Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Ważne! W dniu 24.03. 2021 r. Twisto zmodyfikowało regulamin promocji i zmieniło warunki dla zaproszonych klientów, Sprawdź, czy wciąż możesz wziąć udział w akcji.

200 zł zwrotu za płatności kartą Twisto dla nowych lub zaproszonych klientów

200 zł zwrotu za płatności kartą Twisto dla nowych lub zaproszonych klientów
Źródło: najlepszekonto.pl

Twisto zachęca do częstego korzystania z karty, oferując zwrot wynoszący 5% wartości transakcji dokonanych kartą fizyczną lub wirtualną w określonych punktach handlowych. Uczestnicy promocji mogą zdobyć maksymalnie nawet 200 zł (100 zł x 2 miesiące).

Akcja „Cashback za zakupy spożywcze z Twisto” trwa do 30 kwietnia 2021 r. lub do wyczerpania puli bonusów o wartości 100 000 zł (w praktyce oznacza to 500 premii po 200 zł, tak więc jeśli chcesz otrzymać pełną nagrodę, powinieneś w marcu i kwietniu jak najszybciej wykonać płatności na kwotę min. 2000 zł w każdym z tych miesięcy).

Kup teraz, zapłać później

Przypomnijmy pokrótce, jak działa karta Twisto. Robiąc nią zakupy w sklepach stacjonarnych lub internetowych, korzystasz z przyznanego limitu, a na spłatę masz nawet 45 dni. Z dokonanych płatności możesz się oczywiście rozliczyć dużo wcześniej. Istnieje też możliwość odroczenia spłaty pod warunkiem uregulowania 10% należności.

Czym Twisto różni się od typowej karty kredytowej? Ano tym, że oferuje np. bardzo korzystne warunki dokonywania płatności zagranicznych (przeliczane są po kursie Mastercard i bez prowizji), a także zwroty za zakupy w wybranych sklepach (np. do 10% na AliExpress). Do tego proponuje opcję podzielenia płatności między kilka osób oraz zarządzanie kontem z poziomu niezwykle prostej i przyjaznej aplikacji mobilnej.

Dla kogo promocja?

Wróćmy jednak do promocji. Twisto kieruje ją do osób fizycznych z pełną zdolnością do czynności prawnych, które posiadają konto internetowe w Twisto oraz zawarły z fintechem umowę o usługę płatniczą.

Z regulaminu wynika, że w akcji mogą wziąć udział zarówno nowi klienci, którzy w okresie od 15 marca do 30 kwietnia 2021 r. dokonają rejestracji w Twisto, jak i zarejestrowani wcześniej użytkownicy.

W tym ostatnim przypadku fintech stawia jednak warunek – muszą to być osoby, które w ciągu 30 dni poprzedzających 15 marca: nie dokonały płatności w jednym ze sklepów wymienionych w załączniku nr 1 do regulaminu LUB wykonały transakcję kartą Twisto zgodnie z przypisaną przez aplikację kategorią „zakupy spożywcze”/”grocery” w kwocie poniżej 200 zł.

Jak zdobyć 200 zł moneybacku? - wskazówki dla nowych klientów

Jeśli jesteś nowym klientem i chcesz zgarnąć 200 zł na spłatę należności, musisz wykonać następujące czynności.

Krok 1
Krok 1

Do 30 kwietnia 2021 r. dokonaj rejestracji w Twisto na stronie internetowej lub wpisując kod CASHBACK5 w trakcie rejestracji.

Zaakceptuj regulamin promocji oraz wyraź zgodę na kontakt w celach marketingowych i otrzymywanie informacji handlowych drogą elektroniczną.

Krok 2
Krok 2

Także do 30 kwietnia 2021 r. płać kartą Twisto (fizyczną lub wirtualną) za zakupy spożywcze (stacjonarnie lub online) w sklepach wskazanych w załączniku nr 1 do regulaminu.

Nagroda
Nagroda

Zwrot wynoszący 5% wartości transakcji (maksymalnie 100 zł w miesiącu) pojawi się na Twoim koncie w zakładce „Punkty".

Premia ma postać kodu promocyjnego, który będziesz mógł wykorzystać na spłatę należności względem Twisto maksymalnie do 30 września 2021 roku.

Informacja
Informacja

Do dnia wykorzystania przyznanego bonusu:

  • nie zamykaj konta internetowego i nie wypowiadaj zawartej umowy o usługę płatniczą,
  • nie odwołuj udzielonych zgód marketingowych oraz nie wyrażaj sprzeciwu wobec przetwarzania danych osobowych.

A co musi zrobić zaproszony klient?

W tym przypadku dokonanie płatności kartą fizyczną lub wirtualną Twisto za zakupy spożywcze w wyznaczonych punktach w okresie trwania promocji jest równoznaczne z przystąpieniem do akcji.

Zaproszony klient nie musi więc wykonywać żadnych innych działań, wystarczy, że spełni warunek opisany w Kroku 2. Nagroda zostanie przekazana w identyczny sposób, jak dla nowych użytkowników Twisto.

O czym warto wiedzieć

  1. W okresie promocji możesz otrzymać wiele bonusów (czyli zwrotów za poszczególne transakcje), jednak ich wysokość w danym miesiącu nie może przekroczyć kwoty 100 zł.
  2. Z otrzymanego kodu możesz skorzystać jednorazowo, tzn., że nie możesz go rozbić w celu np. spłaty należności z więcej niż jednego okresu rozliczeniowego.
  3. Wartość premii jest zwolniona z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.
  4. Promocja „Cashback za zakupy spożywcze z Twisto” nie łączy się z innymi akcjami specjalnymi. Oznacza to, że jeśli jesteś nowym klientem, nie będziesz mógł skorzystać z równoległej oferty, w której można zyskać 100 zł za samo założenie konta Twisto.

Ile kosztuje Twisto?

Konto Twisto może być darmowe, ale wiąże się to z pewnymi ograniczeniami. W bezpłatnym pakiecie Online otrzymujesz kartę wirtualną z limitem, której możesz używać, płacąc online. Pierwszego dnia miesiąca Twisto podsumuje wszystkie Twoje transakcje wykonane w poprzednim miesiącu. Z kolei do 15. dnia masz czas na uregulowanie należności. Z kosztami musisz się liczyć jedynie w przypadku opóźnień w spłacie należności oraz przy przewalutowaniach transakcji.

W płatnym planie Space (9,99 zł miesięcznie) możliwości Twisto są znacznie szersze – m.in. możesz płacić fizyczną kartą (lub dodać kartę do Google Pay / Apple Pay) oraz nie ponosisz prowizji za przewalutowania. Warto dodać, że przez pierwsze 3 miesiące z pakietu Space możesz korzystać zupełnie za darmo. Później, w dowolnej chwili, możesz się wygodnie (jednym przyciskiem) przełączyć na wersję darmową w aplikacji mobilnej lub na koncie online.

100 zł za rejestrację czy 200 zł moneybacku?

Jeśli nigdy nie korzystałeś z usług oferowanych przez Twisto, sam będziesz musiał zdecydować, która z dwóch równoległych akcji jest dla Ciebie bardziej atrakcyjna.

Możesz otworzyć w Twisto konto, wyrobić kartę, a następnie od razu cieszyć się bonusem w wysokości 100 zł.

Możesz też otrzymać 200 zł nagrody – jednak w tym przypadku sama rejestracja nie wystarczy. Konieczne będzie dość aktywne korzystanie z karty, do tego w ściśle określonych przez organizatora sklepach. Jeśli ten warunek nie jest dla Ciebie żadnym problemem, to śmiało korzystaj z najnowszej okazji. Pamiętaj, że plastikową kartę otrzymasz tylko w płatnym planie, który przez 3 miesiące jest darmowy. Potem możesz swobodnie w prosty sposób zmieniać plan taryfowy, z jakiego korzystasz.

Jeśli masz wątpliwości, co wybrać, przyjrzyj się bliżej alternatywnej propozycji z premią na start i dopiero wtedy dokonaj wyboru.

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „Cashback za zakupy spożywcze z Twisto”

O instytucji

Twisto to czeski fintech, obecny w Polsce od 2018 r., działający w strategicznym partnerstwie z ING Bankiem Śląskim. Twisto oferuje: usługę odroczonych płatności, kartę wielowalutową oraz aplikację mobilną.