Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Citi Handlowy

Citi Handlowy

Bank Handlowy powstał w 1870 r. jako prywatna instytucja i jest najstarszym bankiem komercyjnym w Polsce. W czasach PRL posiadał monopol na obsługę transakcji polskiego handlu zagranicznego i dopiero w 1989 r. utracił tę uprzywilejowaną pozycję.

Citi Handlowy

Informacje o Citi Handlowy

Prezes zarządu:

Elżbieta Światopełk-Czetwertyńska

Siedziba:

Warszawa 00-923, ul. Senatorska 16

Data założenia:

2001 r.

Infolinia - klienci indywidualni

1 9009 lub +48 22 362 24 84

Kapitał zakładowy:

522 638 400 zł

Infolinia - mikro i małe firmy

1 9009 lub 801 33 44 33

NIP:

526-030-02-91

Kod BIC/Swift:

CITIPLPX

W 2000 r. w strukturze akcjonariatu nastąpiły znaczące zmiany: ¾ akcji Handlowego nabyła globalna grupa finansowa Citigroup, a bank stał się jej częścią. W 2001 r. nastąpiło formalne połączenie Banku Handlowego z Citibankiem i odtąd na rynku funkcjonuje nazwa Citi Handlowy (jednak formalną nazwą pozostaje Bank Handlowy).

Propozycje dla klientów indywidualnych Citibanku

Dla klientów indywidualnych bank przygotował aż 3 rachunki: darmowe CitiKonto dedykowane klientom detalicznym, konto Citigold przeznaczone dla klientów z segmentu premium i rachunek Citigold Private Client stworzony z myślą o osobach potrzebujących indywidualnego wsparcia w zakresie zarządzania swoim majątkiem. Każde konto Citibanku można dopasować do własnych potrzeb, a bank proponuje ich posiadaczom interesujące usługi dodatkowe.

Lista korzyści

Klienci, którzy otworzą konto CitKonto, mogą liczyć na takie udogodnienia, jak świetna oferta walutowa, z korzystnymi przewalutowaniami i atrakcyjnymi kursami w kantorze walutowym banku, szybki kredyt gotówkowy lub kredyt w rachunku płatniczym na preferencyjnych warunkach, rabaty i zniżki w Programie Korzyści Citi Specials, szeroki pakiet ubezpieczeń, płatności Google Pay oraz Apple Pay. Z kolei klienci z grupy premium mogą skorzystać z bezpłatnej usługi doradztwa inwestycyjnego oraz wsparcia zespołu ekspertów, w tym menadżera ds. inwestycji, specjalisty ds. kredytów hipotecznych, eksperta od rynków walutowych czy menadżera ds. ubezpieczeń.

Konto w Citibanku dla najbardziej wymagających

Natomiast dla osób posiadających rachunek Citigold Private Client (a więc zdolnych utrzymać średnie miesięczne saldo na rachunkach w banku na poziomie minimum 4 mln złotych) bank przygotował listę dodatkowych korzyści. Są na niej m.in. konsultacje ze specjalistami w zakresie doradztwa podatkowego, doradztwo inwestycyjne na akcjach spółek z rynków zagranicznych, specjalny fundusz inwestycyjny, czy też dostęp do przywilejów i ofert specjalnych wyselekcjonowanych partnerów (np. Maserati Polska).

Produkty kredytowe w banku City Handlowy

Oferta kart kredytowych Citibanku jest jedną z najbogatszych na rynku. Obecnie bank udostępnia 10 różnych kredytówek, które dość istotnie różnią od siebie pod względem parametrów. Podstawową i najpopularniejszą kartą kredytową jest bezpłatna Citi Simplicity. Pozostałe to: Premier Miles, World Mastercard, World Elite Mastercard Ultime, Citibank-BP Motokarta, BP Payback Silver, BP Payback Gold, Citibank Silver, Gold i Platinum.

Wszystkie aktualnie oferowane przez Citibank kredytówki charakteryzuje długi, wynoszący 56 dni okres bezodsetkowy, wysoki maksymalny limit kredytowy oraz rozbudowany pakiet usług (np. pożyczka z karty, dodatkowy limit do karty kredytowej itp.).

Bankowość elektroniczna Citibank Online

Dostęp do oferty banku jest możliwy za pośrednictwem bankowości internetowej (Citibank Online) lub za pomocą aplikacji mobilnej (Citi Mobile). Korzystając z platformy internetowej można łatwo i wygodnie złożyć polecenie przelewu (wewnętrznego, krajowego, SWIFT i SEPA), a także: założyć lokatę, otworzyć konto walutowe i oszczędnościowe, doładować komórkę, zmienić PIN i aktywować dodatkowe usługi.

Citibank a bankomaty, wpłatomaty i oddziały

Placówki Citi Handlowego znajdują się w największych polskich miastach bądź aglomeracjach: w Gdyni, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Warszawie i we Wrocławiu. W oddziałach dostępne są bankomaty banku, w których możesz pobrać nie tylko PLN, ale również USD.

Sesje Elixir w Citi Handlowy

Rodzaj sesji Godziny
Sesje wychodzące

08:00

12:15

15:30

Sesje przychodzące

11:30

15:30

17:30

Sesje wychodzące Sesje przychodzące

08:00

11:30

12:15

15:30

15:30

17:30

Konta bankowe: Citi Handlowy