Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

3% na Koncie Oszczędnościowym do 100 000 zł przez 6 miesięcy z Kontem Citi Priority i kartą kredytową w Citibanku

Dziennikarz z doświadczeniem w roli rzecznika prasowego i specjalisty ds. public relations. W wolnych chwilach lubi czytać i odkrywać nowe miejsca podczas górskich wędrówek.

3% na Koncie Oszczędnościowym do 100 000 zł przez 6 miesięcy z Kontem Citi Priority i kartą kredytową w Citibanku

Coraz częściej przychodzi nam informować o wyśrubowanych warunkach pozwalających zdobyć atrakcyjne oprocentowanie dla kwot liczonych w setkach tysięcy złotych. Citibank proponuje promocję, w której do otrzymania bonusu konieczne jest sięgnięcie aż po dwa produkty. Na pierwszy rzut oka wydaje się to mało „opłacalne”, ale może poznawszy warunki ich prowadzenia, będziesz miał inne zdanie. Przyjrzyjmy się bliżej akcji „Citi Priority – Razem lepiej”.

Uczestnicy promocji

Mogą z niej skorzystać pełnoletnie osoby fizyczne z pełną zdolnością do czynności prawnych, które po 1 stycznia 2018 r. nie posiadały w Citibanku (samodzielnie lub jako współposiadacz) konta osobistego Citi Priority, Citigold, Citigold Private Client lub rachunku oszczędnościowego.

CitiKonto nie jest przeszkodą do udziału w tej akcji. Będziesz je musiał tylko przekształcić w rachunek typu Citi Priority.

Konieczne działania

Zanim zaczniesz myśleć o atrakcyjnym oprocentowaniu Konta Oszczędnościowego, musisz pokonać nieco formalności. Podstawowa rzecz, to założenie do 30 września 2019 r. Konta Citi Priority. (Jeśli jesteś posiadaczem rachunku innego typu, to do 30 września 2019 r. masz czas, by przekształcić go w Konto Citi Priority).

Potem musisz się wykazać się aktywnością w korzystaniu z niego - do końca miesiąca następującego po tym, w którym podpisałeś umowę o rachunek:

  • przynajmniej raz zaloguj się do bankowości internetowej Citibank Online lub do aplikacji mobilnej Citi Mobile;
  • otwórz Konto Oszczędnościowe.

Podwyższone do 2% w skali roku oprocentowanie uzyskasz za każdy miesiąc (maksymalnie za 6 miesięcy) następujący po tym, w którym otworzyłeś Konto Oszczędnościowe, o ile w tym miesiącu utrzymasz odpowiednie saldo na rachunkach prowadzonych w Citibanku LUB zapewnisz wpływ na Konto Citi Priority na łączną kwotę minimum 8000 zł.

Oprocentowanie Twoich pieniędzy może zostać podwyższone do 3% w skali roku, o ile będziesz posiadaczem karty kredytowej Citi Simplicity i w miesiącu (lub w poprzednim), za który są naliczane odsetki na Koncie Oszczędnościowym, dokonasz jej spłaty.

Szczegółowe informacje na temat tej oferty zamieściliśmy w analizie.

Słów kilka o produktach Citibanku

Poznałeś zasady akcji „Citi Priority – Razem lepiej”. Czas więc na kilka słów o produktach, które są niezbędne, by cieszyć się podwyższonym oprocentowaniem.

Konto Citi Priority

W przypadku tego rachunku na plus trzeba zaliczyć brak opłat za kartę i wypłaty ze wszystkich bankomatów. Po stronie minusów musimy wspomnieć o opłacie za konto wynoszącej 30 zł. Na szczęście spełnienie warunków opisywanej promocji jest równoznaczne z zapewnieniem sobie darmowego rachunku w danym miesiącu.

Karta kredytowa Citi Simplicity

Maksymalny zysk w ramach omawianej akcji zapewni posiadanie karty kredytowej z oferty Citibanku. Polecamy sięgnięcie po „kredytówkę” Citi Simplicity, która nie dość, że jest darmowa, to wiążą się z nią liczne przywileje.

Skomplikowane warunki otrzymania nagrody

Nie ma co ukrywać, uzyskanie najkorzystniejszego oprocentowania – 3% w skali roku dla kwot do 100 000 zł przez 6 miesięcy - wymaga nieco trudu.

W najkorzystniejszej sytuacji są posiadacze kart kredytowych Citibanku, którzy są w stanie zapewnić wpływy na Konto Citi Priority w kwocie wyższej od 8000 zł. Za jednym zamachem spełnią bowiem wymagania regulaminu akcji i bezpłatności rachunku. Wówczas, niezależnie od kwoty wpłaconej na Konto Oszczędnościowe, ich środki będą pracowały na 3% w skali roku.

Niezrealizowanie w danym miesiącu warunków akcji nie jest tragedią – po prostu za ten okres nie otrzymasz promocyjnego oprocentowania. Gorzej, gdybyś nie wywiązał się z wymogu uprawniającego do braku opłaty za Konto Citi Priority. Wówczas bank pobierze od Ciebie aż 30 zł.