatka, oferta PBH będzie całkiem dobrym rozwiązaniem.

Przydatne dokumenty

  1. Tabela opłat i prowizji

O banku

Bank BPH działa w Polsce około 25 lat - powstał w 1989 r. poprzez wydzielenie ze struktur Narodowego Banku Polskiego. W latach 2007-2009: ok. 80% Banku BPH zostało włączone do Pekao SA, a sama instytucja połączyła się z GE Money Bankiem. Strategia banku wyraża się w haśle „Po prostu fair”, jasnych zasadach i wysokiej jakości obsłudze.