Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

My analizujemy konta bankowe. Ty je wybierasz.

Konta i promocje bankowe – Najlepszekonto.pl

Ponownie 300 zł od Credit Agricole za otwarcie Konta dla Ciebie w specjalnej aplikacji

Ponownie 300 zł od Credit Agricole za otwarcie Konta dla Ciebie w specjalnej aplikacji
Źródło: strona Credit Agricole

2. edycja promocji „CA24 Otwórz konto i zyskaj” potrwa do 31 marca 2020 r., a warunki bieżącej oferty są praktycznie identyczne z tymi, które obowiązywały w poprzedniej odsłonie.

Roczny okres karencji

Także i tym razem bank zastosował mniej więcej roczny okres karencji. Z promocji nie skorzystają osoby, które posiadały w Credit Agricole konto indywidualne między 1 stycznia 2019 r. a dniem otwarcia rachunku w ramach akcji.

100 zł + 200 zł, czyli opłaca się walczyć o pełną pulę

Jak to często bywa w przypadku promocji z wysoką premią, bonus jest podzielony na „raty”. 100 zł otrzymasz za samo otwarcie konta z poziomu aplikacji CA24 Otwórz konto, a otrzymanie dodatkowych 200 zł będzie zależało od spełnienia warunków aktywności.

Nie trzeba być geniuszem, by stwierdzić, że warto się nieco bardziej postarać. Za chwilę przekonasz się, że zgarnięcie pełnej premii 300 zł wcale nie jest trudne.

Prosta droga do 300 zł

Poniżej instrukcja:

Krok 1
Krok 1

Pobierz aplikację CA24 Otwórz konto ze sklepu Google Play (Androdi) lub App Store (iOS).

Krok 2
Krok 2

Do 31 marca 2020 r. za pośrednictwem aplikacji zawrzyj umowę o Konto dla Ciebie, Konto dla Ciebie MOVE! lub Konto dla Ciebie VIP wraz z kartą debetową i dostępem do bankowości elektronicznej.

„Podpisanie” umowy odbywa się za pomocą kodu SMS. Umowę otrzymasz na adres e-mail, a karta przyjdzie do Ciebie pocztą.

Nagroda
Nagroda

100 zł za otwarcie konta otrzymasz najpóźniej do końca miesiąca następującego po miesiącu zawarcia umowy.

Krok 3
Krok 3

Aby otrzymać dodatkowe 200 zł, w każdym z 3 kolejnych miesięcy, licząc od miesiąca następującego po tym, w którym otworzyłeś rachunek:

  • zapewnij wpływ w kwocie min. 1000 zł oraz
  • wykonaj przynajmniej jedną transakcję kartą lub Blikiem na dowolną kwotę.
Nagroda
Nagroda

200 zł wpłynie na Twoje konto do końca miesiąca następującego po miesiącu, w którym spełniłeś powyższe warunki.

Zdajemy sobie sprawę, że terminy podane w harmonogramie mogą być nieczytelne, dlatego podajemy przykład. Jeśli otworzysz konto w styczniu, to premię 100 zł otrzymasz w lutym. Aby zgarnąć 200 zł, to w lutym, marcu i kwietniu 2020 r. (w każdym z tych miesięcy z osobna!) powinieneś zapewnić wpływy i wykonać transakcję. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to druga część premii wpłynie na konto do końca maja.

Bonus jest oczywiście zwolniony z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych.

Jak przebiega proces otwierania konta w aplikacji?

Warto zaznaczyć, że korzystanie z aplikacji CA24 Otwórz konto w celu podpisania umowy jest całkowicie bezpieczne. Z pomocą w identyfikacji klienta przychodzą rozwiązania biometryczne (np. porównanie twarzy ze zdjęciem z dokumentu tożsamości), z których banki korzystają ostatnio coraz chętniej.

W trakcie procesu zakładania konta "z automatu" jest zamawiana do niego karta płatnicza.

Przed rozpoczęciem procesu otwierania rachunku (nie powinien on trwać dłużej niż kilkanaście minut).

Po otwarciu konta aplikację możesz śmiało odinstalować. Niewykluczone, że w przyszłości cały proces będzie można przejść z poziomu głównej aplikacji mobilnej CA24 Mobile.

Wpływy i transakcje

Wyjaśnienia wymaga też kwestia wpływów. Dobrą informacją jest fakt, że bank nie wymaga jednorazowego uznania na kwotę min. 1000 zł. Liczy się suma wpływów, do której wlicza się:

  • przelewy przychodzące z rachunków w innych bankach (z wyjątkiem tych kont, których uczestnik promocji jest posiadaczem, współposiadaczem lub pełnomocnikiem) oraz
  • wpłaty gotówkowe.

Wniosek? Najprościej będzie po prostu poprosić kogoś bliskiego o przelew (o ile posiada konto w innym banku niż Credit Agricole), a następnie odesłać środki po ich zaksięgowaniu. Alternatywą może być skorzystanie z wpłatomatu (0 zł w przypadku maszyn banku) lub wpłata gotówki w oddziale (0 zł).

Co do transakcji, to poza płatnościami Blikiem i z użyciem fizycznej karty liczą się też mobilne płatności zbliżeniowe Google Pay i Apple Pay.

Konto dla Ciebie w Credit Agricole – podstawowe informacje

Konto dla Ciebie to warunkowo darmowy rachunek. Z opłaty za prowadzenie i kartę zwalnia wpływ min. 1000 zł oraz jedna płatność kartą lub Blikiem w miesiącu – są to więc warunki identyczne z tymi, które pozwolą Ci zyskać 200 zł premii w promocji:

Zapoznaj się też z parametrami „studenckiej” wersji rachunku, czyli Konta dla Ciebie MOVE!. Jak łatwo się domyślić, jest to nieco tańsza propozycja:

Coś dla łowców promocji i poszukiwaczy nowinek w bankowości

Odnowiona promocja Credit Agricole nie tylko pozwoli zyskać wysoką premię (nawet 300 zł), ale także stanowi ukłon w stronę osób zainteresowanych nowoczesnymi rozwiązaniami w bankowości. Trudno o lepszą motywację do przetestowania nowatorskiej metody otwarcia konta niż gotówka. Proces jest prosty, wygodny i bezpieczny.

Jeśli gdzieś mielibyśmy poszukiwać możliwych trudności, to przede wszystkim w zakresie wymaganych wpływów. Konieczna będzie tutaj współpraca z kimś zaufanym, kto posiada konto w innym banku i mógłby Ci pomóc w spełnieniu tego warunku. Jeśli wolisz działać na własną rękę, to konieczna będzie wizyta w placówce lub skorzystanie z wpłatomatu.

Tak czy siak, nagroda zdecydowanie jest warta odrobiny wysiłku ;)

Przydatne dokumenty

  1. Regulamin promocji „CA24 Otwórz konto i zyskaj II”

O banku

Oferta Credit Agricole jest uniwersalna, przeznaczona zarówno dla klientów indywidualnych, jak i małych firm, korporacji i rolników. Klienci detaliczni mogą skorzystać z czterech wersji rachunku osobistego, natomiast przedsiębiorcy mają do wyboru trzy konta firmowe różniące się wysokością opłat i zakresem funkcjonalności.

Dla obu grup klientów bank przygotował ciekawy zestaw dodatkowych produktów i usług, ułatwiających zarządzanie kontem.