Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Promocja zakończona.

Nawet 3% na Koncie Oszczędnościowym do 100 000 zł przez pół roku za Konto Citi Priority i kartę kredytową w Citibanku

Nawet 3% na Koncie Oszczędnościowym do 100 000 zł przez pół roku za Konto Citi Priority i kartę kredytową w Citibanku
Spis treści

Część osób może od razu zapytać, czy nie za dużo tych obowiązków? Fakt, do spełnienia jest kilka warunków, ale po bliższym przyjrzeniu się regulaminowi, nie wygląda to tak strasznie. Trzeba pamiętać, że mówimy o zdobyciu na 6 miesięcy oprocentowania stanowiącego dwukrotność aktualnej średniej rynkowej i to aż do 100 000 zł.

Popatrzmy na zasady akcji „Citi Priority – Razem lepiej, edycja 2”.

Kto może otrzymać wyższe oprocentowanie?

W promocji mogą uczestniczyć pełnoletnie osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które po 1 stycznia 2018 r. nie posiadały w Citibanku (samodzielnie lub jako współposiadacz) konta osobistego Citi Priority, Citigold, Citigold Private Client lub rachunku oszczędnościowego.

CitiKonto nie jest przeszkodą do udziału w tej akcji. Będziesz je musiał tylko przekształcić w rachunek typu Citi Priority.

Od formalności po nagrodę

Zanim będziesz mógł się cieszyć z wysokiego oprocentowania Twoich oszczędności, musisz wykonać kilka działań.

Przede wszystkim, do 31 stycznia 2020 r. załóż Konto Citi Priority. Jeśli posiadasz CitiKonto, to do podanej daty masz czas, by przekształcić je w rachunek Citi Priority.

Do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę o rachunek:

  • przynajmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej Citibank Online lub do aplikacji mobilnej Citi Mobile;
  • otwórz Konto Oszczędnościowe.

Podwyższone do 2% w skali roku oprocentowanie uzyskasz za każdy miesiąc (maksymalnie za 6 miesięcy) następujący po tym, w którym otworzyłeś Konto Oszczędnościowe, o ile w tym miesiącu utrzymasz na rachunkach prowadzonych w Citibanku średniomiesięczne saldo w wysokości 100 000 zł LUB zapewnisz wpływ na Konto Citi Priority na łączną kwotę minimum 8000 zł.

Jeśli dodatkowo w danym miesiącu lub wcześniejszym dokonasz spłaty zadłużenia karty kredytowej Citibanku, to bank podwyższy oprocentowanie Twoich pieniędzy do 3%.

Szczegółowe informacje na temat tej oferty zamieściliśmy w analizie.

Produkty Citibanku – co trzeba o nich wiedzieć?

Chcąc zdobyć maksymalne oprocentowanie Konta Oszczędnościowego, musisz skorzystać z dwóch innych produktów Citibanku. Spójrzmy na warunki ich prowadzenia.

Konto Citi Priority

Korzystając z tego rachunku, nie zapłacisz za kartę debetową i wypłaty ze wszystkich bankomatów. Musisz się jednak liczyć z opłatą za konto wynoszącą 30 zł. Na szczęście spełnienie warunków opisywanej promocji jest równoznaczne z zapewnieniem sobie darmowego rachunku w danym miesiącu.

Karta kredytowa Citi Simplicity

„Kredytówka” Citi Simplicity to ewenement na rynku. Nie dość, że jest darmowa, to wiążą się z nią liczne przywileje. Przede wszystkim za sięgnięcie po tę kartę możesz zdobyć bardzo różnorodne nagrody, na ogół o wartości ok. 400 zł lub więcej. Potem będziesz mógł brać udział w akcjach specjalnych adresowanych przez Citibank do zaproszonych klientów czy korzystać z przedsprzedaży biletów na atrakcyjne wydarzenia artystyczne.

         

Nieco obowiązków, ale i bonus okazały

Jak wspomnieliśmy na wstępie, uzyskanie maksymalnego oprocentowania Konta Oszczędnościowego wymaga spełnienia kilku warunków. Wielu może odstraszać konieczność sięgnięcia po kartę kredytową, zapewnienia dość wysokich wpływów na rachunek w Citibanku.

Naszym zdaniem, wszystkie te trudy warte są zachodu. Wszak mówimy o oprocentowaniu 3% w skali roku przez 6 miesięcy dla kwot do 100 000 zł, podczas gdy rynkowa średnia to zaledwie 1,5%.

Warto też podkreślić, że „potknięcie” w którymś miesiącu i niezrealizowanie warunków nie pozbawia prawa do wyższych odsetek w kolejnym okresie.

Jeśli, mimo wszystko, masz mieszane uczucie wobec tej akcji, to spójrz na nasz ranking kont oszczędnościowych i wybierz inne miejsce na ulokowanie swoich oszczędności.