BZ WBK zmienia nazwę na Santander Bank Polska

BZ WBK zmienia nazwę na Santander Bank Polska

Szyldy z logotypem BZ WBK trafiają właśnie do lamusa. Sąd zarejestrował zmianę nazwy trzeciego (co do wartości zgromadzonych aktywów) banku w naszym kraju na Santander Bank Polska. Co to oznacza dla jego dotychczasowych klientów?

O nadchodzącym rebrandingu mówiło się od dawna, aż wreszcie bank wydał oficjalny komunikat. Poinformowano w nim, że oprócz zmiany nazwy i logotypu nastąpiło także przeniesienie siedziby banku z Wrocławia do Warszawy.

Nowa nazwa… i co dalej?

Pierwszą drobną konsekwencję tych posunięć klienci Santander Bank Polska mogli odczuć niemal natychmiast, gdyż w nocy z piątku na sobotę musieli liczyć się z utrudnieniami podczas korzystania z bankowości internetowej i mobilnej. Aktualnie dotychczasowy adres internetowy bzwbk.pl automatycznie przenosi nas na nową witrynę – santander.pl. W najbliższym czasie będzie również dostępna aktualizacja aplikacji mobilnej.

Dodatkowo, bank ostrzegł klientów, że „z uwagi na konieczność dostosowania ekranów w bankomatach do nowych wymagań, mogą występować chwilowe przerwy w pracy poszczególnych urządzeń”.

Rebranding oznacza dla „starego” BZ WBK konieczność dostosowania oddziałów, serwisu transakcyjnego, aplikacji mobilnej oraz materiałów reklamowych i informacyjnych do nowej kolorystyki. Koszty związane z rebrandingiem oszacowano w perspektywie 2-letniej na 60-70 mln zł.

Klienci nie muszą się obawiać

Z perspektywy klienta nie zmienia się właściwie nic, poza nowym adresem strony oraz poczty internetowej do kontaktu (obecnie to: kontakt@santander.pl).

Bank uspokoił już klientów, że dotychczas podpisane umowy pozostają w mocy i nie wymagają podpisywania aneksów. Bez zmian pozostają także numery rachunków bankowych oraz hasła - PIN i do bankowości elektronicznej. Wydane do tej pory karty płatnicze pozostaną w użyciu aż do upłynięcia terminu ich ważności.

Nie mylić z Santander Consumer Bankiem!

Nowa nazwa – Santander Bank Polska – przypomina nazwę innej instytucji, funkcjonującej już na rynku od ładnych paru lat, czyli Santander Consumer Bank.

Aby zapobiec wynikającym z tego faktu nieporozumieniom, warto wspomnieć, że są to dwa odrębne podmioty. Ten pierwszy jest bankiem „uniwersalnym”, oferującym swoje produkty klientom indywidualnym i formowym. Z kolei Santander Consumer Bank specjalizuje się w udzielaniu kredytów konsumenckich. Obie instytucje łączy to, że obie działają w ramach międzynarodowej Grupy Santander – stąd obecność tego samego członu w ich nazwach.

Przy okazji, logo Santander Consumer Banku także uległo zmianie - czerwone tło zastąpiono białym, by i w ten sposób podkreślić odrębność obu instytucji.

Spokojnie, chodzi głównie o marketing

Zmiana nazwy banku była oczekiwana i zapowiadana od pewnego czasu, a mimo to odbiła się szerokim echem wśród osób zainteresowanych polskim rynkiem bankowym. Trudno się dziwić – wszak dotyczy ona jednego z największych banków w Polsce. Do tego nie każdy klient dotychczasowego BZ WBK musiał być świadomy zbliżającego się rebrandingu, więc dziś część z nich ma prawo odczuwać lekką konsternację.

Do sprawy warto jednak podejść na chłodno. Obecni klienci banku mogą korzystać ze swoich rachunków i kart na niezmienionych zasadach. Z ich perspektywy właściwie jedyną konsekwencją rebrandingu będzie konieczność przyzwyczajenia się do nowej nazwy, logotypu i kolorystyki. Pamiętajmy, że nowy szyld to głównie zabieg marketingowy, będący skutkiem trwającego od 2011 roku związku banku z Grupą Santander.

Czy jednak możemy spodziewać się kolejnych zmian? Cóż, niewykluczone (a wręcz bardzo prawdopodobne), że wkrótce w ofercie Santander Banku pojawią się nowe rachunki czy lokaty, o czym będziemy Was oczywiście na bieżąco informować. W każdym razie nie jest to coś, co powinno wzbudzać jakikolwiek niepokój wśród obecnych klientów banku.

Z ostatniej chwili

 • 22.01.2019 13:50

  Założenie Konta Internetowego w Alior Banku i 5 transakcji bezgotówkowych na łączną kwotę min. 200 zł w ciągu 40 dni, da Ci nagrodę - 100 zł na Allegro.

 • 18.01.2019 15:46

  I kolejna akcja ING - tym razem nawet 150 zł do wydania na Circle K za wyrobienie karty kredytowej Mastercard.

 • 18.01.2019 14:45

  ING promuje swoje fundusze inwestycyjne - za regularne lokowanie środków w te instrumenty możesz otrzymać nawet 200 zł premii. Sprawdź szczegóły oferty.

 • 17.01.2019 18:33

  Władze Getin Noble Banku i Idea Banku uzgodniły plan połączenia obu instytucji.

 • 17.01.2019 18:14

  Polonus przyznaje 10 zł zniżki na przejazdy dzięki opłaceniu biletów przy pomocy cyfrowego portfela Visa Checkout.

 • 17.01.2019 11:07

  Lubisz płacić szybko i wygodnie? Skorzystaj z darmowej opaski zbliżeniowej od mBanku.

 • 16.01.2019 14:51

  Bank Pekao ponownie oferuje posiadaczom rachunków osobistych 3% na Koncie Oszczędnościowym. Sprawdź warunki aktualnej promocji.

 • 16.01.2019 13:52

  Ci, którzy nie mają jeszcze rachunku osobistego w Pekao mogą założyć jedno z 3 promowanych kont i po spełnieniu 2 prostych warunków zgarnąć 100 zł premii.

 • 14.01.2019 18:27

  Zmiany w ofercie kont osobistych mBanku. Będzie przejrzyściej i taniej.

 • 14.01.2019 10:32

  Bank Millennium przedłużył ofertę z 2,7% dla nowych środków na Koncie Profit, zmieniając jej warunki.

Pominęliśmy coś ważnego? Napisz do nas!

Wiadomości

Ta strona korzysta z ciasteczek. Dalsze korzystanie z serwisu oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. Więcej szczegółów w polityce prywatności.